Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7641. hozzászólás - 2008.11.20. 23:20:20 (Válasz Hatsepsut #7639 hozzászólására.)
Áldassék érte a Te neved!
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 7
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7642. hozzászólás - 2008.11.20. 23:23:23 (Válasz Lanmandragoran #7634 hozzászólására.)
Már rájöttem a hibámra, és az elvontság jogos, bár mint elöttem már elmondák, helyes válasz nem volt
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7643. hozzászólás - 2008.11.20. 23:30:27 (Válasz Hatsepsut #7639 hozzászólására.)
Nem irigyellek! Ennyi melót...
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7644. hozzászólás - 2008.11.20. 23:48:09
Melyik híd avása után kirobbant "öngyilkos-hullám" apropójából írta Arany János "Hídavatás" c. versét?
Árpád-híd
Margit-híd
Széchenyi lánchíd
Petőfi-híd

Árpád híd, Margit híd, Petőfi híd helyesen írva, a Lánchíd meg így.
Avatása
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7645. hozzászólás - 2008.11.20. 23:49:52 (Válasz Edef #7609 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.20. 21:13:02
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem

De a szakácsok és az ínyencek szerint nem.
Te pedig, kérlek, maradj a kaptafánál.

Kérem szépen, a kérdés !
... és remélem, hogy a helyes választ is fogadja el a gép.


Szóval szerinted cernametélt kell bele? Áruld el nekünk mi az a cernametélt, mert én még csak cérnametéltről hallottam! Think Twice!
Pontszám: 5.67
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7646. hozzászólás - 2008.11.20. 23:58:00 (Válasz Zoltanszon #7635 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.20. 23:10:46
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.20. 23:07:30
...ha van 10.000 tekercsed, a tolvajnak pedig 1000, akkor 10 lopás után mennyi tekercsed marad? A fórumos nickekből kiindulva sok embernek nem okozna olyan súlyos nehézséget a kérdés, de attól még mivel nem VÚ, speciális, rossz kérdés, sokan azt sem tudnák, miről van szó.

Erre azért kiváncsi lennék....


Nekem ez Hódítónak tűnik és rohadt kevés az adat
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7647. hozzászólás - 2008.11.20. 23:59:44 (Válasz Rammstein #7629 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.11.20. 22:56:55
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.20. 22:36:46
Van 30 Ősköved. Veszel egy Koponyazúzót és egy zöld manaitalt. Mennyid maradt?
30 Őskövem.
nem maradt Őskövem.
15 Őskövem.
14 Őskövem.

Namármost. A koponyazúzó 10 őskő. A zöld manaital 500LE tehát 20 őskő marad. Amúgy nem rossz a kérdés...


Tényleg mint kérdés nem rossz. Akkor mondok neked egy olyat hogy van 200000-200000 fád agyagod vasad és búzád. Építesz egy 15-ös szintű búzafarmot. Mennyi nyersanyagod marad, és abból mennyi buzogányost tudsz csinálni?
Ez is egy nagyon jó kérdés, de ha most kezdted a játékot, akkor halvány sejtelmed sem lehet róla. Így ez a kérdés sec. (mellesleg még én sem tudnám rá a választ mert nekem a manna ital csak 225-be kerül, koponyazúzóval még a csatáim során sem találkoztam, pedig nem válogatom a szinteket...
Kaptam egy olyat hogy hányas szintől lehet küldetéseket fogadni. A játékosok nagy részének ez könnyű,de aki most kezfte, annak még sejtelme sem lehet a dologról, tehát ez is spec,


Ezek a kérdések nem speciálisak. Ami a szintre vonatkozik az vagy benne van a súgóban, vagy fogod magad, rákattintasz a toplistára és elkezded átnézni a karaktereket. Mondjuk ezt célszerű kvíz előtt elkövetni. Így a nálad magasabb szintű felszereléseket is megtalálod. Az való igaz hogy az árának sehol nem tudsz utána nézni, sőt, ha már megvetted és régen, és nem emlékszel mennyibe került az még szívás is mert eltűnik a kufártól és nem fogod látni az árát! Ez amúgy jótanács akart lenni mindazoknak akik olyan kérdést kapnak ami az ő szintjüknél magasabban elérhető dolgokra vonatkozik. Remélem tudtam segíteni!
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7648. hozzászólás - 2008.11.21. 00:11:09 (Válasz Hydro Globus #7646 hozzászólására.)
Látom Hydro, valaki kapisgálja! Gondoltam ha a Travi-val példálózunk, akkor a Hódítóból tudok rá kontrázni.

Nem kevés az az adat, ha a faji zsákmánycsökkentő tulajdonságokat nem keverjük bele, és egy fajta tekercsről beszélünk. Ha még azt is beírtam volna, hogy az egyik elf, a másik óriás, én is sírva menekülnék a kérdéstől eme kései órán.

A Hódítóban szerény tudásom szerint a szerzett tekercsmennyiség = a tolvaj adott típusú tekercsének 10%-a, de maximum az áldozat tekercsének 5%-a. Vagyis a módosítók nélkül 2 db szám kell hozzá, amit megadtam.

Na meg ezt 10szer végigsakkozni
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.21. 00:13:29-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7649. hozzászólás - 2008.11.21. 00:11:23
Néhány helyesírási hiba:

A háztartási hűtőnek mi a hűtőfolyadéka ?
Sósav
Jég
Hidrogén
Ammonia <---- Ammónia

Mi a vegyjele a vanádium pentoxidnak?
Nincs ilyen vegyulet! <----vegyület
V2O5
W2O5
VPOP


" Talpra magyar!...."..
hí a haza
reggel vagyon
haza kéne menni már
elöljáró érkezik

Ez meg fölösleges baromkodás, szerintem. De ha nem, akkor is így helyes:
"Talpra magyar, hí a haza!"
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7650. hozzászólás - 2008.11.21. 00:17:17 (Válasz Darun #7645 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.11.20. 23:49:52


Szóval szerinted cernametélt kell bele? Áruld el nekünk mi az a cernametélt, mert én még csak cérnametéltről hallottam! Think Twice!


Darun, szerintem ezt a témát ne hozd fel újra. Légyszíves! Ha jobban megnézed a környező hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy meg lett beszélve, és ki lett tárgyalva, mind ékezettel és anélkül.

Písz
A hozzászólást Atreus módosította 2008.11.21. 00:19:26-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7651. hozzászólás - 2008.11.21. 00:22:54
Ez a kvízolimpia termése.

Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Tardi
Bupu
Mocsi
Thordi

no comment

Elsősorban mi okozza a bőr öregedését?
zsírhiány
helytelen táplálkozás
napfény
vízhiány

Nos,ez mind egyszerre.


Melyik nem szerepjáték?
Shadowrun
Vampire: The Masquerade
Wizards of The Coast
Dungeons & Dragons

no comment

Hány Eiffel-tornyot lehetne építeni az Asszuáni gátépítésnél felhasznált fémekből?
25
17
9
1



Kiknek a párbajai nyomán jött létre a legtöbb vortex ?
Rubin Horda
Zafír Horda
Gyémánt Horda
Smaragd Horda

Ezt hol tudom meg?

Ki a Velvet Revolver gitárosa?
Billy Joe
Jimi Hendrix
Tom Morello
Slash



Mit jelent a zenében a prelúdium?
többtételes mű lassú, utolsó tétele
többtételes mű első tétele
gyors és lassú részből álló egytételes szóló
többtételes, hangszerre szánt mű

én preludiumot találtam

Mi Európa legmagasabb csúcsa?
A 4810 méter magas Mont Blanc.
A 4810 méter magas Mount Everest.
A 8848 méter magas Mount Everest.
A 8848 méter magas Mont Blanc.

yess

Mi Svindler a tünde "foglalkozása"?
Szakács
Árnyvadász
Miniszterelnök
Varázsló

no comment

Hány cohors-ból állt egy légió Caius Marius idején
10
12
4
6

Kérdőjel a végére.Én kellett volna tanulni töriből?

Milyen zenére szoktak X-szelni?
Downtempo
Trip-hop
Hardstyle
Drum and Bass

Mit csinálni?


Ki Trigal Mardek?
Démon
Démonmágus
Király
Kocsmáros

no comment

Milyen betűjelzéssel jelölik az Alfa Romeo modern dízelmotorjait?
D4D
TDI
JTD
DiDD

spec.

A Starcraft II. játékban melyik faj építkezik csak élő anyagból?
Zerg
Tauri
Protoss
Terran

no comment

Kinek a beceneve volt a "Pancho"?
Puskás Ferenc
Illovszky Rudolf
Bozsik József
Hidegkuti Nándor

Ezt lehet illene tudnom,de sajna szerintem spec.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7652. hozzászólás - 2008.11.21. 00:24:37 (Válasz Kortevirag #7632 hozzászólására.)
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 23:05:38
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem




Az alábbi kontinensek közűl melyiknek a legnagyobb a népsűrűsége? (1995-ös adatok alapján)?

Afrika
Ázsia
Európa
Ausztrália

Szeretnék érdeklődni hogy ez miért kapott rossz értékelést??? Olyan értelmetlen kérdések átmennek jó értékeléssel hogy a hajam kitépném, ezt meg rosszra értékelik! Miért? Túl speciális? Vagy ez már lexikális tudás lenne? Azért örülnék ha erre választ kapnék. Aki meg rossz értékelést adott rá, annak inkább nem kívánok semmit! De nézzen kicsit magába!


A vargabélesbe(így,kisbetűvel),mi se diót,se réteslapot nem szoktunk rakni.


Az a kérdés,azért kaphatott rossz értékelést,mert közűl,helyesen közül.És nem lehetett volna kicsit közelebbi időpontot választani?Vagy direkte 1995?Vagy csak azóta nem csináltak népszámlását?Nem kekeckedés,tényleg érdekel.



Utólag én is rájöttem hogy elírtam, de ugye módosítani már nem tudom. Ennek ellenére ha csak egy kicsit is visszaolvasol, láthatod hogy ennél sokkal durvább nyelvtani hibák és magyartalan szavak is úgy átmennek hogy a jobb érzésű ember csak pislog! Egy ü-ű elírás miatt én meg rossz értékelést kapok. Valahogy ezt nem érzem sem korrektnek, sem fair-nek. Ezt pl tegnap kaptam!

Mikor volt az 1956-os "Óvári sortűz"?
1956. október 29-én,
1956. október 27-én,
1956. október 222-én,
1956. október 26-án,

Ez kinek a szűrőjén ment át? Csak azért kérdem mert a helyes válasz az október 222-én, de én eddíg úgy tudtam hogy az október csak 31 napos. Vagy én tudom rosszul? Am az én kérdésemre, mint azt Hydro is írta, nem lexikon kell, csak egy kis paraszti ész kéne!
Azért 95-ös adatot választottam mert ez szerepelt az Atlaszban, mivel az egész Földre számítva nem készítenek minden évben felmérést. Tudtommal. De kérdezhettem volna azt is hogy napjainkban vagy hogy 2020-ban, mert sztem akkora eltérések vannak hogy ez a közeljövőben nem fog változni. Nézz utána, esetleg írj üzit és közlök veled konkrét adatokat, ha tényleg érdekel a válasz!
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7653. hozzászólás - 2008.11.21. 00:26:39 (Válasz Darun #7652 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.11.21. 00:24:37
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 23:05:38
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31



Utólag én is rájöttem hogy elírtam, de ugye módosítani már nem tudom. Ennek ellenére ha csak egy kicsit is visszaolvasol, láthatod hogy ennél sokkal durvább nyelvtani hibák és magyartalan szavak is úgy átmennek hogy a jobb érzésű ember csak pislog! Egy ü-ű elírás miatt én meg rossz értékelést kapok. Valahogy ezt nem érzem sem korrektnek, sem fair-nek. Ezt pl tegnap kaptam!

Mikor volt az 1956-os "Óvári sortűz"?
1956. október 29-én,
1956. október 27-én,
1956. október 222-én,
1956. október 26-án,

Ez kinek a szűrőjén ment át? Csak azért kérdem mert a helyes válasz az október 222-én, de én eddíg úgy tudtam hogy az október csak 31 napos. Vagy én tudom rosszul? Am az én kérdésemre, mint azt Hydro is írta, nem lexikon kell, csak egy kis paraszti ész kéne!
Azért 95-ös adatot választottam mert ez szerepelt az Atlaszban, mivel az egész Földre számítva nem készítenek minden évben felmérést. Tudtommal. De kérdezhettem volna azt is hogy napjainkban vagy hogy 2020-ban, mert sztem akkora eltérések vannak hogy ez a közeljövőben nem fog változni. Nézz utána, esetleg írj üzit és közlök veled konkrét adatokat, ha tényleg érdekel a válasz!


Az enyémen tuti nem,mert én rossz helyesírásra szoktam nyomni ilyenkor.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7654. hozzászólás - 2008.11.21. 00:28:18 (Válasz Kortevirag #7651 hozzászólására.)
hmmm, írásodat tekintve kicsit félve indulok neki a kvízolimpiának..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7655. hozzászólás - 2008.11.21. 00:29:11 (Válasz Lanmandragoran #7648 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.21. 00:11:09
Látom Hydro, valaki kapisgálja! Gondoltam ha a Travi-val példálózunk, akkor a Hódítóból tudok rá kontrázni.

Nem kevés az az adat, ha a faji zsákmánycsökkentő tulajdonságokat nem keverjük bele, és egy fajta tekercsről beszélünk. Ha még azt is beírtam volna, hogy az egyik elf, a másik óriás, én is sírva menekülnék a kérdéstől eme kései órán.

A Hódítóban szerény tudásom szerint a szerzett tekercsmennyiség = a tolvaj adott típusú tekercsének 10%-a, de maximum az áldozat tekercsének 5%-a. Vagyis a módosítók nélkül 2 db szám kell hozzá, amit megadtam.

Na meg ezt 10szer végigsakkozni


Függ attól is hogy hány körről lopod!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7656. hozzászólás - 2008.11.21. 00:32:17 (Válasz Kortevirag #7653 hozzászólására.)
Idézet: Kortevirag - 2008.11.21. 00:26:39
Idézet: Darun - 2008.11.21. 00:24:37
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 23:05:38
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31



Utólag én is rájöttem hogy elírtam, de ugye módosítani már nem tudom. Ennek ellenére ha csak egy kicsit is visszaolvasol, láthatod hogy ennél sokkal durvább nyelvtani hibák és magyartalan szavak is úgy átmennek hogy a jobb érzésű ember csak pislog! Egy ü-ű elírás miatt én meg rossz értékelést kapok. Valahogy ezt nem érzem sem korrektnek, sem fair-nek. Ezt pl tegnap kaptam!

Mikor volt az 1956-os "Óvári sortűz"?
1956. október 29-én,
1956. október 27-én,
1956. október 222-én,
1956. október 26-án,

Ez kinek a szűrőjén ment át? Csak azért kérdem mert a helyes válasz az október 222-én, de én eddíg úgy tudtam hogy az október csak 31 napos. Vagy én tudom rosszul? Am az én kérdésemre, mint azt Hydro is írta, nem lexikon kell, csak egy kis paraszti ész kéne!
Azért 95-ös adatot választottam mert ez szerepelt az Atlaszban, mivel az egész Földre számítva nem készítenek minden évben felmérést. Tudtommal. De kérdezhettem volna azt is hogy napjainkban vagy hogy 2020-ban, mert sztem akkora eltérések vannak hogy ez a közeljövőben nem fog változni. Nézz utána, esetleg írj üzit és közlök veled konkrét adatokat, ha tényleg érdekel a válasz!


Az enyémen tuti nem,mert én rossz helyesírásra szoktam nyomni ilyenkor.


Nekem meg már sajnos nem volt módom értékelni!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7657. hozzászólás - 2008.11.21. 00:33:35 (Válasz Atreus #7650 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2008.11.21. 00:17:17
Idézet: Darun - 2008.11.20. 23:49:52


Szóval szerinted cernametélt kell bele? Áruld el nekünk mi az a cernametélt, mert én még csak cérnametéltről hallottam! Think Twice!


Darun, szerintem ezt a témát ne hozd fel újra. Légyszíves! Ha jobban megnézed a környező hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy meg lett beszélve, és ki lett tárgyalva, mind ékezettel és anélkül.

Písz


Mire idáig elértem, elolvastam a köztes hsz-eket is. Bocs, de a Végzetúr mellett még vagy 5 másik játékkal is játszok, nem időzhetek folyton a fórumon. Písz
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7658. hozzászólás - 2008.11.21. 00:34:08 (Válasz Lanmandragoran #7648 hozzászólására.)
Nem létezik hogy egy tolvajjal ugyanannyit lopsz mint 10000-rel (mármint ha beférsz egyeltalán)... Nameg fáradnak is

EDIT: Ja és egy középiskolás elsős nem feltétlenül tud kamatos kamatot számolni .
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.21. 00:37:26-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7659. hozzászólás - 2008.11.21. 00:36:13 (Válasz Kortevirag #7651 hozzászólására.)
Nem igaz, Miklós szerint nincsenek túlspec vagy hibás kérdések olimpián! Hiszen Ő maga mondta!

A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.21. 00:37:42-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7660. hozzászólás - 2008.11.21. 00:41:19 (Válasz Hydro Globus #7658 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 00:34:08
Nem létezik hogy egy tolvajjal ugyanannyit lopsz mint 10000-rel (mármint ha beférsz egyeltalán)... Nameg fáradnak is

EDIT: Ja és egy középiskolás elsős nem feltétlenül tud kamatos kamatot számolni .


De igen! Hódba nem számít mennyi tolid van. Csak hogy amit lopsz abból mennyi van, a faj meg a távolság.
A hozzászólást Darun módosította 2008.11.21. 00:41:48-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!