Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1161. hozzászólás - 2010.05.25. 14:35:48
Üdv Mindenkinek!

Legelöszöris csatlakoznék az előttem szólóhoz. Teljesen igaza van.
Én is egy Harry Potteres kérdést merészeltem feltenni, amit a csak egy speciális érdeklődési kör tudhatja a választ, mondta az értékelés.
Hát ez vicces. Alig néhány millióan vették meg a filmet, nézték meg a TV-ben illetve alig néhány százezer példány kelt el csak az országban, világszerte meg még több. Szóval ez inkorrekt.

Hogy meg lehessen ítélni, mire gondolok, íme a kérdés:

Milyen fajú sárkánnyal küzdött meg Harry Potter az aranytojásért?

Magyar mennydörgővel. *
Svéd sróforrúval.
Éjfuriával.
Zöld kristálysárkánnyal.

Tisztelettel: Arrakys
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 6.13
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1162. hozzászólás - 2010.05.25. 15:00:14 (Válasz Thyrly #1160 hozzászólására.)
Bármely mű részleteibe való kérdés speciálisnak minősül, kivétel, ha a mű a tanulmányok során fontos (értsd: érettségi tétel) vagy a műben lévő esemény a mű szempontjából fő esemény.
Harry Potter - tudomásom szerint - Magyarországon nem érettségi tétel, de még csak nem is irodalmi tananyag Rowling munkássága.
Amennyiben olyan kérdést találsz, amelyik szerinted nem felel meg a több helyen leírt kritériumoknak, a kvíz 5 topicban jelezheted, de attól, hogy van már benn rossz kérdés, a tied nem javul meg.
Pontszám: 7.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1163. hozzászólás - 2010.05.25. 15:00:43 (Válasz Arrakys #1161 hozzászólására.)
Lásd az előző hozzászólást!
Pontszám: 7.73
népszerűtlenLupiusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1164. hozzászólás - 2010.05.25. 18:22:07 (Válasz Craslorg #1153 hozzászólására.)
Elősször is: Taliesin úgy tartják egy csúnya isten volt, kit anyja Ceridwen bízott meg egy bizonyos üst őrzésével. A fiú ivott az üstből, mire az anyja sólyommá vált és széttépte. Majd megszületett mint Taliesin a bárdok, és druidák Istensége. Később emberként járt a földön, majd visszatért az Istenek birodalmába.
Másodszor: kezd ki lenni a tököm a sok idiótával aki utána olvasás nélkül ítéli meg az adott kvíz kérdést. A google a barátod, és keress rá! (nem 5 perc, 1-2 óra!) Amit beírosgatsz az egy Fantasy regényből idézett szöveg! A wikipédián pedig egy keresztény ír emberről van szó, aki felvette a Taliesin nevet. Kelta istenként írd be, rögtön találsz kettőt is! Az egyik britt gabona isten:aratás,bőség,sör,stb; a másik a bár Isten
Úgyhogy írd be így:
TALIESIN GOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenLupiusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1165. hozzászólás - 2010.05.25. 18:23:19 (Válasz Craslorg #1163 hozzászólására.)
Itt az egyik link is:
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http:// www.joellessacredgrove.com/Celtic/deitiest-u-v- w.html&ei=Yfn7S_uZLYmRONv0sc0B&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBkQ7gE wAA&prev=/search%3Fq%3Dtaliesin%2Bgod%26hl%3Dhu
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1166. hozzászólás - 2010.05.25. 18:27:09 (Válasz Lupius #1164 hozzászólására.)
1. Ennyi felkiáltójellel kell beírni?
2. Az angol nyelvtudás nem az általános műveltség része.
3. Ha csak angolul van meg a helyes válasz a neten, fentiek miatt nem jó.
4. A kelta mitológia nem az általános műveltség része. Nem is tanuljuk. A kérdés erősen speciális. (Bár nekem mondjuk érdekes)
5. A kérdés semmiképpen sem jó, mert helyesírási hibás.

(És én még csak nem is vagyok admin, mégis rájöttem )
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.04
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1167. hozzászólás - 2010.05.25. 18:34:06 (Válasz Lupius #1164 hozzászólására.)
Idézet: Lupius - 2010.05.25. 18:22:07
A google a barátod, és keress rá! (nem 5 perc, 1-2 óra!)


Én csak ennyit emelnék ki. Ha egy kérdésre, amire maximum! 5 perc válaszadási idő áll rendelkezésedre, 1-2 óra keresési időt kell szánni a kérdés feltevője szerint, az igen bőven kimeríti a speciális kérdés fogalmát akkor is, ha maga a téma nem lenne az. De a kelta mitológia önmagában is az.

Ja, és ha fel is tesszük hogy a helyes válasz tekintetében igazad van, Nuada még az angol oldalak szerint is "csak" egy kard volt, vagyis önmagában rossz választ ér.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1168. hozzászólás - 2010.05.25. 22:31:07 (Válasz Lupius #1164 hozzászólására.)
Magyar játékban ne angolul keressünk és ne 1-2 órán keresztül... (5 perced van válaszolni...) Ha - mint minden játékos - magyarul keresel rá, akkor igen mélyen kellene bányásznod a találatok között, hogy mi igaz rá. Az első találatokban szó sincs arról, hogy ő istenség lett volna.
Pontszám: 7.73
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1169. hozzászólás - 2010.05.26. 19:16:59 (Válasz Craslorg #1168 hozzászólására.)
Az alábbiak közül melyik sportoló nyert orosz színekben olimpiai aranyérmet?

Vera Cáslavská
Lars Frölander
Sara Simeoni
Makszim Taraszov

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

No comment. Szintén honfoglalón kaptam a kérdést. Pár szerencsétlen hülye gyereket úgy látom ki kéne zárni a kérdések értékeléséből, mert szerintem fel sem fogták mi a kérdés. Ez mégis milyen indok már? Valaki magyarázza meg kérlek titeket.
Pontszám: 4.05
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1170. hozzászólás - 2010.05.26. 19:53:42 (Válasz Solikka11 #1169 hozzászólására.)
1. Nem kéne ész nélkül másolni
2. Ha már valaki veszi a fáradságot és utánanéz, nem kéne lehülyegyerekezni.

Vera Cáslavská - csehszlovák színekben nyert
Lars Frölander - svéd aranyérmes
Sara Simeoni - olasz
Makszim Taraszov - bár valóban orosz, aranyérmét a FÁK által indított csapat színeiben nyerte, orosz színekben csak bronzérmes lett.


Ergo a megadott válaszaid rosszak, hisz egyik versenyző sem nyert orosz színekben olimpiai aranyérmet. Szerintem fel sem fogtad mi az indoklás.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.94
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1171. hozzászólás - 2010.05.26. 22:22:17
Kit emlegettek Isten ostoraként?

Szulejmán
Attila
Batu Kán
Gyurcsány Ferenc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mi volt a probléma ezzel? :S
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1172. hozzászólás - 2010.05.26. 22:25:13 (Válasz Street05 #1171 hozzászólására.)
nem kaptál semmi indoklást?

lehet gond az oda nem illő válasz (Gyurcsány Ferenc), valamint többször is szerepelt már ez a kérdés.
Pontszám: 7.13
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1173. hozzászólás - 2010.05.26. 22:27:30 (Válasz cirip #1172 hozzászólására.)
Nem volt indoklás. Egyébként Gyurcsány Ferenc szerintem csak azért nem tetszik valakinek, mert a mostani közéletben volt jelen...De ez a küldim volt, és még +LE is a jó kérdésért, szóval kb 500LE-t vett el vki...
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1174. hozzászólás - 2010.05.26. 22:32:16 (Válasz Street05 #1173 hozzászólására.)
sem időben, se stilusban nem stimmel, a másik három teljesen jó válasz lehetőség volt
ezzel most már nincs mit kezdeni, sajnos, de érdemes beírni az új kérdésed az elfogadják-e topicba ha újra összejön a 100 válaszod, és akkor ezt például előre megírják neked
Pontszám: 7.13
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1175. hozzászólás - 2010.05.26. 22:40:41 (Válasz cirip #1174 hozzászólására.)
Van valami szabály a kvíz kérdés feltevésekor, hogy bizonyos szisztéma szerint kell beírni a 4 különböző választ? Csak mert én úgy tudom, hogy amíg benne van az egyértelműen jó válasz, addig a többi lehetne mickey egér és barátai is..


Mod.: Mindegy, végülis Te csak segíteni akarsz, csak rájuk vagyok mérges De hiába bosszankodom, ez már elmúlt, köszi a gyors választ!
A hozzászólást Street05 módosította 2010.05.26. 22:41:41-kor
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.14
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1176. hozzászólás - 2010.05.27. 00:04:30 (Válasz Street05 #1175 hozzászólására.)
Nem nyert. Egyfelől igen, benne kell lennie az egyértelmű jó válasznak, viszont a többi nem lehet egyértelmű rossz válasz, mert ennyi erővel feltehetnéd úgy is a kérdést, hogy egyik másik válasz helyett teszel egy vízszintes vonalat. Hisz benne van az egyértelmű helyes válasz, akkor jó az is. Az adminok értékelésének egyik fő pontja, hogy mind a négy válasz relatíve hihető legyen, ne ordítson egyikről se hogy jó se az hogy rossz.

Emellett magánvélemény, de szerintem az ország mostani politikai viszonyait tekintve nem szerencsés se Gyurcsány Ferenc, se Orbán Viktor, se a többi pártvezér nevét szerepeltetni olyan kérdésben, amelyik nem tartozik szorosan, és maximálisan semlegesen az aktuális politikához.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1177. hozzászólás - 2010.05.27. 08:19:20 (Válasz Street05 #1175 hozzászólására.)
Egyébként legalább a kérdésed maga jó lett volna, a korábban említettek miatt dobták vissza - jogosan. Igaz, nem javaslom, hogy feltedd, hihető válaszokkal, mert már szerepelt, viszont annak örülök, hogy nem a mai világból származó "ki a főszereplője?", "Melyik TV-ben megy a kavarjuk a kavarást hiper-szuper celebműsor?" és hasonló társaikban kérdeztél.
Javaslom, hogy ne tucatkérdéseket tegyél fel, mert az már mind szerepel, hanem inkább olyan kérdéseket, amelyek úgy sokadikra ugranak be, nem elsőre. Viszont, ha olyan, ami érdekes lehet, vagy érdemes utánanézni a google segítségével, esetleg hasonló, mint a "Baromi ötletes..." kezdetú topicban, akkor hajrá!
Pontszám: 7.73
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1178. hozzászólás - 2010.05.27. 11:14:23 (Válasz Street05 #1175 hozzászólására.)
Idézet: Street05 - 2010.05.26. 22:40:41
Van valami szabály a kvíz kérdés feltevésekor, hogy bizonyos szisztéma szerint kell beírni a 4 különböző választ? Csak mert én úgy tudom, hogy amíg benne van az egyértelműen jó válasz, addig a többi lehetne mickey egér és barátai is..


Termeszetesen a rossz valaszoknak is minosegben meg kell utniuk egy szintet.
Pontszám: 6.79
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1179. hozzászólás - 2010.05.27. 17:47:03
Megfogadom a tanácsokat, köszi szépen!
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.14
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1180. hozzászólás - 2010.05.28. 20:57:30 (Válasz Lanmandragoran #1170 hozzászólására.)
Ezennel bocsánatot kérnék a kérdés értékelőjétől. Tényleg igaza van, én is utána néztem.

Csak kicsit meglepő fordulatokat vesz sokszor a kérdések értékelése. Volt például olyan hogy több helyesírási hibát tartalmazó kérdésemet elfogadták. Meg párat amire azt hittem jó, visszadobták. (De lehet akkor is én voltam a béna.)
A kérdéseket amúgy végül is ki értékeli? Előfordul, hogy perceken belül kapok rá értékelést. Gondolom ekkor a játékosok. De van olyan hogy órákig nem. Gondolom ekkor nem a játékosok, mert a rendszer minek tartogatná ennyi ideig a kérdést...mi itt az igazság?
Pontszám: 5.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője