Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7181. hozzászólás - 2008.11.19. 00:54:40
Gondolom így tervezte az illető is, aki a kérdést föltette. Tudom hogy szó szerint rövid üzenet-szolgáltatás, de akkor is a rövid szöveges üzenet az elterjedt fordítása

Rammstein, az Ellenvarázslatról mindenki tudja hogy sárga...

(Ha meg a HKK-t beleteszed a szűrőbe, azzal csak azt éred el, hogy nem fogják azt sem elárulni hogy ez egy HKK-s kérdés...)
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.19. 00:56:42-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7182. hozzászólás - 2008.11.19. 01:04:32 (Válasz Rammstein #7180 hozzászólására.)
Rammstein!
Veled értek egyet és azért mondtam, hogy a HKK, RPS, és minden féle mágia kártya nem az általános műveltséghez tartozik, mint mondjuk az illemtan.
Az illemtant azért hoztam fel, nehogy azt mondják, hogy az összes többi iskolában tanult, valami szakmai...

Na ebbe belegabalyodtam...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7183. hozzászólás - 2008.11.19. 01:04:52 (Válasz Hydro Globus #7181 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.19. 00:54:40
Gondolom így tervezte az illető is, aki a kérdést föltette. Tudom hogy szó szerint rövid üzenet-szolgáltatás, de akkor is a rövid szöveges üzenet az elterjedt fordítása

Rammstein, az Ellenvarázslatról mindenki tudja hogy sárga...

(Ha meg a HKK-t beleteszed a szűrőbe, azzal csak azt éred el, hogy nem fogják azt sem elárulni hogy ez egy HKK-s kérdés...)


Akkon én senki vagyok,mert nem tudtam.Hüpp.
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7184. hozzászólás - 2008.11.19. 06:06:57
Az USA-ban mikor került Roosevelt az elnöki székbe?

1932
1928
1940
1936

A helyes válasz nincs feltüntetve: ROOSEVELT, Franklin Delano (1882-1945)
1933-tól haláláig elnök, egyedülálló módon négyszer választották meg.

Hivatali idő
1933. március 4. – 1945. április 12.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7185. hozzászólás - 2008.11.19. 06:12:36
Sajnos nem tudom szó szerint idézni.

Ázsia kontinense a öld területének hány százalékát teszi ki.
8,6
8,7
8,8
8,9

Kíváncsi lennék ki értékelte,és nem dobatta ki.
V1
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7186. hozzászólás - 2008.11.19. 06:55:56
Csak a helyes válaszok nincsenek kztük!!!

Milyen alapanyagot használnak az abszint készítéséhez?
macskagyökeret
kendermagot
pongyola pitypangot
fekete ürömöt

FEHÉR ÜRÖM!!!!!!


Hány kockából áll a 2*2*2-es rubik kocka?
22
9
4
80
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 4

HERÉLJÉTEK KI a kérdés feltevőt!!!!!!!

Hülye állat az ilyen! Több kérdést nem tehet fel!!!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.86
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7187. hozzászólás - 2008.11.19. 06:57:13
Szervusztok!

A mai termés:

A Narnia Krónikái 1. részének mi az alcíme?

Az Oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény!!!!
Félvér herceg.
Caspian herceg.
Micah.
Miért is kell felkiáltójelekkel segíteni a helyes választ?

***

150 centi az másfél méter?

nem
sokkal több
kevesebb
igen
Törölni kéne.

***

Edef, Miért ordibálsz? Úriember akkor sem viselkedik így, ha ideges. Ráadásnak a kockánál lehetett kétbalkezes, ha a numerikus klavin üti a számokat, ahogy én is tenni szoktam.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.11.19. 07:00:39-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7188. hozzászólás - 2008.11.19. 07:02:14 (Válasz Huligan #7184 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2008.11.19. 06:06:57
Az USA-ban mikor került Roosevelt az elnöki székbe?

1932
1928
1940
1936

A helyes válasz nincs feltüntetve: ROOSEVELT, Franklin Delano (1882-1945)
1933-tól haláláig elnök, egyedülálló módon négyszer választották meg.

Hivatali idő
1933. március 4. – 1945. április 12.

Igazad van.
De a választás és a hivatalba lépés nem (biztos), hogy egy azon évben van.
Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.
És így volt ez Bush-sal is, és így tovább...
De nem tudom az amerikai történelmet, tehát nem tudom, hogy 1932-ben vagy 1933-ban voltak-e a választások, bár, ha azt nézzük, hogy amerikában a választások mindig szökőévben vannak....
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7189. hozzászólás - 2008.11.19. 07:06:24 (Válasz Awenhai #7187 hozzászólására.)
Mert ezt nem el ütötte.

A 8 nem szomszédja semmilyen irányból a 4-nek!

Ezenkívűl valakik, át engedték!

Szóval itt nem csak egy ember hibázott, hanem az egész társaság!
És ez a szinvonalt minősíti, amit már elég régóta mondok.
Ha holnap rasszista, fasisztoid kérdést írok, azonnal felkerül a listára!!!
Szerintem nem helyes kontrolálatlanul engedni kérdést írni!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7190. hozzászólás - 2008.11.19. 07:15:11
Szervusztok!

Edef, nézd meg a numerikus klaviatúrát! A 4-es billentyű a 8-astól balra lefele található, egyetlen sorral lejjebb. Ha valaki nem nagyon gyakorlott tízujjas vakgépelő, akkor könnyen nyúlhat mellé. Tapasztalatból beszélek, én is gépeltem már el ilyet. Kérdésíráskor is, de én átolvastam, és észleltem.

Ha én kaptam volna meg a kérdést, hibás válasszal rossznak jelöltem volna. A kontroll pedig mi vagyunk, egyre inkább ki fog alakulni az a társaság, akik a kérdéseket értékelhetik, és akik véleménye Hatsepsut szemében fontosabb lesz.

Az új szervereken szintén így lesz, bár a kérdésadatbázis azonos. Jó kérdés persze, hogy a továbbregisztráló, aki egy másik szerveren elveszítette a kérdésírási jogot, nem kapja-e vissza... Remélem, hogy nem!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7191. hozzászólás - 2008.11.19. 07:21:51 (Válasz Awenhai #7190 hozzászólására.)
Ahogy írod!

Nem csak sort hibázott, hanem oszlopot is!
Lassan meg akarod magyarázni, hogy elütés?
És mindenki elütötte, aki minősítette a kérdést?
Mert nem szerepel a helyes válasz. Ne mondjad már, vagy a töbiek nem tudnak számolni, de azt hogy a sárgaság bevarázsol egy tyúkot a Holdra ilyeneket meg tudnak?

Ne magyarázd meg!!! Mert magadat is minősíted!
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.19. 07:22:05-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7192. hozzászólás - 2008.11.19. 07:26:13
Micsoda gyöngyszemre bukkantam, és persze már értékelni nem lehetett.

Ki esett ki a Szombat Esti Láz-ból nov. 15-én? (Nem copy-paste, ezért más lehet a szósorrend.)

Na most komolyan.... de tényleg... Már félve várom a 'mit mondott el Magdi néni Berényi Miklósnak a lépcsőházban' típusú kérdéseket.
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7193. hozzászólás - 2008.11.19. 07:36:01
Szervusztok!

Edef, próbálj meg egy kicsit gondolkodni, mielőtt mindenkit csípőből leostobázol. Sorral is lehet hibázni elütéskor, és oszloppal is, Balszerencsés esetben mindkettővel egyszerre. Elég gyakori elütés az a-e betűcsere, mert a legtöbb esetben az e billentyűt a harmadik, az a billentyűt a negyedik ujj üti le. Nézd meg az emberi kéz csontvázát, a két ujj egy kézközépcsontból indul. Ez egy nagyobb távolságú elütés, és gyakori.

A kérdésről: Egy hibás válasz miatt, ha a kérdés nem lenne rossz, nem az "Azonnal törölni"-t kell megnyomni, hanem a "Rossz kérdés"-t, bejelölve a rossz válasz opciót. Ekkor idővel kijavításra kerül, de a javításig még benn marad a kérdés. Rosszabb esetben már a húsz értékelőn kiesik, jobb esetben előbb kerül kiigazításra. Remélem, érzékeled a különbséget: Te mindent törölni akarsz, ami nem tudományos ismeretanyag, vagy hibás; én kijavítanám a nagyobb szamárságokat, mert maga a kérdés jó lenne, csak javítandó.


Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.



Ja, és az írásom időpontjában még nem javítottad: Obama semmi esetre sem lehet 2007 januárjától elnök, csak 2009-től. Most én is gorombáskodjak, hogy nem elütés, mert két oszlopot is tévedtél? Pedig ez is csupán egy véletlen mellényúlás.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7194. hozzászólás - 2008.11.19. 07:49:49
mennyit sebez az enyészmester?
13-50
12-48
15-50
15-49


Mennyi, és Enyészmester; és elég kellemes volt így kora reggel a világ2-es karakteremnél megkapni ezt a kérdést.

Ki írta az Útazás a koponyám körül című művet?


Utazás

Ki az a kiképzett,Magyar űrhajós,aki NEM járt az űrben?


Nem részletezem...


Mit kell fejlesztened ahhoz, hogy el tudj fogni állatokat?
csapbda készítés

Ezt sem...

Melyik nem Forma 1-es csapat?
Toyota
Ferrari
BMW
Ford


Melyik évben? Keringenek róla pletykák, hogy a Toyota fontolgatja a visszavonulást.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.19. 08:03:00-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7195. hozzászólás - 2008.11.19. 07:52:19
Megkaptam vadaszatkor az altalam bekuldott kerdesem, kerdes es valaszok is stimm, tokkal-vonoval.

Hány perc egy fertályóra?

30
15
45
60

Ez a prominens kerdes.
Pontszám: 5
közellenségGorduinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7196. hozzászólás - 2008.11.19. 07:52:49
Mitől fél, akinek szkotofóbiája van?
napfénytől
bezártságtól
macskáktól
sötétségtől

Hibás a kérdésben is és a helyes válasz sincs köztük.
Szkatofóbia piszoktól beszennyeződéstől való félelem ha erre gondolt.
Pontszám: 3
közellenségGorduinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7197. hozzászólás - 2008.11.19. 07:59:59
Egy tizes ranglistán megelőzöd az utolsót, hányadik vagy éppen?
10
9
5
1

Szerinte 10. szerintem meg 9. de MIÉRT ?!
Vegyünk egy futó versenyt az utolsót csak akkor tudod megelőzni ha te vagy az. Tehát te futsz a 10. helyen megelőzöd a 9. helyen lévőt akkor nem lehetsz te a 10. ?
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7198. hozzászólás - 2008.11.19. 08:08:05
Szervusztok!

Gorduin, itt nem arról van szó, hogy nem lehet több induló... Ez amolyan legjobb tíz kategóriás ranglista, mert nem specifikálta, hogy nincs a szereplőkön kívül más.

Tehát nyugodtan megelőzheti valaki a listán a tizediket, akkor az lecsúszik a 11. helyre, aki pedig megelőzte, az lesz a tizedik.

Ha specifikáljuk, hogy egy futóverseny utolsó helyezettjét akarod megelőzni, akkor mögötte vagy, de ez logikai képtelenség, ha versenyben vagy vele. Ha nem, akkor hiába előzöd le, nem történik a versenyszabályok szerint előzés, mert vagy versenyen kívül futsz, tehát nem számít az időd, vagy már lekőrözöd az illetőt, a helyezés akkor sem változik.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenNeanderFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7199. hozzászólás - 2008.11.19. 08:17:02
Jóreggelt!

Mai termés:
Mikur indelt el ez a játék(Végzetúr)?
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7200. hozzászólás - 2008.11.19. 08:26:17 (Válasz Awenhai #7193 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.11.19. 07:36:01

Edef, próbálj meg egy kicsit gondolkodni, mielőtt mindenkit csípőből leostobázol. Sorral is lehet hibázni elütéskor, és oszloppal is, Balszerencsés esetben mindkettővel egyszerre. Elég gyakori elütés az a-e betűcsere, mert a legtöbb esetben az e billentyűt a harmadik, az a billentyűt a negyedik ujj üti le. Nézd meg az emberi kéz csontvázát, a két ujj egy kézközépcsontból indul. Ez egy nagyobb távolságú elütés, és gyakori.

Az nem elütés, hanem betűtévesztés!
Ha az lenne az indok, akkor minden betüt egyszerre kellene leütnünk, mert a kéztőcsontok pedig a két alkarcsontból (az egyiknek orsócsont a neve a másik az alkarcsont) indulnak ki. Azok pedig az egy szem felkarcsontból.

A kérdésről: Egy hibás válasz miatt, ha a kérdés nem lenne rossz, nem az "Azonnal törölni"-t kell megnyomni, hanem a "Rossz kérdés"-t, bejelölve a rossz válasz opciót. Ekkor idővel kijavításra kerül, de a javításig még benn marad a kérdés. Rosszabb esetben már a húsz értékelőn kiesik, jobb esetben előbb kerül kiigazításra. Remélem, érzékeled a különbséget: Te mindent törölni akarsz, ami nem tudományos ismeretanyag, vagy hibás; én kijavítanám a nagyobb szamárságokat, mert maga a kérdés jó lenne, csak javítandó.

És kitudja, vagy aki javítja honnan tudja, hogy mire javítsa?
És valószínű, hogy jelen esetben nem elütés történt, hanem az emberke bölcsen maga elé képzelte a "kockáját" (ami megvalósíthatatlan, tehát nem létező) és látta, hogy egy oldalon csak 4 db kocka vagyon. Elfelejtette szorozni kettővel

Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.

Ja, és az írásom időpontjában még nem javítottad: Obama semmi esetre sem lehet 2007 januárjától elnök, csak 2009-től. Most én is gorombáskodjak, hogy nem elütés, mert két oszlopot is tévedtél? Pedig ez is csupán egy véletlen mellényúlás.

Igazad vagyon! Elgépeltem. De mindjárt az első értelmes olvasó észre vette és jelezte. Már nem akarom javítani, mert azt megtetted helyettem a hozzászólásoddal!
Így lenne a helyes! A kérdéssel is, ha nem mindenki mindent át engedne bírálat nélkül.


Még egy: Ma reggel kaptam három biráni való kérdéset is és abból mind a három átment a "szűrőmön", tehát nem vagyok az a mindent kihajító tipus.
Csak azokat a butaságokat akarom töröltetni, amelyek arra érdemlegesek!
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.19. 08:29:30-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!