Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1641. hozzászólás - 2009.08.17. 18:13:40 (Válasz Moderator #1640 hozzászólására.)
Energiaburok van, nem jég

Egyébként hogy van ez, hogy V3-mon végetért, akkor V1-en is, de V2-n nem? Melyik lesz korrigálva, V2 vagy V1? Mert az egyik nem klappol.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1642. hozzászólás - 2009.08.17. 18:23:39 (Válasz Miklós #1501 hozzászólására.)
"Válasz erreIdézetRe: Zarknod ébredése
1501. hozzászólás - Tegnap, 23:13:56
Ahogy korábban irtam, az eseményt a ti igényeitek alapján próbáltuk megtervezni. Ha jól értelmezem az újabb hozzászólásokat, egy komoly problémátok van: hogy unalmas, hogy ugyanazt kell csinálni a 2. fázisban, mint az elsőben. Ennek a következő okai vannak:

Az esemény elkészítése tokkal vonóval nagyjából 2 hetet vett igénybe. Ha a 2. 3. fázis valamilyen drasztikusan más dolog lett volna, akkor az arányosan megnyújtja a fejlesztési időt. Tehát az esemény vagy véget ér másfél hét után , vagy 6 hétig dolgozunk rajta. Az eddigi tapasztalatok alapján egyik variációnak sem örültetek volna. Ha egy játékban egy számottevő ideig tartó tevékenységet raknak be a fejlesztők, elkerülhetetlen valamilyen szintü ismétlődés, mert valaminek a fejlesztése mindig több időbe telik, mint az egyszeri végigjátszása."

Következő lenne a kérdésem. Ezek szerint az event teljesen kész és a 3 rész ugyan arról szól. (mondjuk ezt már tudjuk) Az egész programozása 2 hetet vett igénybe.

Egy két dolgot nem értek. Az a baj hogy ha egy normális, szórakoztató eventet akaratok volna összeállítani akkor azon legalább 6 hétg kellet volna dolgozni?

Vagy csak az első fázis volt kész és meglepődtetek azon, hogy ilyen elánnal ugrottak neki a játékosok és befejezték 7-8 nap alatt. Ez idő meg kevés volt a második fázis elkészítésére?

Ha kész az event akkor miért nem foglakoztatok vele többet és egy szórakoztató minijátékot tettetek be. Szerintem a játékosok töbsége örült volna egy 3x2 hétig tartó szórakoztató minijátéknak egy olyan játéknak ami szórakoztató és élvezetes és főként változatos.

Ha csak az első fázis volt leprogramozva és nincs kész a teljes event akkor miért kezdtétek el?

A baj hogy az általad írt és beemelt két bekezdésben rögtön ellentondások és terelések vannak.

A vége az lesz, hogy mi játékosok vagyunk a hibásak a játék kudarcaiért. A töltések visszaesése azt hiszem a játékosokat igazolja.
Vagy vegyétek ki az eventet vagy dolgozzátok át úgy, hogy az tényleg játszható és szórakoztató legyen.

Ja még egy gyors kérdés rögtön az első mondathoz kinek volt az az igénye, hogy x hétig ugyanazt csinálja egy MINIJÁTÉKBAN.
Az az összehahonlítás megintcsak idegesítő és dűhítő, hogy fogjuk fel úgy mint egy vadászatot, portyázást, vagy térkaput. Az összehasonlítás már csak azért sem állja meg a helyét mert az előbbi egy véges esemény az utóbbiak pedig a játék alapját szolgáltató LE szerző tevékenységek.

Módosítás után:

18:56
Ez most jutott az eszembe: Ha valaki nem vadászik azért nem kap büntetést, ha valaki nem portyázik nem kap büntetést. Ha valaki nem manózik akkor büntetést kap mert a Vp. fele sebességel regenerálódik. A kollektív büntetésről a kut sebesség felezéséről már nem is beszélve.
Tehát azt ne írd, hogy aki nem akar az nem veszt részt benne, mert rá van kényszerítve mindenki.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2009.08.17. 19:02:28-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.71
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1643. hozzászólás - 2009.08.17. 18:25:11 (Válasz Mortimer #1641 hozzászólására.)
Végülis tök mindegy, hogy a V2 most kapja meg a plusszot, és hozzáadódik neki a hátralevőhöz, vagy csak akkor kapja meg, ha az első fázis véget ér.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1644. hozzászólás - 2009.08.17. 18:30:56 (Válasz Ezüstszél #1643 hozzászólására.)
Mi közöm nekem V3-hoz? Nincs ott karakterem, azt se tudom mi történik ott. Miért befolyásolja egy ottani esemény ezt a szervert?

Ha befolyásolja, akkor ezek szerint ha V3 végez, akkor V1 is végez? Akkor V1-en minek tölteni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1645. hozzászólás - 2009.08.17. 18:33:14
Hejhó!

Mim van
Pontszám: 7.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1646. hozzászólás - 2009.08.17. 18:35:22 (Válasz Maci #1645 hozzászólására.)
Komoly a teljesítménye.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1647. hozzászólás - 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként:
-hiba volt toplistát állítani, de főleg manógyilkos toplistát.
-tudatosítani kellett volna az emberekben hogy a lehetőségeikhez mérten vegyenek részt mert nagyot bukhatnak
-szólni kellett volna hogy nem fázisonként lesz díjazás (csak mielőtt winnie beszólna: ha event van, verseny van, ilyenkor a végén díjakat osztanak, fognak is, csak nem tudjuk mit és hogy megérte-e, de mindenki úgy nyomta az első szakaszban hogy azzal számolt hogy már akkor lesz díjazás)
-hiba volt belekényszeríteni mindenkit a részvételbe

a fő hiba szerintem az volt hogy direkt teremtettek versenyhelyzetet, sokan beleugrottak. egy következő eventen sztem Miklósnak és csapatának lesz annyi esze hogy tanul a mostani event hibáiból. csak remélni tudom hogy azok akit nyomtak egy "all in"-t, nem fognak törölni, a V1 elveszíthet olyan legendákat mint Sameed (nekem az), vagy a fórumos ténykedéseiról híres Incubus (tényleg, csipkedhetnéd magad a következő fejezettel, már alíg várom). hogy a topból ki töröl? hmmm... nem hiszem hogy az event miatt törölnek, valszeg ez csak az utolsó csepp a pohárban.

van különbség az event teljes dokumentációjának kiadása és a részleges informálás között. nem kell kiadni az infót a nyereményekről, de arról illett volna hogy az első fázis után nincs díjazás vagy kompenzáció. én betettem az első fázisban 100k-t, a mostaniban is rászánok ennyit majd kb a hétvége fele (talán többet). de az egy nagyon debill ötlet volt hogy a JV rávette az embereket hogy szórjanak ki 4-500 CSPt, és a tényleges nyereség ebből csak egy szinte használhatatlan relikvia lett. én bedobtam összesen 22 CSP-t, nem kaptam relikviát, nem is eröltettem tovább (még a napi manómat se ütöttem, jól időzített pihenéssel elegendő manát regenerálok). fontos a karakterem erönléte, fontosabb mint tönkretenni egy toplista miatt. de van aki más célokat űz, ezért senkit nem ítélek el.
A hozzászólást S0laris módosította 2009.08.17. 18:47:45-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1648. hozzászólás - 2009.08.17. 18:36:16 (Válasz Mortimer #1646 hozzászólására.)
Kifejezetten
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.08.17. 18:36:33-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1649. hozzászólás - 2009.08.17. 18:39:28 (Válasz Mortimer #1644 hozzászólására.)
Úgy látszik, hogy nemcsak a hordák, hanem a világok is versenyeznek. Csak ők díj nélkül. Mivel V3-on amugy is kevesebbet kell tölteni és ott ugy látszik lelkesebbek is a játékosok, ezért valószinüleg ott lesz kész először a harmadik fázis is.
Pontszám: 6.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1650. hozzászólás - 2009.08.17. 18:50:00 (Válasz Maci #1645 hozzászólására.)
Széped van.

Nah, legalább van egy újabb megszerzendő trófea., már ez is jó dolog.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1651. hozzászólás - 2009.08.17. 18:52:06 (Válasz Darah #1650 hozzászólására.)
Melyik a karaktere?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1652. hozzászólás - 2009.08.17. 18:53:22 (Válasz Ezüstszél #1651 hozzászólására.)
Sameed.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1653. hozzászólás - 2009.08.17. 18:54:04 (Válasz Darah #1652 hozzászólására.)
Közben eszembe jutott, de köszi.

Edit: Grat, Sameed.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.08.17. 19:02:09-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1654. hozzászólás - 2009.08.17. 19:52:56 (Válasz S0laris #1647 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.08.17. 18:36:11
csak megjegyzésként:
-hiba volt toplistát állítani, de főleg manógyilkos toplistát.


a fő hiba szerintem az volt hogy direkt teremtettek versenyhelyzetet, sokan beleugrottak. egy következő eventen sztem Miklósnak és csapatának lesz annyi esze hogy tanul a mostani event hibáiból.


az egész játék lényege a versenyhelyzet. ha nem lenne, senki nem játszana a VU-ral. ezt pontosan tudja Miklós. erre épül az egész VU. és az event esetében is ugyanez a helyzet, aki belekezdett komoly erőforrásokkal, mindenki azért csinálta, h szerepeljen a neve a listán. ez hajtja előre az egészet.
Pontszám: 6
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1655. hozzászólás - 2009.08.17. 19:53:15 (Válasz Ezüstszél #1653 hozzászólására.)
az új relikvia egybevág azzal, amit tegnap írtam, hogy a jutalmazás 3-4 relikvia megtalálásának függvényében fog történni és nyilván lehet majd választani, hogy megtartjuk-e a relikviát vagy beváltjuk.
Pontszám: 3.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1656. hozzászólás - 2009.08.17. 20:22:46
Mágiaelnyelő
Mágiaelnyelő

Szint: 30
Varázslat elnyelésedet növeli, szintedtől függő mértékben (+0 varázslat elnyelés)

50. szinten 0 elnyeles???
Pontszám: 6
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1657. hozzászólás - 2009.08.17. 20:24:26 (Válasz Birka #1656 hozzászólására.)
Hagyd Birka, a transzcendális sem működik, legalábbis szövi társamnak 10-es a szakija, ergo 1500-at kéne védjen, 1400 körüli LE volt nála és simán lerabolták
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1658. hozzászólás - 2009.08.17. 20:25:33 (Válasz Birka #1656 hozzászólására.)
Hümm...
Gyanús ez a nagy nemműködés.
Nem attól fognak működni, ha mind meglesznek?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1659. hozzászólás - 2009.08.17. 20:26:35 (Válasz Darah #1658 hozzászólására.)
Nem, Miklós azt írta, hogy a hibákat jelezzük csataszámmal, stb.. Írta is neki vagy féltucat ember kapásból.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1660. hozzászólás - 2009.08.17. 20:29:19 (Válasz Mortimer #1659 hozzászólására.)
Ó...ezt nem láttam.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!