Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2921. hozzászólás - 2009.09.14. 12:35:54 (Válasz Awenhai #2920 hozzászólására.)
Bocsi Awenhai, de én is már csak röhögni tudok rajtad, annyi hülyeséget írsz.

"Irányított vadászat szívás"
Attól függetlenül, hogy mi játékosok mit írunk, Baratyot idézném, aki szerint 5% további bónuszt jelent, erre lett módosítva.

"Az optimalizátor pedig patikamérleggel játszik, nem ugrik egy versenyre sem."
Az optimalizátor nem az a személy, aki nem csinál semmit a játékban, pont ellenkezőleg: sokkal többet foglalkozik vele, mint egy átlagember.

"Levezethetném neked, hogy miért gondolom azt a kérdést komolyan, de ahhoz már ténylegesen számolgatni kellene"
Tehát semmit nem számolsz, és kijelented, hogy mind hülyék vagyunk, akik azt írjuk, hogy LE-ben veszteség származott. Logikus.

"A relikviák meg sokat segítenek, majd csak most fogják elkezdeni behozni az árukat."
A transzcendális projekció másfélszerezése szerinted bármit is számít? Naív vagy. A portyagömb pedig bugos, nem veszi figyelembe a kronokompenzációt (már jeleztem Baratynak).

"Tanítottak már nekem statisztikát, nagyon utálatos téma, bármit kimutathatsz, ha megfelelően választasz kiindulópontot."
Akkor ahelyett, hogy a levegőbe beszélnél, KEZDJ EL SZÁMOLNI, és utána írogass. Mi tényeket írunk, te pedig elvi szövegekkel jössz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2922. hozzászólás - 2009.09.14. 12:43:28 (Válasz Awenhai #2920 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.09.14. 12:25:06
Kócos: Az adatok a játék dokumentációjából származnak? Ha nem, akkor minden legfeljebb valószínű lehet, nem mondhatod azt, hogy biztosan helyes az elgondolásod. Ám tegyük fel, hogy tényleg így van. Ki tartotta vissza az optimalizátorokat, hogy megmaradjanak a kiszámolt úton? Ha letértek róla, akkor miért kérnek kárpótlást?

Milliós nagyságrendben buktam már LE-t hozzátok képest, de nem érdekel. Ha ti optimalizáltok, több gondot fog okozni, mint amennyit megér a játék.


Az adatok lenyegileg mar regota rendelkezesre allnak, matematikai eszkozokkel szamolhatoak, illetve alapveto megfigyelesekre epulnek. Aztan volt az iranyitott vadaszatnak egy szakasza, amikor fix LE-t biztositott, kiiktatva az egyebkent a vadaszaton rajta levo alap 2/3-4/3 zonaban valo szorast. Itt nem csak bebizonyosodott, hogy az addigi felvazolt elkepzelesek helyesek, hanem pontosan meg lehetett hatarozni az egyes kepleteket is. Azt kjell, hogy mondjam informacioink pntosabbak mint a jatek dokumen tacioja, mert az elterhet a megvalositastol. Mi pedig a megvalositott modellt ismerjuk.

Te azer buktal LE-t, mert teged nem erdekel, es nem foglalkozol vele, hogy ne bukj, ez azt hiszem, hogy a temaban irrelevans informacio. NEKED valoban tobb gondot okozna az optimalizacio, mint amennyit meger a jatek, a top jatekosai kozott viszont - magamat nem ide ertve - talalhatoak olyan kivalo koponyak, akiknek az jelent oromet, ha szamolgathatnak, ha idealisabb strategiat kereshetnek, meg ha csak egy hajszalnyival is jobb, illetve tokeletesre hegyezhetik a karakteruket. Nekik a szamolgatas nem a jatek rakfeneje, a szukseges rossz, az aldozat, hanem az ertelme! Kerlek ezt probald megerteni.

Van egy japan logikai jatek, aminek az a neve, hogy sudoku, talan hallottal rola. Ember ezreinek jelent kikapcsolodast, pedig semmi mas nincs benne, mint szamolgatas, es logikazas. Hidd el van ilyen.
Pontszám: 8.71
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2923. hozzászólás - 2009.09.14. 12:52:14 (Válasz Awenhai #2920 hozzászólására.)
Szervusztok!

Összeírok sok sületlenséget és csodálkozom hogy miért nem ért egyet vele a játékosok komoly része...Amellett hatalmas megállapításokat teszek, hogy kinek mi jó (Ha ti optimalizáltok, több gondot fog okozni, mint amennyit megér a játék.)

Isten bizony nem értem, hogy a gumiszobában kényszerzubbonyban miként sikerül egy számítógépet becsempészni...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.83
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2924. hozzászólás - 2009.09.14. 13:04:54
Valószínűleg sok tanulságot le lehet vonni ebből az eseményből, és az azt körülvevő élénk kommunikációból. Számomra három dolog tűnik egyértelműnek:

1. Nem szerencsés a zsákbamacska típusú jutalom, főleg, ha ilyen nagy a feltett tét. Akármi is lett volna a jutalom, biztosan lettek volna elégedetlenek. A játékosoknak azonban nagyon sok erőforrást kellett beletenni az eseménybe, és ilyenkor százalékosan kis különbség is nagy eltérést okoz a végelszámolásban, ami pedig növelheti az elégedetlenkedők számát és/vagy hangját.

2. Sokkal jobb, ha már az eseményt is megéri csinálni, akkor mindenki örömmel bekapcsolódik, és nincsen szükség büntetésekkel (felezett regenek) ösztökélni a játékosokat részvételre, ami amúgy sem túl szimpatikus.

3. Mivel nagyon nehéz úgy kialakítani a rendszert, hogy mindenkinek megérje (nagyon nagy ugyanis a szórás a játékosok között LE/TP terén), talán a legszerecsésebb, ha egy színesítő esemény a lehető legkevesebb hatással van LE-re, és TP-re, sőt talán az a legjobb, ha egyáltalán nincs is hatásal rájuk. Korábban az epikus lényt hoztam fel példaként. Tökéletesen megvalósítja (szövetségen belül legalábbis), azt, ami Zarknod célja lett volna: nem túl nagy táp, érdekes mellékága a játékmenetnek, összefogást kíván, senki nem szívja meg (még az sem, aki nem foglalkozik vele). Sokban köszönhető ez annak, hogy nem jár érte se TP, se pedig LE, tehát nincs is min vitatkozni, hogy rongálja, avagy erősíti-e a karaktert.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.63
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2925. hozzászólás - 2009.09.14. 13:13:59 (Válasz Mortimer #2921 hozzászólására.)
Szervusztok!

Akkor lényegileg a gondolatmenetem. Legyen minden szinten három lény... csak, hogy ne fusson ki a világból.

1. szint:
A lény: ad a1 és a2 Le-érték között. Forduljon elő x1 százalékban.
B lény: ad b1 és b2 LE-érték között. Forduljon elő x2 százalékban.
C lény: Ad c1 és c2 LE-érték között. Forduljon elő x3 százalékban.

Legyen a1<b1, a2<b2, c1<b2, c1>a2 c2>b2. X1+x2+x3=100%

Ekkor x1%-ban kapsz egy a1 és a2 közé eső LE-értéket, x2%-ban b1 és b2 közé eső értéket, és x3 %-ban c1 és c2 közé eső értéket.
Eddig érthető, remélem.

Te azt látod,hogy az adott szinten a1 és c2 közt kapsz LE-t, valamilyen más arányban, mert a megadott intervallumok átfednek. Az előfordulási valószínűségek meg tolhatják mindenfele a kapott értéket, és te papíron nem ismered az x értékeket. Ezek pedig léteznek, mert létezik az irányított csapdaállítás is, tehát a lények valamilyen módon külön kezeltek.

A példa tovább is bővíthető lenne, de nem teszem, a kelleténél jobban nőne a figyelembe veendő tagok száma.

Folytatva a példát, a következő szinten jöjjön egy új lény, és hagyjuk el az egyik eddigit. Egyszerűség kedvéért az A lény megy, d lény jön.

Ugye akkor fennmarad B és C lény, érkezik D lény. Adatai: d1 és d2 LE-érték közt ad LE-t. Az érkezési valószínűségek a szintlépéssel változhatnak, az összegük ugyanúgy 100% lesz: x2'+X3'+x4=100%Legyen b2<d1<c2 és c2<d2.

Az előbb felírt adatok itt is létezni fognak, tehát a végkövetkeztetés, hogy egy b1 és d2 közti értéket kapsz, egy harmadik eloszlásban.

Természetesen a képletek tetszésed szerint bővíthetők további szintekkel és/vagy lényekkel, de talán látszik, hogy mit gondolok.

Ti az [a1;c2] és a [b1;d2] intervallumok alapján állítottatok fel egy számítást, én azért kérdőjelezem meg a Zarknodos számításaitokat, mert nem az alapadatokból számoltátok, hanem egy másodlagos értékből, amit már sokminden befolyásolt.

És igen: tudatosan írtam paramétereket, és nem konkrét értékeket, ugyanis nem tudhatom, hogy pontosan hol vannak ezek a határok. Ha bonyolítani akarod, még beleveheted a méretmódosítót is, akkor majd látod, hogy a kiszámított értékeket csak becslésként használhatod, ha eltérés akad, az valószínűleg a kiindulási adatok ismeretlensége miatt eshet meg.

***

A transzcendálist sokan szidják, ha engem támadnak... igenis akad haszna.
A mágiaelnyelő miatt javul a támadások esetén a visszapofozási esélyem, szintfüggő mértékben. Igen, erős bónusza lesz.
Portyagömb: Nekem nem esett, de a hibája javítva lesz, és akkor szintén sokat számít, hogy négyszer portyázol mínusz nélkül.

Nem mondtam, hogy az optimalizátor nem foglalkozik a játékkal. Túl sokat is teszi ezt. Felkel éjfél után egykor, ha kenneleztetni kell az állatkát, félóránként belép idomítani, nehogy veszendőbe menjen valami effekt. A verseny viszont mindig erőforrást igényel, és kérdéses, hogy visszajön-e. Lásd a párbajt: betolsz x Ép-t és y Mp-t, valamennyi LE-vel. Az ellenfél is megteszi ezt, aki kevesebb Ép-t veszít, az nyer, a [0,végtelen[ intervallumból egy LE-értéket, és valamennyi Tp-t. Portyások sokat emlegetik az üres Tp-t, ez is veszteség, ha optimalizálsz... és nem tudod, hogy pontosan mennyi lenne az aktuálisan "elvárt".

***

Kócos, a Sudokut nem kell bemutatni, de ne hidd, hogy minden kiszámolható. Ha neked jó a számolgatás, tedd... de neked is rosszul fog jönni, ha módosul valami. Túlzottan elől vagy, már nincs más szórakozásod, mint a számológép... mert ellenfél arra nincs, csak a Kristályhorda, aki miatt meg majd minden topkari nyávog, ha beesik egy balszerencsés támadás 15% alatt.

***

Prizma, jól mondod.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.14. 13:19:21-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.98
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2926. hozzászólás - 2009.09.14. 13:23:37
Kicsit más téma, de valaki világosítson fel, miért nem kaphat -fertőzést az, akinek már csak kevés volt?

Nyugodtan háboroghatnak így is azok akik már kifertőzödtek, hiszen vannak sokan, akiknek kevesebbet kell rákölteni, így ez nem elfogadható indok.
Ezzel a lépéssel, pusztán azoktól sikerült megvonni egy előnyt, akiknek 1 és 5% között volt a fertőzése...
(az hogy előző nap még kiderült hogy ilyen esetben ennek a kb 4 szintnyi karakternek nem jár a jutalom ezen része, nem sokat segített )

Vagyis nem látom ezzel a lépéssel kinek lett jobb, csak azt hogy pár karakter megfosztatott egy lehetőségtől.
A hozzászólást cirip módosította 2009.09.14. 13:24:22-kor
Pontszám: 7.06
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2927. hozzászólás - 2009.09.14. 13:26:34 (Válasz cirip #2926 hozzászólására.)
Miklósék azt írták, hogy Zarknodtól ennyi tellett. Az utolsó nagy lépést, az utolsó 5%-ot a játékosnak kell leküzdenie.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.68
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2928. hozzászólás - 2009.09.14. 13:29:37 (Válasz cirip #2926 hozzászólására.)
Szervusztok!

Cirip: Erre csak a Miklós által mondott, és egyébként szerepjátékos megközelítést hozhatom fel: A fertőzés legyőzésében segít Zarknod... de az utolsó lépést (az utolsó 5%-ot) neked kell megtenned.

Ez igazából az 58-68. szint köztieket érintheti, mert Zarknod csak 5%-ig csökkent. Kényelmetlenség, elismerem... és nincs rá épkézláb módosítási javaslatom. Lehetne ugyan egy kis csökkentést adni a költségekből... de az értékét belőni nehézkes lenne. Talán kiindulásnak a szint*300 helyett egy szint*200... de ez programozást igényel, és valószínűleg bonyolultabb módosítani, mint amennyit ér... bár ezt döntse el inkább Baraty és Miklós.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.42
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2929. hozzászólás - 2009.09.14. 13:30:10 (Válasz PottomPanna #2927 hozzászólására.)
az utolsó 5% senkinek nem kerül többe, nem lehet nehezebben leküzdeni, én ugyanannyi lét tettem bele mondjuk 46. és 51. szint között a fertőzésbe, mint bárki más...

vagyis ez amit Miklósék írtak, szombat este, kevesebb mint 24 órával az event vége előtt, egy humbug...
arra lennék kíváncsi miért is jó, szívatni ezt a 4 szintnyi karaktert
Pontszám: 8.09
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2930. hozzászólás - 2009.09.14. 13:32:04
Simán meglehetett volna szerintem csinálni, hogy akinek 5%-nál kevesebb van vissza, az felgyógyul. Nem?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.03
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2931. hozzászólás - 2009.09.14. 13:32:55 (Válasz PottomPanna #2930 hozzászólására.)
mivel én emiatt öldögéltem csak a manókat, igen, egyetértek veled
Pontszám: 8.09
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2932. hozzászólás - 2009.09.14. 13:45:47 (Válasz cirip #2929 hozzászólására.)
Ehh... Újabb érthetetlen döntés és tartok tőle újabb szélmalomharc mire megértetitek Miklóssal, hogy hibázott... Azért sok erőt és kitartást nektek szívből!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.89
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2933. hozzászólás - 2009.09.14. 13:46:20
Köhöm...izé..a lényeg:

58. szinten van 10% fertőzése (ideális esetben) ha manózott, akkor lecsökkenti 5%-ra és 63. szintre kifertőződik, míg aki 63-as szinten van, 5% fertőzéssel az szívja a fogát és veri a fejét a falba, mert ő csak 68. szintre fog...

Ciripnek igaza van...

Pontszám: 9.28
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2934. hozzászólás - 2009.09.14. 13:46:36
V2! Helyzetjelentés!

Nemsokára kész van 2. fázis, és én még mindig nem kaptam semmit a 2. fázisban.

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 472762
Smaragd 480293
Zafír 730711
Gyémánt 303772

még szükséges: 12.462 LE
V2: Psychoid
Pontszám: 3.81
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2935. hozzászólás - 2009.09.14. 14:02:47 (Válasz Piciklon #2933 hozzászólására.)
Ebben nem csak az a vicces ha egyik kari sem felejtette el csökkenteni hanem az ha valaki kihagyott pár alkalmat, és most előbb végez (alacsonyabb szinten) mint az aki minden szinten odafigyelt.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.64
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2936. hozzászólás - 2009.09.14. 14:21:08 (Válasz Otoaak #2935 hozzászólására.)
Oti...épp ez az. Spec. én is 1 vagy 2 szinttel hamarabb fertőződök ki V1-n, mert kétszer elfelejtettem...

És ez így pont azokkal szemben nem fair, akik odafigyeltek...

Pontszám: 9.10
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2937. hozzászólás - 2009.09.14. 14:24:26 (Válasz Otoaak #2935 hozzászólására.)
Es kapott atszamolva kb. 100k plusz jutalmat, amit nem kell elkolteni a fertozesre szintlepesenkent, illetve elobb kapja meg a tulajdonsagonkenti +5-ot, es a szakik +5 turbozhatosagat.. Ezekkel meg jol megfejeli a kulonbejaratu jutalmat... Csodas dolgok ezek..
En mar reg kifertozodtem, es annyibol nem erdekel a dolog, hogy a rivalisaim se kapnak semmit, szoval ez nem nyitja koztunk az ollot.. De empatikusan aterzem a megszivatottak erzeseit...
Pontszám: 7.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2938. hozzászólás - 2009.09.14. 14:30:52
Mi kivan a Vegzetur Nemzet.
Legyen beke, tap es egyetertes.

1/ A fertozottseg 5%-os jutalma jarjon mindenkinek, aki meg fertozott!
2/ A V3-on mindenkinek jutalmat kerekitsek fel addig amennyit a V1 illetve V2 kapott, de veszteni ne veszitsen senki az eddigi jutalombol!
3/ Aki olyan kiemelkedo teljesitmenyt nyujtot, hogy mindket toplistan meg tudott kapaszkodni az erdemei elismeresekeppen ket zarknod medalt kapjon!

Egyenloseg, szabadsag testveriseg!
Pontszám: 8.45
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2939. hozzászólás - 2009.09.14. 14:38:38
Számomra is a tisztességes munka és az odafigyelés büntetése az, amit igazságtalannak érzek.
Én nagyon jól jártam, pont 2-szer felejtettem el csökkenteni, és 62. szintű vagyok, így éppen ki tudtam használni, tehát nem haza beszélek, de tudok olyan nálam egy szinttel előrébb járó karaktert, aki mindig nagyon odafigyelt, mégis egy szinttel magasabban fog felgyőgyulni, mint én.
A hozzászólást Picok módosította 2009.09.14. 14:41:56-kor
Pontszám: 8.33
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2940. hozzászólás - 2009.09.14. 14:39:14
V2!

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 474445
Smaragd 482691
Zafír 734401
Gyémánt 304647

még szükséges: 3.816 LE

update: még szükséges: 913 LE
A hozzászólást Prinyo módosította 2009.09.14. 15:01:53-kor
V2: Psychoid
Pontszám: 4.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!