Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2541. hozzászólás - 2009.09.10. 23:10:13 (Válasz McPaul #2540 hozzászólására.)
De miért kell pontosan tudni a képletet? Nem változtat semmin. Ez a jutalom, ezt kapja majd mindenki. El lehet dönteni megérte-e vagy sem és ennyi. (Szerepjátékosan is jól magyarázható, hogy minél alacsonyabb szintű vagy annál többet ér a részvételed.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.03
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2542. hozzászólás - 2009.09.10. 23:50:23
Ujabb adatokat dolgoztam fel, es mar van olyan is, aki 45-osan +ban van, es 48-asan is van mar ilyen. Ugyanakkor masik 45-os karekter erosen negativban.
Feladom, otletem sincs mi lehet itt a bibi, de hogy valami van az tuti.
Pontszám: 6.23
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2543. hozzászólás - 2009.09.10. 23:54:09
V1..: "még szükséges: 8.934 LE"
Pontszám: 6.99
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2544. hozzászólás - 2009.09.11. 00:17:29
V1 már harmadik fázisban, gőzerővel haladunk:

még szükséges: 795.499 LE
Pontszám: 7.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2545. hozzászólás - 2009.09.11. 00:38:52 (Válasz McPaul #2542 hozzászólására.)
Kezdem úgy érezni, hogy jobb is, ha nem derül ki a képlet

Abban megegyezhetünk, hogy kellemes meglepetés volt a "nyeremény". Valamint V3-on a Crue óriásit szakított vele.

V3 topikba kitettem pár nyers számot, és akármennyire is magad felé hajlik a kezed (CSAK a statisztikák elbírálása terén értem most!), kerek perec látszik, hogy event előtt szinte esélytelen farm karakterek zarknod bácsi hatására igencsak kinőttetek, és komoly kihívás lesz megoldani a státusz visszapakolását Biztos az én karakter építési taktikám eredménye, hogy ennyire "lecsúsztam", de szerintem akárhogy is akarod kifacsarni az eventből a "buktát" a nyers számok nagyon ellened beszélnek.

A 2300-as átlag vadászatot szeretném, ha megerősítenéd még egyszer, hogy jött ki neked, amikor 100 vadászaton van hogy 1 lényt, van hogy 12-öt fog el valaki Én akárhogy is nézem a statisztikai visszaszámolások MESSZE nem hozzák ezt az eredményt! Rossz napokon a logok alapján jó ha 1100-ás átlagot hozok, jó napokon súrolom az 1500-at, ehhez jön vadászatonként 0,08 facsarás, ami 6500-as átlagot hoz jelen szintünkön, azaz 520 lé. Ezért számoltam egy szerencsés szériás 2000-es átlaggal csp-nként. Gondolom te minden kívzt megoldasz, mindig alattad van a hatalom torony, és mindig szerencsés szériád van, sose szopat az RND vadászatkor akkor természetesen...

Paul, Miklós ezt a nyereményt osztotta szét, a karakterek túlélték, sőt! Ez a vas kihűlt a hozzászólások alapján, most már hiába ütöd!

Az eventről a következő a véleményem:
3. fázis előtt fölösleges beszállni, csak gyűjteni kell a csp-t
-3-15. szint közt Minden lét manóölésre kell fordítani, amennyiben nincs a szövinek térkapuja, vagy képtelenség feltölteni a kutat, amennyiben le tudja az illető nyomni a manókat!
-15-45 közt szövifüggő, de erősen megéri tolni, bár nem mindent bele módszerrel
-45-58 közt csak a 3 relikvia kieséséig érdemes tolni
-58+ szinten ha kell a relikvia, akkor addig, utána garantált bukta! (a %-os tárgyak nem számítanak!)
Pontszám: 4.77
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2546. hozzászólás - 2009.09.11. 02:34:41
Nagyjabol igazad van, a szamok nalunk is azt mutatjak, hogy amint no a szint, egyre nagyobb a veszteseged, es ezt akkor sem tartom helyesnek ha fejre allsz, es meg 5x mondod el, hogy nem tudok szamolni, fenebe a diplomammal.

A kedvedert, megerositem, 2300as atlagom volt vadaszatban, toronnyal. Hogy hogy is jott ki? Tudod osszeadod a sok kicsi zold szamot, majd hozzaadod a sajtolasbol kapott LE-t, es az osszeget elosztod az elkoltott CSP szamaval.
Miota megcsinaltam az iranyitott vadaszatot, ez stabilan meg is van. Es meglepo, de kb egy honapja csak toronnyal a seggem alatt vadasztam, de megsem ezzel az ertekkel szamoltam, hanem a torony nelkulivel, ebbe is hiaba probalsz belekotni.
A kerdesekben kb 100bol ha 1et elcseszek, tudod googli a baratod.

Azt pedig hagy dontsem mar el en, es ne te, hogyha valamit tisztessegtelennek erzek, akkor magyarazatot varjak el az ugyben.
Szamomra pedig megfoghatatlan, hogy azonos szintu embereknel hogy lehet az, hogy valaki + par szazalekban jon ki, a masik pedig bukik tobb mint 40 szazalekot a befektetett LE-hoz merten. Tovabbmegyek, azt sem tartom normalisnak, hogy a jatekosok kozt a karaktereik miatt kulonbseget tegyenek, es aki elorebb tart a jatekban, azt jol megszivassak.

Sajnos a velemenyem az egesz zarknodosdirol nagyjabol megegyezik a tieddel:
Aki belevag az elso 2 fazisban az hulye, csakhogy ezek a hulyek nelkul nem lesz 3. fazis...
Aki pedig a 3. fazisban a relikviak kiesese utan uti, az is hulye, de ezek nelkul a hulyek nelkul nemlesz sose vege ...

A kepletrol meg annyit, nem hinnem hogy Miklosek direkt tennenek kulonbseget a karakterek kozt, kvazi pofara, inkabb valoszinusitem azt, hogy valahol el van cseszve a kepletuk. Erre szeretnem felhivni a figyelmuket, es nem erdekel ki mit kiabal ram kozben, mert tudom hogy igazam van. Tobb mint 40 karakterre szamoltam ki a befektetett LE/tulajdonsagban megterult LE aranyat, es egyszeruen szamomra megmagyarazhatatlan kulonbsegek vannak.

Hajnal ketto van, jojozik a szemem a monitortol, egeszen eddig szamolgattam, mar a fejem is faj, lehet ennek a hatasa, de elismerem, zsenialisan csinaltad, hogy nem vetted komolyan az egeszet, mindezt persze elore latva, en pedig marha vagyok, hogy komolyan vettem amit a jatekvezetes irt, es odatettem magam ... Ne velem foglalkozz mar!
Csak magyarazd meg, mibol adodik ez a diferencia, miert kapja valaki vissza a teljes befektett LE-t, es miert csak kozel a felet a masik jatekos, raadasul ugyanazon a szinten, es el is kussolok.
Csak magyarazd meg, ez miert normalis.
Azt hogy ez NEKED, es az egeszbol csak a relikviat kiutoknek miert jo, azt tudom...
Pontszám: 5.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2547. hozzászólás - 2009.09.11. 02:42:14 (Válasz Birka #2545 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.11. 00:38:52
Az eventről a következő a véleményem:
3. fázis előtt fölösleges beszállni, csak gyűjteni kell a csp-t
-3-15. szint közt Minden lét manóölésre kell fordítani, amennyiben nincs a szövinek térkapuja, vagy képtelenség feltölteni a kutat, amennyiben le tudja az illető nyomni a manókat!
-15-45 közt szövifüggő, de erősen megéri tolni, bár nem mindent bele módszerrel
-45-58 közt csak a 3 relikvia kieséséig érdemes tolni
-58+ szinten ha kell a relikvia, akkor addig, utána garantált bukta! (a %-os tárgyak nem számítanak!)


Teljesen igazad van, nem is értem, hogy Miklós képlete miért nem számol a tárgyakkal, vagy a fertőzés leküzdésével. Így magas szinten semmiképp nem fogja megérni egy nagyon jelentős rétegnek. Ezt most még, V1 és V2 befejezése előtt talán még érdemes lenne módosítani. (Nem, engem nem érint, csak minimálisat manóztam. De akkor is így tartanám igazságosnak.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2548. hozzászólás - 2009.09.11. 02:45:21 (Válasz Ricardo #2541 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.10. 23:10:13
De miért kell pontosan tudni a képletet? Nem változtat semmin. Ez a jutalom, ezt kapja majd mindenki. El lehet dönteni megérte-e vagy sem és ennyi. (Szerepjátékosan is jól magyarázható, hogy minél alacsonyabb szintű vagy annál többet ér a részvételed.)


Tudod mit? Meg egyet is ertenek veled, ha a "reszvetelem" kozben a befektetett energiakra nem kaptam volna elore negativ modositokat, hogy megteremtsek az eselyegyenloseget es az egyensulyt az alacsonyabb szintuekkel szenben.
Ezek utan nehogy mar ismetelten negativ modositoval osszanak-szorozzanak a fejem felett az esetleges "jutalomrol"! Ha ez igy volt, akkor gyakorlatilag meg is van a hiba a kepletben, hiszen hatvanyozottan csokkentettek a befektetesem erteket, gyakorlatilag mar buntetesbe atcsapva az egyenloseg temakorbol.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagSteve32Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2549. hozzászólás - 2009.09.11. 03:25:37 (Válasz McPaul #2546 hozzászólására.)
Egyet értek Veled,hogy ne legyen különbség a karakterek szintje miatt a jutalom osztásakor, csak a manók számát és a betöltött LE-t vegye figyelembe!

A különbségek nem a betöltött LE és a leölt manók aránya miatt vannak az azonos szintű karik közt?
Nekem a V2-n magas szintű karim van, és manóölés irányába mentem el...de tényleg bizonytalan vagyok! Vajon manót ölni érdemesebb, vagy "csak" naponta egyszer bemenni rohadt sok LE-vel?
Remélem reagálnak rá, és a hibát javítják!
Amugy pedig 63. szinten (nem tudom,hogy Te mennyi vagy) 2000-2100 LE/CSP irányítottal,+ HT-val, de sajtolás LE nélkül!!!!
Pontszám: 7.75
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2550. hozzászólás - 2009.09.11. 03:37:18
Izéke...
nem lett V1 harmadik fázisa kissé alulkalibrálva?
Tegnap délutántól este 23-ig több, mint 100K ment a pilonokba.
Nem fogjuk tudni kiütni a relikviát.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.11. 03:42:31-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.23
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2551. hozzászólás - 2009.09.11. 04:22:09 (Válasz McPaul #2548 hozzászólására.)
Meridiath felvetette nálunk, mint lehetőség, hogy az ultraspec figyelembe van véve talán a jutalomnál, de a 20+turbó csak 10 %-al, a teljesen kifejlesztett pedig a max 20-al.
Nem lehet ez a különbség oka?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.03
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2552. hozzászólás - 2009.09.11. 07:13:42 (Válasz Darah #2551 hozzászólására.)
Sőt, egészen konkrétan azt gondolom (mivel Miklós úgy rémlik említette hogy szakértelmek is figyelembe vannak véve) hogy a képletben a manóölésre szánt csp elméleti vadászértéke szorozva van a karakter nyers spektrális manipulációjával (nem a turbózottal, amivel amúgy vadászol), illetve a szorzás után a tulajdonságokra leosztáskor pedig a nyers ultraspeccel. Ez elég jól megmagyarázná a különbségeket.
Pontszám: 9.37
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2553. hozzászólás - 2009.09.11. 07:48:09 (Válasz Meridiath #2552 hozzászólására.)
Megmagyarazna, es barcsak ez lenne az ok, de ez nem magyarazza, miert van azonos szintuek kozt ilyen hatalmas kulonbseg, mikor a LE termelo szakertelemek szinte tukrozve vannak naluk. Csak a manok szamaban van elteres, de ott aztan elegge sok.
Pontszám: 6.33
kedvelt tagNádjaNő
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2554. hozzászólás - 2009.09.11. 08:01:09
már megkaptam a választ
A hozzászólást Nádja módosította 2009.09.11. 08:04:06-kor

Pontszám: 5.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2555. hozzászólás - 2009.09.11. 08:32:00
Valaki leirna nekem, hogy kap-e a toplistan nyero hordas barmit azert mert toplistan van vagy sem? Bocs ha szerepelt, lehet hogy elsiklottam felette.
Pontszám: 6.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2556. hozzászólás - 2009.09.11. 08:59:18 (Válasz Kocos #2555 hozzászólására.)
A toplistások a fertőzés -5%-ot kapják, és további 10 dukátot, azt hiszem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2557. hozzászólás - 2009.09.11. 09:03:20 (Válasz Meridiath #2552 hozzászólására.)
Igen en is ejjel ezen gondolkoztam, hogy a turbo nelkuli szakertelmek (sprektalis, sajtolas, ultraspec) vannak szamolva, es akinek mondjuk max-ra van huzva valamelyik, annak tobb LE-t szamol ki a progi, aki meg turbozza oket felvaltva, annak kevesebbet... Es akkor meg ott az iranyitott vadaszat, a fertozes lekuzdese, meg a targyak, amit szamolni kene elvileg... Es azt se tudjuk, a mano/toltes arany hogy szamit.....
Pontszám: 5.51
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2558. hozzászólás - 2009.09.11. 09:09:03 (Válasz Mortimer #2556 hozzászólására.)
V3

Zarknod felébresztéséért a legtöbbet a Zafír horda tette. Ezért a horda azon tagjai, akik ebben részt vettek, és legalább 30 alkalommal aktiválták a pilont, egy Zarknod medálját (-1 mp a vadászat idejére) és 10 aranydukátot fognak kapni jutalmul! Ugyanezt a díjat megkapják azok is, akik a két toplista első tíz helyén végeztek. (A díjak hamarosan beírásra kerülnek)
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.55
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2559. hozzászólás - 2009.09.11. 09:11:03
De megkapják-e ezt kétszer, egy toplistás zafír?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.67
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2560. hozzászólás - 2009.09.11. 09:13:28 (Válasz PottomPanna #2559 hozzászólására.)
ezt én is szeretném tudni. illetve azt is, hogy aki mindkét toplistán szerepel, kétszer is megkapja-e. továbbmenve-mindkét toplistán szerepel, és a nyertes horda tagja is, vajh megkapja-e háromszor?
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.55
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!