Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2221. hozzászólás - 2009.09.02. 17:55:57 (Válasz Basibozuk #2218 hozzászólására.)
Moderatornak igaza van a VU-nak kb. anyi köze van egy MMORPG-hez mint egy tevének az Északi sarkhoz. Legjobb indulattal is max PvP. De szerintem teljesen felesleges bekategorizálni.

De ha figyelmesen elolvastad a hsz-eket amiket írtam akkor kitűnhetet, hogy én egy szóval sem említettem a végén lévő "jutalmazást". Én arról írtam, hogy a 3 relikvia manós költsége kb. azonos a AH-ba kapható relikviák költségével. Aki veszi a fáratságot és utánna számól az rájöhetne hogy a Beho semmit nem ad ingyen föleg nem relikviát. Ez csak szemfényvesztés.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.68
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2222. hozzászólás - 2009.09.02. 23:23:15 (Válasz BlackSheep77HUN #2221 hozzászólására.)
jaja, nekem meg már főleg sokban van

165 manó a 32iknél volt az a szar zöld kő, azóta nuku, kezd fogyni a lelkesedésem...
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.68
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2223. hozzászólás - 2009.09.03. 00:26:05 (Válasz BlackSheep77HUN #2221 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.09.02. 17:55:57
Moderatornak igaza van a VU-nak kb. anyi köze van egy MMORPG-hez mint egy tevének az Északi sarkhoz. Legjobb indulattal is max PvP. De szerintem teljesen felesleges bekategorizálni.


huhh. lehet, hogy nem ismered akkor a vu-t. vagy az mmorpg-ket. a vu és az mmorpg is szerepjáték(szerű). mindkettő fantasy környezet (általában), mindkettő sok-sok emberi játékos játssza. mindkettőben van játékvezető, mindkettőben találni tárgyakat, mindkettőben van TP-rendszer, mindkettőben vannak küldetések. hadd ne folytassam.

mi a helyzet a tevével?

mi értelme annak, hogy a hatás kedvéért totális túlzásokat írunk, butaságokat? ha az igazat írod, ha nem sarkítasz (nyilván a hatás kedvéért), akkor a másik fél nem fogja megérteni az érveidet?

ez kábe a "nagyon sokan töröltek" kijelentéssel rokon. hiszen vannak, akik töröltek. de ők még mindig messze a kisebbség.
Pontszám: 6.38
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2224. hozzászólás - 2009.09.03. 06:56:15 (Válasz winnie #2223 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.09.03. 00:26:05
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.09.02. 17:55:57
Moderatornak igaza van a VU-nak kb. anyi köze van egy MMORPG-hez mint egy tevének az Északi sarkhoz. Legjobb indulattal is max PvP. De szerintem teljesen felesleges bekategorizálni.


huhh. lehet, hogy nem ismered akkor a vu-t. vagy az mmorpg-ket. a vu és az mmorpg is szerepjáték(szerű). mindkettő fantasy környezet (általában), mindkettő sok-sok emberi játékos játssza. mindkettőben van játékvezető, mindkettőben találni tárgyakat, mindkettőben van TP-rendszer, mindkettőben vannak küldetések. hadd ne folytassam.....


Egy emberben és egy kutyában is van sok közös (fej, végtagok, máj....), mégis két teljesen különböző dolog.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 6.88
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2225. hozzászólás - 2009.09.03. 07:32:49 (Válasz Tpe71 #2224 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Tpe71 - 2009.09.03. 06:56:15
Idézet: winnie - 2009.09.03. 00:26:05
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.09.02. 17:55:57
Moderatornak igaza van a VU-nak kb. anyi köze van egy MMORPG-hez mint egy tevének az Északi sarkhoz. Legjobb indulattal is max PvP. De szerintem teljesen felesleges bekategorizálni.


huhh. lehet, hogy nem ismered akkor a vu-t. vagy az mmorpg-ket. a vu és az mmorpg is szerepjáték(szerű). mindkettő fantasy környezet (általában), mindkettő sok-sok emberi játékos játssza. mindkettőben van játékvezető, mindkettőben találni tárgyakat, mindkettőben van TP-rendszer, mindkettőben vannak küldetések. hadd ne folytassam.....


Egy emberben és egy kutyában is van sok közös (fej, végtagok, máj....), mégis két teljesen különböző dolog.


Részben Winnie oldalán állok, nem olyan dolgokat hasonlított össze, amiket nem lehet.

Egyszer már leírtam: Egy MMORPG-ben éppúgy, mint a Végzetúrban, megadott számú lehetőség közül lehet választani. Még csak nem is többféléből, mint a Végzetúrban, csupán csicsásabb helyzetet tud generálni a MMORPG, mint a böngészőalapú VÚ.

Most már megnevezés nélkül a hasonlóságok:
Lehetőségek: Békés úton a MMORPG-ben tárgyakat gyűjtögethetsz, azokat eladhatod, ezzel teremtve meg a fejlődéshez szükséges hátteret. Közben különböző szörnyfélék támadnak, ezzel növelve a TP-det, és a szintedet. Ez a VÚ Vadászatával homológ, idegen játékosnak kárt nem okozva fejlődsz, és szerzed meg az erősödéshez a hátteret és a TP-t.

A PvP-lehetőségeket a MMORPG-ben többféle módon aknázhatják ki, külön harcos zónákban, illetve szemtől szemben, vagy azonos létszámú kis csapatokban kűzdhettek egymás ellen. Ez a VÚ-ban a portyázás, az erőforrásigény miatt csupán szemtől szemben.

Csoportos feladatok: VÚ: Epikusölés.
MMORPG: Csoportos kalandozás előre elkészített labirintusokban, amelyek ugyanúgy fix számúak, mint az epikus lények, többször ismételhetőek.

Küldetések: Mindkét esetben akadnak speciális, ám minden karakternek elérhető feladatok, amelyek teljesítéséért jutalmat kapunk: TP-t és/vagy erőforrást.

Eventek: VÚ: Kristályhorda (ismétlődő), és Zarknod (egyedi). Valószínűleg lesz még több is.
MMORPG: Földi ünnepekhez kapcsolódó események pl karácsonykor speciális időszaki küldetések (ismétlődő), Főszörny érkezése idején előforduló különleges feladatok (egyedi). A játék bővítésekor lesz itt is újabb.

Amiben a két játék különbözik:
Erőforrás-igényesség: VÚ: kell a netkapcsolat, meg egy böngésző.
MMORPG: A netkapcsolaton kívül saját kliensprogram kell, amiért adott esetben komoly összeget kell fizetni.

Tárgybőség, és kereskedelem: VÚ: kevés tárgy van, és ezért nincs szükség kereskedelemre.
MMORPG: Rengetegféle tárgy van, az iszonyúan hasznos, ám ritka tárgytól kezdve a papírszemétig bezárólag, a játékos maga is készíthet különféle tárgyakat, a játékosok közti kereskedelem létfontosságú.

Egyszóval: a VÚ és a MMORPG összehasonlítható, sőt, a Végzetúr egy böngészővel játszható MMORPG. A különbségek az erőforráskülönbségekből adódnak.

***

Tpe71: Valóban: az emberben, és a kutyában van sok közös, és ezen közös dolgokat össze lehet hasonlítani, és megállapítani, hogy miben, és mennyire különböznek. Ám egy kutyának és egy embernek a mája, mivel azonos feladatot lát el, szövettani, és élettani szempontből azonos. Immunológiai szempontból viszont más, tehát egymást nem pótolhatja, mert ártalmukra lenne.

Módosítás: tagolás.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.03. 07:34:30-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.30
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2226. hozzászólás - 2009.09.03. 07:46:25
Kidobta végre az elnyelőt
Irány előre a következőért
Korábban olvastam, hogy minden szakaszben elérhető lesz egy relikvia. Van ennak valami rációja? Mert ahogy olvastam v1-en már a portyagömb is kiesett a második fázisban.

Hogy őszinte legyek már furdal a kiváncsiság, hogy mi lesz ennek a vége.
Pontszám: 5.22
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2227. hozzászólás - 2009.09.03. 07:54:49 (Válasz Impopo #2226 hozzászólására.)
V1-en a portyagömb nem a második fázisban esett ki. Tévedésből pár óráig V1 átlépett a 3.fázisba, ekkor szerezte meg pár ember a portyagömböt, de már vissza lett állítva a második fázis és azota ez a relikvia nem esett egyszer sem.
Pontszám: 8.29
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2228. hozzászólás - 2009.09.03. 08:00:15
Nagy kár... Mert ez tutira visszaveti majd az emberek lelkesedését. Megvan a tárgy, lehet pihenni a következő fázisig. Remélem nem sokan fognak így gondolkodni.
Pontszám: 6.81
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2229. hozzászólás - 2009.09.03. 08:41:59 (Válasz winnie #2223 hozzászólására.)
Látom nagyon nem látjátok a fától az erdőt! A hsz-nek nagyon nem a MMORPG vs VU összehasonlítás és a sarkított példa volt a lényege, hanem a megszerezhető relikviák költsége. Kiragadtok a hsz-ből egy teljesen lényegtelen részt és mindenki azon kezd el lovagolni.
Winnie ne haragudj de ez nagyon Miklósos volt. Ő dettó ugyan ezt csinálja amikor válaszolgat a játékosoknak. Olyan dolgokra válaszol ami lényegtelen vagy már mindenki tudja a válasz és a lényeges dolgokat rendre átugorja.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.16
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2230. hozzászólás - 2009.09.03. 08:46:36
Összesen 171 db

és semmi...

ez már olyan mint a küldetéseknél, hogy 1/3-ad az esély mindenre....
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.77
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2231. hozzászólás - 2009.09.03. 09:27:43 (Válasz Impopo #2228 hozzászólására.)
Tevedsz.. Pl. Cyronnak kiesett a portyagomb, de ugyan ugy nyomja a masodik fazist.. Igaz TOP10-re hajt... Amugy meglepoen jol haladunk, mar csak 777K a V1-en..
Apropo MMORPG.. A TF sokkal jobban hasonlit, az szinte az is, mas kornyezetben, es sokkal osszetettebb formaban.. A VU csak a kisocsse...
Pontszám: 5.23
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2232. hozzászólás - 2009.09.03. 09:43:49 (Válasz Sznoopy #2230 hozzászólására.)
191 leölt manó és még semmi nem pergett ki? Az szívás, én kifejezetten szerencsésnek mondhatom magam. Apropó, a szerencse az eventnél nem számít esetleg bele a tárgyak, relikviák pergésébe?
Pontszám: 5.22
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2233. hozzászólás - 2009.09.03. 13:44:22 (Válasz Impopo #2232 hozzászólására.)
Nem.
Ezt anno valahol a közepén direkt írta Miklós, a szerencse nem számít.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.83
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2234. hozzászólás - 2009.09.03. 13:59:29
MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game – nagyon sok szereplős online szerepjáték....a VU szerintem erősen sokszereplős online szerepjáték....tehát MMORPG....a PVP az MMORPG-nek egy event-je...nem kell rögtön WOW-ra, Everquest-re, vagy akár Ragnarok-ra gondolni, ha azt mondják hogy MMORPG....a grafikus háttér csak egy plussz...a stílus attól ugyanaz...
Time in a bottle
Pontszám: 6.79
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2235. hozzászólás - 2009.09.03. 14:04:04 (Válasz BlackSheep77HUN #2229 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.09.03. 08:41:59
Látom nagyon nem látjátok a fától az erdőt! A hsz-nek nagyon nem a MMORPG vs VU összehasonlítás és a sarkított példa volt a lényege, hanem a megszerezhető relikviák költsége. Kiragadtok a hsz-ből egy teljesen lényegtelen részt és mindenki azon kezd el lovagolni.
Winnie ne haragudj de ez nagyon Miklósos volt. Ő dettó ugyan ezt csinálja amikor válaszolgat a játékosoknak. Olyan dolgokra válaszol ami lényegtelen vagy már mindenki tudja a válasz és a lényeges dolgokat rendre átugorja.


teljesen igazad van, csak arra akartam célozni, hogy egy érvelést ne silányítsunk le sarkítással, vagy ha sarkítunk, akkor jelezzük azt, húzzuk alá, magyarázzuk.

ugyanis, ha jó egy érvelés, akkor éppen a túlzással lehet tompítani az élét, mivel a kákán csomót keresők azonnal ráugranak a túlzásokra és azokat pécézik ki, a lényegi mondanivaló meg elsikkad...
Pontszám: 5.70
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2236. hozzászólás - 2009.09.03. 22:04:00
Az utóbbi 2-3 oldalt nem volt időm elolvasni. Volt valami informatív hozzászólás benne, vagy csak az OFF téma?
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5.35
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2237. hozzászólás - 2009.09.03. 22:47:55
Megvitatták az emberek az MMORPG rejtelmeit, plusz a szokásos

Egyébként V2-n még szükséges: 628.923 LE a 2. fázisból. Le vagyunk maradva, mint a borravaló.
Pontszám: 6.54
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2238. hozzászólás - 2009.09.04. 07:18:45
Köszi. Bár én az elején feltörtem a manós top-10 elejére, mostanában nem tüsténkedem az irtással. Napi 1, azt' jól van. Fogalmam sincs, hogy már most megszívattam magam, vagy esetleg lesz valami haszna is.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 8.33
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2239. hozzászólás - 2009.09.04. 09:05:44
Legyőzött manók:
Látondi Zan 21 db
Alzanni Mátka 25 db
Rabi Vastitán 22 db
Táncos Vozálk 15 db
Zanti Rumivác 33 db
Viskóti Dán 23 db
Moróki Thils 29 db
Rozsliszk Szintur 8 db
Összesen 176 db

és még mindig semmi... azért ez már elveszi az ember kedvét... üzenném a programozóknak, hogy a nevem mellől vegyék már ki a pipát a "nem nyerhet semmit fülből", ígérem ütni fogom őket a 3ik körben is Az első körben is ütöttem azután is, miután már a zöld követ megnyertem...
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.71
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2240. hozzászólás - 2009.09.04. 09:20:20 (Válasz Sznoopy #2239 hozzászólására.)
csak az szamit, h hany manot oltel azota, h a 2. fazis megkezdodott
Pontszám: 7.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!