Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3321. hozzászólás - 2012.07.15. 13:28:01 (Válasz Intrepyd #3320 hozzászólására.)
Idézet: Intrepyd - 2012.07.15. 12:59:32
Itt már kb. semmiről nem lehet kérdezni, mert annyi kérdés van már.

Részben igaz. Sok kérdés van, sok szerepel már, de lehet még olyat feltenni, ami be is kerül. Ha meg küldihez kell, akkor ha már szerepelt is, de amúgy jó, a küldetés teljesülni fog. Javaslom a wiki megfelelő fejezeteit.

Ráadásul a jelenlegi kérdések 40% speciálisnak tekinthető, hacsak valaki nem tudja fejből az összes író és költő életét, vagy éppen a filmek rendezőit, szereplőit...

Kvíz 5 topicba vele, ha úgy gondolod, hogy spec vagy lexikális.

De kaptam már olyan kérdést is, ami matematikai integrálás volt, szóval ennyit erről a tökéletes rendszerről.

Az integrálás alapjai sok helyen már középiskolás anyag, ettől persze ebben a témában lehet bőven spec kérdés is, kvíz 5 topicba vele.
Pontszám: 7.65
népszerűFőispánFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3322. hozzászólás - 2012.07.17. 12:29:03
Melyik híres írónk szülőfaluja Farkaslaka?

Arany János
Tamási Áron
Szabó Magda
Kazinczy Ferenc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Pedig nem bonyolult kérdés.Ugyanúgy kilehet keresni a Google-ból,mint a többi kvíz kérdés helyes válaszait.
Ki érti ezt?
Pontszám: 8.13
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3323. hozzászólás - 2012.07.17. 12:33:31 (Válasz Főispán #3322 hozzászólására.)
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.


Beilleszthető mellé a születési hely, halálozási idő, halálozási hely is. Nagyon ismert infóknál már szerepelt, egyébként lexikális (mert senkit se érdekel, nem erről híres az illető, történelmileg se fontos, stb...)
Pontszám: 7.65
népszerűRevosFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3324. hozzászólás - 2012.07.17. 20:59:47 (Válasz Craslorg #3323 hozzászólására.)
Melyik évben lett Talmácsi Gábor világbajnok?
2007
2004
2010
2011

Érdektelen kérdés!!! Ugyan mit számít hogy egy magyar Világbajnok lett a motoGP-ben. Híradóban benne volt. Kit érdekel, csak egy magyar... Most had ne jellemezzem a kérdést bírálókat. Remélem érzitek az iróniát a soraimban...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3325. hozzászólás - 2012.07.17. 21:46:59 (Válasz Revos #3324 hozzászólására.)
Érzem íz iróniát. Az valóban ismert infó, hogy világbajnok lett. Az már sokkal kevésbé, hogy ez melyik évben történt. Az az adat valóban lexikális.
Pontszám: 7.65
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3326. hozzászólás - 2012.07.17. 21:54:34 (Válasz Craslorg #3325 hozzászólására.)
Ez nem válasz Cras, azért nem árt tudni, vagy legalább utánanézni hogy mit értünk el sportokban, szerintem ez igenis életképes kérdés
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3327. hozzászólás - 2012.07.18. 06:33:01 (Válasz LanMaffia #3326 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2012.07.17. 21:54:34
Ez nem válasz Cras, azért nem árt tudni, vagy legalább utánanézni hogy mit értünk el sportokban, szerintem ez igenis életképes kérdés


Cras is ezt mondta. Mit ok, mikor nem ok.
Pontszám: 6.98
népszerűRevosFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3328. hozzászólás - 2012.07.18. 08:32:10
A kérdések kb. 50%-a olyan amiket kapok vadászat során hogy vagy lexikális, életemben nem hallottam róla, ki írta, ki játszotta stb. Vagy épp olyan téma ami engem speciel nem érdekel, nem foglalkoztam vele soha, tehát számomra érdektelen, speciális kérdés amire nem tudom a választ. Próbáltam feltenni hasonló kérdést mint amit kaptam, ki játszotta pl. Az én esetemben már rögtön érdektelen kérdés lett. Mire föl? Erre keresek választ. És akkor a többi kérdés korábban hogy juthatott át a rostán?
Pontszám: 6.67
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3329. hozzászólás - 2012.08.01. 15:36:20
Ugye csak vicc ez az értékelés?

Hány kis lángból állt össze a 2012-es Londoni olimpiai láng?

7
204*
120
44

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


A csapból is az Olimpia folyik a napokban! A megnyitó nagy ceremónia volt és ott is be lett mutatva, hogy 204 különálló láng fogja alkotni a nagy lángot, a résztvevő nemzetek számának megfelelően!
Semmi speciális nincs benne szerintem!

itt van egy pár cikk a speciálisan értékelőnek!
http://www.hatharom.hu/article/0b340f-kezdodik-az-olimpia-elo
http://www.boon.hu/london-2012-het-fiatal-brit-sportolo-gyujtotta-meg-az- olimpiai-langot/2042108
http://www.ingyen.ro/sport/item/3556-elkezd%C5%91d%C3%B6tt-az-olimpia-fiatalok- gy%C3%BAjtott%C3%A1k-meg-a-l%C3%A1ngot.html
http://rekreator.hu/latvanyos-unnepseggel-kezdodott-az-olimpia/
Pontszám: 6.77
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3330. hozzászólás - 2012.08.01. 15:48:11 (Válasz Gelu #3329 hozzászólására.)
Ez szerinted hány embert érdekel ? És meddig fognak erre emlékezni ?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 6.52
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3331. hozzászólás - 2012.08.02. 14:14:37 (Válasz Lavender #3330 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy sokkal kevesebbet érdekelne mint pl az hogy ki nyerte az xy évi sakk vagy tenisz bajnokságot! De Bárki utána tud nézni...
Meddig fognak rá emlékezni, hát mivel egyedi érdekesség volt, elvileg pont addig mint az összes olyan sporteseményre ami nem Magyarországon történt és volt benne valami egyedi!
Nem igényel lexikális tudást tehát megfelel a kérdésnek szemben az összes sport, film, történelmi és hasonlóktól, amik igen is lexikálisnak tekinthetők /azok mégis átmennek/ "Mikor volt" kezdetű kérdések mind azok pl.!
Semmi speciális nincs benne mert bárki megnézheti úgy mint a többit.
A hozzászólást Gelu módosította 2012.08.02. 14:15:32-kor
Pontszám: 6.06
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3332. hozzászólás - 2012.08.02. 14:23:27 (Válasz Gelu #3331 hozzászólására.)
Jól látod a helyzetet, az adatbázisban bőven vannak speciális kérdések, amiket menet közben igyekszünk szűrni, megvitatni és jelezni, ha annak gondoljuk - a lehetőség legalábbis adott.
Egyedül arra céloztam, hogy ne akard gyarapítani ezek számát
A hozzászólást Lavender módosította 2012.08.02. 14:24:14-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3333. hozzászólás - 2012.08.02. 15:11:04
Szerintem a téma rendben van, de a feldolgozása nem. A Londoni olimpiai láng sok apró kandeláberből áll, ezt fogadjuk el általános műveltségi kérdésnek. Azt, hogy ez egyezik a résztvevő nemzetek számával szintén. De hogy ez a szám konkrétan mennyi, azt nem sokan tudnák fejből megmondani. Mit szólnál egy olyan interpretációhoz, ahol nem konkrét számok lennének a válaszok, hanem inkább az lenne meghatározva, hogy minek a számosságával egyezik a lángoké.

Konkrétan:
Mi határozta meg 2012-ben, Londonban az olimpiai kandeláber ágainak számát?
A kiosztott érmek száma
Az olimpia sorszáma
A résztvevő nemzetek száma
Az olimpiai sportágak száma

Általálnos érvényű észrevétel: a konkrét számokat a válaszban többnyire érdemes elkerülni.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.08.02. 15:12:36-kor
Pontszám: 6.99
fórumozóLeopard10Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3334. hozzászólás - 2012.08.05. 21:43:54
Mire való a meggyőzőkészség szakértelem?

Minél magasabb, annál lassabban csökken állataid morálja.
A napi pihenések száma megnő minden szint után eggyel.
Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott LE-t.
Az állataid gyógyulás alatt is harcolnak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Nem pontosan értem, hogy miért ítélték rossznak a kérdést, hiszen ez a végzetúrhoz tartozik, és ez pont az a speciális érdeklődésű réteg, amiről a kérdés szólt.. O.ő -.-"
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3335. hozzászólás - 2012.08.05. 22:06:44 (Válasz Leopard10 #3334 hozzászólására.)
Mert csak olyan Végzetúrra vonatkozó kérdés elfogadható, amit egy első szintű frissen regisztrált karakter az első vadászatán meg tud válaszolni a játékban fellelhető információk alapján.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.33
kedvelt tagInvertFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3336. hozzászólás - 2012.08.06. 04:57:03 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Végtelenül fel vagyok háborodva!

Lexikális tudásra hivatkozva nem fogadták el a kvízkérdésem (amit megjegyzek csak küldi miatt csinálok) és rengeteg olyan kérdéssel találkozom ami SOKKAL több lexikális tudást igényel.
Ki csinálja ezen kérdések ítéletét? Elbeszélgetnék vele........
Pontszám: 6.25
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3337. hozzászólás - 2012.08.06. 07:40:01 (Válasz Invert #3336 hozzászólására.)
Ha a küldetésed aktív volt, akkor gondolom az teljesült. Ha csak ezért írtál kérdést, akkor miért vagy felháborodva? Ha aktív volt a küldi és nem teljesült, akkor írj nekik.
Pontszám: 8.54
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3338. hozzászólás - 2012.08.06. 10:18:49
Szervusztok!

Invert: A küldetés megléte esetén hajlamosak a kvízadminok megadni a küldetést a kérdés játékba kerülése nélkül is, ha az nem bűnrossz egyébként. Azért a "meNxi 1 + eggy?????" típusú és/vagy stílusú kérdéseket küldetéshez sem fogadják el.

A lexikális tudás egyébként tipikusan olyan kérdés, ahol konkrét (szám)adatot kell tudni. Például egy kohász az olvadt fém viselkedéséből is tud következtetni a kohó állapotára, és meg tudja tenni a megfelelő lépéseket, ha gond adódik, egy átlagember számára csak annyi a lényeges, hogy pokoli meleg. Másik példa az olimpiai lángocskák darabszáma. A számérték speciális, érdekelje a sportlexikont. Az azonban, hogy a résztvevő országok számával egyezik meg, az már beférhet, bár kekeckedőbb admin esetleg visszadobná.

Ha beírnád a kérdésedet, akkor segítenénk pontosítani, és akár nem csak a küldiért elfogadtatni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3339. hozzászólás - 2012.08.06. 10:59:32 (Válasz Bpetya75 #3337 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.08.06. 07:40:01
Ha a küldetésed aktív volt, akkor gondolom az teljesült. Ha csak ezért írtál kérdést, akkor miért vagy felháborodva? Ha aktív volt a küldi és nem teljesült, akkor írj nekik.


Úgy hallottam, hogy azért nem mindent fogadnak el küldinek sem az adminok.
Pontszám: 6.99
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3340. hozzászólás - 2012.08.06. 11:19:26 (Válasz Kocos #3339 hozzászólására.)
Jó, persze hogy nem mindent

De azért nem olyan nehéz feladat ilyen szempontból elfogadható kérdést gyártani. Szerintem.
Pontszám: 8.54
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!