Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
881. hozzászólás - 2009.08.08. 09:58:19 (Válasz Darah #874 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.08.08. 09:41:31
Ezért kellett volna elmondani, ezt megelőzendő, mi lesz a nyeremény, és akkor mindenki eldönti, az megéri-e neki.


Meg Jeriko fejtette ki bolcsen, hogy a meglepetes jutalom mindig elegdetenseget szul. Meg a fertozes kapcsan. Teljesen egyetertek.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
882. hozzászólás - 2009.08.08. 10:00:26 (Válasz Kocos #880 hozzászólására.)
Igen, esetleg elengedünk egy pár Földicápát előtte, vagy Zarknodot.
Vagy egy-két vontatónyi TP-t odaöntünk.

Jeriko ötleteivel én is nagy százalékban egyetértek általában, ezzel is.
Ez alól kivételek a portyareformálók.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.08. 10:02:15-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
883. hozzászólás - 2009.08.08. 10:07:21
Akkor nem lenne elégedetlenség,ha mindenki aki részt vesz benne,kapna jutalmat,akármit,de biztos,hogy megfogják húzni a vonalat valahol,és akkor aki az alatt marad,dühös lesz,szerintem jogosan. Ha a részvétellel arányos a jutalmazás akkor lehetne a legkisebb gond.De ha 20ember kap valamit a másik 300 meg semmit,mert x manóval vagy y betöltéssel elmaradt,hát akkor nemtudom mi lesz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.20
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
884. hozzászólás - 2009.08.08. 10:07:23
Miklós szerint ez az esemény nem a tápról szól. És valóban, csak egy kis le-t kell rákölteni, több szintlépésnyit. Ezek után kíváncsi leszek, hogy hogyan fog nem a tápról szólni az esemény.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
885. hozzászólás - 2009.08.08. 10:18:22
66 manó és nincs relikviám :s
amúgy gondolom miklósék a 6 hetet úgy számolták hogy mindenki napi 1x benéz nehogy a mannája felegyorsan növekedjen.
Igaz az első naphoz képest igencsak lecsökkent a kedve a részvevőknek, van pár ember aki rámegy a topokra a többi meg max napi 1x
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
886. hozzászólás - 2009.08.08. 10:20:43 (Válasz Gort #884 hozzászólására.)
Én végülis tényleg megelégednék azzal is, hogy a nyertes horda megkapja a jutalmát, akik meg esetleg nem ott vannak, azok visszaállnak TP-ben (esteleg CSP-ben is, ami esetleg ezesetben túltárolható) manóinvázió előttre. Pontosan ki lehet számolni mennyit ölt bele a tag.
Meg is lehetne magyarázni, Zarknod megébrede, könnyekig meghatódott a gondoskodásunkon, magához hívja a hordaparancsnokokat, a legönfeláldozóbb hordának átadja "a jutalmat", aztán ránéz a többiekre, felméri bennük a jó szándékot, és megajándékozza őket az erőfeszítés felejtésével.
Így aki játszott, jót játszott az eventtel, esetleg relikviát szerzett, de nem marad keserű szájíz.
Csakhát ez nem tudom mennyire kivitelezhető lenne programozásilag.

Tudom, fel kéne ébrednem.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.08. 10:21:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
887. hozzászólás - 2009.08.08. 10:26:36 (Válasz Darah #886 hozzászólására.)
Hehe, nem vagy egyedül.
Pont egy ilyen forgatókönyvet vázoltam a 832. hozzászólásban.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
888. hozzászólás - 2009.08.08. 10:31:20 (Válasz Ezüstszél #887 hozzászólására.)
Igen, tényleg hasonló a tiedhez, csak én már lealkudtam azt a másfélszerest sima "rosszulnemjártunk" összegre.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
889. hozzászólás - 2009.08.08. 10:31:36 (Válasz Darah #886 hozzászólására.)
Jó lenne a Beho csepegtetne valami információt a jutalmazásról. Már csak azért is hogy tudjuk van ötletük arról mi lesz. Nem úgy mint a fertőzésnél.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.25
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
890. hozzászólás - 2009.08.08. 10:41:31 (Válasz Darah #888 hozzászólására.)
Jaja, tényleg nem pont ugyanolyan, kicsit optimistább voltam.
Én bízom benne, hogy a végén mindenki aki részt vett benne LE-kompenzációt kap, így egyéni szinten helyre lesz ütve ez a pár napos "rombolás". A top 10-es és a hordabónusz pedig a plussz jutalom a legjobban igyekvőknek, nyilván meg is érdemlik.
Bár a Miklós-manó most smucig módon csak 245 Le-t adott. Szerintetek ez jelent valamit?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
891. hozzászólás - 2009.08.08. 10:42:58 (Válasz BlackSheep77HUN #889 hozzászólására.)
Néha az az érzésem, hogy Pató Pál uram is a Beholdernél dolgozik. Ej, ráérünk arra még!
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűtlenDestroyer96Férfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
892. hozzászólás - 2009.08.08. 10:54:44
Én felkerestem egy manapilont, és 3 CSP-t vett el. Majd még egyet felkerestem, az viszont csak 1 CSP-t vett el. Ez hogy lehet?
Pontszám: 3
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
893. hozzászólás - 2009.08.08. 11:00:09
Az én meglátásom szerint a játékosok 90%-a (vagy több) a napi 1 csatán kívül nem vesz részt a eseménybe. És hogy miért nem a válasz kézenfekvő nem látják értelmét a befektetett energiának. Az eddigi infók alapján csak a két lista 20 játékosa és a győztes horda lesz jutalmazva.

Ebből az következik, hogy világonként kb. 2x 23-25 játékos verseng egymással. A horda győztes szinte biztos, hogy már minden világban a zafír lesz (V2 biztos). A másik 3 hordát már nem is érdekli az esemény.
A játékosokban lévő bizonytalanság már az elején halálra ítélte ennek a játéknak/eseménynek az érdeklődését. Mindenki fel volt háborodva és jogosan a magas költségek miatt és eddig egy megnyugtató választ sem kaptak a fórumozok.

Ennek az eseménynek úgy ahogy van rossz volt a beharangozása és az előkésítése és a kommunikációja. De a legrosszabb dolog az az hogy a játékosokat információ nélkül a bizonytalanságba hagyták és ezzel érdektelenné vált az egész.

A véleményem szerint még menthető a dolog és érdekeltté lehetne tenni a játékosokat.
- Az össze játékost jutalmazni kell aki részt vesz az eseménybe.
- A toplistásokat plusz jutalomban kell részesíteni ami lehet meglepetés.
- A hordák közötti szorzó különbséget minimálisan de csökkenteni kellene
- Egyértelműen meg kell mondani hogy azok akik részt vesznek az eseményben mire számíthatnak.
- A hordagyőzelemért járó jutalomról legalább legyen sejtése a játékosoknak.
- Az aktiválás költségein változtatni kell, kevesebb LE és pp, csp közötti választhatóság. (több játékos barát lehetőséget is tudnék javasolni)

Ha mindenáron ragaszkodunk ahhoz, hogy a játékosok részt vegyenek a játékban (Vp) akkor azt nem kötelezővé kell tenni hanem érdekessé, de leginkább a játékosokat érdekeltté kell tenni.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2009.08.08. 11:04:26-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
894. hozzászólás - 2009.08.08. 11:03:16 (Válasz BlackSheep77HUN #893 hozzászólására.)
"Ennek az eseménynek úgy ahogy van rossz volt a beharangozása és az előkésítése és a kommunikációja."

Volt ilyen? Én lemaradtam
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
895. hozzászólás - 2009.08.08. 11:06:01 (Válasz Mortimer #894 hozzászólására.)
Igen, topik 1 hsz. (talán)
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
896. hozzászólás - 2009.08.08. 11:07:43 (Válasz BlackSheep77HUN #895 hozzászólására.)
Az csak annyit ír, hogy kattints oda.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
897. hozzászólás - 2009.08.08. 11:09:14 (Válasz BlackSheep77HUN #893 hozzászólására.)
mindig van valaki, aki nem bír magával és napi sok kommentben próbálja meggyőzni a többieket, hogy hülyék, az esemény sz-r meg nem jött össze neki az élet.

egyszer is elég volt olvasni, nem kell győzködni a népet. értjük. nem tetszik neked. te tudod, hogy hány százalék vesz részt benne. köszi, emese.
Pontszám: 4
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
898. hozzászólás - 2009.08.08. 11:10:56 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.08.05. 22:21:14
Zarknod Ghalla egyik leghatalmasabb teremtménye, de az Ellenség erejével még ő sem volt képes dacolni. Inkább az önkéntes száműzetést választotta, évezredes álomba merült a sarkvidék egyik jéghegyének legmélyén, ahol az Ellenség sem találhatott rá. A történet további részletei a magas szintű legendákban, ill. részben az esemény során fognak kibontakozni, de ahogy írjátok, Zarknodról számos történet kering már eddig is, ha lesz időm, gyűjtők én is párat ide a fórumra.

Néhány információ:
1. Optimalizátoroknak. Mennyire "táp" vagy "nem táp" az eseményben részt venni: az esemény tervezésekor nem a "táp" volt a fő szempont, hanem a szórakoztatás. Természetesen a dolog mögött egy elég összetett matematika is van, de hogy kinek mennyire érte meg, az igazándiból csak a legvégén fog kiderülni.
2. Az eseményben az egészen alacsony szintű karakterek is részt tudnak venni, ellentétben a kristály hordával. Ráadásul, oly módon, hogy érdemben tudnak versenyezni a nagyokkal is, tehát mindenki ki tudja venni belőle a részét.
3. Lehetőség van persze versengére is, most nem szövetségeket vagy egyéneket állitunk szembe, hanem a hordák versenyeznek. Tisztában vagyunk vele, hogy a hordák eloszlása nem egyenletes, ezt is figyelembe veszi az esemény során alkalmazott "szorzó".
4. Jelenleg nem tervezzük az esemény ismétlődését, ez egy egyszeri alkalom, mint ahogy bizonyos jutalmak is egyediek lesznek, de ha tetszik nektek, hasonló jellegű, de más történetű esemény lesz máskor is.


Talán ez a legbővebb infó.
Edit:
Ez alapján csak remélni lehet, hogy a "nem táp" nem egyenlő a gyengítéssel.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.08. 11:15:33-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
899. hozzászólás - 2009.08.08. 11:14:24 (Válasz Mortimer #896 hozzászólására.)
Na igen erről beszéltem. Nem osztottak meg a játékosokkal semmilyen információt, amivel a játékosokat érdekelté tették volna.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.25
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
900. hozzászólás - 2009.08.08. 11:17:18 (Válasz winnie #897 hozzászólására.)
Vizesember 36 8k LE 116
Zolior 57 6.5k LE 114
Ripityom Bácsi 53 5.4k LE 64
Sznoopy 37 4.6k LE 91
Grovex 54 4k LE 12
Bumbi 45 3.7k LE 74
Nicky Santoro 58 3.4k LE 52
Zenithas 42 3.1k LE 22
GlassEye 52 2.9k LE 51
Raulh de Con 37 2.8k LE 21

winnie Én toplistás vagyok és Te? Tehát kb. tudom miről beszélek és Te?
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője