Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1541. hozzászólás - 2009.08.17. 09:30:13 (Válasz Aderrick #1530 hozzászólására.)
Idézet: Aderrick - 2009.08.17. 09:00:25
Érdekesen folytatódik ez a manókaland. Persze 85%-os biztonsággal tudható volt előre, hogy ugyanolyan lesz a 2. fázis (és az azt követők is, ki tudja mennyi, bár az embereknek a számokkal táplált kapcsolata alapján valószínűsíthetően összesen 3 fázis várhatóóóóó, mert valami miatt szeretjük ebben a kultúrkörben a hármas számot), mint az első. Ezzel nincs is semmi probléma. Ami egy kicsit zavaró, hogy az első fázis végén nem történt semmi. Nagyjából 2 heti CSP termelésem, térkapuk, küldetések, lélekkútkisütés, harcoló állatok, no meg a végén még a főállat kisajtolása (maradt még bőven hadra fogható) költöttem a kalandra. Nem mondom, hogy nem vártam valami jelképes jutalmat. A beleölt több, mint 1,5M LE (tisztán elköltött LE, illetve az elköltött CSP-kre jutó nem megszerzett LE) elég nagy mennyiség, elképzelésem sem volt róla, hogyan juthatna hozzám vissza akár csak a fele is. Nem is igazán érdekelt, nem is vártam vissza. Amit viszont vártam volna, valamiféle hátbaveregetés, Mondjuk extra legenda, a hordaparancsnok valamelyik fáradt hivatalnoka megkeres, és pecsétes levélben értesít arról, hogy szeretett vezetőnk látja, mily erőfeszítéseket tettem eleddig a világ jobbítása érdekében manóügyileg, és további erőfeszítéseket kér, mivel Zarknod még mindig nem hajlandó felébredni. Esetleg egy plecsnit, az se baj, ha csak pléhből való, amit kitűzvén látszik, mily hatalmas manóölő lennék.

Így, hogy semmiféle motiválás nincs a tisztelt hordavezetőség, világtanács, vagy akármi részéről, nehéz lelkesen folytatni a manóhajkurászást, miközben otthon a gyerkőcök sírnak, hogy apu mikor hozol már haza valami epikus bizsut, a régieket unjuk (valószínűleg az asszony hergeli őket), meg a gunyoros tekintetek a klubban, hogy régebben mintha félrehajoltál volna az ilyen egyszerű varázslatok elől, mintha kissé megkoptál volna koma, és a kórushoz olyanok is csatlakoznak, akiket korábban félálomban is hazazavartam volna. Így elég nehéz további egy hónapig nyelni ezek miatt. (6 heti karakterfejlesztés-kiesés elég komoly dolog, ilyen, az egyéb fejlesztésektől erőforrást elvonó event nem szerencsés, ha ennyire hosszú ideig tart).

No mindegy, lesz ami lesz.


Maedhros mester megfogalmazta amit én is érzek, én se nyaffogni akarok hanem a jól megérdemelt hátbaveregetést hiányolom én is, amúgy miklósék fantáziahiánya meg nyafogása háborít még fel a fejlesztésben meg mi volt a 2 hét? a csapat photoshopozása 13 nap a térkapus lények átprogramozása meg 1 nap
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.45
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1542. hozzászólás - 2009.08.17. 09:31:43
Idézet: Tseby'dr akula - 2009.08.17. 01:29:56
winnie menj a j. k.rv. .ny.db.!


Igazán építő jellegű hozzászólás. Gratulálok neked hozzá, remélem majd egyszer eszedbe jut ez, mikor édesanyád elvesztése miatt, fájdalmasabb lesz neked ez a két szó, ha neked mondják, mint most.
Pontszám: 6.07
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1543. hozzászólás - 2009.08.17. 09:32:53
A manók ölésére statisztikát és ezzel versenyt indítani rossz ötlet volt. Önmagában nem viszi előre a manóölés az eseményt, teljesen érdektelen, hogy hányat ölünk meg belőlük. Viszont ez a toplista indította el a manóölési versentyt, és a karakterek átmeneti gyengülését. A LE töltés statisztikája mellé sokkal inkább egy olyan statisztika kellett volna még, ami szövetségenként mutatja, az aktivitást. Az egyes hordák túl nagyok ahhoz, hogy összefogjanak, ennyi játékost nem is lehet összefogni, de ha pl nem a győztes horda, hanem a leghatékonyab 10 szövetség lesz jutalmazva, akkor máris nagyobb lenne a csapatszellem és az összefogás. És ebben a versenyben a LE töltés számolási módja miatt a kis szöviknek is bőven lenne esélyük, nem csak azt látnák, hogy a top szövik letarolnak mindent.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.67
fórumozóMagmanamusFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1544. hozzászólás - 2009.08.17. 09:35:17 (Válasz Birka #1533 hozzászólására.)
Hát szerintem ez az amit kötelezően választhatónak neveznek. Ugye aki nem öl meg egy manót fele vp-t regenerál. VF-e pedig pokoknak nincs, tehát nem is nagyon akarnak részt venni a töltögetésben, mert egyszerűen nem éri meg nekik.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1545. hozzászólás - 2009.08.17. 09:36:39
Drakula te ki a csula vagy? világod? karaktered? te vagy itt a legkissebb nímand...mától a lábtörlőmként funkcionálsz...

egyébkéntmeg sok sikert drága felebarátaim...hosszú még az út mit meg kell járnunk de nefeldjétek a 10 000 mérföldes utazás is egyetléen lépéssel kezdődik...mipedigmár régmegtettük azt az egylépést szalé nics már elehtőség visszafordulni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.46
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1546. hozzászólás - 2009.08.17. 09:38:37 (Válasz Birka #1540 hozzászólására.)
Igen, kb már kiszámoltuk valahol beljebb, ha mákos vagy, és két vadászatból bejön a belépti díjad, és nem kell több hozzá, akkor 4 vadászatnyi CSP-ből "megúszol" egy manózást, és visszakapsz egy vadászatnyi LE-t, és mind a négy vadászat TP-jét. Ami nálam 800-ra jött ki átlagban, vagyis valóban, egy átlag vadászatnyi. Minden három manó meg kb kiadja a negyedikre való belépést. De ez csak nagy átlag.

Itt van elaránytalanítva egyben hat hétre a dolog.
Nekem négy nap kellett egy ilyen üres szint beszerzéséhez.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.17. 09:49:50-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1547. hozzászólás - 2009.08.17. 09:39:09 (Válasz Birka #1533 hozzászólására.)
Birka:
én a lelkesek táborába tartozok, de 2csp-ből (ha vadászok) minimum 2500Le jön be!
A manó öléssel ez átlag 500Le, szóval minden manó öléssel -2000Le a "nyereségem" és természetesen a dupla TP, nem beszélve arról, hogy 2300Le-ért aktiválom a pilont, ez így már 4300Le veszteség! (és itt nem beszélek a befogott lények sajtolásáról, mert azért ugye nem jár TP, de minimum 5000Le nyereség lenne!!! ez is lemarad mivel nem vadászok)

Én eddig is lelkesen küzdöttem a manók ellen Zarknod felébresztéséért, de azt neked is be kell látnod, hogy ilyen feltételek mellett ez hosszútávon öngyilkosság!

Elég jól fejlesztettem a karakterem, szóval nem volt kihívás leütnöm a manókat, de azóta 4 szintet léptem (274 manót öltem le ez idő alatt) a karakterem fejlesztését háttérbe szorítottam a cél érdekében, de jelenleg ott tartunk, hogy a célt távolabb vitték, a manók egyre erősebbek én meg a lelkesedésem miatt kerültem a tápláléklánc aljára.

Mondhatja mindenki, hogy nem kötelező a dolog, persze nem kötelező, de akkor ki fogja csinálni és mi értelme van a fejlesztéseknek? Pár emberrel együtt belevetettük magunkat, hogy élvezzük a játékot és élvezzük a versenyt, szóval mi játszottunk és most úgy néz ki, hogy mi akik részesei vagyunk a "történelemnek" mi bukjunk a legnagyobbat!

Ez az én véleményem, de ennek ellenére én tovább küzdök, csak kell egy kis idő mire rendbe szedem a karakterem.
Pontszám: 7.13
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1548. hozzászólás - 2009.08.17. 09:46:15 (Válasz Ariel #1543 hozzászólására.)
Helyesbítenék egy hangyányit.
Az is ugyanúgy üres szintekkel nyom feljebb, ha az összes csp-met vadászatra költöm, majd azt egy manóöléssel behajítom a pilonba.
Igaz, hogy nem akkora mértékben, mint ha apránként tenném, de szintén csak TP-t kapok, a LE meg mind elmegy.

Zarknodkeltés szempontjából mindegy, hogy 10 manót ölsz meg és töltesz 2000-et tízszer, vagy 1 manót ölsz meg, és töltesz 20000-et. Mindkettő ugyannyival viszi előbbre az eseményt.
Karakter szempontjából nem mindegy, hogy melyiket választod.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 2.67
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1549. hozzászólás - 2009.08.17. 09:53:19 (Válasz Magmanamus #1544 hozzászólására.)
Idézet: Magmanamus - 2009.08.17. 09:35:17
VF-e pedig pokoknak nincs, tehát nem is nagyon akarnak részt venni a töltögetésben, mert egyszerűen nem éri meg nekik.


Mibol gondolod, h nincs? Gondolod, h nem akarnak meg erosebbek lenni adott szinten?
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.50
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1550. hozzászólás - 2009.08.17. 09:54:57 (Válasz Ezüstszél #1548 hozzászólására.)
Zarknodkeltés szempontjából valóban mindegy, hogy hány részletben töltesz be egy adott LE mennyiséget, ha egy nagy részletben, az a karakternek kevésbé megterhelő. Hisz marad másra is csp-je.
Az pedig a karakter szempontjából mindegy, hogy az összes csp-t manóölésre költi, vagy előbb levadássza, aztán minden LE-t betol. Viszont Zarknodkeltés szempontjából az utóbbi esetben jóval előrébb jutunk.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1551. hozzászólás - 2009.08.17. 09:57:14 (Válasz Birka #1540 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.08.17. 09:28:05
Endyr, ahhoz képest aki NEM küldizik, de manózik igen is előnye van a küldizőnek. Messze nem egy főnyeremény, de azért csak-csak valami


Ugyanez igaz akkor, meg aranyaiban jobban is, ha kivonod zarknodot a kepletbol.
Ahhoz kepest aki nem kuldizik, az aki kuldizik elonyben van.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1552. hozzászólás - 2009.08.17. 09:58:15 (Válasz Birka #1540 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.08.17. 09:28:05
Térkapu: Te nyerted a csatát, jutalmad 1749 lélekenergia és 33 TP!
Miklós: Te nyerted a csatát, jutalmad 808 lélekenergia és 70 TP!
Tényleg dupla TP Ezt lehet korrigálni kéne akár visszamenőleg is (El van mentve ki mennyi manót ölt le...)


Ugyan mit akarsz korrigalni? Mindenki PONTOSAN annyi TP-t kapott, amennyi CSP-t elkoltott.
Pontszám: 5
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1553. hozzászólás - 2009.08.17. 10:02:34 (Válasz Kocos #1552 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.08.17. 09:58:15
Idézet: Birka - 2009.08.17. 09:28:05
Térkapu: Te nyerted a csatát, jutalmad 1749 lélekenergia és 33 TP!
Miklós: Te nyerted a csatát, jutalmad 808 lélekenergia és 70 TP!
Tényleg dupla TP Ezt lehet korrigálni kéne akár visszamenőleg is (El van mentve ki mennyi manót ölt le...)


Ugyan mit akarsz korrigalni? Mindenki PONTOSAN annyi TP-t kapott, amennyi CSP-t elkoltott.



LE-t akart írni de így sikerült
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1554. hozzászólás - 2009.08.17. 10:03:47 (Válasz Ariel #1543 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.08.17. 09:32:53
A manók ölésére statisztikát és ezzel versenyt indítani rossz ötlet volt. Önmagában nem viszi előre a manóölés az eseményt, teljesen érdektelen, hogy hányat ölünk meg belőlük. Viszont ez a toplista indította el a manóölési versentyt, és a karakterek átmeneti gyengülését. A LE töltés statisztikája mellé sokkal inkább egy olyan statisztika kellett volna még, ami szövetségenként mutatja, az aktivitást. Az egyes hordák túl nagyok ahhoz, hogy összefogjanak, ennyi játékost nem is lehet összefogni, de ha pl nem a győztes horda, hanem a leghatékonyab 10 szövetség lesz jutalmazva, akkor máris nagyobb lenne a csapatszellem és az összefogás. És ebben a versenyben a LE töltés számolási módja miatt a kis szöviknek is bőven lenne esélyük, nem csak azt látnák, hogy a top szövik letarolnak mindent.


Eredetileg nem is volt ilyen statisztika.
Tenyleg csak egy halk gondolat: miert nincs az ebresztesnek olyan feltetele, hogy X manot le kell gyakni? Akar ez lehetett volna az masodik fazis.

I/ Toltes - 2 milla LE
II/ Oles, mert alommanok - 8000 mano
III/ Oles es toltes - 2 milla LE, 8000 mano

Talan meg egy het plusz fejlesztest sem igenyelt volna.
Pontszám: 9
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1555. hozzászólás - 2009.08.17. 10:03:51 (Válasz Yasmina #1547 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2009.08.17. 09:39:09

Mondhatja mindenki, hogy nem kötelező a dolog, persze nem kötelező, de akkor ki fogja csinálni és mi értelme van a fejlesztéseknek? Pár emberrel együtt belevetettük magunkat, hogy élvezzük a játékot és élvezzük a versenyt, szóval mi játszottunk és most úgy néz ki, hogy mi akik részesei vagyunk a "történelemnek" mi bukjunk a legnagyobbat!


Szerintem nagyon jol megfogalmaztad. Donthettel, h eventezel, ezzel esetleg bekerulsz a jatek tortenelmebe, ezzel tonkreteve a karaktered, vagy nem foglalkozol az eventtel, es kivarod mig a tobbi eventezo alad gyengul. Te igy dontottel, lelked rajta!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 4.08
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1556. hozzászólás - 2009.08.17. 10:04:21 (Válasz Timcsike #1550 hozzászólására.)
Hát, ha úgy nézzük, hogy mivel jobb a karakternek, ezért az hatékonyabb lesz a Zarknodkeltésben is (pl könnyebben öli a manókat), akkor valóban jogos.
Csak ezt Ariel nem így fejtette ki.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1557. hozzászólás - 2009.08.17. 10:11:37 (Válasz Kocos #1554 hozzászólására.)
Na, ez például egy klassz ötlet.
Nem kellett volna új dolgot programozni, és még egy helyes kis történetet is lehetett volna rittyenteni, pl. hogy felolvadt a jéghegy, és előkerült egy csomó újabb manó, akik eddig meg voltak fagyva, irtsátok ki mindet.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1558. hozzászólás - 2009.08.17. 10:17:27 (Válasz Ezüstszél #1556 hozzászólására.)
Abban igaza van, hogy nem a manóölés viszi előre a dolgot, hanem a LE töltés. A feladat, hogy kiolvasszuk a dögöt, aztán kinyírjuk, vagy csak megbüfiztessük, nem tudni. De ez a betolt LE mennyiségétől függ, nem pedig a manók számától. Minden egyes plusz belépés 2 csp-t vesz el abból a LE mennyiségből amit be lehetett volna tolni a felkeltésére. Ha valaki bemegy napi 10x és 20 csp-t vadászik a LE töltéshez, akkor ezzel 40 csp-t használ el, de effektív csak 20 csp töltés ment bele, na meg persze egy kevés amit visszaadnak a manók. Egy belépés mellett 38 csp töltés is megvalósulhat, és máris majdnem dupla töltés került a pilonokba.
Pontszám: 5.33
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1559. hozzászólás - 2009.08.17. 10:24:31
Üdv mindenkinek!

Én még friss játékos vagyok errefelé, és ez az első "eventem". Nagyon nem veszek részt benne (mert kis szintűként igencsak levernek a manók), viszont a fórumot lelkesen olvasgatom, és azt tapasztalom, hogy inkább rosszul sült el, mint jól...

Nem tudom, hogy az ezt megelőző eventek milyenek voltak, de szerintem ha pár játékos nyitna egy új fórumot és összedugnák a kis buksijukat (akár én is benne lehetnék ), egy tök jó eseményt lehetne összehozni. Mert ugye fantáziából és rutinból nincs itt hiány! Nem lenne ugyan meglepetés maga az event, de nagyon élvezhető lehetne. A programozás részét Miklósék intéznék, és a díjazást is ők választanák meg. Mi pedig élveznénk a történéseket!

Mivel közösen lenne kidolgozva egy nyilvános fórumon, így minden tudná, hogy nagyjából milyen lesz, fel tudna rá készülni, stb...

Remélem nem írtam hülyeségeket, és várom a reakciókat!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1560. hozzászólás - 2009.08.17. 10:26:56
A LE/szint TOP-ba viszont a kisebbek nem tudnak beleszólni igazán érdemben.
Ott kijön nagyon a 30-50 CSP ellentéte, az ismételhetők bevétele, a gyógyultak +5-jei, HT, és minden egyéb, amit igazándiból még beszabályozni sem lehetett, mert egyik sem szinthez kötött.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője