Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2981. hozzászólás - 2011.07.31. 01:10:16 (Válasz Yuuchan #2980 hozzászólására.)
Először is sújtó. Másodszor maga a napja tényleg lexikális és túl közeli napokat adtál meg. Harmadszor meg, nem egy sima árvíz volt az. Az egész kérdés magyartalan és még vége sincs az évnek.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.19
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2982. hozzászólás - 2011.07.31. 07:17:38 (Válasz Yuuchan #2980 hozzászólására.)
Majd 3 év múlva te magad fogsz reklamálni, hogy ki az a hülye aki ilyen kérdést beengedett, mert dunsztod nem lesz arról, hogy melyik nap. Ja és nem is fog érdekelni. Tehát találj ki valami mást ami nem az időre kérdezz rá.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 3.53
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2983. hozzászólás - 2011.07.31. 10:29:40 (Válasz Yuuchan #2980 hozzászólására.)
Nem árvíz sújtotta, hanem szökőár, amely egy földrengés következménye volt. Másrészt bőven elég tudni, hogy volt egy 2011-ben tavasszal, de évek múlva már az is necces, hogy 2011-el összekapcsoljuk, csak arra fogunk emlékezni, hogy néhány éve, mint ahogy a Szumátrai földrengést se köpi-vágja sok ember fejből, hogy 2004-ben volt. Erről is az esetleg megmarad, hogy valamikor év végén, karácsony táján volt.
Pontszám: 5.26
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2984. hozzászólás - 2011.07.31. 13:55:30 (Válasz Lanmandragoran #2978 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2011.07.30. 17:05:03
Helyesírási hibát nem látok, szerintem a fogalmazás miatt dobhatták vissza, mert a helyesírási hiba értékelés azt jelenti igazság szerint, hogy jó lenne, de javítást igényel.

Én amennyire emlékszem történelmi tanulmányaimra, di Cavour a Szárd-Piemonti királyság minisztereként jelentős szerepet játszott az egységes Itália létrejöttében, de az hogy ő teremtette meg, az szerintem kicsit erős sarkítás. Mit csinált akkor Garibaldi? Sziesztázott Szicíliában? Persze csak tipp, de ha a kérdést kicsit átfogalmazod valami hasonlóra: "Ki játszott vezető szerepet az olasz egység 1860-as kialakulásában az alábbi személyek közül?" akkor gond nélkül átmegy!


A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott, ezen az oldalon átveheted a jutalmadat!

Köszi
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.69
irritálóBorsalinoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2985. hozzászólás - 2011.08.01. 12:31:56
Ki nyerte a 2011-es magyarországi futamot a Forma -1 -ben?

Fernando Alonso
Jensen Button
Sebastian Vettel
Louis Hamilton

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Miért kell ehhez lexikális tudás. Tegnap őta a vizcsapból is ez folyik.
Pontszám: 3.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2986. hozzászólás - 2011.08.01. 13:07:42 (Válasz Borsalino #2985 hozzászólására.)
Napi sporteredményt, hírt sose fognak elfogadni, mert lehet, hogy 1-2 napig téma, de aztán 4 hét múlva már belga nagydíj, aztán a többi: olasz, szingapúri stb. 1-2 év múlva meg már pláne nem fog emlékezni sok ember rá, hogy 2011-ben éppen ki nyerte a Hungaroringen a futamot.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.08.01. 14:12:54-kor
Pontszám: 7.39
irritálóBorsalinoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2987. hozzászólás - 2011.08.01. 13:15:21 (Válasz Craslorg #2986 hozzászólására.)
Ebben lehet valami. kösz
Pontszám: 3.83
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2988. hozzászólás - 2011.08.05. 17:35:54
Eddig mindig felfogtam, miért nem fogadják el a kérdésemet, de most nem igazán fér a fejembe:

Ki nem tagja a családnak?

Sün Aladár
Sün Piroska
Sün Dorottya
Sün Elemér*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 8.52
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2989. hozzászólás - 2011.08.06. 06:32:24 (Válasz Tgmaster #2988 hozzászólására.)
Szervusztok!

Tgmaster: Arra emlékszem, hogy egy mesében szerepelnek... de már az sem ugrik be, hogy hol. Először meg kéne nevezned a művet, ahol szerepelnek, másodszor tudatosítani kell magadban, hogy nem biztos, hogy ez a történet legfontosabb része. Éppen ezért ez a kérdés igencsak speciális kérdéssé válik. A mű megemlítése nélkül senki nem tudhatja, hogy hova tegye, esetenként még a művel sem. Nem is ajánlanám az újra próbálkozást.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.56
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2990. hozzászólás - 2011.08.06. 09:18:34 (Válasz Awenhai #2989 hozzászólására.)
Az már régen rossz, ha még a mese címét is meg kell említeni...
31 éves vagyok, azaz nem mostanában nézegettem diafilmet, meg az esti mesékből is kinőttem már, de azért a hét süntestvérre még emlékszem. Éppúgy, mint a Baradlay testvérekre vagy Sehall Selát Dömötörre, csakhogy most a tegnapiakból szemezgessek.
Nehéz gyermekkorod lehetett...
Pontszám: 6.01
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2991. hozzászólás - 2011.08.06. 09:20:51
Nos igen, íme teljes életnagyságban:
http://www.rpotor.com/sunbalazs.html
Pontszám: 8.52
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2992. hozzászólás - 2011.08.07. 06:42:12 (Válasz Tgmaster #2990 hozzászólására.)
Szervusztok!

Tgmaster: Nem volt nehéz gyermekkorom, de gyanítom, hogy azon mesék, amiken mindketten felnőttünk, manapság nem minden gyermeknek ismertek már. A kérdésed pedig mindenképpen speciális, mert egy mű lényegtelen részletébe kérdez bele. A kérdésedre korrekten válaszoltam, nem kezdtem személyeskedésbe. Nem értem hát, miért tetted te.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.56
kedvelt tagTenukiFérfi
Végzetúr mester
358 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2993. hozzászólás - 2011.08.08. 22:07:34
I. Szent István király szentté avatási exhumálásakor a királyi gyűrű nem volt a kezén. Miért?

Utódjára, Orseolo Péterre hagyta.
Tiszte szerint a pecsétőr őrizte.
A királyi kincstárnok ellopta.
Nem tudjuk, elveszett.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
----
Mi nem egyértelmű? Mi rossz?

http://dragon.unideb.hu/~kltegimn/CLASSES/12C/HTM/PZ/HU/LAKK27.HTM
"László korában indultak meg a szentté avatások. Ekkor kezdeményezték I. István “felemelését” is amit elsõre elvetett VII. Gergely pápa, ám 1083. augusztusában szentté avatták. Ekkor Székesfehérvárott kibontották István sírját, és megtörtént a szenté avatás. Az uralkodó jobb kezén azonban nem találták meg a királyi gyûrût, ám évek múltán kiderült, hogy a kincstartó lopta el. László az ereklye tiszteletére Nagyvárad környékén megalapította a Szent Jobb bencés apátságot. Ugyan ebben az évben avatták szentté Gellértet, és Imrét is."
Semmi sem olyan jó, hogy jobb ne lehetne!
Pontszám: 5.46
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2994. hozzászólás - 2011.08.09. 04:17:46 (Válasz Awenhai #2992 hozzászólására.)
Ez egy verses mese, ami szórakoztató, de túl sok világnézetet meghatározó bölcsességet nem lehet belőle kihámozni. Ennek ellenére szerintem széles körben ismert, és szeretett történet. Mint ilyen, azért a háromszor is felsorolt nevek szvsz olyan elemét képezik a műnek, amire lehet emlékezni. Tudom, hogy közhely, de azért sokkal inkább rétegműnek számító könyvek sokkal lényegtelenebb részleteire kíváncsi számos kvízkérdés beküldője. Így továbbra sem értek egyet az elutasítással és az indokaiddal sem. Személyeskedésbe meg azért kezdtem, mert:
1. sz*r napom (értsd. estém, lévén éjszakás vagyok) volt
2. ls. 1. pont
3. "Arra emlékszem, hogy egy mesében szerepelnek..." -- Nem volt túl jó bevezetésnek ezzel az irónia súlya alatt roskadó mondattal indítani, rögtön kiverte a biztosítékot.
4. Lehet, hogy csak én gondolom így -- ez esetben elnézést --, de úgy tűnik, te (is) értékeled a kérdéseket, ebben az esetben nyilván neked fogom szegezni az aggályaimat, nem másnak.

Továbbá elegáns tud lenni egy rövid, de frappáns kérdés, nem kell mindig bekezdéseket írni. Ebben az esetben nem tartottam szükségét hosszasan ecsetelni a történet íróját, címét, megjelenésének az évét, a stáblistát és egyéb nyalánkságokat, mert kiguglizni ennyiből is ki lehet a választ, aki meg ennek nem érzi szükségét, az elboldogul ennyi információmorzsával is.
Pontszám: 5.85
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2995. hozzászólás - 2011.08.09. 06:41:43 (Válasz Tgmaster #2994 hozzászólására.)
Szervusztok!

Tgmaster: A harmadik pontra: Nem céloztam iróniának, teljesen komolyan mondtam, hogy annyira emlékszem. A nevek előhozták az emlékképet, de semmi egyebet.

Az első két pontra: Megesik, én ilyenkor megpróbálok nem reagálni, mert nem lenne kellően elegáns a véleményem. :-D

Negyedik pont: Nem értékelek, nem kértek fel ilyesmire. Gyanítom, hogy pont azért, mert leírtam, és vállalom most is, hogy nem guglizom, márpedig a kvízadminság azzal (is) jár, hogy inden kutyafüléért meg kell lesni a Guglit, nagyon ritka, hogy saját, pontos ismeretek alapján eldönthető egy nehezebb kérdés.

Az értékelésnél minden mű részleteibe való belekérdezés speciális értékelésről indul, ezek közül elérhette a bekerülést néhány kötelező olvasmány, illetve világhírű regény legismertebb részlete, de azokon kívül nem sok. Ennek a szigorúságnak esett áldozatul a kérdésed, talán pont azért is, mert a mesét nem nevezted meg. Az igazán rövid, frappáns kérdések pedig jó eséllyel már szerepeltek, meglehetősen nagy a kvízadatbázis.

***

Tenuki: Az utolsó válaszod ellentétben áll a kérdéssel. Ha valaminek az okára rá mersz kérdezni, akkor az ok ismert, tehát egy "Nem tudjuk, mert...." típusú válasz tagadja a kérdést, és ezért jelölt rossz válasz. Ilyen esetben ez a szabvány értékelés.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.56
kedvelt tagTenukiFérfi
Végzetúr mester
358 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2996. hozzászólás - 2011.08.09. 07:01:53 (Válasz Awenhai #2995 hozzászólására.)
OK. átfogalmazom.
Semmi sem olyan jó, hogy jobb ne lehetne!
Pontszám: 5.46
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2997. hozzászólás - 2011.08.13. 19:58:25
A szépséges golgotavirágok termései a passiógyümölcsök. Egyik legismertebb képviselőjük a zamatos...

maracuja
mangó
ananász
papaya

Helyesírási hibával kaptam vissza. Hol a hiba? Tegyek a válaszok végére pontot?
Golgotavirágból sok különféle faj van, azért a többesszám.
Pontszám: 7.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2998. hozzászólás - 2011.08.13. 20:03:36 (Válasz Becksim #2997 hozzászólására.)
Gondolom nincs kérdés a kérdésben, csak egy befejezetlen mondat. Ha már kérdés, akkor legyen az. (Sajnos régen rengeteg hasonló volt, de ahogy nézem, már jelentősen ritkult a számuk az ilyen befejezetlen kérdés/nem kérdéseknek.) Viszont a kérdésed szerintem is beleférős, ha átírod.
Pl:
... passiógyümölcsök. Melyik az alábbiak közül az egyik legismertebb képviselőjük?
Pontszám: 8.68
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2999. hozzászólás - 2011.08.13. 20:47:11 (Válasz Craslorg #2998 hozzászólására.)
Kösz Cras, lehet, hogy tényleg ez a gond, újrázom kérdő mondattal, oszt meglássuk.

mod: Ééééééssss, siker! Mégegyszer kössz!
A hozzászólást Becksim módosította 2011.08.13. 22:37:07-kor
Pontszám: 8.49
kedvelt tagKicsinoelFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3000. hozzászólás - 2011.08.16. 11:09:45
Sziasztok !

Feltettem ezt a kérdést : Az " Armegeddon " című filmben melyik európai város semmisül meg egy aszteroida becsapódása miatt ?

Ezt kaptam rá válasznak : Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

De kérem szépen a fenti című filmet a mozikban hónapokig adták anno valamikor és a közszolgálati és a kereskedelmi televíziók műsorában már megszámlálhatatlanul sokszor leadták, a legutolsó alkalommal : 2001. augusztus 14-én 19 óra 30 perces kezdettel.

Én a kérdésemet a tegnapi napon 2011. augusztus 15-én tettem fel.

Így az emberek emlékében a fenti adatokat figyelembe véve még nagyon is élénken él a filmbeli jelenet ! A filmet legalább / minimum / 1 millióan láthatták, de ez a szám csak a minimum értéket adja, mert akár az ország összes ember ismerheti / a fenti leírt adatok szerint / !!!
Így akkor miről beszélünk?? Speciális érdeklődésű réteg ??
Az nem lehetséges, mert nem speciális fizikai, kémiai érdeklődésű, vagy egyéb konkrét kérdést tettem fel , amelyre csak pár százan tudnának választ adni !!

Várom válaszotokat nagy érdeklődéssel :Kicsinoel !
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője