Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1101. hozzászólás - 2008.10.06. 13:44:55 (Válasz Necronis #1099 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.06. 13:38:36
Idézet: Aisling - 2008.10.06. 13:36:35
Idézet: Necronis - 2008.10.06. 13:33:45
Idézet: Repro - 2008.10.06. 13:29:44
Viszont lehetne beugratós, ha Földet fogadná helyes válasznak.


Akkor is rossz lenne. Hisz azt kérdezte, melyik a Naprendszer legnagyobb bolygója, és az nem a Föld. Nincs a helyes válasz a válaszok között, tehát "Azonnal törlendő!". Idézet a kvíz menüpontból:
"Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni"


És ekkor fognak letiltani "helytelen értékelés"ért...


Tudod az a helyzet, hogy nem fogok ilyen és ehhez hasonló kérdéseket jónak értékelni csak azért, hogy ne tiltsanak le. Ha letiltanak, eggyel kevesebb gondom lesz amivel vesződnöm kell


Értem én, eszemben nincs arra kérni, hogy tagadd meg önmagad.. Csupán egy lehetséges folyamodványt vázoltam
Pontszám: 3
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1102. hozzászólás - 2008.10.06. 13:46:56 (Válasz Aisling #1101 hozzászólására.)
Vállalom a következményeket
Egyébként minden olyan kérdést jónak szoktam értékelni, ami javítással tényleg jó, és ilyenkor ide be is írom azzal a megjegyzéssel, hogy kérem javítani
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1103. hozzászólás - 2008.10.06. 13:48:26 (Válasz cirip #1100 hozzászólására.)
Legszívesebben én is csak javítanék, hidd el. Sajnálom, hogy egyáltalán van olyan kérdés, amit rossznak vagy törlendőnek vagyok kénytelen értékelni...
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1104. hozzászólás - 2008.10.06. 14:00:38
Hány eredeti patch jelent meg a Football Manager 2008-hoz?


az ilyeneket toroljetek mar legyszives. nem mindenki jatszik am focit a szamitogepen.
Pontszám: 5
népszerűArqiusFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1105. hozzászólás - 2008.10.06. 14:02:04
Mi a jód vegyjele?

i
l
j
meg még valami volt. Csak elmondanám hogy a vegyjeleket nagy betűvel kezdjük. Legalábbis gimis koromban még így volt. Ezért simán össze lehet keverni a kis L-t a nagy I-vel. javítsátok légyszíves!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1106. hozzászólás - 2008.10.06. 14:04:44 (Válasz Necronis #1103 hozzászólására.)
Nem nyektetni akartalak, igazad van
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1107. hozzászólás - 2008.10.06. 14:09:48
Tehát a nagy felháborodást kiváltó tiltásokkal kapcsolatban:

Az eredeti koncepció az volt, hogy fetételeztük, az emberek normálisan értékelnek. Sajnos kiderült, hogy még a tesztelők között is voltak olyanok, akik folyton az azonnal törölni gombot nyomkodták, hogy a másik ne kapjon lélekenergiát. Ezt szerettük volna kiszűrni a jelenlegi rendszerrel, amely azokat tiltja le, akik rendszeresen az átlagtól eltérő negatív értékelést adnak. Szerintem Ti, akik itt segítitek a javítást, sem bánjátok, ha az olyanok, akik a jó kérdéseket kipontozták, nem értékelhetnek. Csakhogy kiderült, az emberek túlnyomó többsége a teljesen ostoba kérdéseket is jóváhagyja, ezért most sajnos a legjobb értékelőink is kiestek.

Kitaláltunk valami újat, de még dolgozni kell rajta kicsit, és persze leprogramozni, utána visszatérünk a dologra.
Pontszám: 8.80
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1108. hozzászólás - 2008.10.06. 14:12:41 (Válasz Hatsepsut #1107 hozzászólására.)
Ennek nagyon örülök, hajrá

Idézet: cirip - 2008.10.06. 14:04:44
Nem nyektetni akartalak, igazad van


Semmi baj, nem is vettem annak
Pontszám: 3
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1109. hozzászólás - 2008.10.06. 14:15:13 (Válasz Necronis #1081 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.06. 13:02:29
Feltettem egy idióta kérdést kíváncsiságból. Jó kérdés értékelést kapott. Jelenleg 14 jó és 0 rossz válasz van rá. A kérdés és a válaszok:

"Ki volt Batu kán?

Dzsingisz kán unokája.
Útszéli koldus.
Transzvesztita táncos egy melegbárban.
Paralimpiai bajnok gyeplabdában."

No? Ehhez mit szóltok?


A kérdés kikerült a rendszerből, köszönöm. Már az értékelésnél ki kellett volna, hogy bukjon
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1110. hozzászólás - 2008.10.06. 14:21:57
Szervusztok!

Egy tipp: Hatsepsut, te minden kvízkérdést olvasol, és figyeled ezt a fórumot. Első körben talán lehetne próbálkozni azzal, hogy az értékelést elveszitek mindenkitől, és néhány játékosnak, akit intelligensnek gondoltok, adjátok meg a lehetőséget, hogy egyszemélyben dönthessenek a kérdésekről, esetleg öt közülük. Ha valaki intelligens, akkor a melléklikkelés, avagy a tévedés esetén sem fogja törlésre javasolni a jó kérdést. Esetleg, ha megoldható, akkor a hibásság értékelése mellett hozzá is írhat egy rövidebb kommentet a vadászat után.

Talán így kevesebb marhaság szabadul a játékosokra, és akár a gép által kiszórt jó kérdések is visszakerülhetnek a játékba, teljesítve a játszva tanítás remek ötletét.

Ha a ti ötletetek működőképesebb, az is jó lehet, csak az intelligens kérdések jöjjenek vissza a játékba.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.06. 14:23:24-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1111. hozzászólás - 2008.10.06. 14:24:23 (Válasz Hatsepsut #1107 hozzászólására.)
Hatsepsut,
Teljesen normális az lenne, ha MINDEN kérdést TI hagynátok jóvá, és értékelnétek. Gondolom nem kis meló, de kevesebbet kellene bajlódni velünk, mint így. Ez remélhetőleg garancia lenne arra, hogy tényleg csak értelmes, kérdést kapunk, és az értelmes kérdésünk elfogadása nem múlik az ellenfél játékosok hozzáállásán.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1112. hozzászólás - 2008.10.06. 14:25:53 (Válasz Awenhai #1110 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.10.06. 14:21:57
Szervusztok!

Egy tipp: Hatsepsut, te minden kvízkérdést olvasol, és figyeled ezt a fórumot. Első körben talán lehetne próbálkozni azzal, hogy az értékelést elveszitek mindenkitől, és néhány játékosnak, akit intelligensnek gondoltok, adjátok meg a lehetőséget, hogy egyszemélyben dönthessenek a kérdésekről, esetleg öt közülük. Ha valaki intelligens, akkor a melléklikkelés, avagy a tévedés esetén sem fogja törlésre javasolni a jó kérdést. Esetleg, ha megoldható, akkor a hibásság értékelése mellett hozzá is írhat egy rövidebb kommentet a vadászat után.

Talán így kevesebb marhaság szabadul a játékosokra, és akár a gép által kiszórt jó kérdések is visszakerülhetnek a játékba, teljesítve a játszva tanítás remek ötletét.

Támogatom.

Ha a ti ötletetek működőképesebb, az is jó lehet, csak az intelligens kérdések jöjjenek vissza a játékba.
Pontszám: 2.33
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1113. hozzászólás - 2008.10.06. 14:31:47 (Válasz Awenhai #1110 hozzászólására.)
Nem, én sem látok minden kérdést, mert kipróbáltuk, mi van, ha én értékelek: fél nap alatt 400 kérdés lemaradásban voltam, és a kérdésírás üteme egyre nő. Így aztán én csak utólag nézem meg az általatok jelzett kérdéseket, időnként rákeresek a tipikus hibákra, és azokat is javítom/törlöm, amiken közben megakad a szemem.
Pontszám: 8.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1114. hozzászólás - 2008.10.06. 14:37:04
Sziasztok,
Az értékelőket értékelő rendszerünk sajnos nem lett tökéletes. Azt tekintettük, hogy összességében mi volt az értékelések aránya, és aki ezektől nagyon nagy mértékben eltért, azt zártuk ki az értékelésből.
A probléma itt az volt, hogy nagyon sokan jónak értékeltek rossz kérdéseket is, illetve sokan a rossz helyett törölnit nyomtak, ezért nem lett reális az arány.
A következőt fogjuk csinálni:
- Mindenkinek visszaadtuk az értékelési jogot és levettük a "büntetést".
- Megváltoztattuk a kiértékelő rendszert úgy, hogy "gyakorlatiasabb" legyen. Manuálisan végignéztem, kik azok, akiket továbbra is zárol a rendszer, és mindegyik teljesen jogosnak tűnik.
- Aki az új szűrőn sem ment át, azt sem fogjuk büntetni azzal, hogy csak 45 jó kérdésenként tehet fel új érdést. Mindössze annyi fog történni, hogy ő nem fog értékelni, külön üzenettel nem bombázzuk erről.
- Hosszabb távra pedig: már kitaláltunk egy, a fentieket tökéletesítő rendszert, ami tényleg kiszűri a rossz értékelőket. Illetve valószínűleg bevezetünk valamilyen jutalmazási rendszert a jó értékelők számára, ahelyett, hogy a rosszakat büntetnénk.
Addig is, arra kérek mindenkit, hogy az itt, a fórumon megadott, és a játékban, a kvíznél is olvasható értékelési rendszert tartsa szem előtt, amikor egy kérdést értékel.
Pontszám: 8.75
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1115. hozzászólás - 2008.10.06. 14:39:05 (Válasz Miklós #1114 hozzászólására.)
"- Hosszabb távra pedig: már kitaláltunk egy, a fentieket tökéletesítő rendszert, ami tényleg kiszűri a rossz értékelőket. Illetve valószínűleg bevezetünk valamilyen jutalmazási rendszert a jó értékelők számára, ahelyett, hogy a rosszakat büntetnénk."

Ez tetszik, hajrá
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1116. hozzászólás - 2008.10.06. 14:42:24 (Válasz Butchman #1086 hozzászólására.)
Onnan, hogy már kaptam ezt a kérdést. A válaszok U,A,V,I voltak, és V-t fogadta el. Ezekszerint azt nem te küldted, bocsi. Akkor viszont az a kérdéseddel a baj, hogy már volt
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1117. hozzászólás - 2008.10.06. 14:42:33 (Válasz Necronis #1115 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.06. 14:39:05
"- Hosszabb távra pedig: már kitaláltunk egy, a fentieket tökéletesítő rendszert, ami tényleg kiszűri a rossz értékelőket. Illetve valószínűleg bevezetünk valamilyen jutalmazási rendszert a jó értékelők számára, ahelyett, hogy a rosszakat büntetnénk."

Ez tetszik, hajrá


Naja. Oszt' ki dönti el, ki a jó...? Újra ott vagyunk, ahol előtte. najó, kis ráhagyással. És ez is csepp kötekedés
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1118. hozzászólás - 2008.10.06. 14:45:17
Szervusztok!

Egy biztos: ritkítani kéne a kérdésbeküldési lehetőségeken, mert az, hogy naponta egy kérdést beküldhet az, aki nem téved, az túl gyors. Most is azért parkoltatom a kérdésemet, mert nem jut eszembe olyan, ami tanít is, és azok is elfogadják, akik számára már az iskolába járás is felesleges teher. :-D

Jó lehet talán az ötven helyes válasz, aki pedig többet küldött be, mint az így beküldhető kérdésszám, az érje el a következő értéket az új kérdéshez... (x+1. kérdéshez az 50*[x+1]). Talán jobban megbecsülik majd a kérdéslehetőségeket.

Te pedig - elméletileg - választhatsz magadnak segítőket, ha gondolod. Úgyis te vagy az admin, tehát akit kinevezel segítőnek, attól vissza is veheted a jogot.

***

Aisling: Kösz a támogatást, de ne bele írd, hanem mögé, ha nem tudtam volna, hogy mit írtam, nem találom meg a hozzászólásodat. :-D
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.06. 14:47:21-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1119. hozzászólás - 2008.10.06. 14:51:10
És még valami az értékeléshez:
A speciális tudást igénylő kérdések NEM az "Azonnal törölni", hanem a "Rossz kérdés" kategóriába tartoznak.
A hozzászólást Hatsepsut módosította 2008.10.06. 14:52:17-kor
Pontszám: 9
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
1120. hozzászólás - 2008.10.06. 14:55:36 (Válasz Aisling #1087 hozzászólására.)
Tolok neked pár 10-est
Pontszám: 3.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!