Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2561. hozzászólás - 2009.09.11. 09:21:16 (Válasz Aderrick #2560 hozzászólására.)
Elvileg így kellene, mert külön versenyek voltak, Zarknodon belül, de v4en is volt ebből valami gubanc.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.67
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2562. hozzászólás - 2009.09.11. 09:24:55 (Válasz McPaul #2553 hozzászólására.)
Szerintem logikus, ha a manók száma alapján eltérés van.
Az egyik legnagyobb baj a manózással ugyanis a rengeteg benyelt TP volt. Márpedig aki több manót ölt, az több TP-t nyelt be, ezért több LE-t is kell kapnia, hogy arányos legyen a kompenzáció.
Elképzelhető, hogy valami ilyesmi van a szórás mögött.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.17
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2563. hozzászólás - 2009.09.11. 09:25:07 (Válasz Aderrick #2560 hozzászólására.)
Aki szerepel valamelyik toplistán, és zafír, az 2 medált és 20 dukátot kap. Ha valaki mindkét toplistán szerepel, de nem zafír, csak 1 medált és 10 dukátot kap (mert elég sok átfedés van, aki az egyiken jól szerepel az valószínűleg a másikon is)
Pontszám: 8.49
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2564. hozzászólás - 2009.09.11. 09:31:02 (Válasz Baraty #2563 hozzászólására.)
"aki az egyiken jól szerepel az valószínűleg a másikon is"

Ezt a hülyeséget valahogy minden versenyen eljátszátok. V4-en is ez volt (több toplista), itt is, pedig csomó esetben nem így van, csupán az emberek ha már csinálnak valamit, igyekeznek a legtöbbet kihozni belőle.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.11. 09:31:34-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.38
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2565. hozzászólás - 2009.09.11. 09:31:49
Paul számítása alapján igencsak minuszba jöttem ki én is.
Viszont mikor én számoltam, akkor egy hangyányival plusszba jöttem ki. Ennek azon egyszerű oka volt, hogy Paul képlete mindent a max ultraspeccel számolt.
Én viszont magamra vonatkoztatva azt néztem, hogy a jutalom pillanatában hol volt az ultraspec, és az milyen szinttű volt.
Ha így nézem, nekem a mágián volt sajnos, 20-as alapszinttel. A többit normálon, 0,3-es manó/LE megtérüléssel számolva ha jól emlékszem pozitív lett a mérlegem. Gyanítom még jobban jártam volna, ha a 90-es mágia helyett a 150-es IQ-n van a specializációm.
Ha viszont mindent a ultraspecializálva veszek, akkor csúnyán minuszba megyek LE értékben. Viszont minden más téren pozitív a véleményem.

Amit még meg kellene nézni arra a 40 emberre Paul, az az, hogy kinek hol állt a specializációja, hanyas utrlaspeccel, és úgy átszámolni... szerintem meglepően jó eredmények jönnének ki a befektetett/nyert értékeknél.
A hozzászólást Impopo módosította 2009.09.11. 09:34:47-kor
Pontszám: 7.63
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2566. hozzászólás - 2009.09.11. 09:39:02 (Válasz Impopo #2565 hozzászólására.)
Kétlem, hogy nézné a program, és nem is lenne logikus, hogy adott esetben hol van a turbó vagy a specializáció. Ha az ultraspec 20, és van legalább 40-es turbó, akkor maxolt értékkel kellene számolni. Fertőzés leküzdése után pedig 55-tel. Egyéb verzió egyszerűen amatőrség.

De a lényeg igazán a fertőzést leküzdötteknél fog kiugrani, mivel az 5%-os gyógyulás náluk már nem megvalósítható, ami a többiek jutalmával szemben jelentős negatív eltérés. Kiváncsi vagyok erre mit találnak ki, hogy hasonlóan jelentős erejű legyen.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.11. 09:39:49-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.75
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2567. hozzászólás - 2009.09.11. 09:46:03 (Válasz Mortimer #2566 hozzászólására.)
Azt írta Miklós, hogy egy két szakértelem figyelembe lett véve. Én erre tudok gondolni, együtt azzal, hogy a turbót nem veszi figyelembe, vagy csak bizonyos százalékban a kalkulátor. Vagyis eltérés van két játékos között, ha ki van maxolva, vagy nincs kimaxolva az ultraspec, spektrális, sajtolás stb. A bónusz tárgyak pedig biztos nincsenek figyelembe véve.
Az az én bajom, hogy lusta vagyok számolgatni, ezért csak spekulálok.
Pontszám: 6.22
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2568. hozzászólás - 2009.09.11. 09:51:48 (Válasz Impopo #2565 hozzászólására.)
Ezek szerint érdemes lehet úgy szervezni, h. a 3. fázis végén megfelelő tulajdonságon éppen turbózott ultraspec legyen? Valaki ezeket a számokat meg tudja erősíteni?

Amúgy V1-en még szükséges: 691.809 LE,
és a változatosság kedvéért szerencsém volt, 85 és 74 után a portyagombócot a 24. manó kidobta.
Pontszám: 7.78
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2569. hozzászólás - 2009.09.11. 09:57:38 (Válasz Ashcroftt #2568 hozzászólására.)
Ki tudja... De elvileg minden tulajdnsagra fel kene szamolni, mert aki komolyan jatszik, ultra spec valtas nelkul nem fejleszt tulajdonsagot.. Azaz ha csak egynel szamoljak bele, az minuszt termel.. Es annal termel egyre tobbet, aki intenziven eventezett.. Vagyisa top lista azt fogja nelkule mutatni, hogy ki tette jobban tonkre a karijat...
Pontszám: 7.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2570. hozzászólás - 2009.09.11. 10:01:54
Valaki, valamit nagyon jól lobbizik... Már beindult az összeesküvés elmélet, jönnek a törpölések stb...

Miközben témafüggetlen emberek már nem picitt megcsömöltek:

Na jó, McPault feladom, nem fogom megérteni. Az elfekvő Cruentus minden listán feljött, és mégis sír. Ha 1,5 millió lét bukott, akkor hol lenne most, ha bele sem vág? Mennyivel előzné be Dorinát?


Paula az istennő, ennyi...

Én abbahagytam a témát, ez a szar se elég büdös ezek szerint
Pontszám: 5.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2571. hozzászólás - 2009.09.11. 10:10:28 (Válasz Baraty #2563 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2009.09.11. 09:25:07
Aki szerepel valamelyik toplistán, és zafír, az 2 medált és 20 dukátot kap. Ha valaki mindkét toplistán szerepel, de nem zafír, csak 1 medált és 10 dukátot kap (mert elég sok átfedés van, aki az egyiken jól szerepel az valószínűleg a másikon is)


Atfedes ide vagy oda, aki mindket toplistan rajta van megerdemelne az elismerest. Ne adjatok ki a dukatot, mert az - ha csak minimalis is, de - tap, de a medalbol hadd kapja mar meg a harmat, az ugyis csak jelkepes mukodessel bir. Kulon kiemelnem azokat akiknek a hordajuk nem nyert, ok odatettek magukat rendesen, esetleg mindket toplistan fent ficeregnek es ugyanazt a jutalmat kapjak, mint amit egy 30 pilont minimum LE-vel aktivalo zafir.
Pontszám: 8.90
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2572. hozzászólás - 2009.09.11. 10:19:23
Nagyon orulnek, ha nem probalnad meg mindenaron szemelyeskedesbe vinni az egeszet, nem sertegetnel, inkabb a meglevo erthetetlen szamolasban probalnal rendszert talalni.

Allitolag tudsz szamolni, es buszke is vagy ra, akkor hasznald a kepesseged, es ne csak arra hajts, hogy igy hozz hatranyba masokat, es ezzel erositsd a poziciodat.

Nem hiszem el, hogy nem erted meg, itt azzal van a problema, hogy meg azonos szintu karakterek LE megterulese kozt is iszonyatos kulonbsegek vannak, szinte tukrozott szakertelmekkel, ami elvileg lehetetlen lenne. Meg a karakterek kozt is kulonbseget tesznek, azok szintje alapjan!

Raadasul minel magasabb szintu valaki annal nagyobb "buntetest" kap, azaz mig relative alacsonyabb szinteken (bar mar 48as karaktereknel is van ra pelda) visszakapjak a karakterek a beolt LE-t, addig magasabb szinteken mar csak a 50-60%-at, es ez meg csak az 55. szint. Mi lesz igy az elso ket vilaggal, ahol nalunk joval magasabb szintu emberek is jatszanak? Mivel az aktivalasi koltseg, es a beolt CSP-k LE erteke is no, igy egyre kisebb leolt manoszamnal is egyre tobbet fognak bukni.

Kovezz meg, de en ezt nem erzem helyesnek.
Pontszám: 5.88
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2573. hozzászólás - 2009.09.11. 10:26:09 (Válasz Prisma #2562 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.09.11. 09:24:55
Szerintem logikus, ha a manók száma alapján eltérés van.
Az egyik legnagyobb baj a manózással ugyanis a rengeteg benyelt TP volt. Márpedig aki több manót ölt, az több TP-t nyelt be, ezért több LE-t is kell kapnia, hogy arányos legyen a kompenzáció.
Elképzelhető, hogy valami ilyesmi van a szórás mögött.


Nem, nem, nem...
Sokszor leírtuk már, hogy minden megtámadott manóért 2 CSP-t fizetsz és ha nyersz 2 CSP-nyi TP-t kapsz. Azaz TP-ben semmi károd, semmi előnyöd nem keletkezett a manózással.

Ugyanakkor a gondolatmaneted tökéletes, hiszen aki több manót ölt, az több CSP-t tett bele az eventbe. Ennek a több CSP-nek a LE értéke miatt jár neki több.
Más kérdés, hogy Miklósék hogy lőtték be egyes karakterek LE/CSP értékét ami szintenként is és egyénenként is teljesen különböző lehet.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 9.03
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2574. hozzászólás - 2009.09.11. 10:36:39
Gyerekek mielőtt mindenki matekból doktorál, lehet hogy az is számít a képletetekben, hogy a V3-ról van szó, ami mint tudjuk egy nagyon békés világ. Az első két világon talán másképp lesz egy picit a jutalmazás.

Esetleg gondoltak a magas szintű, fertőzést már legyőzőkre is e téren, ilyen ugye a V3-on nincsen még...
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 7.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2575. hozzászólás - 2009.09.11. 10:37:27
En igy szamoltam volna:

szetosztando LE =
(elkoltott LE +
(mano * 2 * szint * 9.5) *(2.05*1.1*0.92*1.03 + 0.08*13.5)*0.9
) / 0.575

A keplet a nagy tobbsegnek pozitiv,
mindenkihez elszamol: maxos LE termelest, 10%-os tulfejleszto targyat, fix jo kvizvalaszt, fertozes lekuzdesi bonuszt, ranyitott vadaszatot, illetve a manokbol kinyert LE ellensulyozasara a CSP LE erteken egy 10%-os buntit

nem veszi figyelembe: az esetleges kviz hibazast, kvizmedalokat, hatalom tornyat, aukcios relikviakat

Magas szinten ezzel aki egyebkent nagyon osszerakta a karijat az kicsit rosszul is jarhat, akinek kevesbe sikerult, az egy ideig kb. egyenrangukent fejlodhet, alacsony szinten viszont nagyon komoly tapot jelentene.

Megjegyzem, ez nem a rendszer kritikaja akar lenni, mivel nem ismerem a kepletet, nem szamoltam utana, es nem is tervezek utana szamolni (eso utan koponyeg).

Teljesen OFF de, nem birom kihagyni. jobb oldalon megy az intelligens google ads ugye, odanezek, mit latok?
Mortimer
Find Mortimers at Great Prices.


update: IV kimaradt, potoltam
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.11. 11:44:16-kor
Pontszám: 8.08
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2576. hozzászólás - 2009.09.11. 10:39:43 (Válasz bonca #2573 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.09.11. 10:26:09
Sokszor leírtuk már, hogy minden megtámadott manóért 2 CSP-t fizetsz és ha nyersz 2 CSP-nyi TP-t kapsz. Azaz TP-ben semmi károd, semmi előnyöd nem keletkezett a manózással.


Ez igy nem teljesen igaz, az elfogasert nem kapnal TP-t, manozaskor nincs elfogas, azaz mindig kapsz TP-t, ez 8.7% TP tobblet a vadaszathoz kepest. (Modositas: azonos TP modositos vadaszattal es maxos csapdakeszitessel szamolva.)
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.11. 10:41:25-kor
Pontszám: 8.34
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2577. hozzászólás - 2009.09.11. 10:41:53 (Válasz Kocos #2575 hozzászólására.)
Miért kellene azonos értékkel számolni mindenkinél? Ennek okát nem teljesen értem. Miért nem lehet egyénre lebontani? (Megnézni adott szakértelmet, stb.)

Vagy pedig sávosan számolni, tehát mondjuk 45. szint felett mindenképp indokolt maxos spektrálissal számolni, 30 alatt pedig ez biztosan nagy torzító tényező lenne. Hol van a képletből az ultraspec? Miért számolsz 10%os tárggyal, miért nem lehet megnézni, hogy adott esetben van e?

Oké, hogy mindezek nagy számítási kapacitást igényelnek, de a jutalmat ki lehet osztani az ajánlással együtt, hajnal 3-kor. Ha akkor behal a szerver 5 percre emiatt, nem lenne nagy pánik.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.10
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2578. hozzászólás - 2009.09.11. 10:50:09 (Válasz Mortimer #2577 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.11. 10:41:53
Oké, hogy mindezek nagy számítási kapacitást igényelnek, de a jutalmat ki lehet osztani az ajánlással együtt, hajnal 3-kor. Ha akkor behal a szerver 5 percre emiatt, nem lenne nagy pánik.


Ezt nyers LE-ben gondoltad...?????? Tobb millio LE aktivalodna az elso belepesnel a karinal..???? A hienak paradicsoma lenne......
Pontszám: 6.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2579. hozzászólás - 2009.09.11. 10:51:56 (Válasz Mortimer #2577 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.11. 10:41:53
Miért kellene azonos értékkel számolni mindenkinél? Ennek okát nem teljesen értem. Miért nem lehet egyénre lebontani? (Megnézni adott szakértelmet, stb.)

Vagy pedig sávosan számolni, tehát mondjuk 45. szint felett mindenképp indokolt maxos spektrálissal számolni, 30 alatt pedig ez biztosan nagy torzító tényező lenne. Hol van a képletből az ultraspec? Miért számolsz 10%os tárggyal, miért nem lehet megnézni, hogy adott esetben van e?

Oké, hogy mindezek nagy számítási kapacitást igényelnek, de a jutalmat ki lehet osztani az ajánlással együtt, hajnal 3-kor. Ha akkor behal a szerver 5 percre emiatt, nem lenne nagy pánik.


Azert szamolok mindenkinel ugyanazzal a keplettel, mert egyreszt egyszeru, masreszt nem nyitja az ollot (akinek jo a karija, megvannak a tapok, az a hetkoznapokban amugy is elhuz), harmadreszt inkabb azokat tapolja, akik egyebkent le vannak maradva, de csak relativan, nem abszolut mertekben.
Szerepjatekosan: azert mert a felszabadulo energiaknal nem szamitanak a szakertelmeid, meg a targyaid, hiszen nem te fokuszalod, hanem beledaramlik, koordinalatlanul. Attol mert van egy 10%-os targyad nem aramlik beled tobb vagy kevesebb energia egy ilyen katarzis soran. Sztem. De nem vagyok valami nagy "szerepjatekos".
Ultraspec a kepletben az utolso sorban talalhato (/0.575).
Pontszám: 8.68
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2580. hozzászólás - 2009.09.11. 10:52:09 (Válasz Solina #2578 hozzászólására.)
Lehetne rekord rablásokat csinálni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.05
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!