Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9821. hozzászólás - 2008.12.05. 12:15:22 (Válasz Mortu #9820 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:13:43
Mi a Hegyi Mamutfenyő latin neve?
Equisetum Vukgare
Sequoiadendron Giganteum
Lycopodium Complanatum
Pseudotsuga Menziesii

Kicsit sem speciális...


Egyet kell értenem, ha a rókát (vulpecula) vagy a farkast (lupus) kérdeznék, az nem lenne speciális, de ez az erdész téma még rajtam is kifogna.
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9822. hozzászólás - 2008.12.05. 12:15:38
Milyen nemzetiségü a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya?
holland
magyar
norvég
dán

nemzetiségű; most éppen aktuális, ha holnap kirúgják, egyből nem az
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9823. hozzászólás - 2008.12.05. 12:16:41
Ki volt Tom Cruise felesége?

Helyes válasznak Katie Holmes volt megadva, holott ő nem "volt", hanem "van", bár ez változhat. Aki viszont valóban volt, az Nicole Kidman. Már nem emlékeszem, de ha Mimi Rogers is a felsoroltak között volt, akkor meg két lehetséges jó válasz van, de végső soron mindegy, jelenleg -2008. december 5.- rossz a "helyes" válasz!

Követelem a 10%-omat!!!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9824. hozzászólás - 2008.12.05. 12:18:08 (Válasz Mortu #9822 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:15:38
Milyen nemzetiségü a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya?
holland
magyar
norvég
dán

nemzetiségű; most éppen aktuális, ha holnap kirúgják, egyből nem az


Vagy egy nevet, vagy egy leszerződtetési dátumot írnék a kérdésbe, ha valaki hasonló fejtörőn gondolkozik. Kvízszabályzatot javaslok: néhány pont a kérdések formai tartalmát illetőleg.

(Szívesen válaszolok panaszokra, ha nem gond senkinek)
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9825. hozzászólás - 2008.12.05. 12:20:53 (Válasz Mortu #9747 hozzászólására.)
Szerintem ezzel más gond is van. Nem mindenki vadászik a vizslájával. Ha a szomszédomat kérdezed: hobby, Sir.
Pontszám: 5
népszerűZsúúúNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9826. hozzászólás - 2008.12.05. 12:21:36
Kivették a kérdésem a kvízből mert 75%-a a válaszadóknak nem tudta,hogy Szeged múzeumának a neve Móra Ferenc. Ez bizony elég szomorú mert a kisiskolások már Mórát olvasnak és tanulnak róla. Már fel sem merem tenni,hogy Szeged szülötte melyik neves költőnk.De valami marha anime kérdésre arra "illik" tudni a választ.
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9827. hozzászólás - 2008.12.05. 12:22:01
Törlésre:

mi a wincseszter?

láa
program tárolo
tárolo edény
fazék


egyébként a "program tárolo"
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9828. hozzászólás - 2008.12.05. 12:22:55 (Válasz Kagemusha #9823 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2008.12.05. 12:16:41
Ki volt Tom Cruise felesége?

Helyes válasznak Katie Holmes volt megadva, holott ő nem "volt", hanem "van", bár ez változhat. Aki viszont valóban volt, az Nicole Kidman. Már nem emlékeszem, de ha Mimi Rogers is a felsoroltak között volt, akkor meg két lehetséges jó válasz van, de végső soron mindegy, jelenleg -2008. december 5.- rossz a "helyes" válasz!

Követelem a 10%-omat!!!


Én pedig hozzátenném, hogy ifju végzeturaknak speciális lehet a téma (és nemcsak nekik).
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9829. hozzászólás - 2008.12.05. 12:37:16
Az alábbiak közül mi a kuszkusz?
macskafajta
ételfajta
kutyafajta
halfajta

1. növény 2. van ilyen állat is (igaz, erszényes)

Mi történik ha a kerakter képére katintasz?
Semmi.
Vadászat panel jön elő.
Karakterlap megnyílik.
Küldetések jelenek meg

Egy kis helyesírás...
Pontszám: 5
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9830. hozzászólás - 2008.12.05. 12:39:51 (Válasz ArkAngyal75 #9829 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.05. 12:37:16
Az alábbiak közül mi a kuszkusz?
macskafajta
ételfajta
kutyafajta
halfajta

1. növény 2. van ilyen állat is (igaz, erszényes)


Szerintem, ha az "ételfajta" a helyes megfejtés, a kérdésben nemigen látok hibát. Kifejtenéd bővebben? Mert a végén még lepontoznak a semmiért.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9831. hozzászólás - 2008.12.05. 12:42:18
Ti erre mit mondanátok?
Kinek a festménye a Magányos cédrus?

Csontváry
Munkácsy
Dalí
Rippl-Rónai
A szívem vérzik, hogy nem írta ki a festők keresztneveit...
Kidobni nem nagyon akarom, mert akkor Ez a kérdező is átvált a bulvárra, de így meg megintcsak nem jó...
Az egy másik dolog, hogy szerintem hetfőre már kiesik a 25%-s szűrőn...
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.05. 12:44:55-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9832. hozzászólás - 2008.12.05. 12:44:32 (Válasz Vulfynn #9821 hozzászólására.)
Idézet: Vulfynn - 2008.12.05. 12:15:22
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:13:43
Mi a Hegyi Mamutfenyő latin neve?
Equisetum Vukgare
Sequoiadendron Giganteum
Lycopodium Complanatum
Pseudotsuga Menziesii

Kicsit sem speciális...


Egyet kell értenem, ha a rókát (vulpecula) vagy a farkast (lupus) kérdeznék, az nem lenne speciális, de ez az erdész téma még rajtam is kifogna.


Nem beszélve a nevek helytelen írásáról. Equisetum vulgare (mezei zsúrló), a 2. a mammutfenyő, 3. közönséges laposkorpafű, 4. duglászfenyő (jobban szeretem, ha taxifolia a fajneve, mert azt ki lehet rendesen mondani). Az alap baj pedig, hogy a latin nevek 2. tagja (fajnév) nem nagybetűs, csak az első (nemzetségnév). A korpafűhöz hadd tegyem még hozzá, hogy az amúgy is igen nehéz kérdést tovább nehezíti vele, mert ez a faja nem ismert a korpafüveknek, sokkal inkább az általánosban is tanult L. clavatum (kapcsos korpafű). Ja, és a magyarban semmije se nagybetűs.
Pontszám: 6
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9833. hozzászólás - 2008.12.05. 12:47:21
Sajna nem másoltan ki, mert nem is gondoltam a végeredményre. Valahogy így hangzott:
Melyikből NEM készült magyar nyelvű kártyajáték?

Válaszokra nem emlékszem, de köztük volt a Túlélők Földje is, rábökök: helytelen válasz, a helyes válasz a CODEX lett volna...

Értékelni nem lehet már, én pedig nem tudok TF kártyajátékról, de a Behó honlap se
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9834. hozzászólás - 2008.12.05. 12:51:02 (Válasz ArkAngyal75 #9832 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.05. 12:44:32
Idézet: Vulfynn - 2008.12.05. 12:15:22
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:13:43
Mi a Hegyi Mamutfenyő latin neve?
Equisetum Vukgare
Sequoiadendron Giganteum
Lycopodium Complanatum
Pseudotsuga Menziesii

Kicsit sem speciális...


Egyet kell értenem, ha a rókát (vulpecula) vagy a farkast (lupus) kérdeznék, az nem lenne speciális, de ez az erdész téma még rajtam is kifogna.


Nem beszélve a nevek helytelen írásáról. Equisetum vulgare (mezei zsúrló), a 2. a mammutfenyő, 3. közönséges laposkorpafű, 4. duglászfenyő (jobban szeretem, ha taxifolia a fajneve, mert azt ki lehet rendesen mondani). Az alap baj pedig, hogy a latin nevek 2. tagja (fajnév) nem nagybetűs, csak az első (nemzetségnév). A korpafűhöz hadd tegyem még hozzá, hogy az amúgy is igen nehéz kérdést tovább nehezíti vele, mert ez a faja nem ismert a korpafüveknek, sokkal inkább az általánosban is tanult L. clavatum (kapcsos korpafű). Ja, és a magyarban semmije se nagybetűs.


Na jó, de ha előszednétek a józan eszeteket, akkor a mamutfenyő magyar név, valamint a "giganteum" latin névből talán lehet valamit következtetni
Érted mamut nagydarab volt, a giganteumnak pedig mintha köze lenne a "gigászi" szavunkhoz
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 4
fórumozóBalu73Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9835. hozzászólás - 2008.12.05. 12:52:26
Az bosszant a kvíz rendszerében, ha felteszek egy kérdést, és az értékelő nem tudja a helyes választ (általános iskolában tanultuk, Google-ből 1 perc alatt kikereshető) rossz értékelést ad.
Mennyi szabad elektronja van a klórnak?
Lehet., hogy egy alsósnak ez tényleg nehéz.

Mit csináljak az olyan kérdésekkel, aminek én nem ismerem a válaszát?
Majd én is adok szépen negatív értékelést. (mert a Google-t lusta vagyok használni!)
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9836. hozzászólás - 2008.12.05. 12:54:02 (Válasz Kölök #9834 hozzászólására.)
Kikövetkeztettem, de ilyen kérdések legyenek már!
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9837. hozzászólás - 2008.12.05. 12:55:46 (Válasz Zoltanszon #9831 hozzászólására.)
Miért vagytok folyamatosan kiakadva ezen a keresztnév témán? Az egy Raffaellon kívül szinte mindenkit vezetéknevén ismernek, az a fontosabb. Ettől a kérdés a legkevésbé sem rossz. Mindenen lehet fanyalogni, nekem meg az nem tetszik, mikor mindenkit a keresztnevén szólítanak, lásd Győzike
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9838. hozzászólás - 2008.12.05. 12:57:48 (Válasz Mortu #9836 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:54:02
Kikövetkeztettem, de ilyen kérdések legyenek már!


Lesznek, lesznek
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9839. hozzászólás - 2008.12.05. 13:05:59 (Válasz Kölök #9837 hozzászólására.)
Győzikét ne is emlegessük, mert a végén még a következő 10 kérdés Róla fog szólni.
Egyébként részemről a tiszteletről szól a dolog, mert ha már alkotott, csak tudja meg a vilég azt is, hogy Ők Mihály, (Kosztka) Tivadar, Ferenc, stb. Én magam részéről nem szetem, ha csak simán Halásznak hívnak, pedig nagyon büszke vagyok, hogy hordhatom ezt a nevet.

Egyébként ha már Raffello (Sanzio), akkor ott van Michelangelo (Buonarroti), Leonardo (da Vinci)...
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.05. 13:07:12-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 6
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9840. hozzászólás - 2008.12.05. 13:12:01 (Válasz Zoltanszon #9839 hozzászólására.)
Igazad van, kihagytam még pár érintettet...

A tiszteletben is igazad van természetesen. Csupán annyira terjedelmes már ez a topic, hogy teljesen átláthatatlanná vált, esélyem sincs visszanézni, ki miről írt pl. két nappal ezelőtt, valaki reklamálta-e már ugyanazt, mint én stb. Ezért én csak a kirívó hibákra, vagy hülyeségekre szorítkozom.

És engem szinte mindenki a vezetéknevemen hív
Még a nejem is
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 6
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője