Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1701. hozzászólás - 2009.08.17. 23:53:26 (Válasz Byzon #1691 hozzászólására.)
Szerintem én azon kevesek közé tartozom akiket egyáltalán nem zavar winnie vagy a stílusa. Lehet hogy már fárad vagyok és rohadtul nem értettem meg a hsz-t amit nekem címzett. Ezért tettem fel egy egyszerű kérdést hogy ki is kérdezte. Nem kell mindig a rosszindulatból kiindulni. Senki nem szabott meg semmit, egyszerűen az event bevezetésével egy időben szabira menni hibás döntés volt szerintem. De egy szóval sem mondtam, hogy azonnal rendeljék be és javítsa a hibákat. mint ahogy írtam pihenni kell és az időt is maga választja meg az ember.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.60
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1702. hozzászólás - 2009.08.17. 23:53:31 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.08.17. 23:25:20

Idézet: S0laris - 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként: -tudatosítani kellett volna az emberekben hogy a lehetőségeikhez mérten vegyenek részt mert nagyot bukhatnak

Mekkorát lehet bukni? Erre én is kiváncsi vagyok... A jutalmazás mértékét csak Baraty ismeri, és én. Kérlek, nevezd meg, melyikünktől vannak az információid erről

van aki szintet/szinteket ugrott manózás közben, az LE-t a pilonba nyomta, emiatt gyengült. ez BUKÁS. van aki hetekre/hónapokra sántította le a karakterét. azt írtad hogy nem lesz táp amit kapnak a "győztesek" (remélem a végén nem vesztesekről beszélünk), nem kapnak +100 támadást. vicces is volna, de abba gondolj bele hogy ami LE-t belenyomott jópár ember egy pilonba, könnyen lehet hogy +100 TÖ-re lenne elég. remélem hogy az álltalad említett jutalomosztás után a trófea nem arra lesz jó hogy a "győztes" tudja mivel vakarni a fejét miközben agyonverik.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.57
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1703. hozzászólás - 2009.08.18. 00:00:25 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.08.17. 23:25:20
mindenesetre behoztam a lemaradásomat, átolvastam minden hozzászólást, és igyekszem érdemben válaszolni minden felvetésre.

Bár ne tetted volna inkább fáradtan, főleg ilyen formában... :-]

A "minden LE-t a pilonokba tol" az extrém eset, én úgy gondolom, hogy a többség ugyanúgy játszik, mint eddig, de mellette valamennyit manózik is (amennyit bír életponttal).

Akkor ismét megfeledkeztetek egy igen speciális csoportról, a portyakarakterektől. Velük ismételten nem kelhetünk versenyre, mert a Mi karaktereink nem bírják ki a fejlesztés nélküli szintlépéseket, míg ők "vígan" leölnek rengeteg manót.

Akik régóta ismernek, tudják, hogy engem simán lehet provokálni az ilyen "ezt a játékot nálad bárki jobban tudná csinálni" stílusú kommentekkel.

...és mégsem figyelsz oda eléggé. Legszebb példa a kúttöltések általad megfogalmazott elmélete. Lennél egyszer játékos valami olyanban, amihez a neved adod. ;-]

Ez szerintem csak kiirási hiba, a relikvia szinttől függően egyre több varázslatelnyelést ad.

Ahogy az első relikvia, a transzcendális fókusz is tesztelve lett és nem növelte a transzcendális projekciót. Biztos a csatajelentések hibásak ;-]

A cél az volt, hogy a játékosok igényeinek leginkább megfelelő dolgot csináljunk. Remélem, a következő esemény még ennél is jobb lesz.

Az első mondat csak ott sántít, hogy a játékosok igényeinek szerinted leginkább megfelelő dolgot csináljátok. Két évig fejlesztgettétek s nem megy egy éve, de a játékosok kedve a nullára zuhant nem kevés, jobbnál jobb ötleteteknek köszönhetően. Remek pályafutás, de legalább nem szenvedett sokat. :-] A következő eseményt pedig a talpnyalóidon kívül kinek rendezitek? Szerinted biztos lesz még, aki kíváncsi rá, aztán némileg meglepődsz, amikor majd eltűnik innen a maradék is. De majd biztos meg fogod tudni magyarázni, hogy ennek miért kellett bekövetkeznie és miért mindenki mással van a gond, pedig leginkább csak szerény személyeddel.

Mindenesetre, én nagyon örülnék valamiféle gépnek, ami az összes játékos kivánságát összegyűjti, összegyúrja, és a végén kidobja a megoldást.

42 ;-]
Pontszám: 4.42
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1704. hozzászólás - 2009.08.18. 00:09:45 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
A versenyzésről. Bevallom, arra nem számitottam, hogy néhányan olyan szintü versenynek fogják ezt fel, hogy a végén még az állatukat is lesajtolják (volt ilyen???). 20 éve tervezek játékokat, de mindig tanulok valami újat.



ja és ez nem minden, még egy 5. szintű szakértelmet is elfelejtettem, hátha nyerek, de csak második lettem
Na most már biztos, hogy a maradék játékos is hülyének tart

Szóval a jövőben lehetne kicsit pontosabban tájékoztatni a játékosokat?!
Köszönöm.
Pontszám: 6.44
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1705. hozzászólás - 2009.08.18. 00:10:39 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Ez a válasz minden csak nem kielégítő. A kényes kérdések közül egyre sem érkezett válasz. Főleg nem a játéktechnikai problémákat feszegetőekre.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1706. hozzászólás - 2009.08.18. 00:12:38 (Válasz Yasmina #1704 hozzászólására.)
Szerintem nem vagy hülye. Én is sajtoltam már állatot csak azért, hogy meglegyen a "legyen nálad 40000 LE küldetés"

Egyébként a sajtolással hiba lehet, mert klántársamnak is sokkal kevesebbet adott... kevesebbet, mint az idomítása volt, pedig 27es szintű volt már, vagy mennyi.
Pontszám: 8.75
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1707. hozzászólás - 2009.08.18. 00:18:01 (Válasz Yasmina #1704 hozzászólására.)
Ez szerintem sem a Te hibád. Itt egyszerűen arról van szó, hogy nem volt kellő a tájékoztatás. Mindenki azt hitte, hogy minden fázis végén lesz "jutalmazás" vagy eredmény hirdetés kinek hogyan tetszik.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1708. hozzászólás - 2009.08.18. 00:24:06
En mar csak azt nem ertem, hogy most mi van a V2-vel? Ott is a masodik fazis megy? Ha nem akkor V1-en miert?
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1709. hozzászólás - 2009.08.18. 00:26:59
Ez mélyütés volt Miklós

Ennél elegánsabban is kikerülhetted volna a válaszadást - azt nem feltételezem, hogy nem értetted pontosan, hogy mit írtam. Az "akik segítenének"-ből ne csinálj "akik átveszik a helyem"-et.

De részletezem is.

Hogy nézne ki ma a HKK a tesztelők nélkül? Milyen lenne a VÚ a kvízadminok illetve a játék eleje óta gigászi munkát végző önkéntes segítők nélkül?

Ha minden egyes segítő szándékkal beírt javaslatot így fogadsz, akkor már érthető, hogy miért tűnnek el a süllyesztőben az ötleteink.
Mi játszunk ezzel a játékkal lassan egy éve. Mi töltünk vele sok-sok órát nap, mint nap. Mi versenyzünk egymással, így mi tapasztaljuk a bőrünkön az összes fejlesztést, változtatást, újítást.
Ha élesítés előtt megmutatod néhány játékosnak az ötleteid, akikben bízol, akikkel megtalálod a közös hangot, és akik a karakterükkel, karaktereikkel látványosan bizonyítják, hogy értik amit csinálnak, azzal mi a baj?

Nem elvenni akarják tőled a marsallbotot, hanem csak segíteni!
Ráadásul nem Teréz anyaként, hanem szimplán önös érdekből, ugyanis ha hiszed, ha nem a játékosok többsége szívesen játszana még a VÚ-val jövő ilyenkor is.

Az új dolgoknak örülünk, hidd el. Annak nem örülünk ahogy megvalósulnak.

Folyamatosan azzal takarózni, hogy a sok galád játékos csak a kiskapukat keresi, meg, hogy te nem így képzelted el az adott dolgot nem lehet. Viszont ezeket simán ki lehetne lőni azzal, ha ezek a bősz és renitens csúcs optimalizátorok még az új fejlesztések bekerülése előtt elrebegnék neked, hogy hol nem stimmel a dolog.

A HT játékba kerülése után néhány órával a TGY fórumon Galmuszk (pedig mégcsak józan sem volt), Jerikó és TB pontosan leírt minden később kiütköző anomáliát számításokkal mellékelve. És csodálkoznék ha ugyanazokat a sorokat nem találnád meg az AL, az EH vagy mondjuk a SÖ és a Tyrant vonatkozó topicjában.
Nem lett volna jobb ezzel még az élesítés előtt találkoznod?

A Kristályhordáról, a Fertőzés jutalmáról, a Gyorsításról, Zarknodról, a VF-ről, manakonstrukcióról, Bajnoki viadalról mind-mind sorban derül ki, hogy egy kicsit másképpen mekkora örömet szereztek volna mindenkinek.


„Mindenesetre, én nagyon örülnék valamiféle gépnek, ami az összes játékos kivánságát összegyűjti, összegyúrja, és a végén kidobja a megoldást.”

Van egy ehhez kísértetiesen hasonlító gép – ez a VÚ fóruma.

Tényleg sajnálom, hogy ezt te provokációnak gondolod.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.58
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1710. hozzászólás - 2009.08.18. 00:35:14 (Válasz chehs #1709 hozzászólására.)
Tökéletes válasz! 10 pont
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.14
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1711. hozzászólás - 2009.08.18. 00:45:35
Glórin, aznap amikor egy ilyen "optimalizátor" banda beleszólhat a játék alakításába, én lebontom a karakteremet és törlök.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 4.33
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1712. hozzászólás - 2009.08.18. 00:50:57
Jah egyébként V3on már javították a töltendő LE-t most 2,3 milló helyett 9száz ezret kell Szóval mehet a töltögetést
Pontszám: 6.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1713. hozzászólás - 2009.08.18. 01:36:09 (Válasz S0laris #1711 hozzászólására.)
S0laris, nézd meg ezt a topikot. Tele van szövegekkel LE/TP arányról, gyengülő karakterekről, kényszer-szintlépésekről meg hasonlokról. EZ MIND OPTIMALIZÁCIÓ! A nem optimalizálás az az, hogy ott van egy manó, katt, térkapu, katt, és ezután éjszakára berakja a karaktert vadászni, hogy reggel amikor felkel ott legyen a LE (nem lesz).

A bűnös optimalizátor banda foglalkozik a legtöbbet a játékkal, és látja meg legelőször a kiskapukat, az anomáliákat, a stratégiát, amerre menni kell. És nincsenek titkok, hidd el, a fórumon itt van minden.

Mennyivel jobb lenne, ha egy fejlesztést nem winnie védene, hanem chehs, Jerikó, Kócos, meg 2-3 alsóbbszintű pók!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.83
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1714. hozzászólás - 2009.08.18. 02:16:00
1: Miklós régebben már elmondta a TF kapcsán, h azért nem vesznek fel programozót, mert nem bíznak meg bennük, és nem akarják megmutatni az egészet, neh valaki ellopja... (ha rosszul emlékszem, javítsatok). valszeg ezt látta bele a tesztelős/segítős dologba is. sajnos Miklós ebből él, ilyen paranoiája van.
2: Mortimer: az lehet, h a nagy optimalizátorok játéka a VU, és ők látnak bele leginkább, de elég visszaemlékezni, mekkora előnyt kovácsolt abból az EH, hogy tesztelőként érkeztek... nem kevés munkába került beérni őket, nemde? lehet, h ha te oda kerülnél mint öltetgazda, meg tesztelő, akkor "jófej" lennél, és nem olyat találnál ki, ami a saját karakteredet segíti előbbre... (sajnos ilyenre már volt példa a TF-nél)
Pontszám: 5
kedvelt tagLordmeffistoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1715. hozzászólás - 2009.08.18. 02:19:19

Bevallom, arra nem számitottam, hogy néhányan olyan szintü versenynek fogják ezt fel, hogy a végén még az állatukat is lesajtolják (volt ilyen???).


Ilyen eshetőségek fel sem merültek,még a legrosszabb elgondolásban sem?!
Akkor már kezdem érteni mért mennek ilyen furcsa mond a dolgok.

Pedig erre még én is felkészültem,hogy lesajtolom az állatkáim.Sőt még egy rakat szakkértelmet is le felejtetem volna!
Hogy a csp-t aktiválásra/manó ölésre fordítsam.Így lett volna esélyem a top10-be kerülni.
De szerencsémre az utolsó pillanatig vártam ezzel.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1716. hozzászólás - 2009.08.18. 02:30:24 (Válasz Mortimer #1713 hozzászólására.)
nem mondtam hogy rossz az optimalizálás, mindenkinek törekednie kell rá amennyire lehet. nincsenek bűnös optimalizátorok, de ha pár optimalizátor beleszólhatna a játékba, lennének.

nagyon király hogy kiszámolták hogy a HT milyen anomáliákat okoz, de amikor megemlítem a 2 hónapos tápelőnyt amit az akadémia felépítésével kaptak, olyankor síri csönd, lepontozás aztán jön egy 60+-os tag és azt írja hogy az mindenkinek ugyanannyiba került. a VF vitába most ne menjünk bele, az biztos hogy ha a fent említett "tanácsadó különítmény" sugdolódzna Miklós fülébe, kinyírták volna az egyetlen lehetőségemet hogy helyrehozzam a 30-as tönkretett karimat (és hajaj de sokan vagyunk így). apropó HT, vegyük viccesebbre a figurát. Glórin azt írta hogy órákkal a HT megjelenése után páran kiszámolták a nyereséget. akkor mi is volt a fórumon az a sírás hogy: "jajj nem éri meg", "ne építsétek", "nagyon gáz", "a Beho kártalanítson minket" stb. már bocsánat, de akik a teljes fórumot a saját érdekük miatt félreinformálják (uhh, majdnem azt írtam hogy telehazudják, ez csúnya szó), azok ne tegyék rá a kezüket a játékra mert akkor morcos leszek (nemcsak én).

amikor itt "véletlenül" megemlítettem hogy az event kiránt a szövim zsebéből 1.5-2 milla LE-t, mi történt? lepontoztak aztán jött tőled egy cinikus, sőt, arrogáns HSZ. aztán asszem Endyr ecsetelte hogy ez mindenkit egyformán sújt. naigen, csakhogy nekünk meg kéne próbálni felzárkózni, ti meg nem nagyon tudtok mit építeni.

persze ez a HSZ is le lesz pontozva, de különösebben nem érdekel...
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.10
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1717. hozzászólás - 2009.08.18. 07:25:52
Cyron - 71. szint, +107 varázslat elnyelés
Lord of destiny - 72. szint, +108 varázslat elnyelés

Konkrétan most nyirtátok ki a varázslókat. Gratulálok ehhez a kiegyensúlyozott és átgondolt lépéshez.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1718. hozzászólás - 2009.08.18. 07:31:14 (Válasz Mortimer #1717 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy sokat változtatna a csata kimenetelén. Szinte mindegy, hogy 3000 sebzést kapnak, vagy 2900-at. Azon múlik inkább a csata, hogy bekapják-e a 3000-et, vagy lementik és csak 400 lesz belőle.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1719. hozzászólás - 2009.08.18. 07:40:05 (Válasz Ariel #1718 hozzászólására.)
Lehet, hogy tévedek, de az elnyelés nem a varázslat alapsebzését csökkenti? Mert akkor igenis jelentős a 100 plusz elnyelés. Persze ettől még nem lesz vége a varázslóknak, az tuti.
Érdekes lenne azt is tudni, hogy csak az kap ilyet, aki egyes fázisban kapott már transzcendális cuccot, vagy esetleg be lehet szállni még most is a varázslatelnyelősért?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1720. hozzászólás - 2009.08.18. 07:48:45 (Válasz S0laris #1716 hozzászólására.)
Részemről röppent egy 10es

Bezony, számomra a legvicesebb ebben a manózásban az, hogy hirtelen mindenkinek leesett hogy az üres TP csak arra jó hogy szétszedjen egy karaktert, másra nem. Ezt úgy tűnik mostanra olyan emberek is belátták akik a "vesszen a VF"-című kabaré legjelesebb résztvevői voltak, mondjuk Mortit leszámítva. De ezt ők idáig bizonyára nem tudták, gondolom csak némi saját tapasztalat kellett hozzá hogy nekik is feltűnjön. No ismét ennyit a hitelről.

Ami pedig ezt a pókozást illeti, tudom hogy nagyon meglepő, de egy jobb, erősebb karakter minden helyzetben jobban helyt fog állni mint egy gyengébb, talán a bukj el 20K LÉt küldetést és az ehhez hasonló dolgokat leszámítva.

Viszont nézzük ezt a konkrét eventet. A legtöbb póknál ott figyel minimum 400 csp, ami 200 manó legyilkolására elegendő, a kezdet óta eltelt időt is beleszámítva pedig még sokkal-sokkal többre is. Mi ezt bírnánk hpvel és csp-vel is, mivel nem a vadászatból szerezzük a LÉt. Mégis, valahogy nem látom hogy a győzelmi toplista pókokkal lenne tele, vajon miért? Hát egyrészt azért mert valóban, a pókoknak nem igazán szokásuk elementáris fúziót fejleszteni, másrészt pedig még a legdurvább pókot is igen hamar tönkre lehet tenni (na jó, tehát lehet belőle a szintjén átlagos erejű karakter) pár üres szint meglépésével.

Én csak a V1en vagyok (tehát lehet hogy máshol más a helyzet, nem tudom), de azoknak a pókoknak akik ebbe belevágtak azoknak főhajtás a bátorságukért, viszont azt kijelenteni hogy ez "ismét" a pókok eventje, szerintem erős túlzás. Vagy akkor próbáljatok olyan eventet kitalálni ahol nem az erősebb lesz előnyben, asszem nem lesz egyszerű.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője