Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagA10FontFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3741. hozzászólás - 2014.01.03. 09:41:30 (Válasz A10Font #3740 hozzászólására.)
TALAJ, NEM TALAJ DILEMMA: IDÉZET BIRKÁTÓL:

"Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3718. hozzászólás - Tegnap, 09:57:36 (Válasz A10Font #3717 hozzászólására.)
A válaszaid közt nincs helyes, mivel a holdon nincs talaj...

A talaj a földkéreg legkülső, laza, termékeny rétege.
A hozzászólást Birka módosította Tegnap, 09:58:20-kor"


OLVASNI KÉNE, MIELŐTT HOZZÁSZÓL, SZINTE AZ ÖSSZES MEGJEGYZÉSEDNEK PONT ENNYI AZ ALAPJA, HOGY AZ ELBÍRÁLÁSNAK SEMMI KÖZE A TALAJHOZ....
A hozzászólást A10Font módosította 2014.01.03. 09:41:52-kor
Pontszám: 6.20
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3742. hozzászólás - 2014.01.03. 20:33:29 (Válasz A10Font #3741 hozzászólására.)
És azt tudod is, ki az a Birka, akit szentírásként idézel, vagy csak lusta voltál tovább olvasni és értelmezni? Egy játékos, aki baromi jól ért a játékhoz és a képletekhez, de a kvízértékeléshez csak annyi köze van hogy ismer néhány játékost, akikről tudja hogy aktív korukban adminok voltat. Az semmi másról nem szólt, mint a belekötésről. Te mégis hivatalos indoklásként szajkózod, mintha legalábbis Miklós legfelsőbb kinyilatkoztatása lenne. Nem tűnt fel, hogy utána legalább hárman egymástól függetlenül leírták neked, miért volt rossz a kérdésed? És hogy mindannyian ugyanazt az indokot adták meg? És még Te ugatsz le egy olyan fórumozót, aki már 4 évvel ezelőtt is önként segített itt a fórumon, hogy egy-egy jó ötletből kiváló kérdés születhessen? Csupa nagybetűvel ordítasz vele mint egy gyengeelméjűvel? Ember, kapj már az agyadhoz.....


Hivatalos admin szakvéleményt akarsz? Tessék: Azért dobták vissza a kérdésed, mert a feltett formában egyszerűen SZAR volt! És most csalódottsággal tölt el a tudat, hogy nem én voltam az ügyeletes, másnak jutott a megtisztelő feladat.
Pontszám: 8.08
kedvelt tagA10FontFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3743. hozzászólás - 2014.01.21. 14:24:08
Kedves Steve!

Ettől függetlenül, amit írsz, bár nem látom mi mitől hivatalos, és mitől nem, mert attól, hogy te ezt állítod, hogy az vagy, még nem biztos, mint ahogy persze Birka sem biztos az. Mégis ő ezt írta, ráadásul elsőként.
A sok éve ismert barátod érvelését, pedig, ha elolvasod, akkor magad is le tudod vonni a következtetést, hogy mennyire jogos, vagy odaillő, lást az előtő hozzászólásom, ahol egyenként lereagálom a válaszait. (A tagó válaszokról meg csak annyit, hogy ha ti nagyon rutinos játékosok megnézitek a kvíz kérdéseket és válaszokat, sok olyat találtok, ahol egyik tagadó, mégis ott van. Ezt te is tudod, gondolom, de jó volt leírni, mert itt azonnal nem látszik. Vagy ha nem tudod, nem kéne a fórumon osztani az észt.)
Amúgy pedig nem érdekel, ki hány éve fórumozik, ki kinek a haverja, ez az érvelés is csak az intellektusodat minősíti.

Mindenesetre nem azért játszok, hogy idegeskedjek ilyen érvelések, válaszok, emberek miatt, ú.h. Miklós és társai zsebéből sikeresen kihúztátok a befizetéseimet, mert én léptem más normális dolgok felé.

Így, ha még hozzászólsz, csak a többieknek tudsz engem tovább szidni, ezt, majd ha hozzászólsz esetleg, vedd figyelembe.
Pontszám: 6.25
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3744. hozzászólás - 2014.01.21. 14:43:50 (Válasz A10Font #3743 hozzászólására.)
Ez a csutka másodikán akadt a torkodon.
19 nap után még mindig öklendezel?
Lépj már túl rajta!
Azóta legalább 5 jó kérdést leadhattál volna.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 6.64
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3745. hozzászólás - 2014.01.24. 10:56:38 (Válasz RoscoBorlo #3744 hozzászólására.)
Ugyan RB, ne csodálkozz! Arra is három hétig tartott rájönnie, hogy mindenki más a hülye csak ő a helikopter, no meg a játék is szar. Ezért nem is törte magát, hogy felfogja amit olvas, hisz úgy is mondja a tutit


Idézet: A10Font - 2014.01.21. 14:24:08
Vagy ha nem tudod, nem kéne a fórumon osztani az észt.


De kár, hogy az ember mindig a saját bölcsességeit hagyja figyelmen kívül....
Kiképző - v3
Pontszám: 8.08
fórumozóRovlord73200Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3746. hozzászólás - 2014.01.24. 17:07:59
Az én kérdésemet sem fogadták el, sebaj, nem is írok többet.

Érdekes amúgy, fel van sorolva több oldalon keresztül milyen szabályok vonatkoznak a kérdésekre, ironikusan fogalmazva ez azt jelenti hogy a játék üzemeltetői helyett milyen feltételek mellett végezhetjük el helyettük az ő munkájukat

Ahogy én láttam, elsődleges szempont volt az (és ezzel egyetértek) hogy olyan kérdés legyen feltéve, aminek a megválaszolása nem igényel lexikai tudást. Ehhez képest a kérdések minimum 90%-a ilyen. Én olyat kérdést tettem fel, ami inkább gondolkodásra épül (és nem mellesleg a szakmámba vág) és mégse lett elfogadva. A válasz pedig ez volt: "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." Valószínűleg aki ellenőrizte, tudás híján egyszerű google-val nem tudott választ kapni a kérdésére, így inkább ebbe a kategóriába tette. Amúgy a hibajelentő topikot kerestem csak megláttam ezt, és a szép méretét látva gondolom általános probléma ez. Maga a játék amúgy nem rossz, de a kvíz részét ahogy írtam hanyagolni fogom.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3747. hozzászólás - 2014.01.24. 23:29:32 (Válasz Rovlord73200 #3746 hozzászólására.)
Az ember általában pont a saját szakmájával elfogult, mert hajlamos természetesnek, logikusnak, magától értetődőnek venni olyan dolgokat, amiről egy más területen dolgozónak fogalma sem lesz. Ne vedd kötözködésnek, nem ismerem a szakmád, és a kérdést sem láttam, így ez csak egy általános tapasztalatból adódó nézet, ami egyébként jelen esetben valószínűleg nem áll fenn, mert akkor speciális értékeléssel dobták volna vissza.

Ha bemásolod ide a kérdést a válaszokkal, vagyunk néhányan, akik elég jó eséllyel meg tudjuk mondani, mi kivetni valót talált az admin a kérdésedben. Válaszhibával leggyakrabban három esetben dobják vissza a kérdést:
- kérdést tagadó válasz
- több, igen hasonló jelentésű válasz, amiből értelmezés függvényében több is lehet a helyes
- nincs a válaszok közt az interneten fellelhető források szerinti helyes válasz

Illetve negyedik lehetőségként felmerül még a nagyon blőd, a helyestől nagyon elütő rossz válaszok. pl:
Ki írta alá az alábbiak közül a Függetlenségi Nyilatkozatot?
Mao Ce Tung
Horthy Miklós
Dante Alighieri
Benjamin Franklin.

DE a kérdésed+válaszok nélkül, ezek csak általános tippek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.03
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3748. hozzászólás - 2014.02.09. 11:12:59
Milyen néven szokták még a XIII. kerületet emlegetni?

Csepel-sziget
Angyalföld*
Ferencváros
Óbuda

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Kicsit fura, főleg olyan kapott kérdések után, hogy mi a latin neve bizonyos csontoknak, szerveknek, betegségeknek stb-stb.
Egyébként pedig könnyen guglizható. Ja, és nem kaptam helyette új lehetőséget sem...
Pontszám: 7.86
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3749. hozzászólás - 2014.02.09. 11:27:21
Tényleg csak speciális érdeklődésű réteg tudhatja hogy a saját országának a fővárosa milyen kerületekből áll, de a sok foci VB-s, a 70 évvel ezelőtti olimpiás meg a tök ismeretlen animékre vonatkozó kérdések teljesen normálisak. Harry Poltert ki ne felejtsem, nemrég még Dunát lehetett volna rekeszteni a többmillió rá vonatkozó kérdéssel.
Néha még ezek után is tudnak meglepetést okozni a kérdések elbírálásával, főleg ami az indoklást illeti.
Pontszám: 7.81
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3750. hozzászólás - 2014.02.09. 13:44:42 (Válasz Nagy02 #3748 hozzászólására.)
Az soha nem volt szempont, hogy egy kérdés könnyen guglizható-e. Egyébként szerintem inkább érdektelen lexikálisnak akarták értékelni, csak mellékattintott az admin, másik lehetőséget pedig teljesen jogosan nem kaptál, az rossz kérdés után nem jár.
Egyébként ez egy nehezen indokolható kérdés, mert 2 millió pestinek triviális, 1*1 nehézségű kérdés, a többi 8 milliónak (nem beszélve a határontúli játékosokról) pedig a kitérdekel kategória, a kettő pedig pont ellentétes indoklást igényel. Egy közös pont van, mindenképp rossz.
Kiképző - v3
Pontszám: 6.55
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3751. hozzászólás - 2014.02.09. 16:07:36 (Válasz Nagy02 #3748 hozzászólására.)
Az eddig tapasztalt logikát követve "szájbarágáselmaradás" hibát követtél el... Nem iírtad hogy Budapestrõl van szó,és ezért néhány kedvencem,ha megkapná a kédésr,habzó szájjal írná ide a fórumba hogy "hûdemilyenhibás,mermelyikvárosbaaaa"

Szóval szerintem jó,talán az admin szerint is,csak tart az AranyFogsor díjasoktól.
Báró Samedi
Pontszám: 7.61
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3752. hozzászólás - 2014.02.09. 18:29:22
Találtam egy ilyen kérdést:

Mely szerv betegsége a pneumonia?

vese
szív
tüdő*
máj

Nem azért írom, hogy Nagy02 kérdését védjem ezzel a kérdéssel szemben, de szerintem ez azért nagyon jól mutatja, hogy a kérdések elbírálásánál igenis komoly problémák vannak. Ne próbálja nekem senki elmagyarázni hogy élből tudnia kell mindenkinek a tüdőgyulladás latin nevét, amíg teszem azt Kőbánya, Csepel, vagy Újpest létezéséről csak speciális, lexikális tudással rendelkező Magyar ember tudhat. Az meg nem hiszem hogy felhozható lenne érvként, hogy Uruguayból is van regisztrálva 2 játékos, meg Romániából is játszanak vagy hárman.
Pontszám: 8.81
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3753. hozzászólás - 2014.02.09. 20:41:30 (Válasz Zoole #3752 hozzászólására.)
Vannak komoly problémák, de ez a kérdés speciel teljesen rendben van, mindenféle keresgélés nélkül illene tudni rá a választ bármilyen komolyabb biológiai ismeret nélkül. És nem, nem kell tudni hozzá a tüdőgyulladás latin nevét.
Az viszont általános iskolai fizikai tananyag, hogy a pneumatika a gázok mechanikájával foglalkozó tudományág, amiből azért nem igényel sok logikát kitotózni, hogy a pneumonia szintén valami gázzal, azaz a légzéssel kapcsolatos betegség.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.51
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3754. hozzászólás - 2014.02.10. 07:09:44 (Válasz Lanmandragoran #3753 hozzászólására.)
Maradjunk abba ,h egy normálisan megfogalmazott kérdést ami tényleg nem spec dolgokra kérdez nem dobnak vissza nagy valószínűséggel.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.66
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3755. hozzászólás - 2014.02.10. 14:05:47 (Válasz Lanmandragoran #3753 hozzászólására.)
Ne haragudj,de ez azért elég "erős" érvelés.
Ezen logika mentén nem sok speciálisnak minősülő kérdés maradna szerintem...
Báró Samedi
Pontszám: 8.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3756. hozzászólás - 2014.02.10. 23:33:38 (Válasz Azazel #3755 hozzászólására.)
Hát hallod érdekes egy fazon vagy...

Mindig azon problémázol, megkérdőjelezhető minőségű, alacsony értékű kérdések miért nincsenek elfogadva, most amikor egy elsőre nehéznek hangzó kérdést némi általános műveltséggel, és cseppnyi logikával igazolok, az hirtelen erős érvelés.

Egyébként személy szerint nagyon kevés kérdésre mondanám rá hogy speciális, viszont hallomásból tudom milyen szigorú alapelveket kaptak anno az adminok a vezetéstől, hogy mi mindent vegyenek figyelembe, illetve mi minden téma tekintendő rétegtudásnak, aminek csak a felszínét szabad kapirgálni finoman, minden mélyebb érintés specnek minősül.
Sőt, azzal sem értek egyet maradéktalanul, hogy évszám=lexikális, egy művelt ember igenis tud évszámokat, eseményeket legalább évtizedre elhelyezni, stb. De sajnos a "kérdés"írók mentalitását ismerve, a lehető legjobb megoldás "ne kérdezz olyat ami lexikális (évszám)..." kikötés. Aki tudja úgy tálalni, hogy ne egy száraz lexikon-adat legyen a kérdés, az úgyis megírja, és azt úgyis elfogadják. Mindenki másnak ott van feketén fehéren (bocs, lilán-fehéren), hogy ne tedd, mert rossz lesz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.34
népszerűKukkucskaNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3757. hozzászólás - 2014.02.11. 17:46:35 (Válasz Lanmandragoran #3753 hozzászólására.)
Ez neked általános műveltség? Elfogadom, hogy a műveltségem átlag alatti, de ez szvsz akkor is erős...
Szerintem te vagy inkább nagyon kiművelt, de gyanúsabb, hogy egy vidéki kocka.
Pontszám: 8
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3758. hozzászólás - 2014.02.11. 18:39:37 (Válasz Kukkucska #3757 hozzászólására.)
Idézet: Kukkucska - 2014.02.11. 17:46:35
Szerintem te vagy inkább nagyon kiművelt


Na most megkaptad Lan, ezt nem teszed zsebre.
Pontszám: 7.11
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3759. hozzászólás - 2014.02.11. 22:00:19
kvízadminok szabadságon vannak ma? du1-kor írtam kvízt aztán semmi reagálás rá holott haladnék már ...
Pontszám: 7.58
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3760. hozzászólás - 2014.02.11. 22:35:44 (Válasz Kukkucska #3757 hozzászólására.)
Nem vidéki, ez az egy biztos
A hozzászólást Hanspeter módosította 2014.02.11. 22:36:54-kor
Kiképző - v3
Pontszám: 8.05
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!