Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2461. hozzászólás - 2008.10.16. 16:33:47
Milyen embertípus nem létezik?
Trecinoid
Pacifid
Andid
Bambutid

Végül megtaláltam, de nem túl speciális ez egy kicsit?
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2462. hozzászólás - 2008.10.16. 16:36:28
Hány lehetséges helyre léphet az üres sakktábla sarkában álló vezér ( királynő ) ?
24
32
3
21


Nem tudom, és nem is akarom kiszámolni.... Megelégszem annyival, hogy ismerem a szabályokat és nagy ritkán játszom...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 4.29
irritálóBazzi77Férfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Cullinan
2463. hozzászólás - 2008.10.16. 16:40:09 (Válasz azreus #2414 hozzászólására.)
Köszi hogy lehúztad a Cullinan -es kérdésemet.
Azért megpróbálom megvédeni magam.

Légy szíves küldd már el a benne levő helyesírási hibákat!
Való igaz, hogy minden kérdésben szereplő adat rajta volt egy honlapon a gyengébbek kedvéért, mert nem akartam túl nehézre írni a kérdést. (Eddig is jópárat leszavaztak.)

Gondoltam érdekes lehet másnak is, hogy mi történt az egyik leghíresebb gyémántkristállyal.
Átfogamazni sem akartam a kérdést, nehogy nyelvtani hibás legyen. Ezért is várom tágra nyílt szemekkel, mi is volt benne az egetverő hiba.

Sajnállak, ha nem tudsz elolvasni egyetlen bekezdést 4,5 perc alatt.

Ui: a kérdést levették (Hogy a Marsnak 2 holdja van kérdéssel, már vagy 3-szor találkoztam.)

Az a bajom, hogy tele van ez a játék primitív fantasy -sekkel. Rohadtul nem érdekel, hogy kik az orgok, meg zergek meg kith-nagák (bocsi ha elírtam esetleg mindet), mégis keresgetnem kell a történetüket. Ahány ember, annyi ízlés! És ez így nagyon igazságtalan, még azt sem tudják a kérdésírók melyik kérdéssel mi a baj! Ki a bánat dönt itt mi jó, mi nem jó??
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2464. hozzászólás - 2008.10.16. 16:44:50
Melyik a legnagyobb kéz a pókerben?

Full
Straight Flush
Royal Flush
Sor

Nekem pl. egész apró a kezem, az uramé, majd' kétszer akkora.... Szóval tessék?
Pontszám: 6.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2465. hozzászólás - 2008.10.16. 16:45:45
Melyik magyarországi település ókori római neve Sopiane?
Szombathely
Tác
Pécs
Győr

Ööö... Sopianae, de azt hiszem ez már volt korábban.
Pontszám: 5
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2466. hozzászólás - 2008.10.16. 16:50:56 (Válasz cirip #2460 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.16. 16:27:12
amikor esik rá még két méter hó...

wiki: A hegy 8848 m magas, és évente 4 milliméterrel nő.
Biztos más időben mérték, és azóta nőtt meg

edit: most olvasgattam wikit:

Az 1950-es évek indiai mérései szerint: a magasság 8848 m.
Az 1998-as amerikai Everest Expedíció GPS egysége szerint: a magasság: 8850 m
2005-ben a Kínai Állami Földmérő és Térképező Iroda expedíciója szerint: magassága 8844,43 m ± 0,21 m. Az intézet szerint ez volt az addigi legpontosabb mérés. Számításaik során csak a sziklákat vették figyelembe, a rajtuk lévő több méter havat és jeget nem.


Juhúúú! Látom már a következő kérdésemet...
Mind a három adat benne lesz!
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2467. hozzászólás - 2008.10.16. 16:55:17
amúgy tök komoly hogy itt mindenki sír hogy ez is rossz meg az is rossz. De 5 perc van rá adva. Tehát van idő googlizni, könyvet elővenni, haverokat megkérdezni, akármicsoda.
És úgysem lehet olyat kérdezni ami mindenkinek általános művéltség kategóriába esik.
A hibás kérdéseket megértem hogy törölni, de ne kössünk már bele mindenbe csak azért mert én máshogy fogalmaznék, meg ilyenek
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2468. hozzászólás - 2008.10.16. 16:59:47 (Válasz LanMaffia #2467 hozzászólására.)
A nagyobb része az ittenieknek nem azért sír, mert nem lehet guglizni, hanem mert teljesen érdektelen adatok vannk, vagy hemzseg a helyesírási hibáktól. A kvíz nem ezekről szól.
Pontszám: 4.25
népszerűEdem
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2469. hozzászólás - 2008.10.16. 17:29:51 (Válasz Craslorg #2468 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.16. 16:59:47
A nagyobb része az ittenieknek nem azért sír, mert nem lehet guglizni, hanem mert teljesen érdektelen adatok vannk, vagy hemzseg a helyesírási hibáktól. A kvíz nem ezekről szól.


Vegyük ki az összes focis kérdést, mert engem és még sok más játékost nem érdekel.
Vegyük ki a Forma-1-es kérdéseket. Utálom a forma 1-et, megfájdul a fejem a zúgásától.
Vegyük ki a ... tulajdonképpen mi az, ami mindenkinek érdekes?

Nincs ilyen.

Hoppá.
Pontszám: 8.80
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2470. hozzászólás - 2008.10.16. 17:39:05 (Válasz Craslorg #2445 hozzászólására.)
Mindkettő helyes, a posztumusz és a poszthumusz is.
Pontszám: 7.50
közellenségPaskovichFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Help
2471. hozzászólás - 2008.10.16. 18:05:22
Sziasztok!

Lehet csak pechem van,de kb.már 1000 hozzászólás óta kétszer is feltettem egy kérdést,máig nem kaptam rá választ,mikor ahogy nézem egy kérdésre úgy átlag 10-20 hozzászólás után is legkésőbb válasz érkezik.

A remény hal meg utoljára elve alapján immáron 3-szorra is feltenném ugyanazt a kérdést,már csak rutinosan,másolás-beillesztés formájában,hátha végre tudna valaki segíteni...

tehát:

"Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne:

Feltettem egy kvíz kérdést és nem értem miért kaptam rá "azonnal töröljétek" értékelést

illetve ez azt jelenti,hogy a rossz értékelés miatt,ki is veszik majd a kérdéseim közül?

idézem:

"Melyik szó,kifejezés jelentése egyben egy teknős fajnak is?

Alaszkai
Lapos orrú
Pézsma
Smaragd

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!"

Paskovich"
Pontszám: 2.33
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Help
2472. hozzászólás - 2008.10.16. 18:12:08 (Válasz Paskovich #2471 hozzászólására.)
Idézet: Paskovich - 2008.10.16. 18:05:22
Sziasztok!
Lehet csak pechem van,de kb.már 1000 hozzászólás óta kétszer is feltettem egy kérdést,máig nem kaptam rá választ,mikor ahogy nézem egy kérdésre úgy átlag 10-20 hozzászólás után is legkésőbb válasz érkezik.
A remény hal meg utoljára elve alapján immáron 3-szorra is feltenném ugyanazt a kérdést,már csak rutinosan,másolás-beillesztés formájában,hátha végre tudna valaki segíteni...
tehát:
"Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne:
Feltettem egy kvíz kérdést és nem értem miért kaptam rá "azonnal töröljétek" értékelést
illetve ez azt jelenti,hogy a rossz értékelés miatt,ki is veszik majd a kérdéseim közül?
idézem:
"Melyik szó,kifejezés jelentése egyben egy teknős fajnak is?
Alaszkai
Lapos orrú
Pézsma
Smaragd
A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!"
Paskovich"



A kérdéseid között továbbra is látni fogod, de nem lesznek arányosított válaszok...mivel hogy fel sem tették a kérdést a nagy közönségnek...
Jónéhány oldallal korábban láttam, hogy valaki beírta ezt a kérdést, és törlést kért, mivel túl speciálisnak minősítette...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 6.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Help
2473. hozzászólás - 2008.10.16. 18:14:03 (Válasz Paskovich #2471 hozzászólására.)
Van itt egy topic, "A kvíz értékelésének rendszeréről" címmel. Ott Miklós az első hozzászólásában leírja, hogyan, milyen szempotok alapján kell értékelni egy feltett kvízkérdést. Olvasd el szerintem, figyelmesen. Itt a linkje is:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0

És igen, ha a kérdésed "Azonnal töröljétek!" értékelést kapott, kikerül a kérdések közül. Bár ha úgy érted, hogy nálad megmarad-e a listán, azt nem tudom, nekem még nem volt ilyen kérdésem.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2474. hozzászólás - 2008.10.16. 19:06:29
A következő kérdést kaptam: Mennyi (négyzet)gyök alatt -4? A válaszok között, csak a nem értelmezhető volt a logikus, és az is volt a jó megoldás. Csakhogy ez nem jó. Ugyanis a komplex számokat használva már van rá megoldás. Tudom, hogy ez csak kötöszködés, de akkor is lehetne korrigálni.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagProgymFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2475. hozzászólás - 2008.10.16. 19:07:08
Melyik a naprendszerünkben a Naptól számított 8. bolygó?
Plútó
Jupiter
Szaturnusz
Uránusz - jó?
__________________________
Ez bizony a Neptunusz lenne és nem az Uránusz...
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2476. hozzászólás - 2008.10.16. 19:13:19 (Válasz Cassian #2474 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.10.16. 19:06:29
A következő kérdést kaptam: Mennyi (négyzet)gyök alatt -4? A válaszok között, csak a nem értelmezhető volt a logikus, és az is volt a jó megoldás. Csakhogy ez nem jó. Ugyanis a komplex számokat használva már van rá megoldás. Tudom, hogy ez csak kötöszködés, de akkor is lehetne korrigálni.


Ha sem a kérdésben, sem a válaszban nem utalt rá, hogy a valós számok halmazán értelmezve, akkor ez a kérdés nem jó., hisz a komplex számok halmazán valóban van értelmezve negatív szám páros kitevőjű gyöke.
Pontszám: 7.50
kedvencCloudFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2477. hozzászólás - 2008.10.16. 19:46:42
Melyik ország zászlajában nincs piros.

A jó válasz ez volt: Hollandia.

Viszont van benne piros. Idézet wikipediából: "Hollandia zászlaja három egyenlő nagyságú vízszintes sávból áll, amelynek színei felülről lefelé haladva rendre piros, fehér és kék."

Buktam a + LE-t.
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2478. hozzászólás - 2008.10.16. 19:49:36 (Válasz Cloud #2477 hozzászólására.)
Ezt már én is jeleztem, úgy látszik, elkerülte a figyelmet
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2479. hozzászólás - 2008.10.16. 20:00:30 (Válasz Edem #2469 hozzászólására.)
No. Engem nem zavar, ha olyan témaörből van kérdés, ami engem nem érint, de az adott tmakörben ettől még lehet átfogó és egy Vágó műsorban is lazán feltehető. Max okosodok is egy kicsit. De van sajna sok túl specializált kérdés. Igen, én szeretem a focit, forma 1-et, csillagászatot, de ezeket is lazán rosszra rakom, ha túl specializált. És ha az ornitológiában van érdekes nem spec kérdés, akkor azt jónak jelölöm, holott távol áll tőlem.
Pontszám: 6.50
fórumozóDreamLordFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2480. hozzászólás - 2008.10.16. 20:45:45
A "Stargate SG-1" című sorozat hány évadból áll?

10
9
15
5

Mikor indult útjára az Ősök Városa levelezős szerepjáték?

1999 novemberében
1997 szeptemberében
1998 októberében
2000 decemberében

Ezek szerintem nem általános műveltségű témakörök.
Mondjuk tény, hogy az ŐV-s kérdésre a gugli elsőként dobja a választ, ha jók a kulcsszavak.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!