Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencRammstein93Férfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3341. hozzászólás - 2012.08.07. 10:13:09
Szabadna érdeklődnöm, hogy ebben a kérdésben mi a nem engedélyezett szó?

Milyen művészeti ágban jeleskedett Adolf Hitler?
Költészet
Szobrászat
Festészet
Zeneművészet

Már nem azért, de eléggé része a történelemnek, a képeit (jó, hogy elmondom már a választ is) aukciókon árverezik nem kevés pénzekért.
Hogy egy kérdésbe se lehessen beleírni a nevét nem túlzás kicsit?
Pontszám: 8.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3342. hozzászólás - 2012.08.07. 16:47:47 (Válasz Rammstein93 #3341 hozzászólására.)
Túlzásnak talán túlzás picit, ha az efféle kérdéseket nézzük mint a tied, de ha lehetne, teljesen biztos, hogy vannak a játékosok közt olyan szélsőséges gondolkodású emberek, akik más jellegű kérdésekben jelentetnék meg a nevét, amit az üzemeltetők érthető okokból minden eszközzel igyekeznek megakadályozni. Az automata szűrű az adminok megléte óta persze kissé feleslegessé vált, de régen úgy hallottam, hogy ugyanaz a szűrű felelős a karakternevekért is, így nem lehet kiiktatni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.99
fórumozóZoltan0804Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3343. hozzászólás - 2012.08.14. 20:36:27
Megtudhatnám miért kapott rossz értékelést ez a kérdésem:
Milyen távon lett idén (2012) olimpiai bajnok Risztov Éva úszásban?

100 m
400 m
5000 m
10000m

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Csak azért mert amugy elég sok olimpiával kapcsolatos kérdés van már a kvízben. Pl. ki milyen számban lett olimpiai bajnok.
Akkor azokat is töröljék, miért csak az enyém nem jó?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3344. hozzászólás - 2012.08.15. 06:12:36 (Válasz Zoltan0804 #3343 hozzászólására.)
Szervusztok!

Zoltan: A helyzet szerintem az, hogy azt, hogy Risztov Éva úszó, azt lehet tudni. Az viszont már lexikális adat, hogy miben is nyerte (pontosan melyik úszószámban) az érmet. Főleg úgy, hogy nem csak hosszútávúszásban versenyzett. Most még pár hónapig lehet tudni, de kérdezz meg októberben valakit, s addig fog eljutni, hogy valamilyen úszószámban volt érme. A speciális réteg pedig, akik valószínűleg tudni fogják sokáig, az úszók, az edzőik, és a műveltebb sportriporterek.

Amúgy pedig az is hiba, hogy felesleges az "idén" a kérdésbe. Helyes(ebb)en a kérdés így hangzana: Melyik úszótávon lett bajnok Risztov Éva a 2012-es londoni Olimpián?
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
fórumozóZoltan0804Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3345. hozzászólás - 2012.08.15. 18:10:28
Lehet igazad van, de teljesen nem értek egyet. Mindegy, azt hiszem a jövőben nem fogok kérdéseket feltenni, az utobbi 5 kérdésemet folyamatosan ilyen, és ehhez hasonló indokokkal visszadobták.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3346. hozzászólás - 2012.08.15. 18:18:20 (Válasz Zoltan0804 #3345 hozzászólására.)
Ha körülnézel a fórumon, találsz topicot, ahol feltevés előtt lecsekkoltathatod a kérdésedet a játékosokkal. (Vajon elfogadják-e...)
Pontszám: 7.66
kedvencKárókatonaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3347. hozzászólás - 2012.08.27. 19:28:46
Már elnézést, de ez miért lexikális, és érdektelen. Annyi fos kérdés van, amit még a google is nehezen talál, olyan nehezek. De ez, ami ugye azért világ esemény volt, ez érdektelen. Hát köszönöm szépen az értékelőknek.

A világ legfiatalabb uralkodója az ugandai király, hány éves korában koronázták meg?

3
8
11
18

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pontszám: 9.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3348. hozzászólás - 2012.08.27. 20:26:05 (Válasz Kárókatona #3347 hozzászólására.)
A kérdés egy nagy tévedést tartalmaz. Ugandának nincs királya. Egy blog és 1-2 más infó alapján, amire ráleltem, Uganda egyik részén elterülő Toro királya az, akiről te a kérdést feltetted, de nem Ugandáé, hiszen 6 különböző kultúrális királyságra tagolódik Uganda, melyek egyike a fent említett.
Ezzel együtt sem az általános műveltség része Uganda állami berendezkedése, vezetője, pláne nem az az kisebb királyságok uralkodói névsora. Ez egy puszta érdekesség, minthogy baromi fiatal volt, de a koronázáskori kora IV. Rukidinak maradjon meg az Ugandai Végzetúr kvízei között és a Guinessből kikereshető információnak.
Pontszám: 8.45
fórumozóWeakKidFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3349. hozzászólás - 2012.08.30. 10:23:54
Sziasztok!

Nos feltettem egy kérdést és nem fogadták el. Persze én is utólag nézek körben hogy kéne ezt jól csinálni
Most olvastam, hogy lehetne előbb a forum egy topickjába postolni, hogy vajon jó lesz-e
A kérdésem ez volt:

Meddig lehet elszámolni 2 kezed ujjain, ha kezenként öt-öt behajlítható ujjat feltételezünk?

nulla
10
1023
1024

Az értékelés pedig:
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

sirámaim
1, Ha azt mondta volna, hogy hülyeség mert a 10 és 1023 is jó akkor átfogalmazom és kész.
2, Mi az hogy könnyű? Az egész matematika/mértékegység elég könnyűnek tűnik nekem A számtant meg nem tudom mire vonatkozik pl a valószínűségszámítási kérdéskör jelentős része számtanon alapul.
3, a nulla azért van betűvel írva, mert ha a számot írtam be, akkor azt mondta oda is kell írnom valamit. (Felteszem ez valami bug féle lehet a bevitelnél...)

Amire a kérdés vonatkozna, hogy ha a behajlított ujjat 0-nak a kinyújtott ujjat 1-nek vesszük, akkor ugye most a kettes számrendszert kapjuk és így jön ki, hogy maximálisan 1023-ig lehet elszámolni(2^0+ 2^1 + 2^2 + ... + 2^9 ). Azért raktam fel ezt a kérdést, mert ismereteim szerint az emberek meglepődnek, hogy 10 ujjat használva tovább is számolhatnak mint tíz. Gondoltam ez érdekes lehet.
Szóval azt szeretném tudni, hogy a kérdésem alapjaiban rossz-e vagy inkább csak át kéne fogalmaznom, vagy ezt egy átlagos ember olyan elvont matematikai bűvészkedésként élné meg mintha a Fermat sejtés bizonyítását kérdezném?
A célom, hogy felrakhassak egy kérdést és elfogadják, mert ez éppen a "küldetésem" és szeretném teljesíteni is.

Köszönöm a segítségeteket!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3350. hozzászólás - 2012.08.30. 11:05:35 (Válasz WeakKid #3349 hozzászólására.)
Mindenképpen sokkal pontosabban kéne megfogalmaznod. Te digitális ujjakal számolva jutottál el a megoldásodig, úgy, hogy minden számot le lehessen képezni a maximális értékig. A ujjak nem digitálisak, hanem analóg módon működnek. A számolás nem csak egyesével történhet. Továbbá a bíráló szerintem azt kifogásolta, hogy 2^10 értékét kell tudni a kérdés megválaszolásához, ami számtan. Ennek ellenére ez szerintem inkább logikai kérdés, de ha pontosan teszed fel, azzal meg szájbarágod a megoldást, hirtelen nem látom hogy lehet belőle jó kérdést faragni.
Pontszám: 7.01
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3351. hozzászólás - 2012.08.31. 06:09:13 (Válasz WeakKid #3349 hozzászólására.)
Szervusztok!

Az sem mindegy, hogy van még az a számolási mód, ahol a két kezeden 99-ig tudsz elszámolni. Ha érdekel titeket, le is írhatom a rendszerét, az is logikus. Tehát ez vagy túl könnyű, ha elmondod, hogy mi alapján akarsz számolni, vagy rossz kérdés, mert a játékostárs nem gondolatolvasó.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
kedvelt tagKisapoFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3352. hozzászólás - 2012.09.01. 16:06:54
Üdv! Remélem megtaláltam a helyet ahol feltehetem a kérdést
Az ipari forradalom során a gőzenergiát melyik energiahordozóból nyerték a legkorábban?

szén
bálnaolaj
kőolaj
földgáz

Segítsetek lécci, hol a hiba (hibák)?
//A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.//

Kaptam egy tippet közben hogy nem is helyesírás hanem egyéb hiba volt, a bálnaolaj helyett biomasszát írva beküldtem újra. Ha ez sem lenne jó akkor legyen metán, vagy széngáz? Esetleg hidrogén?

Menet közben elfogadták a biomasszával. Azért köszi, főleg Craslorgnak a tippért!
A hozzászólást Kisapo módosította 2012.09.01. 16:35:16-kor
Pontszám: 8.75
kedvelt tagVermákFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3353. hozzászólás - 2012.09.04. 12:39:38
A Trónok harca című fantasy regényben, melyik család jelmondata: "Közeleg a tél!"?

Stark
Lenister
Targaryen
Arryn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 6.68
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3354. hozzászólás - 2012.09.05. 06:44:00 (Válasz Vermák #3353 hozzászólására.)
Szervusztok!

Vermák: Kiváló regény, és a regény szempontjából lényeges dolog, de abban a regényben minden sóhajnak fontos jelentése van. Ezzel együtt nem ismerheti minden játékos, hiszen nem véletlen a belőle készült film korhatárossága sem. Itt pedig játszanak gyermekek is, akiknek, ha már érettségiztek, szívesen ajánlanám a könyveket, de egy tizenkét éves játékostársamnak nem. Nem mellesleg a Lannister család nevét is elírtad.

Sajnos, a regénysorozat annyira összetett, annyira nincsen kiemelt főszereplője, hogy nem tudnék olyan kérdést ajánlani jó szívvel, amit átengednének a kvízadminok.

Pótlás: A kérdésben a vessző teljesen felesleges, és hibás.
A hozzászólást Awenhai módosította 2012.09.05. 06:45:28-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
népszerűRagnosFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3355. hozzászólás - 2012.09.18. 18:54:45
“Kék Sárkány”, latin nevén a Glaucus atlanticus, a Világ egyik legritkább és legszebb puhatestű állata. Mekkorára nő meg?

kb.3-5 cm.
25-50 cm.
elérheti az 1 métert
mikroszkópikus nagyságú

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Most akkor kérdezem én," bár nincs lexikális tudásom de nagyon sok dolgot tudok és ismerek," hogy lehet az hogy a kérdések nagy részét még a google sem tudja pontosan, mégis szerepelnek a kvízben.
Pontszám: 7.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3356. hozzászólás - 2012.09.18. 19:42:19 (Válasz Ragnos #3355 hozzászólására.)
Mert annó beengedték (Vagy a játékosok még az első 8-10 hónapban - valószínű - vagy az adminok később.) Ennek oka lehet az, hogy a játékosok minden xart beengedtek még az elején, így persze ilyet is vagty az admin nem figyelt és beengedte. Az is elképzelhető, hogy az admin engedte be, mert bár lexikálisnak tűnik, de logikusan átgondolva nem olyan nehéz az adott kérdés és így viszont jogosan került be. Amelyik kérdésnél olyan érzésed van, hogy nem jó, kvíz 5 topicba vele és majd eldöntik az adminok, hogy törlik vagy ennek ellenére bent hagyják.
A te kérdésed - véleményem szerint - valóban lexikális. Egy itthon ismeretlen faj méretének ismerete valóban messze van az általános műveltségtől, így az értékelés ebben az esetben jogos.
Pontszám: 7.68
népszerűRagnosFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3357. hozzászólás - 2012.09.22. 16:11:10
Érdekes, 3 napig böngésztem a kvíz adatbázist, ezek után feltettem a kérdést.

Melyik film témája nem katasztrófa?

Holnapután
Armageddon
The Avengers*
Twister

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Ez a kérdés nem szerepel az adatbázisban semmilyen formában, és hogy egy kicsit lehúzzam őket: Feltettem kb. 1 hónapja egy kérdést, ami szintén nem ment át, mondván hogy csak egy bizonyos réteg tudhatja. Érdekes módon ma beleszaladtam ebbe a kérdésbe, igaz kicsit átformálták a kérdést, de a válasz lehetőségek ugyanazok voltak.

Most már biztos vagyok benne, hogy pofára megy a kvíz is. Haver vagy minden hülyeséget berakunk, nem vagy haver mindegy mit írsz elvágjuk.
Pontszám: 7.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3358. hozzászólás - 2012.09.22. 16:17:03 (Válasz Ragnos #3357 hozzászólására.)
Ilyen típusú kérdés biza van már sok:

Tessék belőle egy, amit 5 sec alatt találtam

A másikkal kapcsolatban meg ugye nem írtad be a kérdésed, amit annó elutasítottak és azt, se ami bent van, így nehéz véleményezni. Az viszont elképzelhető, hogy ami bent van, már nagyon régen került be hibásan és ha beírtad volna, akkor tudnák az adminok esetleg törölni.
Pontszám: 7.68
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3359. hozzászólás - 2012.09.23. 12:01:49 (Válasz Craslorg #3358 hozzászólására.)
Látatlanban azt tudom elképzelni, hogy attól mert a kérdés speciális módon volt feltéve, a téma még érdekes lehetett, és valaki másban szintén felmerült, csak máshogy tette fel a kérdést, így ugyanazokkal a válaszokkal sem tűnt speciálisnak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.99
fórumozóCarnifexFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3360. hozzászólás - 2012.10.02. 13:47:30
Milyen nemzetiségű együttes az Ayreon?

dán
amerikai
holland
norvég

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Hogy mi van??? Egy népszerű együttesről van szó, mitől lenne speciális? Ha mégis akkor tippel és okosabb lesz...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője