Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2201. hozzászólás - 2010.11.23. 19:39:07 (Válasz Twoti #2200 hozzászólására.)
A válasz ismerete nem befolyásolja a kérdés értékelését. A többi hozzászólás tapasztalt játékosoktól jött, nem az értékelőtől. Az értékelők nem szoktak ide jönni reagálni, mert a sok elvakult vagy félig elvakult rekamáló valószínűleg nem normális módon reagálná le.
A kérdésedről többen leírták, hogy nem egyértelmű, ezen mit nem lehet érteni?

Nézd végig a topicocat amelyik kvízekkel foglalkoznak, le van bennük írva az alapelve a kérdésfeltételnek, wikidoton a játékosok tapasztalatából egy nagyon jó leírás, emellett van topic arra is, hogy feltevés ELŐTT ellenőrizhesd és kérd ki más játékosok véleményét. A hozzászólásaidból azt szűrtem le, hogy ezeket nem tetted meg csak a saját tapasztalatod alapján reklamáltál, amire választ is kaptál több játékostól, hogy valószínűleg mi lehetett vele a gond.
Pontszám: 7.42
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2202. hozzászólás - 2010.11.23. 19:42:43
Hú! Most kaptam egy igazán jó kérdést! Mi Észtország hivatalos nyelve? Na mi a jó válasz? Észt! Nem francia, nem angol és nem német! Ez aztán az igazi tudást, gondolkodást, műveltséget feltételező kérdés!
Befejeztem! Többet nem írok! Ennek így nincs értelme!
Pontszám: 3.70
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2203. hozzászólás - 2010.11.23. 19:45:52 (Válasz Twoti #2200 hozzászólására.)
Egyrészt, az értékelő meg sem szólalt. Réges-régen nem a játékosok értékelnek már, hanem egy (esetleg több, nem tudom) admin.
Másrészt az értékelés tökéletesen jogos volt. Valóban bármikor megváltoztathatják a törvényt, tehát a minimum, hogy odaírd, melyik évi törvényben foglaltakra kérdezel rá. De ez még a kisebbik rész. A bemásolt idézetem hidd el, hogy nem házilag gyártott - valóban így van. És ha belegondolsz, adva van valaki, aki 16 évesen befejezte az iskolát (nekem is van ilyen ismerősöm, nem hinném, hogy kevesen vannak), és kapásból rosszul válaszol. Kérdi tök jogosan, miért volt rossz a válasz, hiszen az ő esetében 16 éves koráig tartott a tankötelezettség. És mit lehet erre válaszolni? Hogy a többségnek nem így van? Érdekli őt valamennyire is? A kérdés az, mennyi ideig tanköteles. Vannak, akik 16, 17 éves korukig, vannak akik 18 éves korukig - és vannak olyanok is, akik 20 éves korukig. Milyen választ lehet adni a kérdésre? Korántsem egyértelmű a 18 év.
A hozzászólást Mangetsu módosította 2010.11.23. 19:48:50-kor
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 7.45
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2204. hozzászólás - 2010.11.23. 19:48:12 (Válasz Twoti #2202 hozzászólására.)
Azt hiszem, így mindenki jobban jár... és minden rosszindulat nélkül mondom. Esetleg majd ha tisztességes modorban, és kevésbé elvakult csőlátással vagy hajlandó kezelni a problémát...
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 7.45
fórumozóGoldAgeFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2205. hozzászólás - 2010.11.24. 17:41:37
Mi Konstantinápoly mai neve?

Nem változott a neve, Konstantinápoly
Isztambul (Megjelölt helyes válasz)
Kecskemét
Kijev

---

Indoklásnak azt kaptam, hogy a válaszok nem egyértelműek illetve rosszak. Kaphatnék erre valamivel bővebb magyarázatot?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2206. hozzászólás - 2010.11.24. 22:24:15 (Válasz GoldAge #2205 hozzászólására.)
Ha szeretnéd...
Van egy magyar városod válaszlehetőségnek, ami a kérdés szempontjából nevetségesen primitív, ezen kívül van egy a kérdést tagadó válaszod. Vagyis a 4 válaszból kettő nem üti meg azt a szintet ami a bejutáshoz kell.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.95
fórumozóGoldAgeFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2207. hozzászólás - 2010.11.24. 23:18:22 (Válasz Lanmandragoran #2206 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.11.24. 22:24:15
Ha szeretnéd...
Van egy magyar városod válaszlehetőségnek, ami a kérdés szempontjából nevetségesen primitív, ezen kívül van egy a kérdést tagadó válaszod. Vagyis a 4 válaszból kettő nem üti meg azt a szintet ami a bejutáshoz kell.


Nevetségesen primitív annak aki tudja, ez való igaz. Azonban nem mindenki van tisztában, hogy hol is van Isztambul, így a kérdés máris más értelmet kap. Lehet lenne aki arra következtetne, hogy Konstantinápoly egy egykori pannóniai város, amely már nevet változtatott, így a magyar városnév is értelmet nyer. A tagadó válasz valóban az, azonban nem ez az első kérdés amelyikben hasonló stílusú - azonban nem ennyire egyértelmű - lehetőséget találni. Beugrató kérdésnek is lehet gondolni.
Továbbá tudtommal a kvíz menüpont alatt csak azt kérik, hogy kerüljük a lexikális tartalmakat és ne csak egy bizonyos csoport tudja rá a választ. Ez pedig eme feltételeknek eleget tesz. Legalábbis én ezt gondolom.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2208. hozzászólás - 2010.11.25. 06:07:23 (Válasz GoldAge #2207 hozzászólására.)
Ha kérdést tagadó válasz van benne, azt nem fogják soha elfogadni már és a régieket is törlik, ahogy tudják.
A magyar településnévtől szerintem még maradhatott volna akár.
Bármilyen kérdést teszel fel, arra figyelj, hogy ne legyen benne a kérdés értelmét tagadó válasz: Nincs is olyan, Nm is volt olyan, Sose volt más a neve, stb.
Pontszám: 5.27
fórumozóVeresi66Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2209. hozzászólás - 2010.11.25. 10:22:22
Feltettem a következő kérdést:
Hogyan nevezik a kezdőrúgást az amerikai futballban?
Touchdown
Handoff
Kickoff
Free kick

Erre azt a választ kaptam, hogy "Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban." Én speciel akárhogyan keresem a kvízadatbázisban, nem találok ilyen kérdést!
V5 Veresi66 - Vének tanácsa
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2210. hozzászólás - 2010.11.25. 10:31:07 (Válasz Veresi66 #2209 hozzászólására.)
Akkor is adnak ilyen értékelést, ha az igényessége és nehézsége megfelelő, de túl sok ilyen témájú kérdést tartalmaz az adatbázis az értékelők fejében kialakult műveltségi kvízek ideális arányához képest.
De lehet, tényleg szimplán csak arról van szó, hogy szerepelt már valamilyen formában. Nem tudom elképzelni, honnan ismerhetnél minden kérdést.
A lehetőséget visszakaptad, kérdezz valami mást. Ha kell segítség, arra is van topik.
Sok sikert!
S.
Pontszám: 7.34
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2211. hozzászólás - 2010.11.25. 10:31:40 (Válasz Veresi66 #2209 hozzászólására.)
Azért mert az adatbázisban csak azok a kérdések vannak amiket már besoroltak. Mindenesetre ezt a kérdés akkor se fogadták volna el ha nem szerepel. Mivel egy itthon alig ismert sport szabályaira kérdezel rá biztosan speciálist kapnál. Örülj hogy nem veszteted el a kérdésfeltevés jogát.
Edit: Látom Semelyik már megelőzött.
A hozzászólást Buttgereit módosította 2010.11.25. 10:32:39-kor
Pontszám: 6.25
fórumozóVeresi66Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2212. hozzászólás - 2010.11.25. 10:36:25
Köszönöm a válaszokat!

Sikerült 3x visszautasítást kapni így majd a következő 100as jó után tehetek fel kérdést.
Olyan kérdéseket próbáltam meg feltenni, ami a google első találatában benne van. De majd még próbálkozom. Hátha egyszer sikerül megoldanom ezt a küldetést.
V5 Veresi66 - Vének tanácsa
Pontszám: 5
fórumozóSzupermanyus23Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2213. hozzászólás - 2010.11.25. 11:10:19
Melyik városban található a Hankook Tire Magyarország Kft. székhelye(gumigyár)?

Szeged
Paks
Szekszárd
Dunaújváros*



? ? ? köszi
Pontszám: 5
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2214. hozzászólás - 2010.11.25. 11:11:01 (Válasz Twoti #2200 hozzászólására.)
Idézet: Twoti - 2010.11.23. 19:33:16
Tudom, hogy nem rám utaznak, de azért lett egy kérdésem elutasítva, mert rosszul tudta a választ az értékelő, amikor meg reklamáltam, akkor meg nem azt mondta, hogy bocs, elba...tam, hanem belekötött, hogy nem egyértelmű!


Hat en ebben nem hiszek. Az ertekelok sokkal ritkabban tevednek, mint a kerdesfeltevok - tapasztalat - igy sztem pontosan tudta mi a jo valasz. Sztem irtunk mi is par lehetseges indokot ami az ertekelot arra sarkallhatta, hogy a kerdesedet ne fogadja el.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.54
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2215. hozzászólás - 2010.11.25. 11:14:25 (Válasz Szupermanyus23 #2213 hozzászólására.)
Reklam.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.20
fórumozóSzupermanyus23Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2216. hozzászólás - 2010.11.25. 11:20:40 (Válasz Morzkod #2215 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.11.25. 11:14:25
Reklam.



hm köszi akkor simán Hancookot írok akkor jó? mert teszem azt mikor azt kérdezik hol gyártják pl az Opelt hm szerintem az is reklám bármelyik márkával kapcsolatos kérdés reklám ......márpedig van olyan kategória cégek márkák.....hm
Pontszám: 5
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2217. hozzászólás - 2010.11.25. 11:46:21 (Válasz Szupermanyus23 #2216 hozzászólására.)
Idézet: Szupermanyus23 - 2010.11.25. 11:20:40
Idézet: Morzkod - 2010.11.25. 11:14:25
Reklam.



hm köszi akkor simán Hancookot írok akkor jó? mert teszem azt mikor azt kérdezik hol gyártják pl az Opelt hm szerintem az is reklám bármelyik márkával kapcsolatos kérdés reklám ......márpedig van olyan kategória cégek márkák.....hm


Semmilyen ceget vagy markat ne irj. Egyik sem fog atmenni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.20
fórumozóSzupermanyus23Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2218. hozzászólás - 2010.11.25. 11:55:37 (Válasz Morzkod #2217 hozzászólására.)
nem túl fair ez az értékelősdi de mind1:(
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2219. hozzászólás - 2010.11.25. 12:13:49 (Válasz Szupermanyus23 #2218 hozzászólására.)
Teljesen fair, főleg ha ismertek a követelmények.

Jó támpont pl:
http://vegzetur.wikidot.com/kviz
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.11.25. 12:19:39-kor
Pontszám: 7.35
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2220. hozzászólás - 2010.11.25. 12:14:26 (Válasz Veresi66 #2212 hozzászólására.)
Küldetéshez segítek.
Írj priviben.
Pontszám: 7.35
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője