Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1601. hozzászólás - 2009.08.17. 15:43:46 (Válasz Darah #1600 hozzászólására.)
De ez meg már milyen hozzáállás?

Ha nyerni akarsz valamiben, akkor azért áldozol valamit. Szerintem semmit nem kell senkinek visszaadni, bármikor ki lehet szállni és be lehet szállni az eventbe/ből.

ha mindenkinek dukátot adnak, akkor senkinek nem adtak dukátot, viszont mindenki kapott ajiba egy karigyengülést, aki részt vett


Ez így csúsztatás. Ugyanis ha dukáttal jutalmaznák, akkor aki meggyengült a harcban az megerősödne az aukciósházban azokhoz képest akik nem vettek részt az eseményben, vagy csak kevésbé.

Mielőtt a fejemhez vágnátok, hogyazért beszélek így, mert én nem veszek részt benne, v2-n még mindig az célom, hogy benne legyek a top3 manóölőben.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1602. hozzászólás - 2009.08.17. 15:45:54 (Válasz Darah #1600 hozzászólására.)
Nem azt írtam, hogy dukátot adnak, hanem hogy erősségben azzal ekvivalens dologgal érdemes számolni.

Ha fejlesztő lennék úgy kalkulálnék, hogy hat hét, napi 1 manó az 42, ennyit valószínűleg mindenki teljesíteni fog. Ez a minimum, ennyivel még csupán részt vett, és ezért megkapja jutalomként a transzcendáls fókuszt. Másik kategória a kemény versenyző, aki be akar kerülni a topba, ő naponta 6-8 manót is leöl, összesen 250-300-at. Ő kap valami komolyabb jutalmat, ami egy erős relikviával egyenértékű.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1603. hozzászólás - 2009.08.17. 15:51:39 (Válasz Darah #1600 hozzászólására.)
A LE-t nagyon könnyű visszaadni. [Leölt manók száma]*[szörnyelfogás esélye] alkalommal a sajtolás dupla LE-t ad. [Leölt manók száma]*2 alkalommal a vadászat dupla LE-t ad. Némi extra kárpótlást jelent, hogy aki közben 6 szintet lépett, az így a magasabb szintje miatt több LE-t kap vissza mint amit elköltött. Ugyan ilyen analógiára a betöltött LE mennyiség is visszaadható némi plusszal.
A kérdés csak az, hogy a fejlődés nélkül 6 szintet lépett karakterek hogy "illeszkednek" be az új környezetükbe, és mennyire verik őket laposra, amíg visszaszerzik a betöltött LE-t.
Pontszám: 6.80
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1604. hozzászólás - 2009.08.17. 15:52:46
Én kicsit attól félek hogy a remek világeseménynek földcsuszamlás szerű vége lessz. Két lehetséges kimenetelt látok:
1. Bőségessen meg lesznek jutalmazva a manóölő hősök, kiderül hogy manót ölni valójában hyper táp volt és aki lemaradt az majd lógathatja az orrát és nézheti ahogy nap mint nap szétfarmolja a manógyilkos alakulat. Aztán úgy gondolják hogy behozhatatlan az előny és jól törölnek.
2. A listák legjobbjai kapnak egy nagy adag jutalmat, a többiek a futottak kategóriában pedig kapnak pár k LE-t aztán ennyi. A nagy többség akik nem voltak elég szorgosak a manóölésben, de azért jócskán áldoztak az eseményre azok jól megszívják. A futottak még kategória 50%-a elkeseredésében törli a karakterét aztán kész, játszik mást és a maradék játékosnak pedig roszabb lesz, mert egyedül minden játék unalmas.

A gond ott van, hogy mi a reális jutalom? Én pl minden csp-t szeretek elvadászni, nekem az érték, a legfőbb erőforrásom. Nekem minden csp kiadás egy kész áldozat. Nyilván a végén nekem sokkal nagyobb az elvárt jutalom mint azoknak akiknek a csp nem erőforrás, legtöbbször arra használják hogy turbót váltsanak vele. Így a reális jutalom meghatározhatatlan, szinte elkerülhetetlennek látom azt, hogy ezzel a világeseménnyel, vagy inkább világkatasztrófával mindenképpen ne történjen tömeges elfordulás a játéktól. Azt hogy az 1. szakasz után egy második ugyanolyan szakasz következzen, egyenesen fantáziátlanságnak tartom. Remélem szeptemberben valami jó ötlettel térnek vissza a nyaralásból a készítők.
Pontszám: 6.44
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1605. hozzászólás - 2009.08.17. 15:58:44
Néhány kósza gondolat Miklós tegnapi hsz-hoz.
Előre bocsátom, félig-meddig laikus vagyok, mert rég leálltam a manózással teljesen (olyan 93 körül van). De azért nézzük ezt meg jobban:
1. A játékosok igényei alapján. Ehmm... A játékosok igénye az volt, hogy valamivel feldobd, színesítsd a játékot. Egy 3 (?) részre bontott event, ahol tök ugyanazt csináljuk nem túl színes... Több programozás? Lehet... Bár kicsit az az ember érzése be akartátok szuszakolni, mielőtt a programozó szabira megy. De ha 2 hónapba telik, teljen annyiba, arányosan később harangozod be és kész.
Olyan baromi nagy színesítés nem kellett volna, csak egyszerű dolgok. Ha már a manók úgyis hullatnak tárgyakat, kellenek hogy pl rést vegyél a 2. felvonásban. Mindegyik végén egy plusz féloldalas legenda. stb.
2. Ez egy hat hetes esemény, amit sikerült úgy összehoznotok, hogy aki nagyban ráfekszik, az a következő hat HÓNAPOT a karaktere helyrerakására fordíthatja (nagyon minimum).
3. Egyszerűen nem ismered a saját játékod... Egyszerűen fordítok neked: a Tp baj ha kapod, a LE jó.
4. A TF és az ŐV világeseményei jól sikerültek. Ez nem fog senkit ösztönözni újabbra. Ami a nagyobbik baj: nem állítja meg a törlési hullámot amit az okoz, hogy a játék lényegében a 70. szint táján véget ér. Elég rég elérte ezt pár ember. Aztán jött a tamagochi mód és a törlés, kinek micsoda. De ennek megoldására még csak halovány szikrát se látunk. A világesemény jó lett volna a karakterek felrázására AMÍG BERAKTOK ÚJ CÉLT! De se a felrázás nem sikerült, és az új célról se látok semmit. (Nézz körül magas szinten, ha valamelyik szövetség a lényegében haszontalan épületeket húzza az jó? Ha egy karakter elérte a fertőzést van még valamilyen célja?)
Miklós, ha a játékot nem véges szerverekre tervezed, ENNÉL azért több kell... És akár több fejlesztési időért is legyen. De legalább annyit mondj: nekiálltunk...

(Nem winnie, mielőtt jössz a szokásos agresszív mondandóddal én még nem akarok törölni, de sajna egyre többen igen, mert végigjátszották a játékot)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.07
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1606. hozzászólás - 2009.08.17. 15:59:31
Azért "visszadni" az LE-t elég bonyolult, ugyanis elég sokat is lehet tápolni ha ingyen lehetne ölni a manókat. Ismételhető köldetéseket lehet tömegével csinálni, 45%-os lélekszívással meglehetősen sok LE volt kivehető.
Pontszám: 3.60
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1607. hozzászólás - 2009.08.17. 16:01:55 (Válasz Ricardo #1601 hozzászólására.)
Látom gyorsan sikerült lepontozni. A néma "büntetők" jó lenne ha előlépnének az árnyak mögül és válaszolnának néhány kérdésre:

1. Mégis mit gondolt az a karakter, aki egy ~42 napos esemény első két napjában beleölte minden tartalékját a manókba?
2. Miért nem lehetett ezt úgy csinálni, hogy a karakter se hanyagolódjon el?
3. Miért várnak kompenzációt egy olyan dologért, amit szabad akaratukból csináltak meg?
4. Miért kérnek tápot a játékvezetéstől, mikor meg lett mondva, hogy az esemény jutalma nem táp lesz?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.95
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1608. hozzászólás - 2009.08.17. 16:02:16
Ez az adjuk vissza a LEt azert nem jo, mert aki belevagott az pontosan tudta, hogy ez lutri es szivhat is vele nagyot (persze lehet szamolt vele, h kisirja a karteritest). Ha mindenki visszakapna a LEt meg a TPt, akkor mi ertelme van a versenynek? A verseny nem arrol szol, h ki tud tobbszor megnyomni egy gombot, hanem ki mennyit hajlando raszanni az eroforrasaibol.

Ha a ruletten plul a 23asra teszed az osszes zsetonod es nem azt porgetik ki, akkor hiaba sir mind aki bukott rajta, nem fogjak nekik visszaadni.
Pontszám: 6.36
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1609. hozzászólás - 2009.08.17. 16:08:51 (Válasz Ricardo #1601 hozzászólására.)
Ricardo, hát azért az aukciós előny nem egyenértékű a mindennapi játékben lenullázott karival.
És az event után a kari marad meg.
Meg az aukciós motyó, de egy 5-6 szintett lépett karinak nem tudom milyen motyó kéne az eddig hullottak közül, amire azt tudná mondani, megérte részt venni.

A játszani akarok nem azt jelenti öngyilkos akarok lenni.

Nem kötelező részt venni, ki lehet szállni=nem is kell esemény.
Kicsit versenyezni nem lehet.

(nem én pontoztam, de már én is megfigyeltem. )
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1610. hozzászólás - 2009.08.17. 16:15:00 (Válasz Endyr #1608 hozzászólására.)
Valóban, nem kötelező visszaadni a LE-t, vegye úgy, hogy elbukta.
Az egyetlen értékét a játékban, a kariját.

Hát meg lehet csinálni, egyszer.

A következő event látogatottságára leszek onnastól kíváncsi.

Nem magamról beszélek, én kiszálltam, csak egy szintet buktam vele, belefért.
Biztosan bennem van a hiba, ha nem bízok meg annyira az értékelésben, hogy feltegyem a komplett karit.

Akik megtették, mert bíztak benne, nah, majd nekik kell eldönteni megérte-e, vagy nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.38
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1611. hozzászólás - 2009.08.17. 16:15:48 (Válasz Darah #1609 hozzászólására.)
A pontozással nincsen bajom, csak szeretem ha valaki meg is indokolja miért nem ért velem egyet.

Én nem azt mondom, hogy kicsit kell csak versenyezni, sőt örülök is az eventnek, mert megboly/j?dult (bocsánat tudatlanságomért) a játék világa, a következő ilyen esemény biztos még jobb lesz. Viszont azt könnyű átlátni, hogy nem az járt jól, aki 2 nap alatt beleölt 400 csp-t, hanem az fog jól járni, aki 42 napig beleöl napi 10-15 csp-t. Aki az elején megnyomja az a végére úgy is kifullad, azok fognak jól járni, akik a végén kezdenek el hajrázni szerintem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1612. hozzászólás - 2009.08.17. 16:15:58
Mikor ezeket a bokor alatt sunnyogok, mikor jon a vesz, aztan utana elobujok, es osztom az eszt, meg jol leutom azokat, akik az elharitasaban reszt vettek, es meg ki is rablom oket szovegeket hallgatom, akkor felfordul a gyomrom.. Nem lehetne, hogy akik kihuzodtak mindenbol, most szepen melyen hallgatnanak...?! Eleg szep kis jellemrajz jon le roluk, es nem hizelgo rajuk nezve...
Pontszám: 7.13
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1613. hozzászólás - 2009.08.17. 16:19:01 (Válasz Ricardo #1611 hozzászólására.)
Persze Ric, de ha jól olvastam mindenki azt hitte hogy most volt a hajrá
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1614. hozzászólás - 2009.08.17. 16:21:19 (Válasz Ricardo #1611 hozzászólására.)
Nem lehetett tudni minek mi a vége.
Lehetett volna egész más a második fázis.
Igényelhetett volna erőt, PP-t, tücsköt, avagy bogarat.
Aki ebből a fázisból is győztesnek akarta kihozni a kariját, avagy itt akart előnyt szerezni abban, amiben jobbnak érzi magát, annak nem volt nagy választása.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1615. hozzászólás - 2009.08.17. 16:22:00 (Válasz Solina #1612 hozzászólására.)
Ha rám gondolsz, én már egy hete is rákérdeztem pár embernél, hogy miért fektet bele félmillió LE-t, illetve ha befektet, miért panaszkodik egyből a fórumon, mielőtt bármi történt volna. Válasz helyett fasza egyes lepontozásokat kaptam
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1616. hozzászólás - 2009.08.17. 16:29:46 (Válasz Ricardo #1607 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.08.17. 16:01:55
Látom gyorsan sikerült lepontozni. A néma "büntetők" jó lenne ha előlépnének az árnyak mögül és válaszolnának néhány kérdésre:

1. Mégis mit gondolt az a karakter, aki egy ~42 napos esemény első két napjában beleölte minden tartalékját a manókba?
2. Miért nem lehetett ezt úgy csinálni, hogy a karakter se hanyagolódjon el?
3. Miért várnak kompenzációt egy olyan dologért, amit szabad akaratukból csináltak meg?
4. Miért kérnek tápot a játékvezetéstől, mikor meg lett mondva, hogy az esemény jutalma nem táp lesz?


Nem pontoztalak de reagálnék, most józan is vagyok szal a stílusommal se lesz gond.

1. Mikor miklós kihírdette az eseményt azt mondta kb 42 nap, erre a sok fórumozás hatására 3 és fél nappal az event kezdete után elárulta hogy többlépcsős és az egészre gondolta a 6 hetet(fórumon visszalaolvasva mindenki megnézheti..) de addigra aki azt látta itt egy event ami v3-on 800k töltéssel jár az számolgatott hogy ő ennyit kibír és nekiállt a játék miatt nempedig azért merthogy mit kapok nekem elég volt a válasz hogy nem szívatás a lényeg éshogy nem lesz táp de mindenki jutalomban részesül a befektetett erőforrásai alapján. Én aki V3-on első lettem erre gondoltam....

2. Ha nem lett volna toplista meglehetett volna de így hogy versenyre buzdítottak..........

3. Nem várok kompenzációt csak szerettem volna ha akármivel de díjazzák az eddigi erőfeszítéseimet, mert mostmég kiszálhatnék egy részgyőzelemmel a versenyből és a beleölt LE miatt se sírnék annyira de ha részeredmény nincs akkor vagy végigviszem aztán törlők vagy lesz belőlem kőműveskari....

4. Nem táp kell nekem hanem a kiharcolt eredményem elismerése ami nem fontos hogy LE legyen legyen egy relikviák közt látható serleg és akkor én boldog leszek
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2009.08.17. 16:36:26-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.17
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1617. hozzászólás - 2009.08.17. 16:32:31 (Válasz Mortimer #1615 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.08.17. 16:22:00
Ha rám gondolsz, én már egy hete is rákérdeztem pár embernél, hogy miért fektet bele félmillió LE-t, illetve ha befektet, miért panaszkodik egyből a fórumon, mielőtt bármi történt volna. Válasz helyett fasza egyes lepontozásokat kaptam


azért kapod mertha nem akarsz résztvenni az eventben akkor van több topic a fórumon irkálj oda, de nem neked minden hozzászólásodban le kell írni hogy nem kötelező meg minek csináljátok......
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1618. hozzászólás - 2009.08.17. 16:34:06 (Válasz Ricardo #1607 hozzászólására.)
Te is portyakarakter vagy, szép kis csp-tartalékkal rendelkeztél, Te is megtehetted, hogy rááldoztál mindent. Ez az esemény sem lett kellően körültekintően megtervezve. Neked nem gond, ha lépsz 1-2 szintet karakterfejlesztés nélkül, másnak igen. Ha nem teljes erőbedobással csinálják a normál karakterek, esélyük sincs a portyakarikkal szemben. Vagy Neked jó, hogy ez is Nektek készült, mint a bajnoki viadal (ahol elmaradt például a győzelem esetén az egy kategóriával feljebb kerülés)? :-]
Tehát a portyakarikon kívül mindenki más ölje csak a napi egy manót, hogy legyen varázspontja, s ölbe tett kézzel figyelje a Ti versenyeteket? :-]
Pontszám: 5.33
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1619. hozzászólás - 2009.08.17. 16:34:32
winnie tőled meg elnézést kérek a hangnemért, 8-10 sör után kissé elragadtatam magam a sok szájkaratés hozzászólásodtól.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1620. hozzászólás - 2009.08.17. 16:36:59 (Válasz Tseby'dr akula #1616 hozzászólására.)
Azt beismerem, hogy tényleg úgy állná meg tökéletesen a helyét az eszmefuttatásom, ha már a verseny elején tudjuk, hogy nincsenek szakasz győztesek, hanem csak a végén az összteljesítményért van jutalmazás.

Mindenesetre azért remélem, hogy nem lesz csoportos törlés a dologból, ahogy én hallottam akadhat még jópár ébresztésre váró drakolder.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.08.17. 16:37:25-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!