Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1681. hozzászólás - 2009.08.17. 22:26:31 (Válasz Dr_Faktor #1679 hozzászólására.)
A baj csak az hogy eddig egyik relikvia sem működik. A hiba elhárításával vagy egy kellő magyarázattal meg nem nagyon kapkodnak Behoék
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.60
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1682. hozzászólás - 2009.08.17. 22:34:03 (Válasz BlackSheep77HUN #1681 hozzászólására.)
Baraty gyak. szabin van, ezert nem sietnek...
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1683. hozzászólás - 2009.08.17. 22:36:48
há mit zavarjon...hibás azt jóvan de megfogják reparálni...a lényeg hogy meg kell szerezni mer még jóljöhet a későbbiekben...(ez az elnyeléses szerintem nagytuti)...meg én nemtom én ilyen birtoklásimániás őrült gyüjtő vagyok...szal lehet én ezé pörögtem rá jobban...gyüjtötteménmár mimindent hajaj...aztán eladtam...höhöh...(pl itt is összes eddigi térkapus motyómat a karimnál tartom még semmit nem adtam el ami kiesett(majd talán eccer(dukáté)))...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1684. hozzászólás - 2009.08.17. 22:47:15
Ez jó cuccnak tűnik, persze, hogy mennyi elnyelést ad nehéz lesz megtudni, mivel nem működik. Trancendális fókusz javítva, még 1 hét és ez is javítva lesz. Inkább kivárom, ezt az időt megéri-e megszerezni a cuccot. Ezzel a lelkesedéssel, úgyse fogják elvenni tőlem a jelenlegi pozíciómat.
Pontszám: 5
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1685. hozzászólás - 2009.08.17. 22:55:02 (Válasz Solina #1682 hozzászólására.)
Szólni pedig erről sem lehet, hogy mire számítsunk. Biztos félnek, hogy leszáradnak az ujjaik, ha sokat püfölik a billentyűket :-]
Pontszám: 4.67
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1686. hozzászólás - 2009.08.17. 22:59:06 (Válasz Solina #1682 hozzászólására.)
Hááát erre most mit mondjak? Hogy vicc. Bevezetik az eventet és az egyik felelős szerkesztő, elmegy szabira. Gratulálok. Pihenni kell. De ment volna el előtte vagy utána de semmi képen nem közben. Mert ha minden simán menne akkor azt mondom jó, de a fórumot olvasgatva a játékosoknál igencsak betelt a pohár a második fázissal.

Mivel Baraty ígérgette a népnek azt hogy a toplista mellet a saját helyezés is látható lesz ezért gondolom erre is várni kell amíg visszajön.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.36
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1687. hozzászólás - 2009.08.17. 23:01:27 (Válasz BlackSheep77HUN #1686 hozzászólására.)
persze. ha meg később vezetik be, akkor az a baj. hadd döntse el mindenki, mit akar csinálni IRL, ne akard te megszabni azt is.
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1688. hozzászólás - 2009.08.17. 23:07:40 (Válasz winnie #1687 hozzászólására.)
winnie téged ki is kérdezett?
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.83
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1689. hozzászólás - 2009.08.17. 23:12:39
Már írták fórumon, hogy beakarják Zarknodot vezetni, még mielőtt Baraty elmegy szabira. Volt egy kis félsz bennem, hogy ez nem biztos, hogy jó ötlet lesz és sajnos némileg beigazolódott. Most egyet kell értsek winnie-vel,tényleg ne te mond már meg mikor menjen valaki szabira. Ebben az eseménybe elég sok mindenbe bele lehet kötni, csak épp pont nem Baraty-ba.
Pontszám: 5.75
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1690. hozzászólás - 2009.08.17. 23:18:32 (Válasz Tabac #1689 hozzászólására.)
Vagy nem az a gond, hogy pont most ment szabadságra, hanem az, hogy ezt az elmebetegséget előtte még bevezették. Pedig tudjuk, milyenek a behos fejlesztések... Nem kevés hibajavítást igényelnek csupa váratlan eseménynek köszönhetően (például hogy a játékosok elkezdik csinálni) :-]
Pontszám: 4.67
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1691. hozzászólás - 2009.08.17. 23:18:37 (Válasz BlackSheep77HUN #1688 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.08.17. 23:07:40
winnie téged ki is kérdezett?


Más sem kedveli winnie stílusát, de ez egyrészt most egy korrekt vélemény volt, másrészt ez egy nyílt fórum ahol bárki elmondhatja a véleményét.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.50
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1692. hozzászólás - 2009.08.17. 23:23:41 (Válasz Tabac #1689 hozzászólására.)
Látom Te sem érted a lényeget! Nem az a baj hogy szabira megy valaki mert pihenni kell.
Megpróbálom egy példával leírni ami talán rámutat a lényegre.

Van egy házam, a házamba vizet szerel egy mester ember. Befejezi a munkát és megígéri, hogy még felszereli a csapokat. Örülök neki. Másnap nyomáspróba, és több helyen folyik a víz és a csap sincs felszerelve. Keresem a mestert, de a munkahelyén azt mondják elment szabira.

Nem azzal van a baj, hogy elment szabira, hanem azzal hogy fél munkát végzett.

Remélem így már érthető.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 1.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1693. hozzászólás - 2009.08.17. 23:25:20
Elnézést, hogy csak most este válaszolok, sajnos a t-com szolgáltatása egész nap szünetelt nálunk valamilyen ismeretlen okból. mindenesetre behoztam a lemaradásomat, átolvastam minden hozzászólást, és igyekszem érdemben válaszolni minden felvetésre.

Idézet: Kocos - 2009.08.16. 23:31:36
Ha az elejen kijon, hogy V1-en 8 milla toltes nesztek, es ott vege, akkor sokkal kevesebb siras lett volna, mint igy. Mert a fazisokra osztassal azt sugalltatok, hogy lesz valami mas. Teljesen feleslegesen.

Jópár oka van, hogy igy csináltuk, ahogy.
1.) Nagyon nehéz a sebességet látatlanba belőni. Igy, 3 fázisnál van lehetőség, hogy korrigáljunk, ha túl gyakran vagy túl gyorsan megy.
2.) A különböző fázisoknál lehet a történetet módositani, lehet mindegyikhez különböző relikviát rendelni, még egy extra manónk is lesz.
3.) Bármilyen versenyben, játékban jobb, ha több szakasz van, mintha egy huzamban kell lenyomni, a rész-cél jobban követhető, mint a hosszútávú.
És nem mellesleg már az elején megmondtam, hogy több fázis lesz, szóval ez azért nem volt akkora meglepetés.

Idézet: Ariel - 2009.08.16. 23:48:56
Nem egyszerűen arról van szó, hogy maga a karakter nem fejlődik, mert minden LE-t a pilonokba tol és üti a manókat, de ehez még annyi tp-t is kap, hogy közben lép 4-5 szintet is, miközben ugyan olyan erős/gyenge marad mint egy hónappal elötte.

A "minden LE-t a pilonokba tol" az extrém eset, én úgy gondolom, hogy a többség ugyanúgy játszik, mint eddig, de mellette valamennyit manózik is (amennyit bír életponttal). Meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy pontosan annyi LE-t kapj rögtön vissza, mint amennyit rááldozol, de akkor mindenki csak és kizárólag ezt csinálná, hiszen egy nulszaldós üzlet, ahol még az állatod is fejlődik, relikviákat kapsz, és a végén még lesz jutalom is.

Idézet: Ianus - 2009.08.17. 00:42:28
Azért ezt öröm látni, hogy bármennyire igyekszünk, mindenképp hat hétig tart.

Pontosítok: minimum 6 hétig (kb). Az utolsó fázis lehet, hogy sokkal gyorsabban befejeződik, és az is lehet, hogy elnyúlik a dolog, és tovább tart. De az időtartam nagyjábóli tervezése fontos. Sokszor "kaptunk" már azért, hogy egy esemény túl rövid ideig tartott, az emberek nem tudtak részt venni benne. A cél az, hogy a fázisok relikviáit egy átlagos játékos is jó eséllyel meg tudja szerezni, ne csak az, aki az összes LE-jét a manókra költi.

Idézet: Ariel - 2009.08.17. 09:32:53
A manók ölésére statisztikát és ezzel versenyt indítani rossz ötlet volt

Tévedsz. Ha ezt nem rakjuk be, akkor ennek a topicnak az első 200 hozzászólása azt kérdezné, hogy miért nincs ilyen.

A versenyzésről. Bevallom, arra nem számitottam, hogy néhányan olyan szintü versenynek fogják ezt fel, hogy a végén még az állatukat is lesajtolják (volt ilyen???). 20 éve tervezek játékokat, de mindig tanulok valami újat. Természetesen, a következő játékelem tervezésnél már ezt a faktort is figyelembe fogjuk venni, és ha részfeladatokra osztott, versenyszerű eseményt csinálunk, akkor az egyes részfeladatok végén is lesz eredményhirdetés és vagy jutalmazás. De ezzel kapcsolatban felhivom jó előre a figyelmet: a jutalmazás mindig egy szubjektiv dolog, senki ne számitson arra, hogy az első helyezett +100 támadást kap vagy valami hasonló ultratápot, a véleményetek alapján az derült ki, hogy inkább valami maradandó, emlékezetes dolgot szeretnétek, nem pedig tápot (de azért nem baj, ha egy picit hasznos is). Az elsők kiemelkedő dijazásánál fontosabb volt, hogy mindenki jutalmazva legyen erőfeszitései arányában.

Idézet: Byzon - 2009.08.17. 15:58:44
4. A TF és az ŐV világeseményei jól sikerültek.

Erre mondják, hogy az idő megszépíti az emlékeket... Minden egyes eseményre kaptuk a hideget-meleget, általánosságban a visszajelzések után azt mondtuk, hogy több eseményt nem lesz kedvünk csinálni. Az eseményekre a legpozitivabb visszajelzés mindig az volt, hogy hááát, az xy ezelőtti esemény sokkal jobban sikerült.

Idézet: chehs - 2009.08.17. 17:08:31
Miért nem válogattok össze egy kicsi, de a játékot minden ízében ismerő csapatot a játékosok közül, akik segítenének a világesemények és a hosszútávú célok kitalálásában?

Akik régóta ismernek, tudják, hogy engem simán lehet provokálni az ilyen "ezt a játékot nálad bárki jobban tudná csinálni" stílusú kommentekkel. De most nem hagyom magam. Túl fáradt vagyok hozzá, bocsi...

Idézet: S0laris - 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként: -tudatosítani kellett volna az emberekben hogy a lehetőségeikhez mérten vegyenek részt mert nagyot bukhatnak

Mekkorát lehet bukni? Erre én is kiváncsi vagyok... A jutalmazás mértékét csak Baraty ismeri, és én. Kérlek, nevezd meg, melyikünktől vannak az információid erről

Idézet: Mortimer - 2009.08.17. 22:23:16
Mindenkinek +0-t ad, pedig a leírása azt írja, hogy a bónusz a karakter szintjétől függ. Még Lord of destinynek is, aki pedig 72. szintű. Ez sem zavar?

Ez szerintem csak kiirási hiba, a relikvia szinttől függően egyre több varázslatelnyelést ad. Magas szinten nagyon sokat. Holnap reggel korrigáljuk. Egyébként ez a relikvia érdemben az egyik válasz arra, hogy "megéri-e csinálni", "lesz-e valami hasznos, egyedi jutalom".

Idézet: Solina - 2009.08.17. 10:41:29
Le van programozva a mano oles.. Maris 3 mas-mas fazist lehetett volna csinalni beloluk egy kis gondolkodassal..

Ennyi fejlesztési időbe ennyi fért bele. Minél összetettebb dolgot akarunk csinálni, annál több idő. A cél az volt, hogy a játékosok igényeinek leginkább megfelelő dolgot csináljunk. Remélem, a következő esemény még ennél is jobb lesz. Mindenesetre, én nagyon örülnék valamiféle gépnek, ami az összes játékos kivánságát összegyűjti, összegyúrja, és a végén kidobja a megoldást. Bár attól tartok, hogy a gép működés közben felrobbanna. Az igények és elvárások hihetetlen módon különböznek, az egyetlen közös dolog az örök elégedetlenség, a vágy arra, hogy mindig több legyen, de ez genetikai örökségünk - bár meg tudnánk felelni neki.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.08.17. 23:26:19-kor
Pontszám: 7.13
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1694. hozzászólás - 2009.08.17. 23:35:09 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Miklós: ebben a játékban így is a random kb a legnagyobb probléma. miből gondolod, h egy relikvia, ami hatalmas RANDOMMAL esik, majd megold mindent? előfordulhat, h vkinek nem esik 1000 csata alatt sem...
Pontszám: 7.50
irritálóShulFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1695. hozzászólás - 2009.08.17. 23:38:31
Idézet: Solina - 2009.08.17. 10:41:29
Le van programozva a mano oles.. Maris 3 mas-mas fazist lehetett volna csinalni beloluk egy kis gondolkodassal..

Ennyi fejlesztési időbe ennyi fért bele. Minél összetettebb dolgot akarunk csinálni, annál több idő. A cél az volt, hogy a játékosok igényeinek leginkább megfelelő dolgot csináljunk. Remélem, a következő esemény még ennél is jobb lesz. Mindenesetre, én nagyon örülnék valamiféle gépnek, ami az összes játékos kivánságát összegyűjti, összegyúrja, és a végén kidobja a megoldást. Bár attól tartok, hogy a gép működés közben felrobbanna. Az igények és elvárások hihetetlen módon különböznek, az egyetlen közös dolog az örök elégedetlenség, a vágy arra, hogy mindig több legyen, de ez genetikai örökségünk - bár meg tudnánk felelni neki.


Hát igen azért azt mégse csinálhatják, hogy ha valakinek nem tetszik valami azt rögtön javítják.............
Erről az eseményről én "lemaradtam" nemigen vettem részt benne mert csak zabálta a csp-t és építő kari lévén nem nagyon tudtam felvenni a versenyt a sunyi kis manókkal!
én csak kérni szeretném és nem CSAk saját érdekemben, hogy a következő eseményben ne csak a püfölés játszon szerepet, illetve hogy nagyobb szerepe legyen azoknak, akik építésre lettek programozva.....
Üdv, K.B. Shul
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1696. hozzászólás - 2009.08.17. 23:38:46 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
A versenyzésről. Bevallom, arra nem számitottam, hogy néhányan olyan szintü versenynek fogják ezt fel, hogy a végén még az állatukat is lesajtolják (volt ilyen???). 20 éve tervezek játékokat, de mindig tanulok valami újat. Természetesen, a következő játékelem tervezésnél már ezt a faktort is figyelembe fogjuk venni, és ha részfeladatokra osztott, versenyszerű eseményt csinálunk, akkor az egyes részfeladatok végén is lesz eredményhirdetés és vagy jutalmazás. De ezzel kapcsolatban felhivom jó előre a figyelmet: a jutalmazás mindig egy szubjektiv dolog, senki ne számitson arra, hogy az első helyezett +100 támadást kap vagy valami hasonló ultratápot, a véleményetek alapján az derült ki, hogy inkább valami maradandó, emlékezetes dolgot szeretnétek, nem pedig tápot (de azért nem baj, ha egy picit hasznos is). Az elsők kiemelkedő dijazásánál fontosabb volt, hogy mindenki jutalmazva legyen erőfeszitései arányában.


hát én kisajtoltam két 34. szintű 64-es elnyelésű lényt, hogy megnyerjem a versenyt! (ami nem zárult le )
Lehet hülye vagyok, de a versenyszellem hajtott!
Mellesleg igen rosszul jártam, mert nagyon keveset adott a sajt
A hozzászólást Yasmina módosította 2009.08.17. 23:54:23-kor
Pontszám: 4.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1697. hozzászólás - 2009.08.17. 23:41:38 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.08.17. 23:25:20

Meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy pontosan annyi LE-t kapj rögtön vissza, mint amennyit rááldozol, de akkor mindenki csak és kizárólag ezt csinálná, hiszen egy nulszaldós üzlet, ahol még az állatod is fejlődik, relikviákat kapsz, és a végén még lesz jutalom is.


Meg nullszaldon sem eri meg, hisz a terkapubol es vadaszatbol pozitivban vegzunk. Igazabol annyit kellett volna csinalni, h ne MINDIG negativba jojjek ki, hanem legyen esely, h valami pozitiv is tortenik velem (italok es transzcendalis bigyo nem tul vonzoak, ez az uj relikvia talan), mert akkor szivesebben megy az atlag is, nem csak az elvakult versenyzok.


Idézet: Miklós - 2009.08.17. 23:25:20

Idézet: chehs - 2009.08.17. 17:08:31
Miért nem válogattok össze egy kicsi, de a játékot minden ízében ismerő csapatot a játékosok közül, akik segítenének a világesemények és a hosszútávú célok kitalálásában?

Akik régóta ismernek, tudják, hogy engem simán lehet provokálni az ilyen "ezt a játékot nálad bárki jobban tudná csinálni" stílusú kommentekkel. De most nem hagyom magam. Túl fáradt vagyok hozzá, bocsi...


Ezt szerintem abszolut nem provokalasnak lett szanva (ismerem chebs-et, nem olyan tipus). Szimplan arra, hogy ha kivalasztasz 5-10 olyan jatekost akik ertenek a jatekhoz, akkor veled EGYUTT konnyebben belohetove valnak az ilyen dolgok (es persze a fonok akkor is te maradsz). Tobb szem tobbet lat, ilyen egyszeru ez.
Pontszám: 8.33
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1698. hozzászólás - 2009.08.17. 23:42:05 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Az érvek jó része elfogadható. (Bár a hátbaveregetést a részteljesítésnél - nem bármiféle pluszt adó tárgyat, akármit - még mindig hiányolom)

Amivel viszont vitatkoznék:

"A versenyzésről. Bevallom, arra nem számitottam, hogy néhányan olyan szintü versenynek fogják ezt fel, hogy a végén még az állatukat is lesajtolják (volt ilyen???). 20 éve tervezek játékokat, de mindig tanulok valami újat."

Ahol ranglisa van, ott mindig kialakul a verseny. Aki pedig egy versenyben nyerni, vagy legalábbis minél jobb eredményt elérni szeretne, a lehető legtöbbet beleeadja. (Elnök úr, 60. szintű gyilkos szilmill. És ő csak az egyik volt...)
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1699. hozzászólás - 2009.08.17. 23:44:43 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
A "minden LE-t a pilonokba tol" az extrém eset, én úgy gondolom, hogy a többség ugyanúgy játszik, mint eddig, de mellette valamennyit manózik is (amennyit bír életponttal). Meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy pontosan annyi LE-t kapj rögtön vissza, mint amennyit rááldozol, de akkor mindenki csak és kizárólag ezt csinálná, hiszen egy nulszaldós üzlet, ahol még az állatod is fejlődik, relikviákat kapsz, és a végén még lesz jutalom is.


Lehet, hogy extrém eset, hogy valaki mindent a pilonokba tol, de itt a fórumon pont ezek az "extrém" figurák panaszkodnak, hogy gallyra megy a karakterük, mert már léptek 2-3 szintet LE nélkül, és még lépnek legalább ennyit bármiféle fejlődés nélkül ha a toplistás helyüket tartani akarják.

Nekem személy szerint nincs problémám a töltéssel, annyit töltök naponta amennyi még vállalható szerintem, de meg tudom érteni azokat is, akik beleadtak mindent és most kételkednek abban, hogy ki tudnak majd keveredni belőle.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1700. hozzászólás - 2009.08.17. 23:47:11 (Válasz Miklós #1693 hozzászólására.)
Meg nullszaldon sem eri meg, hisz a terkapubol es vadaszatbol pozitivban vegzunk. Igazabol annyit kellett volna csinalni, h ne MINDIG negativba jojjek ki, hanem legyen esely, h valami pozitiv is tortenik velem (italok es transzcendalis bigyo nem tul vonzoak, ez az uj relikvia talan), mert akkor szivesebben megy az atlag is, nem csak az elvakult versenyzok.


Nekem is jobban esne, ha legalább pozitív LEvel jönnék ki. Nem kell sok, még +300 LE-nek is örülnék. 3-4 csatából legalább összejönne egy ital.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője