Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2701. hozzászólás - 2009.09.12. 11:21:15 (Válasz Ricardo #2697 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 10:41:27
Amikor kiderült mit is ad a fertőzés leküzdése abban a pillanatban nekem is LE milliók párologtak el, mégis mindenki azt mondta, hogy megérdemlem, én döntöttem így. Most ugyanazok az emberek, akik ott szidtak itt panaszkodnak ugyanúgy a lélekenergiájuk miatt, erre meg én mondom azt, hogy ők választották, így jártak.

(Mielőtt valaki a fejemhez vágná, hogy a jó magyar "dögöljön meg a szomszéd bármilye is" filozófiát követném, elmondom, hogy az egyenlő elbírálásra törekvés elvét vallom.)


Ha valoban ez az elved, akkor most jol szembe kopted magad, mivel a keplett bizonyitottan diszkriminalja a magasabb szintueket, raadasul egyre elesebben, ahogy no a szintje ...

Idézet: The Joker - 2009.09.12. 10:26:49
@Solina

szerintem nagyon sokan felfogják, és tudják is, hogy miről van szó... én speciel a V1-en közel 2 milliót áldoztam... ha nem térül meg, akkor így jártam... ez csak egy játék... senki se tudhatta, hogy mi lesz a vége, ezért mindenkinek a saját döntése volt, hogy mennyit akar ebbe áldozni...


Miklos maga irta le, nyugodtan lehet manozni, nem lesz szivatas az esemeny, de tapolast se varjon senki.
Amig nem irta ezt ki, tojtam a manokra. Utana nekikezdtem, ha mar van ra garancia, en is elvezni szerettem volna a a jatek izgalmat, plussz volt egy uj versenyzesi lehetoseg is.
A 30-as szintekig meg is valositotta amit allitott, tenyleg egy jot szorakoztak, es visszakaptak a LE-t, nem egy esetben +10%os bonusszal.
Most ha v3-on a 30as szinteket elhagytad, akkor szivsz mint a torkosborz, es egyre-egyre jobban. Nem kell nekem extra tap, mivel azt mindenki megkaphatta a 3 relikvia kiutesevel, csak azt szeretnem elerni, hogy ugyanugy kezeljenek, mint a tobbi jatekost, kapjam en is vissza ugyanugy a befektetett energiam erteket, mint a 40. szint alattiak!
Igy ugyanott lehetnek, mint azok, akik a kornyezetemben rutinosan lesz**ak az egesz manozast, es csak a relikviak kiuteseig csinaltak, vagy addig sem. (meg igy sem lesz ez teljesen igaz, hiszen ok szabadon hasznaltak fel a LE-t, mig en kapok a magiara, es az egeszsegre is, de ez boven a belefer kategoria lenne, ezert nem tepnem a szamat)
Pontszám: 5.89
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2702. hozzászólás - 2009.09.12. 11:33:47 (Válasz McPaul #2701 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.09.12. 11:21:15
Utana nekikezdtem, ha mar van ra garancia, en is elvezni szerettem volna a a jatek izgalmat, plussz volt egy uj versenyzesi lehetoseg is.


Megmondanád nekem, hogy a játékélmény mennyi LE-t ér meg neked? Ugyanis azt sehol nem látom egyetlen képletben sem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.41
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2703. hozzászólás - 2009.09.12. 11:35:24 (Válasz Ricardo #2702 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 11:33:47
Idézet: McPaul - 2009.09.12. 11:21:15
Utana nekikezdtem, ha mar van ra garancia, en is elvezni szerettem volna a a jatek izgalmat, plussz volt egy uj versenyzesi lehetoseg is.


Megmondanád nekem, hogy a játékélmény mennyi LE-t ér meg neked? Ugyanis azt sehol nem látom egyetlen képletben sem.


A jatekelmenyert forinttal, es nem LE-val fizetek...
Te nem?
Pontszám: 6.12
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2704. hozzászólás - 2009.09.12. 11:49:11 (Válasz McPaul #2703 hozzászólására.)
Dutch mas LE-jevel fizet a jatekelmenyert, O ezt nem erti...
Pontszám: 6.76
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2705. hozzászólás - 2009.09.12. 11:53:24
Én már leírtam régen a véleményemet de most az előttem szólóhoz csatlakoznék , ebbe a közel 140 oldalba ténylegesen nem találom a játékélmény képletét , hogy az mennyi is lében átszámolva.Itt mindenki számol mindennel , köbgyököt vonnak a 26 dik hatványból , de erre az egyszerű dologra nem lelek képletet.Pedig szeretnék találni , mert ezek szerint nagy játékélmény = nagy lé . Akkor pedig elég elől járok , mert mindenféle matek képlet nélkül ,jól éreztem magam , amit szerettem volna meglett , és még lehet kapok is valamit ,de ez mellékes hisz megvolt az élményem .
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.01
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2706. hozzászólás - 2009.09.12. 12:03:51 (Válasz McPaul #2703 hozzászólására.)
Paul... és még sokan mások!

Nekem az egész manózós dolog onnan jött, hogy V4-en túlságosan elfoglalt az, hogy egyéni első és szövimásodikak legyünk, így aztán jobb híján hagytam a CSP-t felgyűlni, és elkezdtem őket csapni. Namármost, tisztában vagyok vele, hogy én megtehettem, Te/Ti meg nem! De.
Ha akár tized olyan keserűen pislantanék a világra, ahogy Ti teszitek, akkor ez a két hónap egy kínszenvedés lett volna, de én élveztem. Kb. 300-400%-kal többet kezdtek el csapni, de már önmagában az mókás volt, hogy 0 LE-n vagy 15% alatt tartsam magam. Tudok számolni, bármily hihetetlen, de egyáltalán bele sem akarok kezdeni, mert nem én vagyok a főnök, és igyekszem megelégedni azzal, amit ad.

A játékélmény nem mérhető pénzben! Az, hogy valaki díszdobozos PC-játékot vesz, vagy letölti, önmagában semmit nem változtat a játék élvezhetőségén. Ha szar, akkor cifrázva is szar lesz. Mivel azonban a VU egy hihetetlenül jól összerakott játék - bonyolultsága okán ilyen-olyan hibákkal -, úgy gondolom, túlzásba viszitek a dolgot.
Alapvető különbség van a nézőpontjaink között, de ezt nem úgy kell megoldani, hogy minden ellenpártit lepontozol, és elhiszed magadról, hogy hidegen hagy, aztán pár hozzászólás múlva kitörsz! Az, hogy átszámolsz valamit, teljesen rendben van. De hogy ezt huszadszorra is nyomatékosítod, és olyan kijelentésekkel élsz, mint: "Nem vagyok egyenlően kezelve a többi játékossal!" - no, ez teljesen elszomorító.
Sokan mondhatnánk ezt pl.: a relikviákra, ami Nektek hosszú távon rengeteget spórol majd meg, de különben is, azok nem mérhetők lében.

Ezúttal elhagytam mindenféle iróniát, remélem, érthető, hogy miért dobáltunk többen kígyót-békát...
Felfogjuk, hogy sok minden "párolgott el". Nézzétek meg a háborús szöviket, képesek százezer LE-t beleölni egyetlen háborúba, mert az élmény ezt nekik simán megéri. Ha Ti előre tudtátok, hogy egy ígéret alapú jutalmazás NEM adja vissza - elmondásaitok alapján közel sem - a játékélményt, akkor én sem értem, miért vágtatok bele.
Pontszám: 6.82
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2707. hozzászólás - 2009.09.12. 12:07:38 (Válasz Baraty #683 hozzászólására.)
Hát igen , lehet paranoiások vagyunk(akik sokat ütötték) de az eddigi számítások azt mutatják , hogy igen nagy hátrányba kerülünk mégis,de azért kíváncsian várom a végét és bízunk bennetek
Hallod. Nemár.
Pontszám: 7.02
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2708. hozzászólás - 2009.09.12. 12:12:24
683. hozzászólás - 2009.08.07. 08:45:59
Az egyéni toplistáért elnézést kérek, amikor az első verziót csináltam, a nagy "zarknod hajtásban" nem vettem figyelembe, hogy a szorzó miatt a zafírok jóval előrébb lesznek a toplistában, ezért cseréltük át végül a leölt manók számára, ott minden hordának egyforma esélye van.
De hogy senkit ne érjen hátrány, még délelőtt berakok egy olyan toplistát is, ami a horda-szorzó nélküli beletöltött LE szerint rendez.
Az esemény végén pedig mindkét toplista helyezettjeit díjazni fogjuk.

Arról, hogy az egész megéri-e, és hogy mennyire "szivatás/nem szivatás": aki azt gondolja, hogy ezzel az eseménnyel az volt a célunk, hogy aki részt vesz benne, az hátrányba kerüljön ahhoz képest, aki nem, az... az kicsit paranoiás.


bocs ez lemaradt erre volt a válasz
Hallod. Nemár.
Pontszám: 6.62
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2709. hozzászólás - 2009.09.12. 12:50:17
2 dolgot nem említettem eddig:

1. a lenti hosszas számításomba NEM vettem figyelembe a 183-as szerencsémet, ami Miklósék szerint jelentős előnyt jelent. Ha ezt figyelembe veszem (sajnos nem tudom a képletét), akkor jóval több mint 5 millió LE-t forgattam a manókba.

2. pusztán a jutalomképlet módosítását szeretném elérni olyan céllal, hogy _mindenki_ (legalább) annyit kapjon amennyit beleölt.
Mindezt azért, mert kijelentette a Beholder hogy nem a szivatás a cél.

Javaslatom:
_Tényélegesen_ vegye figyelembe a jutalom képlet a teljes ráfordítást és a tulajdonság bónuszt adó tárgyat is MINDEN játékosnál.
Így az optimalizátorok annyit kapnak amennyit beletettek, míg mindenki más aki még nem fejlesztett ki mindent a maximumra, azok SOKKAL jobban járnak mint a jelenlegi képlettel.

Ez mindenkinek jó, nem döglik meg senkinek a tehene!
Az optimalizátorok ott vannak mintha vadásztak volna, a kevésbé optimalizátorok pedig irdatlan mennyiségű LE-t kapnak a tulajdonságaikra.

Ne feledjük el, hogy optimalizátornak lenni azt is jelenti, hogy rengeteg időt és pénzt (őskő = HUF) ölünk a játékba.
Kicsit furán néz ki az, hogy fizessek a büntetésért.

Aki azt mondja hogy ez egy szerepjáték, az még nem játszott igazi szerepjátékkal...
Ez egy stratégiai optimalizálós játék fantasy környezetben, tehát illik is így hozzáállni.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 7.19
irritálóCrazy71Férfi
Végzetúr mester
336 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2710. hozzászólás - 2009.09.12. 13:05:08
Azért ez a sok rinya már tényleg kezd a nevetségesből átmenni kellemetlenbe...
Jake Sully - V1 - Az egykori Smaragd Farkasok vezére, jelenleg a Phoenix Rend tagja
Ha a halál völgyében járok is, nem félem a halált, mert én magam vagyok a halál!
Pontszám: 2.75
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2711. hozzászólás - 2009.09.12. 13:06:23
V2!

2. fázis így áll:

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 397012
Smaragd 416456
Zafír 672823
Gyémánt 277273
még szükséges: 236.436 LE
V2: Psychoid
Pontszám: 5.46
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2712. hozzászólás - 2009.09.12. 13:15:42
Öröm nézni, hogyan pontozzátok és hurrogjátok le a hozzászólásomat.
Vajon megértetted egyáltalán hogy Neked is jót akarok?

Erről eszembe jutott az agresszív kismalac, aki beleesett a gödörbe és nem tud kimászni:
- Szia kismalac, kihúzzalak?
- NEM KELL!

Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.86
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2713. hozzászólás - 2009.09.12. 13:19:16
Szervusztok!

Cyron: Két dologban nem értek teljesen egyet veled. A képlet, amit Miklósék használnak, nem rossz, és pont meg is ígérték, hogy módosítják, hogy a toronymagas szinteken kóválygó játékosok, mint például te, ne bukjanak akkorát. Azt nem vehetik figyelembe, hogy te minden egyes pontnövelésért átrakod a specet, meg a sajtolást kizárólag maximumon végzed, őskőért, mert a CsP elvesztése túl sokat jelent.
Ez már az az optimalizációszint, amit túlzásnak tartok személy szerint, meg felesleges is, hogy a legjobban optimalizáló pont annyit kapjon, amennyit - esetleg méretes mákkal - összevadászik, illetve sajtol. Ha te azt veszed, hogy száz vadászatból harminc állatot befogsz, és ezzel, mint fix értékkel számolsz, már elcsúsztál, hiszen az, hogy te száz vadászatból ennyit befogj, semmi esetre sem 100%, inkább jóval kevesebb. Ha nagyon nem tévedek, akkor valószínűségszámítási technikák szerint kéne számolnod, ami elég csúf értéket adna (a száznak a 30. osztályú variációi, vagy mifene...).

A stratégiai játékban igazad van, az optimalizációban nincs, ahhoz, hogy így kezelhesd, a játékosok 95%-ának kéne a nap huszonnégy órájából huszonötöt itt tölteni.
Amíg ez nincs így, addig az optimalizáció egy olyan előny, amit túlzásba vive ilyen nyávogáshegy generálódik. Optimálisan optimalizálva viszont használható karakterek lesznek, akiket nem borít meg, ha valami véletlenül megváltozik, avagy valamelyik cselekedet kevesebb LE-t hoz, mint amennyit tervezett a játékos.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.14
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2714. hozzászólás - 2009.09.12. 13:33:14
jó dolog az optimalizáció, de nem minden áron...tegyük fel, hogy én egy full optimalizátor vagyok, akkor valsz én leszek a legjobb, mert a játékosok 95%-a halandó ember, aki kikapcsolódni jön ide, és hogy élvezze a játékot...de az optimalizátorok meg lazán leverik....igazából mindenki saját szíve joga hogy hogyan játszik, nem is tudom hirtelen mit akartam kihozni a hsz-ből, talán annyit, hogy egyforma esélyek sosincsenek, ha az optimalizátorok nem járnak annyira jól a zarknoddal, akkor legalább kicsit feljönnek rájuk a hétköznapi játékosok, és kicsit szorosabb lesz a küzdelem..persze itt felvetőtik a kérdés, hogy akkor ezért ölt bele annyi pénzt az optimalizátor??? hát, erre azt mondom, hogy ő döntött hogy így játszik, ha nem vette komolyan Zarknod-ot, akkor az az ő baja, mindenki számára rejtve maradt a jutalom eddig, így aki bevállalta, az jól járt, aki nem, az se járt rosszul sztem....amúgy én azt sajnálom, hogy kiderült a jutalom, mert így v1 és v2 tud már manipulálni:(
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.65
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2715. hozzászólás - 2009.09.12. 13:37:45
Kedves Awenhai!

A képletemben mindent átlagoltam, sőt nem számoltam a szerencse pozitív módosító szerepével.
Ez annyit jelent, hogy minden állatot normál méretűként számoltam (itt is lefelé csalok, mert az óriási és hatalmas méret nagyobb bónuszt ad, mint amennyi büntetést az apró és a kicsi).

A szörnyelfogásnál is átlaggal számoltam. 30-as a csapdakészítésem, így 8% esélyjel fogok el állatot. Azaz 100-ból 8-at. Ezért van a vadászatnál a CSP-re vetített 0,92-es szorzó, és a sajtolásnal 0,08-as. A sajtolást egyértelmű hogy tudatturbózva végzem, de mivel 5 perc áttennem a turbót, nem fogok sem őskövet sem CSP-t pazarolni rá.

Az hogy mit éri meg egy optimalizátornak és mit nem, szerintem ne Te határozd meg.
Én azért fizetek kemény HUF-al, hogy minél eredményesebb legyek a játékban.
Nem szabom meg Neked hogy ugyanezt Tedd, így kérlek Te se szabd meg nekem hogy én mit tegyek.

Mivel nem vagy a TOP100-as élmezőnyben ezért azt gondolhatod hogy én mindenkit megalázva verek péppé. Igyekszem maximálisan optimalizálni a karakterem (most mondtad hogy túlzásba viszem), mégis rendre vesztem a csatákat még a nálam alacsonyabb szintű ellenfelek ellen is.
Pl. Asmodeus Mortimert el sem találom, pedig 2 szinttel alacsonyabb.
Galmuszkról már nem is beszélve, már régóta el sem olvasom ha megtámad.
Ha a manózás nem lesz csak annyira kompenzálva amennyi energiát beleöltem, akkor még nagyobb lesz a szakadék. Szerintem tudod miről beszélek...

Még egyszer elmondom: én itt pusztán igazságos elszámolást kérek, mivel ezt ígérték.
Tudom hogy magyarok vagyunk és aki valamit jól csinál az biztosan csal, ezért dögöljön meg, de legalább azt vegyétek észre ha valaki nem csak magának hanem másnak is jót akar.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 8.06
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2716. hozzászólás - 2009.09.12. 13:43:50
V1 147k van hátra ,nyávogjatok hangosabban mert kifogytok az időből.
Amúgy birom ezt a hozzáállást engedett a Behó egy kicsit és erre vérszemet kaptak páran.
Még pár száz hozzászólással ez előtt valami olyat olvastam hogy fix a jutalom előre az event előtt le lett fixálva mennyi.
Ha ez változik akkor kezdjük előről az egészet !hiszen így hogy már lassan 110% kap a résztvevő(egyes javaslatok szerint) szerintem jóval többen jóval többet beleöltek volna ebbe az eventbe! (köztük én is)
Pontszám: 4.41
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2717. hozzászólás - 2009.09.12. 13:45:05 (Válasz Awenhai #2713 hozzászólására.)
Csatlakoznék Cyronhoz. Nem vagyok csúcsoptimalizátor, de gyakorlatilag vadászni, sajtolni, tulajdonságot növelni, szakértelmet növelni csak turbózva szoktam, csak olyan tulajdonságot növelek, amin specializáció van (max havonta egyszer váltva, de inkább élve a havi egyszeri ingyenes váltási lehetőséggel). Elég sokan így vannak ezzel, az a ritka, aki nem használ ki minden lehetőséget (errefelé 60. szint fölött). Nem sajnálom magam, ha buknék a manókalandon, ez csak tényközlés. (V1, 815 manó)
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.67
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2718. hozzászólás - 2009.09.12. 14:16:20 (Válasz Awenhai #2713 hozzászólására.)
Cyron atlagokkal szamolt... Sooot, meg egy-ket dolgot szolidan is szamolt, vagy nagyvonaluan kihagyott a szamolasbol.. Amugy a keplet mano olos resze alapjaiban elrontott..
Mi meg azt nem ertjuk, hogy lehet elszorni az eroforrast, aztan meg utalni azokat, akik nem teszik ezt, es ezert elorebb is vannak...
Es ha figyelted, egyetlen egy optimalizator nem nehezmenyezte azt, hogy a kisebb szinteken levok akar pozitivan is jottek ki a dologbol.. Ellentetben azokkal, akik lathatoan orulnek, hogy a jatekosok egy reszet megszivatta a jatekvezetes.. Ezen el kene gondolkodni..
Mi 2 dolgot nehezmenyezunk...
1. Miklos azt mondta nyugodtan manozhatunk, nem a szivatasra megy ki a dolog, de nem is a tapolasra... Az valosag, meg az igeret szoges ellentetben all egymassal...
2. Lehet jopofiskodni.. De a mi szintukon azok, akik nem eventeztek, csak tovabbra is 100%-osan optimalizalva fejlodtek, ezzel a lepeselonybe kerultek azokkal szemben, akik belementek az eventezesbe.. Itt pont azokrol az emberekrol van szo, akik kozelebb allnak a nem veroptimalizalokhoz, hajlandoak voltak kiszallni a 100%-os optimalizalasbol, es massal is foglalkozni.. Ezek egy resze hajlamos arra, hogy a jatekvezetes fele uj otletekel alljon elo, energiat forditsanak a jatek hiabainak felderitesere, es javaslatokat tegyenek ezek javitasara.. Ha ezt a reteget sikerul elkedvetleniteni, az mindenkinek rossz lesz.. De visszaterve a fo vonalra... Nem azt varjuk, hogy jobban jojjunk ki az eventbol, mint aki nem vett reszt benne, de ekkora hatranyba se szeretnenk kerulni, mint ahogy most kinez.....
Pontszám: 8.04
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2719. hozzászólás - 2009.09.12. 14:20:30 (Válasz Solina #2718 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2009.09.12. 14:16:20

1. Miklos azt mondta nyugodtan manozhatunk, nem a szivatasra megy ki a dolog, de nem is a tapolasra... Az valosag, meg az igeret szoges ellentetben all egymassal...


Nektek mit jelentenek Miklós szavai? Azt, hogy legalább annyi erőforrást visszakaptok, mint amit elmanóztatok, plusz még a relikviák és a jutalom? Nektek ez a nem szívatás? Mert nekem ez már a tápolás.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.15
fórumozótomikaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2720. hozzászólás - 2009.09.12. 14:22:36
Rinyasoknak:
http://www.youtube.com/watch?v=DwrqxFSWIB0
Pontszám: 2.47
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!