Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűTasenkoFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3081. hozzászólás - 2011.09.10. 11:19:48
Ha egy színész James Bond szerepére pályázik, melyik követelménynek kell megfelelnie az alábbiak közül?

Brit származásúnak kell lennie.
Szolgálnia kellett a seregben tiszti rangban.
Büntetlen előéletűnek, erkölcsileg feddhetetlenek kell lennie.
Nemesi származással és legalább egy diplomával kell rendelkeznie.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Átnyálaztam a helyesírási szótárt és sehogysem találom a hibát. Ha valaki segítene kijavitanám és újra megprobálkoznék vele. Előre is köszönöm!
Pontszám: 7.70
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3082. hozzászólás - 2011.09.10. 12:01:28
Ha egy színész James Bond szerepére pályázik, melyik követelménynek kell megfelelnie az alábbiak közül?

Brit származásúnak kell lennie.
Szolgálnia kellett a seregben tiszti rangban.
Büntetlen előéletűnek, erkölcsileg feddhetetlenek kell lennie.
Nemesi származással és legalább egy diplomával kell rendelkeznie.


Így elsőre én nem találok benne hibát, nem tudom, hogy a HA- val kezdődő mondatokra mennyire allergiás a rendszer, talán evvel lehet a baj, de nem biztos.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.87
kedvencBreptorFérfi
Végzetúr tehetség
186 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3083. hozzászólás - 2011.09.12. 07:46:04 (Válasz Tasenko #3081 hozzászólására.)
Szia!

Talán egy kimaradt "n" betű az oka: "Büntetlen előéletűnek, erkölcsileg feddhetetlenNek kell lennie."
Once and for all
Pontszám: 7.99
fórumozóYetike77Férfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3084. hozzászólás - 2011.09.12. 10:11:39 (Válasz Awenhai #3080 hozzászólására.)
Rendben, ha nem képesek elfogadni egy kérdést, akkor miért nem veszik ki a küldetések közül????????? ha már köteleznek, hogy írjak kérdést fogadják el, vagy ne legyen bent a küldetésekben, és akkor nem írok! Többet amúgy se szoktam, csak az egy kötelezőt...
Pontszám: 5.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3085. hozzászólás - 2011.09.12. 10:54:21 (Válasz Yetike77 #3084 hozzászólására.)
Amennyiben a kérdésed minden kvízkritériumnak megfelel, azaz például nem 1000. típuskérdés, ÉS a küldetésed aktív, de már szerepel az adatbázisban ugyanaz vagy azonos téma, akkor az adminok teljesítettnek tudják jelölni a küldetésedet úgy, hogy a kérdés nem kerül be a játékba.
Pontszám: 8.28
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3086. hozzászólás - 2011.09.14. 19:39:37 (Válasz Yetike77 #3079 hozzászólására.)
Idézet: Yetike77 - 2011.09.09. 16:24:14
Ahogy itt észrevettem


Rosszul vetted eszre.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.23
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3087. hozzászólás - 2011.09.16. 16:24:13
Ki volt Tapavicza Momcsilló ?

Az eddigi egyetlen magyar, olimpiai érmes teniszező.
Rajzfilmhős.
Jugoszláv partizán a II. világháborúban.
Horvát kosárlabdázó.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Meg tudná mondani valaki, hogy hol?
Én nem látok benne hibát, bár tévedhetek. Az viszont röhej, hogy több mint egy hétig az állt a kvíz menü alatt, hogy a kérdésed kiértékelés alatt áll, a kérdésre eddig 0 jó és 0 rossz válasz érkezett. Aztán egyszer csak hipp-hopp hibás, próbálkozz újra.
Pontszám: 5.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3088. hozzászólás - 2011.09.16. 18:58:38 (Válasz CDALLAS #3087 hozzászólására.)
Egyrészt szóköz a kérdőjel előtt. Emiatt mondjuk nem szoktak helyesírást írni. Ami inkább probléma, hogy "az eddigi egyetlen..." az első válasz, ami akár jövőre változhat, így érdemesebb lenne helyette másik válasz. Pl: Az első újkori olimpián magyar színekben bronzérmet szerzett szerb teniszező. Ugyanis ő nem magyar teniszező, hanem szerb, csak magyar színekben versenyzett.

Mivel adminok értékelnek, így az értékelő válaszol rá először, emiatt nem is lehetett rá se jó, se rossz válasz. Emellett az adminok játékosok és ők is akkor értékelnek, ha vadásznak vagy előre válaszolnak a kérdésekre. Az event miatt viszont mostgondolom ők se vadásznak, mint ahogy szinte senki se vagy legalábbis nagyon kevesen.
Pontszám: 8.29
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3089. hozzászólás - 2011.09.16. 19:13:12 (Válasz Craslorg #3088 hozzászólására.)
Ha a szóköz miatt nem ment át, akkor itt és most lehetne törölni a kérdések 90 százalékát. Amúgy helyesírási hiba miatt illő lenne visszaküldeni, és jelezni, hogy hiba van benne, javíts. Egyébként az említett úr szerb nemzetiségű, magyar ember volt. Végül, ha jövőre érmet nyerne valamelyik magyar teniszező az olimpián, és emiatt törölni kéne a kérdést, én lennék a legboldogabb.
Pontszám: 5.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3090. hozzászólás - 2011.09.16. 19:25:33 (Válasz CDALLAS #3089 hozzászólására.)
Te írtad, hogy úgy küldték vissza, nem értem, mi a gondod? Nyilván nem fognak mindenkinek egyenként üzenni, hogy mi a hiba, mert akkor már akár át is írogathatnák a kérdést. 7 féle értékelési lehetőség van, a helyesírást nem csak konkrét helyesírásra, hanem olyan kérdésekre is alkalmazzák, aminél a kérdés maga jó, de valamit javítani kéne benne. Akár válaszokat, akár pontosítani, stb.
A szóközhibára valaki írta korábban, hogy ha valaki már sok jó kérdést tett fel, akkor szigorúbbak vele, mert tőle "elvárják", hogy továbbra is stilisztikailag is megfelelő kérdést írjon. Gondolom azért, mert egyébként is jó kérdéseket ír és tudják, hogy az övét érdemes majdan visszaküldeni így, mert rá fog jönni a hibára. Akinek a küldihez kell, ott már ugye megoldott a lehetősége, hogy ha jó a kérdés, de már szerepelt lenne, akkor is megkapja a küldijutalmat. Náluk tán még javítanak is, mert nem biztos, hogy egy jó kérdésnél (mint pl a tied) idejön segítséget kérni vagy rájön, miért is dobták vissza, viszont legalább volt ötlete.
Nem tudom, te hogy állsz a jó/rossz kérdések arányával, de ha sok jó kérdésed volt, akkor azért szigorúbbak, hogy pontosíts.
Én meg ezeket a "hibákat" láttam benne, ami oka lehetett a visszadobásának. Ettől persze lehet, hogy valami teljesen más okból dobták vissza, de ezt nyilván csak ők tudják.
Pontszám: 7.43
kedvencMarocchiFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3091. hozzászólás - 2011.09.16. 23:53:28
Milyen tárgyat takar ez a szó: Stradivari?

kard
egy híres szobor
hegedű
ékszer

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Miért is?
V1: Vallud, a druida. (Békeidők Hírmondói)
V2: Makh il Malenaas az élő halott. (Halhatatlan Homokszemek)
V3: Garbash, a nekromanciát űző halálon túli kreatúra. (Sindro Árnyéka)
V6: Tűzfénytáncos, az erdei tündér (Sárkánylovasok)
Pontszám: 7.29
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3092. hozzászólás - 2011.09.17. 05:26:03 (Válasz Marocchi #3091 hozzászólására.)
Szervusztok!

Marocchi: Stradivari hegedűkészítő mester volt. Nem tárgy. Az, hogy ma a neve egybeforrott különlegesen szép hangú hegedűivel, az ilyen szempontból lényegtelen. Jelenleg nincs helyes válaszod. Vagy úgy teheted fel a kérdést, hogy "Milyen tárgyat alkotott Stradivari?", vagy "Ki volt Stradivari?" Utóbbi esetben a keresztnév is kötelező, a neten megtalálható, a válaszok pedig lehetnek: asztalosmester, hegedűkészítő mester, ácsmester, szobrászmester. A keresztnevet persze az első ajánlott kérdésnél is illik beírni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.04
kedvencSainFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3093. hozzászólás - 2011.09.26. 08:58:28
Sziasztok!
Van tippje valakinek, hogy miért tettem fel értelmezhetetlenül ezt a kérdést??

"Melyik ország nem tagja az Európai Uniónak?

Észtország
Lengyelország
Litvánia
Törökország

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."

Köszönöm!
V1-Szúszá
V5-Sain
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3094. hozzászólás - 2011.09.26. 10:10:42 (Válasz Sain #3093 hozzászólására.)
Nincs időhatározó, hogy mikor. A törökök régóta beadták a felvételi kérelmüket. Időponttal viszont nem javaslom, hogy feltedd, mert akkor - bár már jó lenne - már szerepeltet fog kapni (több ilyen EU-s kérdés van már).
Pontszám: 7.63
kedvencSainFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3095. hozzászólás - 2011.09.26. 11:33:46 (Válasz Craslorg #3094 hozzászólására.)
Elég érdekes még mindig ez a kérdés feltevés dolog, vannak olyan kvízkérdések amiket simán átengednek, pedig köze sincs az általános intelligenciához, vagy épp rosszul van megfogalmazva...stb.
A kérdést direkt úgy tettem fel, hogy akár 3-4 év múlva is aktuális lehet. Törökország nem lesz az EU tagja jó pár évig, ezért sem írtam időhatározót...de ezzel az erővel szinten mindegyik kérdésnél ellehetne várni, hogy évszámot írjon rá az ember...
Egyébként az én hibám, nem jól kerestem az adatbázisban erre a kérdésre, de akkor inkább a szerepelt már, próbálkozz még egyszer választ kellett volna kapnom....
No mindegy, feleslegesnek tartom ezt a tegyél fel egy kvízkérdést küldetést de nagyon
V1-Szúszá
V5-Sain
Pontszám: 6.67
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3096. hozzászólás - 2011.10.11. 16:56:51
Sziasztok!

Ezt a kérdét tettem fel.

Rossz, mert csak egy speciális réteg tudhatja. Arany jános mióta speciális. A kerese azonnal kidobja. Nem ismeretlen a vers amelynek egy sora.

"Költő hazudj, de rajt' ne fogjanak." Ki mondta?

Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály
Arany János*
Tompa Mihály

Köszönöm: Felicia
Pontszám: 5.50
kedvelt tagArgint StorkFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3097. hozzászólás - 2011.10.11. 18:37:59 (Válasz Felicia #3096 hozzászólására.)
Ehhez annyi hozzáfűznivalóm van, hogy nem Arany János mondta, hanem egy versének az egyik sora ez. Tehát én úgy tettem volna fel a kérdést, hogy "Melyik költő versének egy sora a következő?" Költő hazudj, de rajt' ne fogjanak". Azt, hogy miért speckós nem tudom...
A hozzászólást Argint Stork módosította 2011.10.12. 12:14:11-kor
Pontszám: 6.58
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3098. hozzászólás - 2011.10.11. 19:47:44 (Válasz Felicia #3096 hozzászólására.)
Rákerestem, a Vojtina ars poétikája című vers egy sora a sokadik versszakban. Bár nekem baromi rég volt, de még halvány emlékem sincs afelől, hogy ez kötelező olvasmány lett volna Arany költészetében, azaz magát a verset sem kell ezek alapján ismerni (megvallom, mindent utáltam, ami kötelező volt... ). Emellett Argint megjegyzése is helyt álló. Amennyiben viszont kötelező olvasmány (volt) és meg kellett tanulni, akkor a fentiek nem valósak, elég lett volna neki a már szerepelt (minthogy sok ismert műből van valóban ismert részlet már).
Pontszám: 7.46
fórumozóHubakkerFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3099. hozzászólás - 2011.10.12. 21:17:21
Ez volt a kérdésem:Melyik szereplő alakja valós személy?

1.Háry János
2.Ludas Matyi
3.Münchausen báró
4.János vitéz

itt egy link róla a sok közül:http: http://www.gyenesihuszarok.hu/hu/jo-tudni/janos-vitez-es-iluskaja-igaz- tortenete
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3100. hozzászólás - 2011.10.12. 21:47:43 (Válasz Hubakker #3099 hozzászólására.)
Idézet: Hubakker - 2011.10.12. 21:17:21
Ez volt a kérdésem:Melyik szereplő alakja valós személy?

1.Háry János
2.Ludas Matyi
3.Münchausen báró
4.János vitéz

itt egy link róla a sok közül:http: http://www.gyenesihuszarok.hu/hu/jo-tudni/janos-vitez-es-iluskaja-igaz- tortenete

Akkor jogos, hogy nem fogadták el, bár az értékelést nem írtad, de ez csak legenda. Javaslom jobban olvass utána. Nincs köze a János Vitézhez és Petőfi költeményével kapcsolatban sehol se találtam utalást, hogy valós személyiségről mintázta volna. Maximum utólag ráhúzták, mint az általad is linkelt legendát.
Pontszám: 7.46
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!