Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűtlenAnameMisaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1261. hozzászólás - 2010.06.08. 12:17:53
Kitől származik az alábbi idézet : " Kinozz, ölj. Ellenségek nem leszünk. "????

Williem Sakespeare
Petőfi Sándor
Isaac Newton
Vörösmarty Mihály

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Ha valaki mar talalkozott evel a kerdessel, akkor kerem, h szoljon, mert en meg nem lattam!
Elore is koszonom.....
Pontszám: 2.50
fórumozóAcspetiFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1262. hozzászólás - 2010.06.08. 12:37:14 (Válasz Offsboy #1260 hozzászólására.)
hát de mégis mi máshoz lehetne viszonyítani?ez teljesen egyértelmű szerintem,h ha azt kérdezem,h utoljára,akkor mosthoz képest,a legutolsó alkalommal.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1263. hozzászólás - 2010.06.08. 12:47:44 (Válasz AnameMisa #1261 hozzászólására.)
Az adatbázisban több, mint 230ezer kérdés van, ebből is él legalább 100ezer, ennyivel biztos nem találkoztál, csak nagyon kis töredékével.
Másrészt idézetes kérdés már rengeteg van, olyankor is ilyen értékelést kapsz, ha egy típuskérdést teszel fel, amiből már nem fogadnak el többet, de nem akarják elvenni a kérdésfeltevési jogodat.

Emellett a jövőben javaslom, hogy a mondat végén elég egy darab kérdőjel is (magyar helyesírás szabályai), mert egyébként jó esetben helyesírással dobják vissza, rosszabb esetben spontán rosszal.
Pontszám: 7.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1264. hozzászólás - 2010.06.08. 12:52:44 (Válasz Acspeti #1262 hozzászólására.)
A kérdéseddel több gond van. Utoljára 2009-ben vett részt foci VB-n magyar csapat. Egyiptomban mindenki örömére a 3. helyen végzett az U20-as csapatunk tavaly.
Amennyiben a felnőtt férfi csapatra gondolsz, oda kell írni.
Másrészt kell bele egy időhatározó, hogy meddig az időpontig, ugyanis a játék és a kvíz is még évekig fog menni (a készítők terve szerint), így remélhetőleg 5-6 év múlva már nem lesz közte a jó válasz, mert 4 év múlva kijut a felnőtt férfi válogatott.
A kérdésed egy aktuális kvízjátékban megfelelő lenne, de egy "időtlenre" tervezett játékban a fentiek miatt nem jó.
Pontszám: 7.71
fórumozóAcspetiFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1265. hozzászólás - 2010.06.08. 13:04:55 (Válasz Craslorg #1264 hozzászólására.)
Oké.Bár az U20-as dolgot eléggé szőrszálhasogatásnak tartom,de az "időtlenség" eszembe sem jutott.Legközelebb megpróbálom úgy megfogalmazni.kössz a segítséget
Peti
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1266. hozzászólás - 2010.06.08. 13:21:18 (Válasz Offsboy #1260 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2010.06.08. 12:03:43
Próbáld meg így:
2010-hez képest mikor vett részt utoljára labdarúgó világbajnokságon Magyarország?


Ne probalja, hiszen focis kerdes mar nem megy at. Ugy egy eve. Lasd Miklos leirasa.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.06.08. 13:22:36-kor
Pontszám: 6.81
népszerűtlenPoetaNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1267. hozzászólás - 2010.06.09. 17:15:43
Ha bemész egy hideg, sötét szobába, MIT gyújtassz meg először?

kályhát
gyertyát
gyufát
lámpát

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


MI NEM JÓ EBBEN?? Kinek van gond az IQ- jáva??
poe
Pontszám: 5.25
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1268. hozzászólás - 2010.06.09. 17:31:17 (Válasz Poeta #1267 hozzászólására.)
Az IQ-jával nem tudom kinek van gond, de neked például a helyesírásoddal van mert helyesen 'gyújtasz' és nem 'gyújtassz'. A kérdés ráadásul már benne van az adatbázisban.

Ha legközelebb fel akarsz tenni egy kérdést előbb kérdezz rá ebben a topikban: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
Hype, v1
Pontszám: 5.32
népszerűtlenPoetaNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1269. hozzászólás - 2010.06.09. 17:35:38
1956-os intelligencia teszt kérdés. AZÉRT írtam az IQ-t.!!!!
poe
Pontszám: 3.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1270. hozzászólás - 2010.06.09. 17:49:08 (Válasz Poeta #1269 hozzászólására.)
ez egy elcsépelt, öreg beugratós kérdés, ami felett már kissé elszállt az idő, mert hogy őszinte legyek, én pl felkapcsolnám a lámpát és feljebb tekerném a radiátort

értsd, azért nem jó a kérdésed, mert két lehetséges jó válasz is van:
- gyufa, az eredeti ötleten alapulva
- lámpa, a valóságra alapozva
A hozzászólást cirip módosította 2010.06.09. 18:04:16-kor
Pontszám: 5.08
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1271. hozzászólás - 2010.06.09. 18:12:36
Igazság szerint valamilyen mértékben igaza van a költő kisasszonynak, ugyanis ha szavanként értelmezzük a kérdést, kiderül, hogy az egyetlen lehetséges válasz a gyufa. Én megnézem azt az ember, aki képes egy villanykapcsolóval bármit is "meggyújtani"... maximum felkapcsolni Szóval a kérdés voltaképp helyes, mármint az értékelés szempontjából. Bár nem hiszem hogy ez lenne az első amit tennék, szerintem inkább sarkon fordulnék és kimennék oda ahonnan jöttem De, visszatérve az eredeti kérdéshez, ha a kérdést jobban megnézzük, az értékelő indoklása nem helytálló, mert a válaszlehetőségek közül egyetlen egy válasz lehet helyes. Már csak a kisasszony modorán kéne javítani egy csöppet. Természetesen megértem a felháborodását, de ha valamivel finomabban fejezi ki magát, nem csak nekem tűnik fel az a kis apróság
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1272. hozzászólás - 2010.06.09. 18:13:17 (Válasz cirip #1270 hozzászólására.)
Szerintem pedig egyertelmu. Eloszor felkapcsolod a villanyt (aminek a kapcsoloja pont a konnyu megtalalhatosag miatt az ajto mellett lesz valahol), hogy megtalalhasd a gyufat amivel meggyujthatsz barmi mast. Egy szerepelt eleg lett volna.
Pontszám: 6.81
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1273. hozzászólás - 2010.06.09. 18:14:49 (Válasz Mangetsu #1271 hozzászólására.)
Idézet: Mangetsu - 2010.06.09. 18:12:36
Igazság szerint valamilyen mértékben igaza van a költő kisasszonynak, ugyanis ha szavanként értelmezzük a kérdést, kiderül, hogy az egyetlen lehetséges válasz a gyufa. Én megnézem azt az ember, aki képes egy villanykapcsolóval bármit is "meggyújtani"... maximum felkapcsolni


A koznyelv a meggyujt szol hasznalja a villany felkapcsolasara. Szoval magyarul a meggyujt szo, az nem csak tuz okozasra vonatkozik.
Pontszám: 6.81
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1274. hozzászólás - 2010.06.09. 18:22:19 (Válasz Kocos #1273 hozzászólására.)
Hm... Ebbe nem tudok belekötni, hisz ahány vidék annyiféle szóhasználat Én személy szerint nem találkoztam még ezzel a szókapcsolattal. Abban a formában ismerem, hogy "felgyújtani a villanyt", de hogy "meggyújtani"... Ezt csak a kanócos lámpákra vonatkozva, de ahhoz is előbb a gyufát kell meggyújtani. Viszont, ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor kijelenhetném, hogy hiába használja a köznyelv a "meggyújt" szót a "felkapcsol" helyett, a hivatalos magyar nyelvben ez a szókapcsolat nem helyes, nem az a jelentése, amire használják DE, nem akarok az lenni, szóval ezt nem mondom ki ilyen konkrétan
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1275. hozzászólás - 2010.06.09. 18:42:36
egyik kedvenc gyerekkori könyvemben volt egy jelenet, amiben az oroszok elől rejtegetett férfiember reggel (egy átbotladozott, tapogatózott éjszaka után) találja meg a mellé készített gyufát, és mellette a cetlit valami ilyesmi szöveggel:
Nagyon sötét van, úgyhogy ide készítettük a gyufát és a gyertyákat, tessék nyugodtan meggyújtani!
Pontszám: 7.12
fórumozóZordonmorcFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1276. hozzászólás - 2010.06.10. 19:09:57
Üdv!
Az indoklást nem értem?
Melyik rossz és melyik nem egyértelmű a válaszok közül?

"Melyik a hozzánk legközelebbi csillag?

Barnard csillag
Proxima Centauri
Szíriusz A
Szíriusz B

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1277. hozzászólás - 2010.06.10. 19:16:41 (Válasz Zordonmorc #1276 hozzászólására.)
A Nap a hozzánk legközelbbi csillag.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.96
fórumozóZordonmorcFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1278. hozzászólás - 2010.06.10. 20:43:14 (Válasz Pietrus #1277 hozzászólására.)
Ebben van valami, viszont akkor a kérdés nem volt egyértelmű nem a válaszok!!!!!
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1279. hozzászólás - 2010.06.10. 21:10:19 (Válasz Zordonmorc #1278 hozzászólására.)
Rád az indoklás második fele igaz, hogy rosszak voltak a válaszlehetőségeid.

A Proxima Centauri különben a Naphoz legközelebbi csillag, bár lehet te a Napon élsz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1280. hozzászólás - 2010.06.11. 00:19:20 (Válasz Zordonmorc #1278 hozzászólására.)
A kérdés egyértelmű, csak a válaszok közt nem szerepel a helyes, ergo rosszak. Hogy a válaszok jók legyenek, kéne a kérdésbe egy alábbiak közül kitétel, de úgy már ne tedd fel, mert az meg szerepel, azt sem fogják már elfogadni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője