Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6401. hozzászólás - 2008.11.14. 10:03:22 (Válasz Cirmos cica #6383 hozzászólására.)
Tényleg túl speciális tudás, hogy az ökolódia az a környezettel foglalkozó tudományág?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6402. hozzászólás - 2008.11.14. 10:24:21
Egy újabb gyöngyszem számomra:

Melyik Fehér megyei település?
Pécs
Dunaujváros
Komló
Szeged

A helyes válasz állítólagosan Dunaujváros.Ami ugye Fejér megyében található és Dunaújváros helyesírásilag.

Fehér megye Románia egyik megyéje, Erdélyben található. Északról Kolozs megye, északkeletről Maros megye, keletről Szeben megye, ...
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 8
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6403. hozzászólás - 2008.11.14. 10:35:30 (Válasz Byzon #6395 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 09:52:50
Melyik Clive Barker könyv főszereplői Cal és Suzanna?
Végső felvonás
Korbács
Arabat
Hírvivő

Tessék nekem megmondani, nagyon műveletlen vagyok ha még egyikről sem nagyon hallottam?
Korbács, olvasd el, nagyon jó könyv, érdemes
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6404. hozzászólás - 2008.11.14. 10:37:07 (Válasz cirip #6403 hozzászólására.)
Igen, még el is találtam akkor, de csak tipp volt...
Tehát nagyon műveletlen vagyok...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6405. hozzászólás - 2008.11.14. 10:38:34 (Válasz Hydro Globus #6400 hozzászólására.)
Én is írtam bajnokságos kérdést, 45,5% tudta rá a helyes választ. Úgyhogy nem túl szerencsés, 10-dik szint alatt nem érdekeltek benne a játékosok, nem fogják tudni sem a szabályait, sem a díjait.

Byzon: nem szépirodalmi mű, lehet tovább élni az ismerete nélkül
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.14. 10:43:34-kor
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6406. hozzászólás - 2008.11.14. 10:51:13 (Válasz Hydro Globus #6401 hozzászólására.)
Idézet: Stubb - 2008.11.14. 09:30:02
"Az Északi sarkon állsz. Melyik égtáj fele tudsz elindulni?

bármelyik
Dél
Észak
bármelyik, Észak kivételével"

Ugyan érdekes kérdés, de meg kell védenem. Tök mindegy, hogy van-e iránytűd és hogy hol vagy. Mindig el tudsz indulni bármilyen irányba


Valóban érdekes kérdés, de nekem meg bele kell szólnom
Én ennyi adatból nem tudom megmondani, mert nem mindegy hol állok az Északi-sarkon. Az Északi-sark tulajdonképpen maga a Föld északi pólusa. Na most onnan szerintem bármerre indulsz, az déli irány lesz.
Ha pedig a kérdező az Arktiszra gondolt, a tágabb értelemben vett Északi-sarkra, akkor onnan valóban bármelyik égtáj felé indulhatok.

Idézet: Bekas - 2008.11.14. 09:56:37
Mikor volt a muhi csata?
1214.04.11
1214.11.04
1241.11.04
1241.04.11

hasonlo szamok ide-oda kevergetese. amugyis tulsagosan lexikalis, hat meg igy. torles, legyszi.


A magyar történelem egyik legnagyobb jelentőséggel bíró csatájának, a tatárjárás kezdetének dátumát tudni túlságosan lexikális?
Ezt inkább nem minősíteném.
A magyar történelem fontos eseményeit legalább kb-ra el tudni helyezni úgy gondolom ha nem is alap, de mindenképpen átlagműveltség. Ezáltal a két 1214-es dátum alapból kizárható.
A másik két dátumból pedig kilogikázható, mert ezek a nagy hódító hadjáratok általában nem télen zajlottak az akkori közlekedési viszonyok miatt.
Egyébként egész pontosan április 11-ről 12-re virradó hajnalban vették körül a a tatárok a magyar szekértábort, tehát bár az összecsapások 11-én kezdődtek, maga a csata 12-én volt. (na, ez már lehet a lexikális kategória )



Idézet: Hydro Globus - 2008.11.14. 10:03:22
Tényleg túl speciális tudás, hogy az ökolódia az a környezettel foglalkozó tudományág?


Mármint az ökológia?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6407. hozzászólás - 2008.11.14. 10:56:00 (Válasz Lanmandragoran #6406 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.14. 10:51:13

A magyar történelem egyik legnagyobb jelentőséggel bíró csatájának, a tatárjárás kezdetének dátumát tudni túlságosan lexikális?


Úgy van! Szépen meg lettünk kérve, hogy évszámokra ne kérdezzünk rá! Tehát igen. Én ha ezt meglátom, akkor a fentiek értelmében gondolkodás nélkül rossz kérdés - lexikális tudásra értékelem, hiába tudom fejből a választ (töriben jó vagyok, csak az irodalom meg a zene terén vannak hiányosságaim, ugye Dragon, cirip? )
Tehát bármilyen fontos dátum is legyen, ez bizony egy rossz kérdés...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6408. hozzászólás - 2008.11.14. 10:56:51 (Válasz Lanmandragoran #6406 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.14. 10:51:13
Idézet: Stubb - 2008.11.14. 09:30:02
"Az Északi sarkon állsz. Melyik égtáj fele tudsz elindulni?

bármelyik
Dél
Észak
bármelyik, Észak kivételével"

Ugyan érdekes kérdés, de meg kell védenem. Tök mindegy, hogy van-e iránytűd és hogy hol vagy. Mindig el tudsz indulni bármilyen irányba


Valóban érdekes kérdés, de nekem meg bele kell szólnom
Én ennyi adatból nem tudom megmondani, mert nem mindegy hol állok az Északi-sarkon. Az Északi-sark tulajdonképpen maga a Föld északi pólusa. Na most onnan szerintem bármerre indulsz, az déli irány lesz.
Ha pedig a kérdező az Arktiszra gondolt, a tágabb értelemben vett Északi-sarkra, akkor onnan valóban bármelyik égtáj felé indulhatok.
Amúgy mióta nagybetűsek az égtájak?
(mármint a kérdésben)
ha a dél a megoldás, akkor jó a kérdés
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6409. hozzászólás - 2008.11.14. 11:04:33 (Válasz cirip #6408 hozzászólására.)
Az égtájak nevei tulajdon nevek! Tehát nagy betűvel írandók, mint az országok.
pl: Észak, de északi irányba halad a karaván.
De ha a Dél helyett azt írod, hogy dél, akkor megyek ebédelni!

Az "Északi sark"ban csak az a hiba, hogy helyesen: Északi-sark. Így kötőjellel!
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.14. 11:07:55-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.20
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6410. hozzászólás - 2008.11.14. 11:20:44 (Válasz cirip #6403 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.11.14. 10:35:30
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 09:52:50
Melyik Clive Barker könyv főszereplői Cal és Suzanna?
Végső felvonás
Korbács
Arabat
Hírvivő

Tessék nekem megmondani, nagyon műveletlen vagyok ha még egyikről sem nagyon hallottam?
Korbács, olvasd el, nagyon jó könyv, érdemes

Foleg a Hirvivo. Bar en Bakerrol azt hittem, hogy kepregenyeket ir
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6411. hozzászólás - 2008.11.14. 11:22:49
Még november 12-én (311. oldal) írtam ezt az ötletet:

Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.12. 08:22:18
Idézet: Neander - 2008.11.12. 06:25:11

Hatsepsut nem is olyan régen leírta, kb 31.000 kérdésnél járunk. Ha minden játékos csak 3 5 naponta tesz fel új kérdést, az is lassan 2000 új kérdés naponta. Minden kérdésre 1 percet szánva napi 33 óra lenne, mire átnézik a kérdéseket. Ha jelzed itt a fórumon, nem más munkájád végzed, hanem teszel valamit azért, hogy emelkedjen a játék színvonala, több ideje legyen az adminoknak az új kérdéseket értékelni, ezáltal egyre kevesebb kerülhessen ki.



Csak észrevételem van.

Ezen hozzászólásokból számomra úgy tűnik, hogy bárki feltehet kérdést, ami azonnal élessé válik, majd az első válaszoló eldönti, hogy az a kérdés maradhat-e?
Nem tudom, hogy ez egyáltalán helyes-e így? ... akár jogilag is?
Tehát bárki bármit kérdezhet?
... szerintem nem helyes.
Javaslatom a következő: a kérdés feltevésnek legyen egy minimális szintje, ha most is van, akkor ez a jelenlegi szintet meg kell emelni.
A kérdések gyűljenek egy "postaládában". Hatsepsut válasszon magamellé 3-5 embert, akiben megbízik (itt a fórumos hozzászólók között vannak "értelmesek"), és megosztva kezdjék ellenőrizni a kérdések szinvonalát. Ha csak annyit tesznek hogy akár a böngészőbe átemelik a kérdést, akkor már az aláhúzza a kérdések helyesírási hibáit, elgépeléseit. --- Wordről nem is beszélve---
Szegény Hatsepsutnak nem lenne annyi dolga.


... és csak egy választ találtam rá de nem tudom értelmezni:
"... (Válasz Edef #6236 hozzászólására.)
Én általában mindent elhiszek amit én írok... "

Én is így vagyok vele...

Persze azóta már egy kicsit világosabb, hogy mindenki írhat, és nem egy vélemény dönt.
De még mindig jobbnak tartanám, ha egy "bizottság"hoz érkeznének a kérdések, s azok gyorsan kitudnák szűrni, a hibás kérdéseket. Ha pedig nem tudják ők sem a válasz, az indoklást megkérhetik privátban a kérdésbeküldőtől "privát levélben", hogy ne kerüljön a fórumra.
Azóta megnéztem az elutasított kérdéseket is. És vannak köztük tényleg jó kérdések, amiket azért dobott ki a gép, mert sokan nem tudják a választ, pedig az általános műveltséghez tartoznak.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.14. 11:31:14-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6412. hozzászólás - 2008.11.14. 11:24:40 (Válasz Edef #6409 hozzászólására.)
hoppá, köszi a korrekciót

viszont nem teljesen igaz, szerintem kicsivel írjuk
meg a helyesírási szabályzat szerint is: (itt a rövidítések nagybetűsségéről van szó)
az égtájak rövidítését: D (= dél), ÉK (=
északkelet)

vagy:
282. A gyakrabban előforduló állandó rövidítések és jelek:
D dél
DK délkelet
DNy délnyugat
É észak
ÉK északkelet
ÉNy északnyugat
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.14. 11:58:29-kor
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6413. hozzászólás - 2008.11.14. 11:29:07
AAAAAAAAaaaaaaaaaa
Milyen színű az Arsenal meze?

kék
kék fehér
piros fehér
piros

A focicsapate? Otthon? Idegenben? Mikor eloszor meglattam a kerdest, nem ilyen finoman gondolkodtam rola
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6414. hozzászólás - 2008.11.14. 11:29:41 (Válasz Byzon #6407 hozzászólására.)
Pillanat. Elnézést ha ez jött le a hsz-emből, nem amellett próbáltam kardoskodni, hogy maradjon a kérdés. Mivel fel van hívva rá a kérdésfeltevők figyelme, hogy évszámok NE!, természetesen elméletileg a rossz kérdés. Bár ennyi erővel a "Mikor halt ki az Árpád-ház?", "Mikor volt a honfoglalás?", "Mikor végezték ki az aradi vértanúkat?", "Mikor fedezték fel Amerikát?" jellegű kérdések mind rosszak, pedig mind kapásból megválaszolható kérdés.
Engem az a "túlságosan lexikális" kategória bánt, erre akartam rávilágítani, hogy bár egymáshoz közel álló, megkevert dátumokból kell választani, igen erős az a túlságos kifejezés egy ekkora jelentőséggel bíró dátumra.

Úgy gondolom, hasonlóan a fővárosokhoz azért nem kéne évszámos kérdést feltenni, mert az egyszerűeket ezerszer felteszik, a nehezek meg valóban lexikális kategória. A mégis feltetteknek pedig egyedi, adminisztrátori elbírálásban kellene részesülniük. Vagy a "mikor" kerüljön fel a tiltott szavak listájára.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6415. hozzászólás - 2008.11.14. 11:33:56 (Válasz Edef #6411 hozzászólására.)
Ezzel csak olyan baj adodhat, hogy valaki pl. egy kicsit elfogultabb a focival kapcsolatban, akkor olyan kerdest is atenged, ami mas nem tenne meg... Vegzettsegtol fuggetlenul.
Peldaul en mint "villanyosmernok" ha irodalomrol van szo, szinte mindent megengednek. Ellenban az elso "celeb" emlitese utan ropulne a kerdes a kukaba.
Senki sem teljesen elfogulatlan
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.11.14. 11:35:27-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6416. hozzászólás - 2008.11.14. 11:35:01
Volt egy kérdés.

"Hányas szintű egy energialövedék varázslat?"

Na már most ezt egy 1-2 szintű karakter honnan tudhatja?
Pontszám: 7.50
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6417. hozzászólás - 2008.11.14. 11:50:09
A napokban 2 kedvenc primitív kérdésem:

Mennyi 10 meg 20?

valamint:

Hány napból áll egy hét?
V1
Pontszám: 7.50
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6418. hozzászólás - 2008.11.14. 11:53:35
Miben segít a fogjul ejtett állat?
Más állat elfogásában
Csak úgy elvan dísznek, és semmire se jó! xD
Vadászatban
Portyában


fogoj?
hehehe... ly, nem j.
amugy meg felesleges baromkodas a 2. valasz.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6419. hozzászólás - 2008.11.14. 11:56:06 (Válasz Zoltanszon #6413 hozzászólására.)
Ehhez a mezes kérdéshez én még feltenném a mikor kérdést is. Nem vagyok egy fociguru, és ha már angol foci, akkor Liverpool, de mielőtt rákerestem is kb 4 színű mezt fel tudtam volna sorolni. A fent feltett kérdésre az egyetlen pillanatnyilag rossz válasz a kék-fehér, ha az idegenbeli mezeket is számítjuk. Az otthoni pedig évszámfüggő, általában piros, vagy piros-fehér. De tavalyelőtt pl sárga volt, tavaly meg majdnem olyan színű mint a hozzászólások háttere itt a fórumon.
Szóval a kérdés nemcsak speciális, de még csak nem is egyértelműen megfogalmazott kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6420. hozzászólás - 2008.11.14. 12:12:01 (Válasz Lanmandragoran #6419 hozzászólására.)
Szoval a helyes kerdes vhogy igy hangzik? "Milyen színű az Arsenal férfi felnőtt focicsapatának meze hazai pályán a 2008/2009-es évadban?"
Nagyon jó....
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!