Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencLélekmesterFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1161. hozzászólás - 2008.10.06. 21:48:04 (Válasz Endyr #1158 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2008.10.06. 21:22:54
Idézet: Lélekmester - 2008.10.06. 21:19:09
Melyik NEM kard?
Snaga- David Gamel világa (x)
Anduril- KÖzépfölde
Excalibur- britt mitológia
Eldir-M.A.G.U.S:


Hát ilyen kérdések is átmennek a szűrőn.
Valaki tudná nekem ezt értelmezni...
(eltekintve a helyesírási hibáktól...)



ezek mind neves fegyverek kulonbozo mitologiakbol csak kicsit szukszavu a kerdes


Köszi, igy már értem.
Lélekmester - Tökéletes Gyémánt

Pontszám: 7.50
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1162. hozzászólás - 2008.10.06. 22:03:31
Csak hogy tudjátok, a legújabb MAGUS szabálykönyv 512 oldalas.
Ezt a fontos információt másoknak már nem kell tudniuk, és a többi hibát is javítottam/töröltem.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1163. hozzászólás - 2008.10.06. 22:10:01


akkor elrontottam volna... és tényleg meg vagyok lepve
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1164. hozzászólás - 2008.10.06. 23:14:14
Sziasztok!
Némi problémát találtam két újabb kvízben. Az egyikben a Pokolgép jubileumi koncertjére kérdeztek Budapesten 2008-ban. A maximális a 25. volt. Lehet, hogy így hirdetik, de én úgy tudom, 1980-ban alakultak, bár lehet, hogy vénségemre meggárgyultam : .
A másik problémás (nem rossz, mert javítható), amiben arra kérdeztek, hogy melyik nem kukorica. A paszuly, a törökbúza, a tengeri és a málé szerepelt. Ebből a paszuly az bab(ezt kellett megjelölni), de a málé nem kukorica, hanem abból készült lepény.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
irritálóChammaqulFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1165. hozzászólás - 2008.10.06. 23:17:37
nem tudom irta-e mar valaki, de van egy ilyen kerdes, hogy:
"mibol all az emberi test"
valaszok kozott van: atom, sejt

azt hiszem meg velemenyezni kellett a kerdest, es nyilvan ez nem egy rossz kerdes, csak hibas
elore sejtettem, hogy sejt lesz a valasz, de megjeloltem az atomot, ami ugye a helyes valasz (lenne).

tudtommal a sejtek atomokbol epulnek fel, de prove me wrong.
Pontszám: 5
irritálóChammaqulFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1166. hozzászólás - 2008.10.06. 23:20:05 (Válasz Butchman #1111 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2008.10.06. 14:24:23
Hatsepsut,
Teljesen normális az lenne, ha MINDEN kérdést TI hagynátok jóvá, és értékelnétek. Gondolom nem kis meló, de kevesebbet kellene bajlódni velünk, mint így. Ez remélhetőleg garancia lenne arra, hogy tényleg csak értelmes, kérdést kapunk, és az értelmes kérdésünk elfogadása nem múlik az ellenfél játékosok hozzáállásán.


+1
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1167. hozzászólás - 2008.10.06. 23:41:43
Úgy tűnik az új kérdésekben is van újra gond. Én ugyan tudtam a választ, de egy sajátos 3-as csoportosítás kérdést tett fel valaki. TF-es(HKK-s) istenek, színek és "szakma" triók közül kellett a Raia-sárga-katonát bejelölni.
Ez tényleg specifikus és ezért rossz értékelést adtam neki.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 3
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1168. hozzászólás - 2008.10.07. 00:46:06
Szerintem ez is rossz kérdés: Melyik a legnagyobb szervünk? Nem tette hozzá, hogy területre, térfogatra, súlyra, vagy csak bemondásra . Így rossz értékelést adtam rá. Egyébként rájöttem keresés nélkül is, hogy a bőr.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1169. hozzászólás - 2008.10.07. 02:09:16 (Válasz Rius #1167 hozzászólására.)
Az a "sárga" az fehér, a "szakma" az klán (az ŐV-ből), az egész kérdés meg bűzlik a HKK-tól... Ennek ellenére sztem ez a legkreatívabb HKK-s kérdés amit eddig láttam; még csak az ötleteség miatt is szerintem maradhat, HA a kérdést átszövegezik úgy, hogy megnevezik benne a TF-et, a HKK-t és az ŐV-t is
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1170. hozzászólás - 2008.10.07. 05:03:51
Budapest hány megyéből ál ?

Na az ilyen kérdésekért nem csak hogy törölném a kérdést de minusz LE-t is adnék. Legalább olvasná el mit ír összetéveszteni az országot a fővárossal nem semmi.
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1171. hozzászólás - 2008.10.07. 06:47:31
"MI történt a "bostoni teadélután"-on?"

Az egyik válasz:
"Angolok hűséget királynőjüknek egy tea melett."

Kimaradt egy szó szerintem, meg egy "l" betű, ha lehet javítsátok, a kérdés jó
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1172. hozzászólás - 2008.10.07. 07:30:55
Az alábbi autómárkák közül melyik nem tartozik egy konszernbe?
Volkswagen
Seat
Skoda
Audi

Tudtommal (es baratnom Wiki ebben megerositett) mind egy konszern.
Olyan leányvállalatokkal büszkélkedhet, mint az Audi, a Škoda Auto, a Lamborghini, a Bugatti, a Bentley, a SEAT és természetesen a Volkswagen maga.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1173. hozzászólás - 2008.10.07. 07:35:04 (Válasz cirip #1124 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.06. 15:07:16
Ma meghalt Magyarország néhány legszebb köztéri szobrának alkotója. Szeretnék róla kérdést írni.

Csak nem Marton Laszlo? Talalkoztam a kerdessel.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.10.07. 07:35:17-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóCelebornFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1174. hozzászólás - 2008.10.07. 07:37:05
Ma reggel kaptam egy olyan kérdést, hogy "Hova dopták a gyűrűt a Gyűrűk urában (3. részben)?". Az első gondom a "dopták" szóval volt, a második meg, hogy tudtommal nem dobták sehova. Igaz, hogy én csak kétszer olvastam a könyvet, és sokszor láttam a filmet, de attól még emlékezhetek rosszul. Minden esetre a jó válasznak azt adták meg, hogy a Végzet hegyébe. Pedig nem dobta be senki sem a Végzet hegyébe a gyűrűt.
Meg kaptam olyan kérdést is, hogy a nem tudom én melyik csatában a nem tudom én kinek a hajójának mi volt a neve? Hát azért ez elég meredek kérdés. Ez nem lexikális? No meg ismét volt TF-es és HKK-s kérdés. Csodálom, hogy az emberek tudatáig nem jut el, hogy az ilyen kérdések nem ide valók. Főleg azért bosszantanak ezek, mert nekem egy híján minden kérdésemet elutasították, ezeket meg nem. Persze vitatható, hogy mit is jelent a kvíz fogalma...
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1175. hozzászólás - 2008.10.07. 07:44:23 (Válasz Kocos #1172 hozzászólására.)
Teljesen jogos. Autóipari beszállítóként TELJESEN BIZTOS vagyok benne, hogy mind a négy a VW konszern tagja. Persze eltaláltam, mert úgy gondoltam a Seat -ot jelölte be, mint kevésbé közismerten VW terméket...
Emellett még találtam 3 olyat ami nem volt jó kérdés. Sajnos nem tudom pontosan idézni. Az egyik valami logikai feladat akart volna lenni. "Budapestről egy gyorsvonat indul, Salgótarjánból egy személy. Melyik van közeleb?" Mihez bakker? Hihetetlen... Legközelebb kikopizom.
Nem lehet, hogy direkt szabotálni akarják valakik ezt a játékot?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1176. hozzászólás - 2008.10.07. 07:47:03 (Válasz Celeborn #1174 hozzászólására.)
Szervusztok!

Celeborn: Ha már egy tünde-úr nevét használod, nem árt tudni, hogy az Egy Gyűrű megsemmisült, valóban belehullott a Végzet Hegyének a lávatavába. Gollam harapta le Frodó ujját, és a Gyűrű megszerzésének mámorában beleesett a lávatóba, s a Gyűrű, ha nem is dobva, de visszatért kovácsolásának helyére.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
fórumozóCelebornFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1177. hozzászólás - 2008.10.07. 07:49:28 (Válasz Awenhai #1176 hozzászólására.)
Elhiheted, hogy ezzel tisztában vagyok. De beledobta bárki is? Olvasd el amit írtál, és máris kiderül, hogy nem dobta bele senki. A kérdés akár beugratós kérdés is lehetne, mivel a válaszok között szerepelt a senki sem dobta be lehetőség is.
Pontszám: 5
kedvencRaisuFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1178. hozzászólás - 2008.10.07. 07:58:58
A következő kérdést kaptam:

A "tanulás" szakértelmet 5-ről 6-ra mennyi LE-ből növelheted?
660
670
690
680

Nos, történetesen pont 5-ös szintű a tanulás szakértelmem, és nekem 720 LE kell a fejlesztéséhez, de a válasz szerint csak 680. o.o
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1179. hozzászólás - 2008.10.07. 08:03:28
Szervusztok!

Celeborn: Akkor talán értelmes lett volna megkérni Hatsepsutot, hogy igazítsa ki a kérdést a teljesen precízre: "Hol semmisült meg az Egy Gyűrű?" Ekkor persze a "Nem dobták bele" típusú választ "Nem semmisült meg"-re át kell írni.

Ám szerintem logikus, hogy egy fiatal kérdésfeltevő, ha már pongyolán fogalmaz, de helyes választ ad meg, ne legyen célpontja ilyen stílusú kötekedésnek. A lényege a kérdésnak helyes: a Gyűrű megsemmisült a Végzet Hegyén. Esetleg át lehet írni az általad is kifogásolt választ valami egyébre, hogy kevésbé legyen beugratós, de ha az általad kért precizitással fogalmazzák meg a kérdést, bár szeretem az Egy Gyűrű történetét, én rányomom a túl specifikus megjelölést.

***

Raisu: A kérdés, amit kaptál, hibás. Mindenképpen rossz, mert nem lehet ezt pontosan meghatározni, a többi szakértelem szintjétől is függ, a kiszámítási képletben ugyanis szerepel a szakértelemösszeg is.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.07. 08:05:54-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1180. hozzászólás - 2008.10.07. 08:05:58
Újabb problémák. Hiányzik egy r betű a "Mi a neve Fodónak a Gyűrűk Urában?" kérdésből. A másik kérdés szerintem nem csak tőlem kap rossz értékelést? " Mi a neve a Földet közvetlenül követő bolygónak?" Miben követő: méretben , súlyban, sűrűségben? Naptól való sorrendet kérdez, de idegesítően pontatlan kérdés.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője