Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7681. hozzászólás - 2008.11.21. 08:44:20
Értem én, hogy olimpia, meg nehéz kérdések, de azért volt jó néhány, ami mocskosul speciális ismereteket kíván... de ami a pálmát viszi az a "Melyik lap erősebb a Texas Hold-em pókerben?"
...ecsém! Még ha be is jött a tippem, ez azért akkor is durva!
Meg aztán a "Hogy hívják a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?" se semmi... vagy itt mindenki olvasta már a nevezett könyve(ke)t?
Végül, de nem utolsósorban: "Milyen sejtek termelődnek a nyirokcsomókban és nyirokmirigyekben?" Mi vagyok én? Medikus?

Szóval értem én, hogy olimpia, de ez túl durvára sikeredett...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7682. hozzászólás - 2008.11.21. 08:49:24 (Válasz Darkshade #7680 hozzászólására.)
Idézet: Darkshade - 2008.11.21. 08:43:56

Melyik NEM szín az alábbiak közül?
Piros
Kék
Zöld
Fekete

Mi alapján döntsem el? Végül is a tippem bejött, de...


Szerintem a kérdés feltevés a rossz, helyesen úgy kellett volna, hogy Melyik nem VALÓDI szín az alábbiak közül?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7683. hozzászólás - 2008.11.21. 08:52:09 (Válasz Kagemusha #7681 hozzászólására.)
"a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?"

Timothy Zahn: Az utolsó parancs. Egy elég híres trilógia, kár, hogy a vérgagyira sikerült előzmények helyett nem ezt filmesítették meg, 7-8-9. filmként.

Ja, persze, nyilván szerintem is speciális. Fura, hogy nem tisztul az adatbázis, napi szinten visszatérnek ugyanazok a problémák.
A hozzászólást Mortimer módosította 2008.11.21. 08:53:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7684. hozzászólás - 2008.11.21. 09:09:05 (Válasz Mortu #7561 hozzászólására.)
Eltiltanám? Felnégyelném!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
fórumozóMenphisFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7685. hozzászólás - 2008.11.21. 09:09:10
Ki írta a Machbet-et??
Giuseppe Verdi
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Georges Bizet

Ezek a válaszok voltak.
KÖNYÖRGÖM William Shakespeare írta.
Hogy lehet ilyet jó kérdésre értékelni.
Értékeljenek inkább a játék üzemltetői vagy vki aki szívesen veszi az időt és energiát és utánna néz...
Pontszám: 5.67
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7686. hozzászólás - 2008.11.21. 09:11:12 (Válasz Mortimer #7683 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.21. 08:52:09
"a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?"

Timothy Zahn: Az utolsó parancs. Egy elég híres trilógia, kár, hogy a vérgagyira sikerült előzmények helyett nem ezt filmesítették meg, 7-8-9. filmként.

Ja, persze, nyilván szerintem is speciális. Fura, hogy nem tisztul az adatbázis, napi szinten visszatérnek ugyanazok a problémák.


Én olvastam, úgyhogy tudtam, ettől függetlenül speciális... másrészt nézőpont kérdése, nekem bejöttek az előzményfilmek és inkább a folytatások tűnnek erőltetettnek.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7687. hozzászólás - 2008.11.21. 09:14:58 (Válasz Kagemusha #7686 hozzászólására.)
mert mai gyerek vagy, és a csiriviri 3d effektek nélkül már a faliújságot se tudod elképzelni.

igaz, igaz, javítva4
A hozzászólást azreus módosította 2008.11.21. 09:25:53-kor
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7688. hozzászólás - 2008.11.21. 09:15:44 (Válasz Menphis #7685 hozzászólására.)
Idézet: Menphis - 2008.11.21. 09:09:10
Ki írta a Machbet-et??
Giuseppe Verdi
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Georges Bizet

Ezek a válaszok voltak.
KÖNYÖRGÖM William Shakespeare írta.
Hogy lehet ilyet jó kérdésre értékelni.
Értékeljenek inkább a játék üzemltetői vagy vki aki szívesen veszi az időt és energiát és utánna néz...


A kérdés hiányos. Helyesen úgy kellett volna, hogy "Kinek a nevéhez fűződik a Macbeth operaváltozata az alábbi zeneszerzők közül?"
Mert ha már az írásnál tartunk: "Szövegkönyvét Francesco Maria Piave és Andrea Maffei írták Shakespeare azonos című drámája alapján." Zeneszerzők ugyanis legjobb tudomásom szerint maximum hangjegyeket írnak a kottába...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7689. hozzászólás - 2008.11.21. 09:24:16 (Válasz azreus #7687 hozzászólására.)
Idézet: azreus - 2008.11.21. 09:14:58
mert mai gyerek vagy, és a csiriviri 3d effektek nélkül már a faliújságot se tudod elképzelni.


Egyfelől beszélhetnénk róla, ki a mai gyerek (35 múltam, szóval kinek pezsegsz, kicsi plusz? ), másfelől rühellem a mindenféle otromba effekteket.
Harmadrészt magánvélemény, hogy a filmek vagy a könyvek tetszenek-e jobban.

Negyedrészt tanulj meg magyarul: csilivili, nem pedig csiriviri, mivel a kifejezés a "csillogó-villogó"-ból rövidült...
"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna", így viszont...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7690. hozzászólás - 2008.11.21. 09:26:01 (Válasz azreus #7687 hozzászólására.)
...hm, legalább önkritikád van, ezt tisztelem.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7691. hozzászólás - 2008.11.21. 09:27:12
ó, ahányszor én már leégettem magam itt a fórumon
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7692. hozzászólás - 2008.11.21. 09:30:07
Volt egy kérdés, nem másoltam ki, mert nagyon evidens volt. Valami ilyen:

Melyik nem a burgony neve?
csicsóka
kolompér
pityóka
törökbúza

Elsőt (csicsóka) bejelöltem, nem is olvastam tovább, mert az biztos nem burgonya neve.

Na most a következőt kaptam: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: törökbúza"
Ez is igaz, de a csicsóka a napraforgóval áll közeli rokonságban és nem a burgonyával. Tehát két helyes válasz is van.
Ha az olimpia is tele van ilyen hibás kérdésekkel, akkor az az egész olimpia annyit is ér.
És csak a szerencsén múlik, hogy ki kap több hibás kérdést!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűMespeFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7693. hozzászólás - 2008.11.21. 09:32:53
Melyik regényt NEM Kosztolányi Dezső írta?

Édes Anna
Pacsirta
Gólyakalifa
Nero, a véres költő

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


A kérdést én írtam, jó minősítést kapott, szerintem egyáltalán nem spec, hanem a magyar műveltség része. Azoknak, akik még nem tanulták, ott a Google és Wikipedia, kb. 10 másodperc kikeresni. Az Édes Annát és a Pacsirtát illik tudni, de mi lett volna, ha a Nero helyett az Aranysárkányt írom be??? Akkor nincs egyetlen helyes válasz se, mert az biztos valami fantasy?? Lehet nem a Gólyakalifát (Babits Mihály) kellett volna helyes válasznak megadni, hanem Harry Pottert vagy valami más közismert regényt.
Pontszám: 8
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7694. hozzászólás - 2008.11.21. 09:34:53
Sajnos a jó kérdéseknek nincs helye ebben a játékban.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7695. hozzászólás - 2008.11.21. 09:37:44 (Válasz Menphis #7685 hozzászólására.)
Idézet: Menphis - 2008.11.21. 09:09:10
Ki írta a Machbet-et??
Giuseppe Verdi
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Georges Bizet

Ezek a válaszok voltak.
1.
KÖNYÖRGÖM William Shakespeare írta.
Hogy lehet ilyet jó kérdésre értékelni.
2.
Értékeljenek inkább a játék üzemltetői vagy vki aki szívesen veszi az időt és energiát és utánna néz...

1. A Macbeth Giuseppe Verdi egyik négyfelvonásos operája. Szövegkönyvét Shakespeare azonos című drámája alapján írták. (a helyesírás viszont kriminális)
A kérdés feltevő nem tette oda, hogy az operát. De a válaszok csak opera szerzők, tehát csak egy nagyon kicsi logika kellett volna hozzá.


2. Teljesen egyetértek, és ezért harcolok már két-három hete, de teljesen reménytelen!
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.21. 09:40:27-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7696. hozzászólás - 2008.11.21. 09:39:08 (Válasz Hydro Globus #7694 hozzászólására.)
Neked is kidobták a jó kérdésedet, mert nem tudják kellő számban a helyes választ?
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.21. 09:39:31-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7697. hozzászólás - 2008.11.21. 09:39:31
Udv,

Melyik olasz városban található Vatikán?

Firenze
Torino
Velence
Róma


Tudomasom szerint Vatikan egy kulon allam.. nem tartom jo kerdesnek..

T.
Pontszám: 2
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7698. hozzászólás - 2008.11.21. 09:39:45 (Válasz Mespe #7693 hozzászólására.)
Ez nem a kérdést minősíti, hanem a műveltség és a képességek színvonalát. Egyrészt én sem tudnám Google nélkül, másfelől viszont tudom, hogy van Google... ahogyan egy tanárom mondta: "...nem baj ha nem tudod kapásból, ha tudod azt, hol tudsz utána nézni!"
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7699. hozzászólás - 2008.11.21. 09:42:27 (Válasz Trockij #7697 hozzászólására.)
Ez egy jó kérdés!!!
Nézz utána egy kicsit mielőtt ide beraknád.................
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7700. hozzászólás - 2008.11.21. 09:43:56 (Válasz Mespe #7693 hozzászólására.)
Sajnállak, hogy Te is ide jutottál.
De nekem is erre a sorsra jutott a kérdésem.
Marad a sziszifuszi küzdelem a butaság és a fantázia világi "szenny" ellen.
Ami nem baj, csak előtte legyen meg az alap műveltség is.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!