Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3581. hozzászólás - 2013.05.20. 15:25:48 (Válasz Quellon #3575 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.20. 09:17:38
Hiba volt játékosok kezébe adni más játékosok sorsát. A pártatlanság csak névleges, a kérdésértékelés szubjektív.


Ezzel sokmindent elmondtal. Magadrol.
En alairom, hogy nagyon nehez uj kerdest feltenni, ezert aki azt hiszi, hogy konnyu az csalodni fog. De szubjetivitast keresni mogotte enyhen szolva is ciki.
Pontszám: 6.38
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3582. hozzászólás - 2013.05.20. 16:14:14 (Válasz Kocos #3581 hozzászólására.)
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz vagy mit vélsz gondolni rólam. Akármit is gondolsz, az attól, hogy te úgy gondolod még nincs úgy, akármilyen egyszerűen, bonyolultan, sokat sejtetően vagy tökéletes nyelvhelyességgel fejezed ki. Ugyanolyan szubjektív vélemény, mint hogy melyik kérdés speciális és melyik nem. Az egyiknek az egyik a speciális/érdektelen, a másiknak a másik. Én nem lennék kvízadmin, hogy eldöntsem kinek a kérdése jó és kié nem, mint ahogy nem lennék bíró abban sem, hogy ki tud ügyesebben rajzolni vagy ki a szebb, mert ezek is szubjektív dolgok - kivéve, ha kifejezetten az én véleményemre lennének kíváncsiak.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3583. hozzászólás - 2013.05.21. 09:24:02 (Válasz Quellon #3582 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.20. 16:14:14
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz vagy mit vélsz gondolni rólam. Akármit is gondolsz, az attól, hogy te úgy gondolod még nincs úgy


Ez igaz. De attól, hogy én úgy gondolom nincs is kizárva, hogy úgy van. Szerintem ezen lenne érdemes mot elgondolkodnod.

Egyébként ha érdekel mit gondolok elmondom. Ha nem, akkor is. Szerintem te egy körültekintő játékos vagy, akinek a véleménye 90%-ban vagy gyakrabban megfontolt, jól átgondolt, higgadt és majdnem mindig számomra is elfogadható vagy rokonszenves. Pont ezért tartom tőled sokkal otrombábbnak ezt az arcpirító butaságot. Ilyen reakciót a vérpistike szintű játékosoktól várok el, akik idejönnek egy katasztrofális kérdéssel hőbörögni, hogy aztán pont annak a Cras-nek ugorjanak neki, aki színtiszta jófejségből próbál nekik segíteni, hogy mire kéne figyelni.
Már ha jól értettem, és tényleg úgy gondolod, hogy a kérdés értékelése attól függ, hogy ki tette fel. Mert nálam a pártatlanság hiánya ezt fejezi ki. A másik szavaddal, miszerint szubjektív, azaz az értékelést bármilyen körültekintő vizsgálat ellenére befolyásolja az értékelő személye, természetesen egyetértek, mint ahogy gondolom te sem vitatod, hogy ez a faktor semmilyen módszerrel nem eliminálható a folyamatból.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.05.21. 12:41:59-kor
Pontszám: 7.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3584. hozzászólás - 2013.05.21. 11:17:03 (Válasz Kocos #3583 hozzászólására.)
Most csak olvastam, rendesen válaszolni nincs időm, de amint lesz (holnap reggel) megteszem, addig megrágom a szavaid, tanulságosak.

*Hát akkor, ahogy előre jeleztem, de inkább külön hozzászólásban.
A hozzászólást Quellon módosította 2013.05.22. 10:21:23-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.24
népszerűVicca78Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3585. hozzászólás - 2013.05.21. 12:44:42
Kvíz 1. szinten...
A mentor vadászatajánlásánál a rendszer nem ajánlja fel a kvízkitöltését. Viszont , ha egy tapasztalt játékos indít új karaktert, tudja, hogy vadászat-->fent jobb fül kvízkitöltés, és már töltheti is ki a kvízkérdést előre. Tehát akik most kezdik a VÚ-t, sosem játszottak, ténylegesen akár a 2. 3. szintig is "elnézhetik" a kvízkitöltést, mert vadászat során nem jön automatikusan a kvízkérdés mint régen...

Kvízkérdés-feltevés, és helyességének elfogadása..
Főleg V4-en én is kaptam sokszor :Speciális kérdés , már szerepelt az adatbázisban , helyesírási hibát tartalmazott(amin szó szerint én is mérges voltam, mivel Wikiből bemásolt neveket írtam, és ezek szerint a Wiki is Helyesírási hibákkal létezik). Sőt a végén kaptam egy olyan írást is, ami szerint ha még 1 helytelen kvízkérdést írok, akkor elveszik a jogomat a további kvízkérdések írásától, na ott betelt a pohár:)
Viszont kapom az olyan kérdéseket:
pl hány %-ban jobb kezesek az emberek a világon(ez pl. francián konkrét kérdés). 10 forrást néztem meg, a 75-95%-ig változó a válasz. Erre ad egy fix %-ot, ha jol emlékszem 95%-ot(ebben nem vagyok most biztos ne kövezzetek meg érte). Kérdezem, akkor milyen forrásból dolgozzunk?
És mi alapján döntjük el melyik a helyes?
A wiki alapján beírt híres emberek nevét nem fogadjuk el mert helytelen az írása, viszont egy nem teljesen utánajárt kérdést meg elfogadunk, holott pl a francia szeró új szeró....
A hozzászólást Vicca78 módosította 2013.05.21. 12:47:49-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3586. hozzászólás - 2013.05.21. 13:49:59 (Válasz Vicca78 #3585 hozzászólására.)
Idézet: Vicca78 - 2013.05.21. 12:44:42

Főleg V4-en én is kaptam sokszor :Speciális kérdés , már szerepelt az adatbázisban , helyesírási hibát tartalmazott(amin szó szerint én is mérges voltam


Elnézve ezt a hozzászólásodat erős a gyanúm, hogy a központozással lehetett gondod, mivel a fenti idézetben például egyet sem sikerült helyesen leírni.
Pontszám: 7.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3587. hozzászólás - 2013.05.22. 10:21:45 (Válasz Kocos #3583 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.05.21. 09:24:02
Szerintem te egy körültekintő játékos vagy, akinek a véleménye 90%-ban vagy gyakrabban megfontolt, jól átgondolt, higgadt és majdnem mindig számomra is elfogadható vagy rokonszenves.
Ez megtisztelő vélemény. Eddig is igyekeztem, hogy jól átgondolt választ/véleményt írjak amikor arra van szükség, ezután is igyekezni fogok. Viszont előfordul, hogy a mérlegelést elsöpri egy érzelmi hullámlöket és írok marhaságot vagy sértőt. Ez szinte mindenkivel így van kisebb-nagyobb mértékben. Ezt nem mentegetőzésnek szántam, csak ténymegállapítás. A legtöbb esetben elnézést kérek, ha úgy látom vétlent bántottam vagy bár vétkest, de elszívtuk a békepipát.
Elnézést kérek a kvízadminoktól, hogy kerekperec kijelentettem - még ha nem is gondoltam át mit jelent igazán amit leírok - hogy pofára nézik a kérdéseket. Nem is ismerhetnek mindenkit, de nem is tudom látják-e kinek a kérdését értékelik. A szubjektív értékelés viszont ott van továbbra is, ami egyrészt tényleg nem zárható ki teljesen, másrészt mégis probléma, amire alább majd próbálok egy megoldási javaslatot tenni.

Amitől begőzöltem és nem láttam tisztán mit írok, de maga a kiváltó ok nagyon is valós és igaz, az az, hogy a kvízadatbázis tele van szarral és mégis (azokhoz képest) jó kérdéseket dobnak vissza. A legrosszabb, hogy kvízolimpián el lehet csúszni régi hibás vagy barom kérdéseken, amiknél jobbakat nem engednek be. Az csak hab a tortán, hogy akár új karakternél, akár v4-en még mindig ott a küldetés, hogy tegyen fel az ember 1 kérdést amit el is fogadnak. Erre kéne egy jelezhetőség, hogy csak a küldi miatt teszek fel kérdést, jelöljétek teljesítettnek, aztán békén hagyjuk egymást. Vagy alapból teljesítettnek kéne venni ezt a küldetést, mint pár másikat is.

A másik amit meg kéne tenni: ki kéne szedni a jelenlegi mérce szerint rossz kérdéseket az adatbázisból. Rohamos ütemben.
Akár újra besorolásos módszerrel is, ha az adminok nem bírják a melót. Persze nem a játékosok kezébe adni teljes egészében a döntést, mert akkor ott leszünk ahol a part szakad. Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.

Amit megoldásnak gondolok a szubjektív értékelésre, de lehet párhuzamos vagy helyettes megoldás is a rossz kérdések szűrésére az a tematikus kvíz.
Alapjában véve alig érdekel, ha a kérdésben van egy helyesírási hiba, annál inkább zavaró, ha számomra érdektelen/speciális kérdés kerül elém, aminél hosszú percekbe kerülhet, ha meg akarom keresni a megoldást. Itt jön be mindkét probléma, a régebbi lazább szűrő, amikor sokminden bekerült és a mostani szigorúbb rendszerben is ami nekem könnyű és érdekel, az lehet az adminnak érdektelen/spec, míg amit az admin beenged az számomra érdektelen/spec.
Ha tematikus lenne a kvízelés, akkor vadászatkor és olimpián is vagy bizonyos csoport(ok)ból kapnánk kérdéseket vagy bizonyos csoport(ok)ból nem. A saját érdeklődési körében elméletileg mindenki tájékozottabb egy kicsit, mint általában, így egy nem alap kérdésre is tudhat válaszolni, míg az abszolút "fújj" kategóriájú kérdések közül esetleg az alapot is csak sejti, tippeli, nem hogy a mélyebben szántókat. Amik esetleg egy pont ellentétes beállítottságú kvízadminnak a szubjektív megítélése alapján jó kérdés. Még az is lehet, hogy a kvízadminok közt is van 2 teljesen ellentétes beállítottságú személy, akikből "A" beengedné "X" kérdést és "Y"-nt nem, "B" meg nem engedné be "X" kérdést, de "Y"-nt viszont igen. Ezt nem tudom, lehet egy kérdést többen is véleményeznek mielőtt beengednék, de nem tudom.

Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban). Ezzel együtt persze válogatott kérdéseknek kell lennie. Ha tematikus lenne a kvízelés és/vagy olimpia, akkor ez a válogatottság elméletileg meg is lenne oldva. Ha nem tematikus, akkor viszont az olimpiára egy kisebb és/vagy válogatott külön adatbázisból kellene kérdéseket kapnunk, ahol nincsenek hibásak, speciálisak, alap dolgokat kérjen amikhez nem kell behatóan ismerni a (fantasy) irodalom legalját is, de nem is olyan bonyolult vagy kilométer hosszú a kérdés, hogy 2x el kell olvasni vagy fél percig értelmezni.
A legjobb az lenne, ha a VU-val kapcsolatos kérdések lennének, mint amit Syabo írt és Cras vitatott, mert elméletileg ez az egy biztos közös pont minden VU-s játékos érdeklődési területében. Még ha elsőre nem is tudja a választ valaki egy kérdésre, utána járhat. Legalább behatóbban fogja ismerni a játékot, tehát eredményesebb is lesz benne. Ha nem érdekli a válasz /a játék sem/, nem jár utána, akkor meg miért kéne neki Kvízmedál? Az meg hogy egy friss kezdő nem tud/hat/ja a választ? És ha a sok hülye kérdésre nem tudja a választ akkor mi van? Ugyanúgy nem lesz medálja. Megjegyzem, nincs is túl sok játékos aki 1. szinten Kvízmedált szerez/szerzett. És ráadásul a fejlesztők/JV-k sokkal többet tesznek azért, hogy egy (újra)kezdő és/vagy nem elég céltudatos játékost jól elkaszáljanak már a játék kezdetén és hátrányból induljanak a mezőny után (lásd Feladatok és VT egyes küldijei, kvíz nem jelenik meg első pár szinten alapból a vadászatokhoz, stb), mint az hogy nyer-e kapásból Kvízmedált.

Zárszóként: szerintem szükséges amit Truth írt, hogy le kéne zárni ideiglenesen a kérdésfeltevést és értékelést, amíg a korábbi adatbázist átrostálják az adminok (és a játékosok). Ez még akkor is kell (a szelektálás), ha a jelenlegi kvízrendszeren és olimpiarenden nem változik semmi.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3588. hozzászólás - 2013.05.22. 14:25:15 (Válasz Quellon #3587 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Az csak hab a tortán, hogy akár új karakternél, akár v4-en még mindig ott a küldetés, hogy tegyen fel az ember 1 kérdést amit el is fogadnak. Erre kéne egy jelezhetőség, hogy csak a küldi miatt teszek fel kérdést, jelöljétek teljesítettnek, aztán békén hagyjuk egymást. Vagy alapból teljesítettnek kéne venni ezt a küldetést, mint pár másikat is.


Ha jol tudom erre lett valami modszer kifejlesztve. Miklos ugy emlekszem irt errol 1-2 eve.

Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.


Ezt en mar nagyon regen javasoltam, de nem lett belole semmi.

Ha tematikus lenne a kvízelés, akkor vadászatkor és olimpián is vagy bizonyos csoport(ok)ból kapnánk kérdéseket vagy bizonyos csoport(ok)ból nem. A saját érdeklődési körében elméletileg mindenki tájékozottabb egy kicsit, mint általában, így egy nem alap kérdésre is tudhat válaszolni, míg az abszolút "fújj" kategóriájú kérdések közül esetleg az alapot is csak sejti, tippeli, nem hogy a mélyebben szántókat.


Erosen kerdeses, hogy abban a kornyezetben, ahol a legtobben scripttel fejtik meg a kerdeseket erdemes-e erre ennyi fejlesztesi idot vesztegetni.

Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban).


A ggogle kizarasa egyetlen lehetoseg van, az ha eloben tortenik a kvizeles, mint a talin. Ott nincs gugli. Nem is gyakori a telitalalat, pedig csak 25 kerdes van, es 3 felezo is segit. Mindenhogy mashogy lesz benne gugli.

A legjobb az lenne, ha a VU-val kapcsolatos kérdések lennének, mint amit Syabo írt és Cras vitatott, mert elméletileg ez az egy biztos közös pont minden VU-s játékos érdeklődési területében.


Reszemrol minden VU kerdest kiszornek az adatbazisbol. Aki ezzel jatszik, az ugyis ismeri a VU-t. Ki tud nezni balra, hogy hanyadik menupont az uzenetek, meg ilyesmi. Szamomra ezek nem igazi kvizkerdesek. Ugyanakkor az elvitathatatlan elonye egy-egy ilyen kerdesnek, hogy a jatek szempontjabol hasznos informaciot adhat. Valamilyen mas rendszert el tudnek kepzelni, akar a feladatok kereten belul az ismeretek kiterjesztesere. Sok jatekosnak jonne jol, nagyon alap dolgokra meg verprofik is racsodalkoznak. Ugyanakkor Miklos vezerelve a nem kell infot megosztani, mert csak osszezavarja a jatekosokat, tehat ez az otlet nem rendelkezik komoly kilatasokkal a jovojet illetoleg.
Pontszám: 7.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3589. hozzászólás - 2013.05.22. 20:46:49 (Válasz Kocos #3588 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.05.22. 14:25:15
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.


Ezt en mar nagyon regen javasoltam, de nem lett belole semmi.
Miért, min akadt el?
Idézet: Kocos - 2013.05.22. 14:25:15
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban).


A ggogle kizarasa egyetlen lehetoseg van, az ha eloben tortenik a kvizeles, mint a talin. Ott nincs gugli. Nem is gyakori a telitalalat, pedig csak 25 kerdes van, es 3 felezo is segit. Mindenhogy mashogy lesz benne gugli.
Ha olimpián egysoros, de normális kérdések lennének (esetleg tematikusan) 5 mp-s válaszadási idővel az alatt már nem igazán lehetne guglizni nem?

A VU-s kérdésekről meg annyit, hogy nem olyanokra gondoltam, hogy "Mi található az üzenetek menüpont alatt?" vagy "Hol találod a Gyorsításokat?", de így belegondolva tényleg elenyészően kevés normális kérdést lehetne feltenni a játékkal kapcsolatban ahhoz, hogy kéthetente változatos 50 kérdés legyen mindenkinek. Szóval ez tényleg nem kivitelezhető. Az kár, hogy Miklós nem szereti informálni a játékosait, aki érti és ismeri a játékot, az eredményesebb (még akkor is, ha mindenki más is tud játszani körülötte) és nem csak hosszabb távon játszik, de talán jobb/nagyobb kedvvel is fizet. És érdekes lenne a feladatokba helyezése is ennek a "játékranevelésnek", mert a jelenlegi feladatok alacsony szinten nem túl felhasználóbarátok.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3590. hozzászólás - 2013.05.22. 23:44:37 (Válasz Quellon #3589 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 20:46:49
Miért, min akadt el?


Gondolom azon, hogy nem valositottak meg.
Pontszám: 7.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3591. hozzászólás - 2013.05.23. 08:07:19 (Válasz Kocos #3590 hozzászólására.)

Tehát rábólintottak, csak nem készült még el? Vagy a bólintásig sem jutott?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3592. hozzászólás - 2013.05.23. 11:34:37 (Válasz Quellon #3591 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.23. 08:07:19

Tehát rábólintottak, csak nem készült még el? Vagy a bólintásig sem jutott?


Egy "igen ez jo otlet, felirom" elhangzott szerintem 3-4 eve, de nem vagyok benne teljesen biztos.
Pontszám: 7.08
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3593. hozzászólás - 2013.05.23. 21:48:38
Az eszmecserébe belefolyni fáradt vagyok, de egy dolog megragadta a figyelmemet.

Idézet: Quellon - 2013.05.22. 20:46:49
Ha olimpián egysoros, de normális kérdések lennének (esetleg tematikusan) 5 mp-s válaszadási idővel az alatt már nem igazán lehetne guglizni nem?



Ha most valaki 300 másodperc körüli idővel csinál tökéletes olimpiát, többen kígyót-békát kiabálnak rá itt a fórumon, szentül meg vannak győződve róla, hogy márpedig ilyen eredményt csak csalással lehet elérni. Te most egy tollvonással a 900 másodpercet lecsökkentenéd 250-re, ami bőven alatta van az átlagos top1 eredménynek.

Illetve van még egy dolog. A tematikus olimpiának én bizony több akadályát is látom jelen pillanatban. Első sorban, hogy a besorolások jelentős részét a lusta ám medálra éhes játékosok scripttel végezték, ami mindent szép sorban besorolt a legelső elérhető kategóriába (nevét most meg nem mondom, ezer éve nem törtem magam besorolással), és mivel a script mindenkinél ugyanúgy sorolt be, a kérdések szép sorban be is kerültek oda.
Aztán a jutalmazás... minden téma kapna toplistát és 1-2-x helyezés jutalmat? Akkor lényegében az egész elveszítené a jelentőségét, mert annyi medál kerülne a játékba, hogy az egész jelentőségét vesztené. A 12 kvízmedál még mindig egy érdem, amiért kellőképp meg is kell dolgozni, ezentúl osztogassuk boldog-boldogtalannak? A besorolás/napi akció sem véletlen csak 8-ig mehet, épp azért hogy a maximális jutalomért tenni is kelljen.
Vagy a toplista maradna a régiben, és összesített időt nézne a rendszer? Úgy gondolom az viszont határozottan igazságtalan lenne azokkal szemben akik nem a legkönnyebb, legkevesebb kérdést tartalmazó kategóriát választják, mert valami másban esetleg otthonosabban mozognak. Hiába tudok többet egy témáról, ha te a másik témában a kevés kérdés miatt rendre belefutsz ismétlődésekbe, vagy akár egy kevésbé korrekt játékos felkészülés gyanánt a nyilvános adatbázisból kigyűjtögeti magának szépen excellbe adott kategória összes kérdését, és utána abból olimpiázik.
Tehát véleményem szerint a jelenlegi rendszer semmiképp sem alkalmas tematikus olimpiára, egyrészt a besorolások csapnivaló minősége miatt, másrészt pont a kategorizált nyilvános adatbázis miatt.

Egyébként egy dologra nagyon jó és szemléletes ez a rendszer. Mivel a besorolást mindig a játékosok végezték/végzik, és az adminoknak semmi köze sincs hozzá, pontosan megmutatja azt a mentalitást is, amiben a játékosok egy jelentős hányada sajnos az értékelést is végezte mielőtt le lett tiltva a rendszer. Mivel sok új játékos ugye már a jelenlegi szigorú rendszerben regisztrált, és számukra csak mítosz hogy régen a játékosok bírálták el egymás kérdéseit, amit szerintük az adminok terjesztenek, hogy eltereljék a figyelmet a csapnivalóan végzett munkájukról.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3594. hozzászólás - 2013.05.24. 17:22:20 (Válasz Lanmandragoran #3593 hozzászólására.)
Tudtommal csak a helyes besorolásért jár medál, a script pedig nem helyesen sorol be, hanem ahogy írtad. Vagy nem?
A csökkentett időt csak akkor hoznám be, ha szép tiszta érhető és általános műveltséggel megválaszolható kérdések lennének elég nagy mennyiségben ahhoz, hogy ne ismétlődjenek.
Megmondom őszintén azzal nem számoltam, hogy a tematizálás elbukik azon, hogy egyes témákban alig van kérdés. Még sosem néztem meg a nyilvános kvízadatbázist. Azok alapján amit írtál én sem tartom jó ötletnek. Legfeljebb azokkal a témákkal lehetne dolgozni amikben a legtöbb és kb egyenlő a kérdések száma.
És nem, nem gondoltam kategóriánként a medálokat külön osztogatni, ugyanannyi jutalmazott lett volna, mint eddig a helyes válaszok és idő alapján.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.23
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3595. hozzászólás - 2013.05.24. 23:45:59 (Válasz Quellon #3594 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.05.24. 17:22:20
Tudtommal csak a helyes besorolásért jár medál, a script pedig nem helyesen sorol be, hanem ahogy írtad. Vagy nem?


Akkor jön a következő találós kérdés...
Szerinted a rendszer mi alapján dönti el, hogy melyik a helyes besorolás?
Úgy van, az lesz a helyes, amelyikre a legtöbb besoroló nyomott x db besorolás, vagy x idő letelte alatt. És mi következik abból, ha a játékosok jelentős része scripttel sorol be?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3596. hozzászólás - 2013.05.25. 08:16:26 (Válasz Lanmandragoran #3595 hozzászólására.)
Ez komoly? Akkor én meg akik még normálisan végiggondolva sorolnak be beszopják a script 1/1-es besorolása miatt? Kezdem érteni miért haladtam olyan lassan (825/másfél év) a besorolgatással azon kívül, hogy ritkán futottam bele a besorolandókba.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.23
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3597. hozzászólás - 2013.05.25. 09:20:22 (Válasz Quellon #3596 hozzászólására.)
Pontosan, nem véletlen, hogy az első témakörben (biológia/állatok) van a legtöbb kérdés függetlenül attól, hogy oda tartozik-e. Sajnos ugyanabba a hibába esett bele a kvíz ezen része, mint annó az elején, mikor bárki értékelhetett kérdést. Most a játékosok döntésétől függ a besorolás. Erre is volt javaslat, hogy csak egy csoport besorolása alapján érvényesüljön a megfelelő hely és aki oda sorolja be, az kapja meg a díjat.
Viszont hatásos módszer a besorolásszámod növelésére, ha a besorolandó kérdéseknél előre válaszolsz a kvízre, annyira, ahány besorolandó kérdés van. Besorolod őket, majd leállsz, kilépsz, visszalépsz a játékba és újra előre válaszolsz a kérdésekre. Ugyanazokat fogja beadni és az újra besorolásod is számít. Azaz, ha egy kérdést 50-szer ugyanoda sorolsz be, esélyes, hogy jó lesz a besorolásod és emellett 50-nel nő a besorolásszámod.
Pontszám: 7.75
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3598. hozzászólás - 2013.05.25. 10:36:04 (Válasz Craslorg #3597 hozzászólására.)
Igen, ezt a besorol-kilép-belép-újra besorol módszert ismerem és alkalmazom is, ha belefutok több besorolandó kérdésbe, de akkor ezek szerint nagyon rossz ütemben szoktam előre kitölteni a kvízeket Vagy ha jól értelek titeket, akkor az is lehet, hogy többször is jó helyre soroltam a kérdéseket, de mivel sok scripttel besoroló is ugyanazokat sorolta be biosz/állatok-hoz, ezért az én esetlegesen jó helyre sorolásom rossznak számított, mert nem tartozott a többséghez.
Érdekes-érdekes. De nem visszakövethető azt hiszem, szóval nem bosszantom magam rajta. Így legalább a Kvízolimpia még kihívás lesz egy ideig számomra.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
fórumozóKresaiFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3599. hozzászólás - 2013.05.25. 15:10:42
Melyik színész/színésznő nem szerepel a Resident Evil(Kaptár) filmekben?

James Purefoy
Colin Salmon
Karl Urban
Li Bingbing

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Nem tudom mi a speciális,egy igen népszerű filmsorozatban,de sebaj.....
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3600. hozzászólás - 2013.05.26. 00:51:24 (Válasz Kresai #3599 hozzászólására.)
A film nem speciális csak a stáblista ismerete.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.01
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője