Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
irritálóKenosFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2901. hozzászólás - 2009.09.13. 20:57:37 (Válasz Ricardo #2900 hozzászólására.)
Jajj mar, a toplistasokra gondoltam, nem a hordara! Ha tudom, hogy Cyron-nak hany relikviaja van, akkor talan ez sem kerulte el a figyelmem...


Gyorsiras nalam is gazos.
A hozzászólást Kenos módosította 2009.09.13. 20:59:42-kor
Pontszám: 5.56
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
282 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2902. hozzászólás - 2009.09.13. 21:23:39
V2 helyzetjelentés:

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 451385
Smaragd 456976
Zafír 705267
Gyémánt 296412

még szükséges: 89.960 LE

Belehúztak! Még a végén nem lesz mágikus elnyelőm!
V2: Psychoid
Pontszám: 3.76
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2903. hozzászólás - 2009.09.13. 21:25:02
Kenos: mindezt miért nem mered leírni az igazi karaktered nevével?
(avagy ki áll az újonc karakter mögött aki egy régi motoros tapasztalatával szólt)

Nézzük csak kiket említettél:
Sameed: a játékost régóta személyesen ismerem, tisztelem és becsülöm eddigi munkásságáért (nem a VÚ-ra gondolok ). Ő itt Sameeddel 150%-os optimalizátorként indult.
Mikor rájött, hogy mégsem nem tud 1. helyezett lenni törölte magát... végül visszajött a móka kedvéért.
Nyilván hogy élvezi a játékot és letett arról hogy az élmezőnyben legyen, tehát neki édesmindegy bukik-e vagy sem.

Maedhros: ugyanígy vagy feladta egy idő után és kifejlesztette a VF-et, vagy valami más miatt fejlődik lassabban. A lényeg hogy játszik, de már nem optimalizál.

Én még csak félig adtam fel, nem használok szingulárist hogy elszálljon a szintem, de ettől még optimalizátor vagyok és maradok.
Sosem tagadtam, vállalom (lehet köpködni, majd veszek egy esernyő relikviát ).

Tehát akkor most adj légyszíves konkrét választ a kérdésemre, ne ilyen populista kitérő manőverrel gyere mint az előbb:

Miért jogos az, hogy aki kevesebbet tesz az asztalra ugyanazt kapja, mint aki heteken keresztül mindent erre áldozott?
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 8.35
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2904. hozzászólás - 2009.09.13. 21:29:52 (Válasz Prinyo #2902 hozzászólására.)
Meg a masodik fazis vegen vagytok nem..?? A 3. fazisban is eshet magiaelnyelo..
Pontszám: 5.62
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
282 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2905. hozzászólás - 2009.09.13. 22:13:12 (Válasz Solina #2904 hozzászólására.)
Az oké. De az nagyon gyorsan le fog menni! Csak nagyon kellene és ezért minden nap csinálom zarknodot keményen. igaz sok LE-t nem tudok betölteni, mert karakteremet is figyelni kell.
V2: Psychoid
Pontszám: 2.08
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2906. hozzászólás - 2009.09.13. 23:45:50
Reszemrol kellemes meglepetes a jutalom, nagyjabol meg is vagyok vele elegedve. Kulonosen, hogy a V1-es karimmal a 30. mano kidobta a magia elnyelot:)
Latom viszont hogy magas szinten, plane akik a toplistas helyekre torekedtek jocskan minuszban jottek ki belole. Tobben leszoljatok oket mert, hogy mar megint megy a nyavajga esatobbi. Meghogy minek oltek bele annyit ha amugyis megvolt mar a 3 relikvia satobbi. Persze itt mondjuk rohadtul kozbeszolt a sokat szidott random, mert vkinek tenyleg kijottek a cuccok hamar, addig masnak tobb szaz manot kellet szanaszet vernie amig meglettek. Iszonyatosan idegesito neha az oriasi random. Es nem kell leszolni, hogy az van el kell fogadni ez a jatek ilyen. Na igen, ez van, en mar regen elfogadtam A kerdes az, hogy mi a francert kellett igy megirni anno? Ekkora randomot bepakolni minden aspektusaba a jateknak?? Az az egyik.
A masik, hogy (de ezt mar korabban kifejtettem itt valahol), hogy nem lett volna ekkora hajtas es iszonyatos mano oles, meg million feluli LE beleoles magasabb szinteken, ha nem lett volna meghirdetve a ket toplista. Mert ugy nyilvan neki lendultek az emberek, hogy ejha akkor itt valami extra jutalom vagy mifene lesz. Mert ugye az ember ezt gondolja jozan paraszti eszel, hogy akkor erdemes mindent beleadni. Ehhez kepest erzem en kevesnek azt a jutalmat amit a toplistasok kaptak meg. Ugyanaz mint a gyoztes hordanak. Az a -1 mp vadaszat es a 10 dukat magas szinten 50+ ra gondolok, igazan nem kielegeto, plane ha olyan sok LE-t beleolt az illeto. Miert nem lehetett mar hasznalni egy icipicit a fantaziat (ujfent) es adni valami extra plecsnit nekik vagy mittudomen!! Akarmit amivel buszkelkedhetnek, hogy ok bezzeg kemenyen megdolgoztak a top 10-ert.
De nyilvan Milklosek ezt sem ismerik el, mint ahogy nemsok semmit eddig.
Ezennel en nemirok ide tobbet mert nincs ertelme, minden kilett mar vesezve ezerszer....
A hozzászólást Kaboka módosította 2009.09.14. 10:11:37-kor
Pontszám: 8.12
népszerűHollaaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2907. hozzászólás - 2009.09.14. 02:39:06 (Válasz Darah #2787 hozzászólására.)
ez nem rossz..
en is most estem neki V2on.
a mai nap ellottem vagy 40 Kt,ez 1300 Le betoltesre volt eleg,kiesett par gyogy,meg varazsital,+transzcend fokusz.

kb hasonlora feltornazhatom magam.szintem ugyanaz.
a magia elnyelo is kicsuszhatna,ugy teljesen okes lenne.
Pontszám: 6.29
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2908. hozzászólás - 2009.09.14. 07:14:28
Szervusztok!

Sírósoknak: Meghatároztatok egy értéket, amennyit nektek ér egy CsP. Milyen adatokból tettétek? Ugye, abból, amit kiírt a gép, hogy nyertél x LE-t, amiből y a helyes válaszért jár? Akkor máris elcsúsztatok, mert egy intervallumból véletlenszerűen kiválasztott elemet kezeltetek úgy, mintha az elérhető maximális volna.

Ebben máris hibáztatok, mert minden lénynek külön meglehet az az intervalluma, amennyi LE-t alapból ad, és csak ezt változtatja a Spektrális, meg az összes bónusznyújtó tárgy. Tehát, ha szintenként van tíz lény, akkor ez tíz különböző intervallumot jelent, amiből választhatsz egy számot. Ráadásul ezek át is fedhetnek, bár nem biztos. Innentől már nem tudod eldönteni, hogy a kapott 3598 LE az eredetileg mennyi is volt, és milyen intervallumú értékből származott. Miklósék dokumentumai nélkül soha nem is fogod tudni eldönteni. Így viszont biztosan számolhattok valamekkora LE-vesztéssel a maximumhoz képest, amit sosem fogtok tudni valójában megfogni.
Kaptatok egy értéket, amit szerintetek jól számoltatok... de lehettetek a számítások idején eszement mázlisták... vagy a kvízválaszért kapott jutalomértéket is beszámoltátok, így magasabb értékhez jutottatok, mint a valós. Nem tilos ugyanis piszkos mázlistának lenni, miközben a számításokhoz adatbázist kreáltok. Megint mondom: az alapsokaságot, amiből az értékeket kaptátok, nem ismeritek.
Senki nem fogja nekem megmondani, hogy egy tomboló pegazus milyen értékintervallumban ad LE-t alaphelyzetben, ugyanis több szinten át elejthető.

Miklós a lehető legjobb módon számította ki a LE-t, ami járt, mert amit értelmesen lehetett, maximálisnak tekintett, és a befejezéskori szintetekkel számolt, nem az átlaggal. Az egyetlen hátrány, ami ért titeket, de ez mindenkire vonatkozott, hogy minden tulajdonságot egyenletesen fejlesztett. Nekem is jobb lehetett volna, ha én tápolom meg a néhány fontosabb tulajdonságomat, de nincs gondom ezzel sem, idővel mindent fejleszteni kell.

Még egy kérdés, de nem fogtok tudni rá válaszolni: Ha egy nekromanta által kisajtolt lény miatt ütöd le a nekromantát, akkor az most a nekromanta LE-je, vagy az állaté... avagy a kettő kombinációja valamilyen arányban?

A lényeg: hogy ti egy randomizált értékhalom alapján eldöntöttétek, hogy mennyit ér egy CsP, ami bőven lehet téves, és ezalapján követelitek a "veszteségeitek" jóváírását. Miklós pedig a valódi adatok ismeretében mondott egy értéket, ami szintén lehet szintfüggő.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.20
kedvelt tagSteve32Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2909. hozzászólás - 2009.09.14. 07:54:42 (Válasz Awenhai #2908 hozzászólására.)
Hali!
Csak annyit tennék hozzá,hogy ha a mostani ismereteinkkel indult volna a V1-en a ZÉ (tudtuk volna a jutalmazást kb, mint most), az 50+-os karik 90%-a max a minimumot ütötte volna ki, és még 2 második fázis futna!!!!
...és pl. Cyron sem lenne a TOP-ba! (bocs,h ismeretlenül véleményt mondok rólad!)
Üdv.
István
Pontszám: 9.13
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2910. hozzászólás - 2009.09.14. 08:23:13
Kedves Awenhai,

ha megtanultad hogyan értelmezd a sorokat és a matematikai képleteket, akkor kérlek jelezd felém.
Készségesen elmagyarázom Neked 4-edszer is, hogy mi a vadászat és a sajtolás képlete a játékban.

De addig is javaslom olvasd el még egyszer (vagy inkább többször) a korábbi leveleimet, benne van minden.

Eddig sem sírtam, ezután sem fogok.
Mint mondottam volt azt nehezményezem, hogy a kemény munkát büntetik, a minimálisat pedig jutalmazzák.
Ahogy István is írta, ha mindenki megállt volna a minimumnál, most is a 2. fázis közepén böködnénk egymást, hogy "naaaa, üssétek mááááár, nekem nem éri meg"!

Erről mindig egy mondás jut eszembe egy társaságból: "Főzzünk teát, hozok vizet!"
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 8.16
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2911. hozzászólás - 2009.09.14. 08:29:28 (Válasz Awenhai #2908 hozzászólására.)
Szervusz!

"Sírósoknak: Meghatároztatok egy értéket, amennyit nektek ér egy CsP. Milyen adatokból tettétek? Ugye, abból, amit kiírt a gép, hogy nyertél x LE-t, amiből y a helyes válaszért jár? Akkor máris elcsúsztatok, mert egy intervallumból véletlenszerűen kiválasztott elemet kezeltetek úgy, mintha az elérhető maximális volna."

Szerintem a "sírósok" kifejezés lekezelő. Nem szerencsés használni.

Nos, nem tudom, mások mi alapján számoltak, én egy saját adatbázis alapján, ami 9850 vadászatot és 776 sajtolást tartalmaz (mások is készíthettek ilyet a saját sajtolásaikról és vadászataikról. Gondolom készítettek is. Nem kerül igazán semmi időbe). Ez alapján kevesebb LE lett leosztva a tulajdonságok között, mint amennyit én le tudtam volna osztani a befektetett erőforrásokból. Gondolom mások is erre a következtetésre jutottak. Mások meg más következtetésre, mert nekik a számításaik szerint megérte. A második csoport általában az alacsonyabb szintű, a játékban nem minden "olcsósítással", "bónusszal" rendelkező karakterekből áll. Az első csoport inkább azokból, akik ezekkel már bírnak, és ráadásul meglehetősen sok erőforrást felhasználtak, így az általuk számított és ténylegesen kapott "jutalom" közti eltérés is nominálisan jóval nagyobb. Van, akiket zavar, hogy egy elvileg eredménysemleges szituációból veszteséggel jöttek ki, és ezért a fórumban írnak róla. Van akiket zavar, de nem írnak, csak bólogatnak egy ilyen bejegyzésre.

"Még egy kérdés, de nem fogtok tudni rá válaszolni: Ha egy nekromanta által kisajtolt lény miatt ütöd le a nekromantát, akkor az most a nekromanta LE-je, vagy az állaté... avagy a kettő kombinációja valamilyen arányban?"

Ez csak egy színesítő szöveg. Nincs nekromanta, és nincs kisajtolandó lénye. Csak változók vannak, és egy képlet.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 9.61
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2912. hozzászólás - 2009.09.14. 08:46:31
Szervusztok!

Cyron, a stílusod nem emberhez méltó.

Tudom értelmezni a képleteket, de ahogy néztem, az optimalizátorok készpénznek veszik, hogy az a maximum, amit kaptak/kaphattak. Nem jöttek rá, hogy egy véletlenszám-generátor adja a LÉ-t, egy bizonyos, általuk nem ismert intervallumból. Innentől minden, nem fix értéken alapuló számítást csak kb-nak lehet tekinteni.

Jutalmazás: Mindig van egy szint, aminél többet nem érdemes belefeccölni. Én tettem volna bele többet is, de időhiány miatt nem sikerült. Te már túllépted azt a határt, amit értelmes optimalizátor rááldoz, kismértékben buktál LE-t. Erre kiszámoltál egy értéket, ami kihozott egy negatív értéket. Szerintem te hetente is veszíthetsz ennyit, csak nem látod meg, mert nem mondja meg a gép, hogy mik közt lehetett az érték. Te azt mondod, hogy fix értékek vannak mindenütt. Persze, egy x értéket, ami egy intervallumból kell eredjen, szorzod-osztod fix értékekkel.

Senkinek nem kellett rohannia, ha most még a második fázis közepén lennénk, lenne idővel esélyem a portyagömbre. Nincs meg, egyik karimnak sem. Majd megkerülöm a hiányát. Egyébként, ha optimalizátor módjára csináltátok volna, szépen felértem volna rátok az eventben. Pont azért, mert nem optimalizálok. Szűk időmben azért 112 manót én is le tudtam verni, csak reggelente tekergek ugyanis. És fel is kellett erősödnöm kicsit a manókhoz, eleinte vertek, mint jég a vetést. Elbuktam jópár CsP-t, mire belőttem, hogy mit, hogyan érdemes. Nem baj, malőr. Ti, optimalizátorok ezt elveszett CsP-nek vennétek, én nem törődöm vele. Nem nyert, nem nyert.
Ha matekoznék, kijöhetne, hogy rosszul jártam, de nem teszem. Minek? Ez egy játék, ha most nem sikerült nyerni, majd nyerek később.

***

Pótlás:

Aderrick: Tudom, hogy lenéző, de ha csak azt látom, hogy jajj, nem érte meg, jajj, elvesztettem X LE-t a saját számításaimhoz képest, Jajj, nem nyertem meg a játékot, pedig mindent beleforgattam, mert nyerni akartam... és társaik, nem kicsit unalmas.

A bónuszokkal már rendelkezők kontra nem rendelkezők: A bónuszokkal rendelkezők optimalizátorok, akik mindent kimatekoznak, nehogy bármi veszteség érhesse őket.
Akik nem rendelkeznek velük, azok játszanak... és nem fórumoznak. Ritka az olyan, aki játéknak tekinti a játékot, de fórumozik. Ide tartozom én is, ezért nem kedvelik a hozzászólásaimat. A játék tekintetében én nem szóltam volna akkor sem, ha semmit nem kapunk vissza.

A színesítő szöveg csak részben az... legalábbis szerintem. Vagy van arra statisztikád, hogy melyik lény mennyit ad? Ha csak egybehánytad a táblázatot, egy sorba beírva a LE-ket, akkor mást kapsz majd, mint ha külön veszed a lényeket. Ha matekozol, bukni fogsz, mert túloptimalizálod a dolgokat. Az ilyen jutalmak akkor csak ronthatnak a karaktereden, mert biztos lesz valami, amit nem vesznek figyelembe. Nálam is volt, vállat vontam. Mágiát nem akartam fejleszteni még sokáig... de fejlődött az eseménytől. Hátrány? Ha optimalizátorként nézem, igen. Játékosként viszont nem, mert idővel úgyis fejleszteni kell.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.14. 08:59:16-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2913. hozzászólás - 2009.09.14. 09:22:50 (Válasz Awenhai #2912 hozzászólására.)
Awenhai, könnyen kiszámolható hogy mennyit nyert/bukott az ember. A jutalomként kapott LE értéke adott, a betöltött LE is. A manóknál kell sacolni, hogy kb. mennyit értek, de mivel senki nem akarja magát becsapni, így próbál valós értékkel számolni.

A tulajdonságfejlesztésből kapott LE-hez hozzáadod a manókból befolyót és kivonod belőle a betöltött LE-t. Kapsz egy pozitív értéket. Ezt elosztod az elhasznált csp-k számával, és megkapod azt a LE értéket amennyiért 1 csp-t "megvett" tőled Zarknod.

Nekem ez az érték 1000LE körül van, tehát minden egyes csp amit manózásra költöttem ennyit ért... És ha kiszámolnám, hogy mennyit kaptam volna érte átlagban ha vadászok, láthatnám, hogy pluszban vagy minuszban jöttem-e ki a buliból.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.14. 09:23:23-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.37
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2914. hozzászólás - 2009.09.14. 09:35:20 (Válasz Awenhai #2912 hozzászólására.)
Awenhai!

Ízlésvitát nyitottál, aminek alapvetően semmi értelme nincs. Mindenki más miatt (és ebből fakadóan máshogy) játssza a játékot. Ez tökéletesen szubjektív dolog, nem lehet megdobálni objektív ítéletekkel. Ha jól láttam, senki sem próbálta ráderőszakolni, hogy neked optimalizálnod kell, mert "szarul játszol". Nem értem akkor, hogy miért próbálod ezt tenni, ráadásul úgy, hogy utána stílusra panaszkodsz.
Mondandód másik fele, amikor tekintélyelvűséggel próbálsz a szőnyeg alá söpörni egy többek által kifogásolt statisztikai koncepciót (lásd "Miklós jobban tudja, mert ő a JV") is elég gyenge lábakon áll.
Ezek az emberek, akik válaszoltak neked, 800+ manót purgáltak ki, vagyis tömérdek erőforrást költöttek az eseményre (alaphangon 1600 CSP-t, és akkor feltételezzük, hogy az égből hullott nekik az aktivációs költségre költött LE, ami nyilván baromság). Egy apró lehúzás, vagy egyetlen kihagyott tényező is hatalmas veszteségként jelentkezik náluk. Az, hogy nem volt kötelező a részvétel ilyen mértékben, nem érv. Főleg azért nem, mert egy versenyről beszélünk.

A nekrós példával legalább megmosolyogtattál így, hétfő reggel, köszi érte
Nem, nem számít, hogy nekrós, vortex/titán elől menekülős vagy fészekőrzős eredményt kapsz, mert még ha módosítaná egy 1,0001-es szorzóval is a végeredményt, statisztikailag akkor sem számítana, mert a színesítő szövegek felbukkanása is random.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.53
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2915. hozzászólás - 2009.09.14. 09:38:18 (Válasz Ariel #2913 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ariel: Mit érsz el vele, ha tudod, hogy buktál, vagy nyertél x LE-t? Rövid időre megnyugszol, hogy jól jöttél ki, vagy a hajad téped, hogy buktál. Nekem ilyen görcsölés nincs, nem kell nyugtatnom magam, vagy mást, hogy lehetett volna rosszabb is. Jót szórakoztam, kis, 44. szintű karakterként is hasznos voltam az esemény szempontjából, amennyire az időm, és az Ép-m engedte. Ez így mindenképpen jobb érzés, mint az, hogy a Pistike 50 tulajdonságot kapott, én meg csak 49-et, brühühűűűű... Vagy nincs igazam?

Aki elől van, az szeretne elől maradni... de megéri ez az örökös matekozást, és görcsölést, hogy nehogy elfeledjen valamit optimálisan bekapcsolni, vagy kikapcsolni? Szerintem nem... aki szerint igen, az csak gondolja végig: Elől van, elől maradt... csak most pár napig jobban kell figyelnie, amíg rendeződik a kavarodás.

***

Damage: Optimalizáljon, akinek kedve van hozzá... de akkor az ilyen eseményeket ne LE-forrásként kezelje, hanem akadályként, amit megfelelő, az addig optimálistól különböző taktikával lehet optimálisan megoldani. Ekkor nem lesz vesztesége. Ha optimalizátorként elkapja a versenyláz, ami egy másik taktika, és erősen kétélű, akkor ne panaszkodjon, hogy a két taktika egyszerre nem lett nyerő.

Egy dolog tény: Miklósnak megvannak azok a táblázatok, amik alapján a program számol. A játékosoknak nincsenek. Ez is tény. Elfogadhatod az ő állításait, és próbálhatod cáfolni a tapasztalataid alapján, de akkor sem biztos, hogy neked van igazad. Persze bárki elszámolhat dolgokat.

Én is költöttem erőforrást, az erőmhöz mérten. Persze nem vettem gyógyitalt, hogy még többet költhessek rá, ráadásnak nekem nem portyából, és ajánlásból volt meg a ráfordítható LE, tehát az ő 1600 CsP-jüllek szemben én a manózásra szintén rátoltam 400-at legalább. Mondom: aki optimalizál, az ne versenyezzen. A két taktika egymás ellen dolgozik, és veszteséget termel.

Akad statisztikai táblád erre? Amíg nem tudod bizonyítani, hogy nincs külön értéklista minden lényre, addig nyugodtan nevethetek én is. Te ezt mondod, én azt... de a lényeg: Akárhogy statisztikázol, legfeljebb a többszáz LE/vadászat hiányról többtíz LE/vadászat arányig viheted le a veszteséget, amiről te tudomást sem szerzel.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.14. 09:50:48-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.25
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2916. hozzászólás - 2009.09.14. 10:39:16 (Válasz Awenhai #2915 hozzászólására.)
Szia!

Megfogadtam pedig, hogy mig Miklos nem irja ki, mi lett az ujraszamolasanak az eredmenye, nem irok ide semmit, de ez mar lassan kabare, amit csinalsz.

Jatekstilusrol vitazol, probalod meggyozni az elore tervezoket hogy szarul jatszanak, mig elsiklasz masok velemenye felett. Ettol a megjegyzesedtol meg konkretan kis hijan hanyatt vagtam magam:
"Még egy kérdés, de nem fogtok tudni rá válaszolni: Ha egy nekromanta által kisajtolt lény miatt ütöd le a nekromantát, akkor az most a nekromanta LE-je, vagy az állaté... avagy a kettő kombinációja valamilyen arányban?"

Az a szomoru, hogy szerinted ennek koze van a statisztikai adatokhoz, es megis nekiallsz vitatkozni ebben a temakorben masokkal.

Konkret kerdesedre valaszolva:
Nincs tablam egyes lenyek LE ertekerol, mivel nem is kell. Nem egyes lenyek LE ertekei szamitank, (random eleve, es azis mi jon, ergo nem szamolhatsz vele) hanem hogy 1 CSP-bol mennyi LE jon atlagosan.
Errol konkretan van tablazatom. Miota maxoltam az iranyitott vadaszatot is, kozel 400 CSP lett nalam ellove, es megvan minden 20as csomag LE bevetele. Tovabbmegyek, es lehetoseget adok neked a kopkodesre, az utolso tobb ezer CSP erteke is megvolt, szintre bontva, miota maxoltam az alap LE modosito szakertelmeket. Mert en szeretek elore tervezni, kalkulalni varhato beveteleket, es kalkulalni, mire hogyan koltsem el, hogy a leheto leghatekonyabban hasznaljam ki a lehetosegeimet.
En ezt elvezem, es nem azt, hogy elfilozzak azon, vajon a nekromanta vagy a leny LE-jat szivtam-e el eppen.
En elfogadom, hogy neked ez okoz oromet, te miert nem tudod elfogadni, hogy nekem meg az elore tervezes.

Masik kerdesedre a valasz:
Miert is mentem bele akkor a zarknodosdiba?
Mivel megigertek, nem jon ki belole senki hatranyosan, es a szamolgatos fattyu fajtam ellenere en is szeretem a valtozatossagot (csak felesegem ne olvassa ezt...) Eppen ezert dontottunk ugy, hogy akkor mar ha ezen a modon is szert tehetunk a LE-ra, akkor ugyan miert ne, rosszul nem johetek ki belole (elvileg), sot, meg jol is szorakozunk, raadasul van egy ujabb versenyzesi lehetoseg.
Hidd el, ha nincs a ket ominozus post a jatekvezetestol, az utszeli kutya tobbet foglalkozott volna zarknoddal mint en...
(maximum kiutom 3. fazisban a kello relikviat es csokolom)
Zarjuk mar le a jatekelmeleti, es jatekelmenyrol szolo meddo vitat. En elfogadom neked az okoz oromot, te fogadd el, hogy nekem ez.

Ahogy itt paran nevezik, a 'sirasom' nem magat az esemenyt, vagy a beleolt munkat kisebbiti, mert teny, hogy engem is szorakoztatott, nem is a "jutalmazas" modjat, hanem a minoseget, illetve a mennyiseget.

Sokkal igazsagosabb lett volna, ha nem egy meghatarozott CSP LE ertekkel szamoltak volna, hanem teszem azt megnezik utolso x vadaszatat az illetonek (sajtolassal egyetemben) es annak az atlagat szamoljak 1 CSP LE ertekenek a kepletukben.
Kihangsulyozom, hogy megertsd, NEM magaval az esemennyel (na jo, lehett volna valtozatosabb a 3 fazis ) NEM a jutalmazas modja, es NEM is a szamolasi kepletukkel van a bajunk, hanem hogy nem a valosagot tukrozo CSP/LE ertekkel van helyettesitve a keplet. Miklos altal kozzetett szamolasi keplet alapjan 56. szintre 1 CSP 494 LE. En ezt erzem kevesnek. Nagyon.
Pontszám: 7.56
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2917. hozzászólás - 2009.09.14. 11:15:37 (Válasz Awenhai #2915 hozzászólására.)
Az, hogy számodra a statisztikai adatok nem elfogadhatóak sajnálatos, de az optimalizátoroknak nincs ezzel gondja. Ha másképp nem megy (lusta vagy számolni ) 100-150 vadászat után kellő pontossággal becsülhető az adott szinten vadászatból nyerhető LE, a sajtolást is egyszerű ebből kiszámolni ebben semmilyen becsült vagy félrevezető adat nincsen és nem is lehet.

Neked ez lehet nem felel meg de (mondjuk nekem bőségesen, és szerintem az optimalizátorok többségének is) itt senki nem a statisztika 50-60 LE-s szórásán lovagol. Aki 800 manót ölt annak cspnként nem 50-60LE vesztesége van. Ha pl. Arielnek 1000LE-t adott Zarknod egy csp-re jócskán bukóba van, mert azon a szinten a CSP értéke jóval 2000LE fölött van, ehhez képest elhanyagolható a statisztikai adatok szórása. Volt járulékos haszna a manóölésnek(relikviák) ezért kevesebb a Zarknod által adott LE de aki 800 manót ölt az Ariel esetében 800k-t fizetett a járulékos haszonért aki meg 200-300-at az 200-300k-t. Vagyis aki nem vett részt az spórolt pár százezer LE-t aki minimálisan vett részt az vett 200-300K-ért 3 relikviát aki meg ezt átlépte az meg így járt de nélkülük meg kb. hónapokkal tovább tartott volna az esemény... vagyis végképp azok jártak volna jól akik kimaradnak az egészből.

Ahhoz nem kell optimalizátornak lenni, hogy kimaradj egy olyan versenyből amin nem éri meg indulni. Ebben az esetben az optimalizált jól aki kimaradt belőle, ill. csak a minimumot rakta be. Egy verseny szempontjából ahol a végeredmény ráadásul nem is ismert nem igazán szerencsés ha az optimalizálás azon múlik, hogy részt veszel e benne vagy sem. (mondom ezt úgy, hogy én összességében meg vagyok elégedve a jutalommal, de ez nagyrészt annak köszönhető, hogy én feladtam a toplistás helyemet az első fázis végén, ott bizonyosodott be szerintem, hogy a toplistások számára képtelenség nullszaldóra hozni a manózást mert túl sokáig tart az esemény)
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.68
kedvelt tagSteve32Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2918. hozzászólás - 2009.09.14. 11:52:22
Nyugodtan belekerülhetett volna (vagy még belekerülhet) a képletbe egy... (eddigiek)+ (karakterszint*leölt manó*(40 vagy 50)) LE! Ez kb. reálisan képletezi a szinttel növekvő CSP értéket! Az alacsony szintűek még jobban járnának, de a magasabb szintűek is 0-ra futnának! Jutalom, meg a tárgyak, az italok...stb!
Csak egy buta ötlet, de remélem Miklósék elgondolkoznak rajta!Köszi a figyelmet!
Pontszám: 7.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2919. hozzászólás - 2009.09.14. 11:54:14 (Válasz Awenhai #2908 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.09.14. 07:14:28
Ebben máris hibáztatok, mert minden lénynek külön meglehet az az intervalluma, amennyi LE-t alapból ad, és csak ezt változtatja a Spektrális, meg az összes bónusznyújtó tárgy. Tehát, ha szintenként van tíz lény, akkor ez tíz különböző intervallumot jelent, amiből választhatsz egy számot.


Ne haragudj, de kozeleben sem jarsz annak ami a valosag. Nem baj, mert teged nem erdekel a szamolgatas, de ha nem tudod hogyan megy, akkor illendo lenne nem kioktatni a temaban azokat akik tudjak. Hulyen veszi ki magat. A vadaszat pontos keplete ismert, ismertek a szorasok, lehetseges intervallumok, varhato ertekek. Egy dolog nem ismert, az, hogy a szerencse hogyan befolyasolja a lenyek meretet, ezert mindenki normal meretu lenyekkel szamolt, pedig az eros alulbecsles.
Pontszám: 8.28
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2920. hozzászólás - 2009.09.14. 12:25:06
Szervusztok!

McPaul: Amit Miklós mondott, az minden valószínűség szerint az alapérték. Ezt szorozd fel a Spektrálisoddal, ha össze akarod hasonlítani a tieddel. Alighanem te a különféle táblázataidban sem vontad le az SPM és a helyes kvíz adta bónuszokat. Így már ami neked kijött érték, emlékeim szerint 617LE/CsP, vagy valami hasonló, máris a helyén lehet... sőt, akár még te voltál pechszériás. (Irányított vadászat szívás, nagyobb, és óriási lények többet adnak, mint amennyit az apró elvesz... és a Normálhoz közelíti érzésem szerint az irányított vadászat az értéket, tehát lefele húz.)

Egyébként én, mivel nem tápról volt szó, kb egy buksisimire számítottam jutalomként, nem ekkora adag visszakapott LE-re. Én tehát a betöltött LE-t leírtam.

McPaul, érdemesebb eldöntened, hogy most optimalizálni akarsz, versenyezni, vagy játszani. Az első kettő, ha ténylegesen komolyan gondolod, kizárja egymást, mert a versenyző ingét-glóriáját betolná, a kedvenc állatait lesajtolná, és az összesfeledhető szakértelmét is beleáldozná, hogy nyerjen. Az optimalizátor pedig patikamérleggel játszik, nem ugrik egy versenyre sem.

Szíved joga optimalizátorként is beleugrani egy versenybe, de ilyen helyzetben te, mint optimalizátor, bukni fogsz. Kalkulálni meg lehet, csak nem érdemes, a játék változékony. Bejön valamilyen változás, és borul az elképzelésed. Talán emlékszel az állatreformra, vagy a kivégzés és a kreatív affinitás reformjára. Mindkét alkalommal a csúcsoptimalizálók fáztak rá.

Levezethetném neked, hogy miért gondolom azt a kérdést komolyan, de ahhoz már ténylegesen számolgatni kellene, és végülis nem egy matematikai előadáson vagyunk, hanem egy játékfórumon.

***

Otoaak: Igazad van, aki valóban optimalizátor, az kimaradt belőle... de itt azok próbálják igazolni, hogy rossz a képlet, akik feláldozták a csúcsoptimalizációt az esemény kedvéért. Utána meg kiszámlálták szépen, hogy ráfáztak, és most morognak, vagy sírnak, hangnemüktől függően. (A morgás korrektebb, ennek példája Cyron, bár érdekes stílusban kezelik az ellenvéleményeket.)

Te húztad majdnem a legjobb optimalizátor stílusú lépést, amikor volt erőd kiszállni. Én nagyjából két nap után hagytam abba a rohanást, mert láttam, hogy az élenlévők, és a nagyobbak (54+ szint, szubjektív adat) állvahagytak.

Akik viszont kimaradtak volna, azoknak ugye fogy a manájuk, kevesebbet tudnak konstruálni, kevesebb varázslatot lőhetnek el, varázsitalokat kell venniük naponta, akár többet is. Lehet, hogy elvileg több portyacélpontjuk akadt, de a portyára fordítható erőforrások is végesek. A relikviák meg sokat segítenek, majd csak most fogják elkezdeni behozni az árukat.

Statisztikai adatok pedig elfogadhatóak, ha ismerjük az alapadatokat. Lásd az életben a panelcsoportok, felmérések. Mindenütt megadnak egy alapcsoportot, amiből kiválogatták a kérdezetteket. Jelenleg az alapcsoport, vagy alapcsoportok az ismeretlenek, mintha légvárra akarnál kőtornyot építeni, a levegő nem tartja meg.
Amúgy pedig a becsléseknek is van hibája, ezzel pedig számolni kéne. Tanítottak már nekem statisztikát, nagyon utálatos téma, bármit kimutathatsz, ha megfelelően választasz kiindulópontot.

***

Pótlás:
Kócos: Az adatok a játék dokumentációjából származnak? Ha nem, akkor minden legfeljebb valószínű lehet, nem mondhatod azt, hogy biztosan helyes az elgondolásod. Ám tegyük fel, hogy tényleg így van. Ki tartotta vissza az optimalizátorokat, hogy megmaradjanak a kiszámolt úton? Ha letértek róla, akkor miért kérnek kárpótlást?

Milliós nagyságrendben buktam már LE-t hozzátok képest, de nem érdekel. Ha ti optimalizáltok, több gondot fog okozni, mint amennyit megér a játék.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.14. 12:30:51-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.46
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!