Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2581. hozzászólás - 2009.09.11. 10:53:08 (Válasz Solina #2578 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2009.09.11. 10:50:09
Idézet: Mortimer - 2009.09.11. 10:41:53
Oké, hogy mindezek nagy számítási kapacitást igényelnek, de a jutalmat ki lehet osztani az ajánlással együtt, hajnal 3-kor. Ha akkor behal a szerver 5 percre emiatt, nem lenne nagy pánik.


Ezt nyers LE-ben gondoltad...?????? Tobb millio LE aktivalodna az elso belepesnel a karinal..???? A hienak paradicsoma lenne......


A jutalom nem LE formajaban jelentkezik a kariknal, hanem a LE szet van osztva a tulajdonsagokon.
Pontszám: 6.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2582. hozzászólás - 2009.09.11. 10:54:18 (Válasz Solina #2578 hozzászólására.)
Milyen nyers LE? Egyszerűen a számítást ekkor kellene megcsinálni, ha túlságosan megterhelő napközben figyelembe venni ilyen sok dolgot minden karakternél (szakértelmek - ultraspec, spektrális - szintje, turbó szintje, -10%-os tárgy, fertőzést leküzdötte e).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.63
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2583. hozzászólás - 2009.09.11. 10:55:05
En most kiskarival kiprobaltam, noveltem a tamadason es csokkent a jutalom, azaz interaktiv szamolja mindig ki ha valami valtozik.

Erdemes lenne az erintetteknel raprobalni, h ha felveszi a 10%os gyurut, esetleg atrakja mashova a specializaciot akkor valtozik-e
Pontszám: 8.54
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2584. hozzászólás - 2009.09.11. 11:02:01 (Válasz Mortimer #2582 hozzászólására.)
Igy oke, az ajanlassal osszekotve kicsit felrertheto volt...
Pontszám: 5.52
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2585. hozzászólás - 2009.09.11. 11:02:02
93 mano 3 relikvia. Asszem makos vagyok
Pontszám: 7.59
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2586. hozzászólás - 2009.09.11. 11:12:29
még szükséges: 657.313 LE

Eléggé alulkalibrált harmadik fázisnak tűnik... Szépen betartalékoltunk V1-en, azt meg kell hagyni. No meg valószínűleg egy-két "újonc" is beszállt.
Pontszám: 8.08
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2587. hozzászólás - 2009.09.11. 11:30:42
Ez a nyereség/veszteség számítás annyira önkényes. Én ugyan nem statisztikázom a tevékenységemet (amit művelek, el is sírnám magam utólag), de azért amikor nagyjából majd megpróbálom összeszedni a hasznokat, akkor
— először is a leölt manókra költött LE-t semmiképpen sem egy fix vagy egy átlag LE-vel számolnám, mert az baromira torzít. Nem tudom, ki hogy van vele, de én úgy szoktam, hogy összeszedek X LE-t (X=sok), majd egymás után többször bemegyek, ami azt eredményezi, hogy végül több manót ölök, mint amennyit az induló LE feltételezett volna. Ha nagyon zagyva lennék: mondjuk 1 manó 3000 LE, van nálam 30k, amiből elvileg 10 bemenetel jönne ki. A szerzett LE-vel viszont ez akár 13-14 is lehetett. Sőt, néha (nagyon néha) többet szedtem ki egy manóból, mint amennyibe a bemenetel került. Kéretik hozzákalkulálni.
— a magam részéről a manókan fixen verem (a V2-n a 400-ból 3 volt, amikor malőr történt), szóval nyugodtan hozzáképzelhetem a vámpírtőr által gyűjtött LE-t is. 200-as erő, kritikus ütés turbózva, az manónként újabb 400-500 LE, ami azt a 13-14 bemenetelt 14-15-re növeli (kivéve ugye az uccsó fázis).
— a felhasznált CSP-t sem olyan gavallér módon számolom, mint ahogy azt tehetném. Az egy vadászatra kapott LE bizony nagyon sok esetben nem éri el a 900-1000 LE-t, és 66. szintről beszélünk. Ezt ugyan felhasználáskor (specializáció/transzplantáció + tudatturbó+ epikus cucc) sokkal meg lehet növelni, de az átlagon felüli érték használatával szándékosan kihozott 'veszteség' úgyis csak a lelkiállapotomat rontaná.
— ha V2-n sikerül a topban maradnom a végéig, a -5 (nekem már csak -4%) fertőzés újabb 80k LE.
— a (mondjuk) +5 szerencse +100k
— a relikviák hosszú távon mindenkinek pozitívba fordítják a mérleget, csak az a kérdés, kinek, mennyi idő alatt. Nekem az első is biztosan hasznos, bár kevesen vannak felettem, azok viszont rendszeresen elpáholnak. Sok LE-t nem visznek, ezért ez a cucc nekem naponta kb. 50 LE-t jelenthet. A mágiaelnyelő érdekesebb kérdés. A segítségével több csatát nyerek, kevesebbet vesztek, ami TP és LE is, de kalkulálhatatlan mennyiségű. V2-n a Ribizlivel van mananyelőm is, így ez a hatás duplázódik (már igen), azaz jelenleg a cucc +198 varielnyelést ad. A harmadik tárgy (ami még nincs meg) látszólag csak kényelmi funkciót tölt be, de valójában sok kis apró nyereség. Például több kristályost tudsz leverni, mielőtt eltűnnének egy időre, stb.
— amíg ez be nem lett korlátozva, és térkapus ellenfeleknek számítottak, addig küldizni is lehetett velük. Sokszor. Tudom, hogy ez csak a top karaktereknek volt nyitott lehetőség, de állítólag ők is vesztenek rajta végül. Akkor most ez is kompenzál.
— a szolgák szintlépése (+győzelem, - veszteség) sajtoláskor adható hozzá az egyenleghez.
— a száguldó szintlépéssel hamarabb szerezhettem meg jó kis felszereléseket, amik a nem-manózó riválisaimhoz képest előnyt jelentettek számomra, ami szintén nem számítható
— a piákat nem ildomos hozzávenni, mivel azokat nem volt kötelező használni. A türelmetlenség okozta veszteségek nem növelik és nem csökkentik a jutalom értékét.
— további számos mérséklő tényező, amiket ildomos lenne legalább gondolatban bekalkulálni.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 6.12
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2588. hozzászólás - 2009.09.11. 11:41:38 (Válasz Endyr #2585 hozzászólására.)
Összesen 74 manó és megvan mind3. Azért ha már így belejöttem 100-ig én is feltornászom a számot.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.29
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2589. hozzászólás - 2009.09.11. 11:50:14 (Válasz Leanthil #2587 hozzászólására.)
1. Aki CSP/LE aránnyal számol, az mindig kalkulál manóból származó LE-vel is. Nézz csak vissza.
2. a)Vámpírtőre csak egy egészen kis rétegnek van, maga szinte.
b) Magas szinten ráadásul a manók is szívnak LE-t.
"Rozsliszk kriptafatty pihenés nélkül támad. Eltalált, sérültél 258 pontnyit. Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-93 lélekenergia) Az állatod 36 életpontot sebződött."
3. A fertőzést leküzdöttek nem számolhatnak a -5%-al, és a fórumba többen beírták, hogy nekik az ellenkezője kellene.
5. A "száguldó szintlépés" akkor is megtörtént volna, ha simán csak vadászol, mivel a TP ugyanannyi, de akkor jóval több LE-t szerzel.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.42
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2590. hozzászólás - 2009.09.11. 12:11:13
Persze, neki lehet állni egyenként kivégezni a pontjaimat, csak érteni kéne az egész hozzászólásom lényegét:

1. NEKEM mennyit fog kb. hozni, és abban mit veszek figyelembe
2. árnyalni kéne a képet a haszon/veszteség tekintetében
3. vannak tényezők, amiket nem lehet pontosan figyelembe venni, főleg azok, amiket nem lehet egy az egyben LE-re váltani.

Ergo aki mindenáron sírni akar, hogy ki lett végezve a karaktere, az úgyis úgy hozza ki magának, hogy igaza legyen, és vica versa. Hozzátenném ismét, hogy hosszú távon úgyis pozitív lesz az esemény mérlege.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2591. hozzászólás - 2009.09.11. 12:28:52 (Válasz Leanthil #2590 hozzászólására.)
Persze, nagy általánosságban igazad van. De a probléma lényege jelenleg, hogy mivel középre van belőve a CSP/LE arány, az alacsonyszintűeknek durván megéri, a magasszintűeknek, akiknek ráadásul tárgyuk is van, durván nem. Ez egy apró finomítás csupán.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.63
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2592. hozzászólás - 2009.09.11. 12:42:56
Akkor lehet hogy sikerült teljesíteni azt a kérést, hogy valami olyan fejlesztés/esemény kerüljön be a játékba (talán változtattak is rajta rendesen időközben), ami nagy tömegeknek okoz jó játékot, nem az élmezőnynek? Szerintem igen. Talán pár foknyit zárult az olló? Lehet.

Nekem úgy tűnik, hogy a játékvezetés erőteljesen arra felé "hegyezi" a játékot, hogy minél többet portyázzunk. lásd kieső relikviák. (Jó tudom mágianyelő más esetben is működik)
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 5.31
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2593. hozzászólás - 2009.09.11. 12:45:48
Én kíváncsian várom, hogy mennyi lesz a jutalmam. Azon szerencsések közé tartozom, akiknek van vámpírtőrje, sőt, van egy Lélekorzóm is. A lélekszívó manók ellen biztos, hogy nem jégbörtönnel megyek már, hanem pl. -támadást adó varázslattal (negatív csapás). Így remélhetőleg nagyon ritkán fognak eltalálni, bár eddig sem ütöttek meg sokszor.

Ami a szakértelmeket illeti, lehet, hogy az ultraspecet feltolom 20-ról 40-re, amúgy is benne volt már a tervben.

Én úgy látom, hogy a fellépő "veszteségeket" megfelelő taktikával valamelyest lehet kompenzálni, sőt még dukátot is lehet majd szerezni a 3. fázisban (V2).
Pontszám: 4.72
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2594. hozzászólás - 2009.09.11. 13:58:57 (Válasz Trimble2 #2592 hozzászólására.)
Idézet: Trimble2 - 2009.09.11. 12:42:56
Szerintem igen. Talán pár foknyit zárult az olló? Lehet


Hat inkabb az tortenik, ha a sracok jol szamolnak, es miert ne szamolnanak jol, hogy az ollo also szaran aki reszt vett az eventen erosodik ahhoz viszonyitva, aki a szintjen nem vett reszt, a felso szaran meg aki eventezett, gyengul ahhoz viszonyitva, aki szinten a sajat szintjen felreallt es csendesen vadaszott... Ez meg igy izeee...
Pontszám: 7.01
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2595. hozzászólás - 2009.09.11. 14:05:54
mindenesetre V1-es viszonylatban még van 3-4 nap biztosan az event-ből, ha tényleg így van ahogy itt többen kifejtették (minél magasabb szintű valaki annál kevésbé éri meg a részvétel), akkor Miklósék még korrigálhatnak, a kérdés csupán annyi hogy megteszik-e ezt a hátralévő időben
Annyi biztos, hogy ha már V3-on is születtek aránytalanságok a jutalmazással kapcsolatban, akkor ezek V1-en jóval nagyobbak lesznek (nem tudom hányas szintű a legmagasabb ott, de biztos nem 70-80 körül van)




Pontszám: 6.58
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2596. hozzászólás - 2009.09.11. 14:53:05
V1 TOP lista eleje:

1. Barrique - 80 - Zafír - Azúr Légió
2. Sardullah Sharpa - 80 - Rubin - ELIT HORDA
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 4.72
népszerűDiMehrFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2597. hozzászólás - 2009.09.11. 15:01:22 (Válasz Ricardo #2588 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.11. 11:41:38
Összesen 74 manó és megvan mind3. Azért ha már így belejöttem 100-ig én is feltornászom a számot.


Nekem kb 130, ennek nagy része a 2. részből és csak egy van - pedig csapkodom már egy ideje a 3. menetet is. Kis karimnak 2. menetben van 54 manója és NULLA relikje...
Pontszám: 8.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2598. hozzászólás - 2009.09.11. 15:06:56 (Válasz Gyulas84 #2595 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.09.11. 14:05:54
mindenesetre V1-es viszonylatban még van 3-4 nap biztosan az event-ből


ma 15 ora alatt csokkent 250k-t (amibol 6-7 ejszaka volt). mivel 800rol indult ketlem, h 3-4 nap lenne
Pontszám: 7.59
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2599. hozzászólás - 2009.09.11. 15:07:53 (Válasz Tpe71 #2596 hozzászólására.)
Idézet: Tpe71 - 2009.09.11. 14:53:05
V1 TOP lista eleje:
1. Barrique - 80 - Zafír - Azúr Légió
2. Sardullah Sharpa - 80 - Rubin - ELIT HORDA


Az eventezok kozott 76, 74, es 72-es a legnagyobb... Modositok, a TOP10-ben, mert panaszkodtak egyesek, hogy Ok igenis eventeznek... Igaz a futottak meg kategoriaban...
A hozzászólást Solina módosította 2009.09.11. 15:32:43-kor
Pontszám: 5.53
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2600. hozzászólás - 2009.09.11. 15:13:26 (Válasz Endyr #2598 hozzászólására.)
Már reggel beírtam, hogy kissé alul lett kalibrálva V1 harmadik fázisa.
Ügyesen le is lett pontozva.
Ez ilyen tempóban három nap sem lesz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője