Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2721. hozzászólás - 2009.09.12. 14:31:59 (Válasz tomika #2720 hozzászólására.)
Köszönjük, ez rendkívül segített.
Okosabb lettél volna, ha csöndben maradtál volna!
Pontszám: 9.03
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2722. hozzászólás - 2009.09.12. 14:35:34 (Válasz McPaul #2701 hozzászólására.)
Hát ez már egyre nevetségesebb amit csinálsz Mcpaul.
Te új értelmet adtál a sír mint a fürdős qrva kifejezésnek.Gratulálok.
Ez bárhogy nézem nem a te játékod.Sírsz még egy darabig a fórumokon vagy törölsz végre ha már állandóan ezzel fenyegetőzöl?
Menj vissza travizni ott tömhetnek a csapattársak és te lehetsz a Jani.Itt csak annyi tömést kaphatsz,hogy alád regelt a fél szövetséged,és az ahogy nézem kevés neked így vannak nálad jóval jobbak.
Pontszám: 3.11
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2723. hozzászólás - 2009.09.12. 14:42:28 (Válasz Solina #2718 hozzászólására.)
Persze, annyira boldog vagyok, hogy kicsesztek(?) néhány emberrel, akiket soha a büdös életben nem fogok szintben utolérni, hogy hihetetlen. Egyszerűen lesújtó, hogy nektek ez az egész a tápolásról szólt(t)!

Ha most teszem azt, módosulna a dolog, akkor meg az lenne a baj, hogy "deakicsikmegmégjobbanjártak". És akkor jönne a következő ilyen kör.
Ugyanis minden egyes alkalommal ez volt: számolgatás ide-oda, viták, aztán valamennyire közös nevező. Jó, legyen így, jó lesz? Jó lesz. Sosem lett jó.

Ott volt a baj, amikor a vezetőség először engedett az elégedetlenségeskedéseknek. Ugyanis azóta már többször emelkedett a tét, kíváncsian várom, mikor jön az a rész, hogy miért nem kapott meg mindenki minden relikviát, osszuk 50-es kategóriákra manók szerint a jutalmat, etecera.



Vitán kívül: Miklós, lesz még másik alkalom, amikor meg lehet szerezni a relikeket?


*: Nem Cyron vagy bárki más ellen beszélek. Az ő javaslatával Ti jól járnátok, én meg hirtelen félisten lennék. Mégsem szeretnék újabb módosítást.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.09.12. 14:46:12-kor
Pontszám: 4.49
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2724. hozzászólás - 2009.09.12. 14:42:32 (Válasz tomika #2720 hozzászólására.)
Ez k. jó Tomi valami hasonlót akartam én is ajánlani
Pontszám: 2.74
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2725. hozzászólás - 2009.09.12. 14:45:56 (Válasz Rokamoka #2723 hozzászólására.)
"Ott volt a baj, amikor a vezetőség először engedett az elégedetlenségeskedéseknek. Ugyanis azóta már többször emelkedett a tét, kíváncsian várom, mikor jön az a rész, hogy miért nem kapott meg mindenki minden relikviát, osszuk 50-es kategóriákra manók szerint a jutalmat, etecera."

Ott a 10 pont nekem is ez az álláspontom a le a reformokkal legyen az a verzió ami eredetileg meg volt határozva ne legyen semmi kavarás az a legtisztább legferrebb bárkinek is kedvezzen a többi már csak a játékosok manipulációs kisérlete a maga oldalára való hajlás érdekében!
Pontszám: 3.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2726. hozzászólás - 2009.09.12. 14:56:43 (Válasz Eardog #2714 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.09.12. 13:33:14
jó dolog az optimalizáció, de nem minden áron...tegyük fel, hogy én egy full optimalizátor vagyok, akkor valsz én leszek a legjobb, mert a játékosok 95%-a halandó ember, aki kikapcsolódni jön ide, és hogy élvezze a játékot...de az optimalizátorok meg lazán leverik....igazából mindenki saját szíve joga hogy hogyan játszik, nem is tudom hirtelen mit akartam kihozni a hsz-ből, talán annyit, hogy egyforma esélyek sosincsenek, ha az optimalizátorok nem járnak annyira jól a zarknoddal, akkor legalább kicsit feljönnek rájuk a hétköznapi játékosok, és kicsit szorosabb lesz a küzdelem..persze itt felvetőtik a kérdés, hogy akkor ezért ölt bele annyi pénzt az optimalizátor??? hát, erre azt mondom, hogy ő döntött hogy így játszik, ha nem vette komolyan Zarknod-ot, akkor az az ő baja, mindenki számára rejtve maradt a jutalom eddig, így aki bevállalta, az jól járt, aki nem, az se járt rosszul sztem....amúgy én azt sajnálom, hogy kiderült a jutalom, mert így v1 és v2 tud már manipulálni:(


Amit kifogasolnak az "optimalizatorok" amikor keveslik a kapott jutalmat, az nem az optimalizator atlag jatekos kozotti ollo zarodasa, hanem az optializator es optimalizator kozott kialakulo kulonbseg aszerint, hogy reszt vett, vagy nem vett reszt. Tegyuk szivunkre a kezunket, azert ez egy heroikus jatek, ahol kicsit furcsan veszi ki magat, hogy az jar jobban, aki ul a seggen es semit nem csinal. Bar a valos eletet jol modellezi.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.12. 15:17:19-kor
Pontszám: 9.50
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2727. hozzászólás - 2009.09.12. 15:01:38
Na! Az a kérdés, ha esetleg a 2. fázisban nem kapom meg a mágiaelnyelőt, akkor azt a harmadikban a portyagömb mellett még megszerezhetem?
V2: Psychoid
Pontszám: 2.91
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2728. hozzászólás - 2009.09.12. 15:03:24 (Válasz Prinyo #2727 hozzászólására.)
Igen. De a 3. annyira rövid, alig másfél napos volt V1-en, hogy ne erre bazírozz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.87
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2729. hozzászólás - 2009.09.12. 15:09:24 (Válasz Mortimer #2728 hozzászólására.)
Hát V2-őn elég lassan megy a 2.fázis is. Ezért kérdeztem.

Már jó lenne ha pottyanna egy relik, mert megint elkezdtek jönni a gyógy és varázs italok. És eddig mindig ugy jött a cucc, hogy ilyenek után. Már 75 Leölt manóm van és a 30-ik nál adta a transzcendálist.
A hozzászólást Prinyo módosította 2009.09.12. 15:11:36-kor
V2: Psychoid
Pontszám: 2.52
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2730. hozzászólás - 2009.09.12. 15:24:17
Azt már tudjuk, hogy a fertőzés leküzdést mi szerint adja?

Mennyit kell ölni/tölteni, hogy meglegyen az 5%?
Pontszám: 7.80
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2731. hozzászólás - 2009.09.12. 15:26:59
A jutalmazó képlet igy is elég komplikált volt, féltünk is, nehogy elromoljon valami, képtelenség volt minden létező faktort figyelembe venni, és ez nem is volt cél. (Valószinüleg sok játékban a végén adtak volna mindenkinek manónként 100 LE-t aztán viszlát...) Tudtuk, hogy mivel nem vagyunk képesek mindent beszámitani, azok, akiknek nincs hatalom tornya, epikus bónusztárgya, kvizmedálja, jobban járnak, mint akiknek van. Viszont az is igaz, hogy állandóan azt hallgatom, ezek a dolgok mekkora, behozhatatlan előnyt nyújtanak (ugye ehhez kapcsolódik most egy komplett fejlesztés, az egyéni epikus is), tehát továbbra sem érzem problémának, hogy az event kapcsán nem nő még tovább az előnye azoknak, akik ezekkel a plusz erőforrásokkal rendelkeznek.
És az extra bónuszok (szerencse, relikviák, állat fejlődés, kiégett őskövek, epikus kincsek, aranydukát) pont azért voltak, hogy senki ne érezze úgy, hogy rosszul járt.
Mindemellett irtam azt is, hogy a V3-mon túlzottan is generikus volt a képlet, szerintem is túlzó előnyt adott a gyenge kariknak. ÉPPEN EZÉRT módositottuk a v1 v2 jutalmazást úgy, hogy több dolgot figyelembe vegyen. Ennek köszönhetően az arányok a kis karik és a nagy karik jutalmazása között a befektetett erőforrásokhoz viszonyitva jobbak lesznek, valamivel "igazságosabb" lesz az egész.
Annak nem látom értelmét, hogy ezzel a képlettel a v3 jutalmazását újraszámoljuk, és az emberek 90%-tól levegyünk néhány tulajdonságpontot, pár top karinak meg hozzáadjunk. A jutalmazó képlet nem volt hibás, csak nem tartottátok elég tökéletesnek, ezért javitottunk rajta. egyébként épp ezért akartam előre leirni a képletet, hogy kötözködni lehessen rajta, de ez a felvetés végül le lett szavazva.
Pontszám: 6.32
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2732. hozzászólás - 2009.09.12. 15:27:15 (Válasz Kundi #2730 hozzászólására.)
30 manó elég. És csak akkor kapod meg, ha legalább 10% a fertőzöttséged.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.49
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2733. hozzászólás - 2009.09.12. 15:36:14
még szükséges: 85.964 LE

Ilyen tempoval legfeljebb hatra kivegezzuk.

Nagy kar, mert jo moka volt!
Pontszám: 6.67
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2734. hozzászólás - 2009.09.12. 15:41:32 (Válasz Miklós #2731 hozzászólására.)
Sajnos bekovetkezett, amitol tartottam.
Annyi siros hsz erkezett, h nem birtad a nyomast, engedtel... es ez eleg?
En mar a v3mas jutalmak alapjan azt mondtam, h egy budos szava nem lehet senkinek, mert gyak megterult a befektetett eroforras, es meg egyeb dolgokkal is gazdagodtak az event resztvevok (mashogy hozzaferhetetetlen relikviak, potik, terkapus targyak, kiegett oskovek raklap szamra).
De ez nagyon keves... meg kell, ennyi nem eleg!
Kicsivel korabban meg torlesrol, meg tonkrement karakterekrol szoltak a hszek.
Nem ertem a jatekostarsaimat. Mit akartok? Minden megteruljon, mindenbol hasznot huzni?
Olvastatok Ti az event leirasat? Tudjatok mit csinaltatok? Vagy csak annyit lattatok belole, h 2csp, XLE? Miert varjatok el, h az esemenybol pozitivan jojjetek ki? Nem eleg, h nem kell sirni, h tonkrement a karakter, torlok? Jatszhattok tovabb, nem kell torolnotok! Halleluja!
Miklos, remelem nem lesz tendencia, h a jatekosok iranyitjak a jatekot!
Ha igen, akkor elkezdem gyartani az accokat, es indulhat a jatek iranyitasanak atvetele!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 4.21
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2735. hozzászólás - 2009.09.12. 15:55:16
Hát én kb 20-30 csp fektetem be 6 manot kinyirtam a többi 5-8 az bukta volt .A v1-en ma 6 nyert mano után kaptam ezt
Fókuszálsz a manapilonon keresztül 27 lélekenergiát (-1750 LE). Egy pillanatra egy távoli kép jelenik meg előtted, egy szendergő óriási teremtményről, amelynek testét energiacsóvák bombázzák.
A legyőzött manó zsákjában a következő tárgyat találtad: platinum amulett.

nekem már megérte igy is mikor látam hogy viszi a csp tudtam hogy nem ott vadászom el mindet minden nap
ugyhogy én boldog vagyok enyivel is aki meg belerakott egy nagyhalom csp-t annak meg ugy kell nem bank ez hogy befektese a LE-t az visszkapja
Pontszám: 6.20
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2736. hozzászólás - 2009.09.12. 15:57:00
Azért szóltak páran, mert ez tényleg egy játék, és nem csak a szórakozásért játszanak sokan,hanem a győzelem jutalom is motiváció.
Azért kell az igazságos képlet, mert aki tényleg játszott azaz részt vett az eseményben az hátrányba kerül vagy került azzal szemben aki csak optimalizált. Gondolom azért vannak események a játékban, hogy aki aktívan részt vesz benne, az előbbre kerüljön, mint aki szarik bele, vagy legalábbis hátránya ne származzon belőle.
A játékvezetés is emberekből áll, ők is elkalibrálhatnak dolgokat, aki meg veszi a fáradságot és számolgat és szól, ha valami nem stimmel, az megérdemli,hogy,ha igaza van változzon a dolog. Így működnek jól a dolgok!
A sírás megint más dolog,de,ha valaki tényekkel támasztja alá a vélt igazát arra érdemes hallgatni, vagy megcáfolni! Fújolni, fikázni a partvonalról okosnak lenni a legkönnyebb dolog a világon.
Dorn
Pontszám: 8.05
irritálóClarkFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2737. hozzászólás - 2009.09.12. 16:05:52
1: az optimalizálók panaszkodnak, és számadatokat hoznak. ha eddig is erős optimalizátor voltál, akkor tökéletesen van fejlesztve a karaktered, bőven erősebb vagy, mint a szinted átlaga, továbbra sem vagy/leszel pofozógép, és simán behozod azt a "hűdenagy" hátrányt, ami esetleg ér a vesztett LE-vel.
2: Cyron ezt cáfolta, mivel írta, h ennek ellenére simán kikap nála alacsonyabb szintűektől stbstb. gonosz lennék, ha azt kérdezném, h akkor min változtat az elvesztett Le? max lesz egy kis meló felerősödni újra. ez új cél, és új élmények.
3: nem értem, h egy játékban hogyan lehet szivatásként értelmezni x mennyiségű LE elvesztését. ez nekem furcsa. szivatás? tudjátok mi a szivatás? az 500as állatsebződések csatánként, a 7 szinttel fentebbről agyonverés, a 15% alatti KH támadás. ezek szivatások, nah de a LE vesztés? ha 0 LEjárna az eventért, az is simán beleférne a beho részéről...
Pontszám: 3.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2738. hozzászólás - 2009.09.12. 16:07:34 (Válasz Miklós #2731 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 15:26:59
Annak nem látom értelmét, hogy ezzel a képlettel a v3 jutalmazását újraszámoljuk, és az emberek 90%-tól levegyünk néhány tulajdonságpontot, pár top karinak meg hozzáadjunk. A jutalmazó képlet nem volt hibás, csak nem tartottátok elég tökéletesnek, ezért javitottunk rajta. egyébként épp ezért akartam előre leirni a képletet, hogy kötözködni lehessen rajta, de ez a felvetés végül le lett szavazva.


V3-on ugy lenne korrekt, hogy akinek az ujraszamolas utan nagyobb jutalom jar, az kapja meg. Utolag elvenni a jutalombol valoban nem szerencses.
Pontszám: 9.27
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2739. hozzászólás - 2009.09.12. 16:08:48 (Válasz Moderator #2734 hozzászólására.)
Végre valamiben egyetértünk Moderátor nekem is ez a véleményem.
Ami elszomorít hogy ennyire engedékeny a vezetés 5-10 ember síró szájának engedni egy több 100 as szerveren noszensz.Ha ennyire igazságtalan ez az egész ennyire el van számolva miért az 5-6 ember nyavajgását kell olvasnom(igaz nem kis élvezetet nyújtva).
Ugyanakkor mi is itt vagyunk akiknek más a véleménye , nem értem erről miért nem lehet kiírni egy szavazást(ha már ennyire demokratikus ez a szerver)? kiváncsi lennék mi lenne az eredmény.....
Pontszám: 4.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2740. hozzászólás - 2009.09.12. 16:22:18 (Válasz Miklós #2731 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 15:26:59
Tudtuk, hogy mivel nem vagyunk képesek mindent beszámitani, azok, akiknek nincs hatalom tornya, epikus bónusztárgya, kvizmedálja, jobban járnak, mint akiknek van. Viszont az is igaz, hogy állandóan azt hallgatom, ezek a dolgok mekkora, behozhatatlan előnyt nyújtanak (ugye ehhez kapcsolódik most egy komplett fejlesztés, az egyéni epikus is), tehát továbbra sem érzem problémának, hogy az event kapcsán nem nő még tovább az előnye azoknak, akik ezekkel a plusz erőforrásokkal rendelkeznek.


Par megjegyzes. Nyilvan kepesek lennetek mindent beleszamitani, hiszen egyszer mar sikerult, amikor megcsinaltatok a jatekot. De sztem se kell az egyeni tapokat figyelembe venni, jonak tartom, ha a jutalmazas a befektetett energiatol fugg csupan, es nem attol, milyen tapos a karakter egyebkent.

Viszont te is azzal szamolsz, hogy magas szintu aki manozott, meg alacsony szintu aki manozott. Ez lassuk be egy erdektelen osszevetes, ok nem kerulhetnek interakcioba a jatek szabalyai szerint. Az erdekes oszevetes az, hogy ket azonos szintu karakter akik kozul az egyik manozott a masik nem. Itt lenne kivanatos, ha egyik oldalon sem jelentkezne jlentos hatrany vagy elony. Egyes szamitasok szerint most van.

A masik, hogy a korabban altalad leirt szamok nem alljak meg a helyuket, itt jo lenne ha leirnad, hogy rosszul emlekeztel rajuk, vagy rosszul lettek megvalositva, esetleg en nem szamoltam bele valamit. Nyilvan a masodik esetben ildomos lenne korrigalni.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.12. 16:50:27-kor
Pontszám: 8.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!