Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10001. hozzászólás - 2008.12.06. 15:54:22 (Válasz Mormord #9996 hozzászólására.)
Ide figyelj... Attól h 1 személy nem tudja rá a qrva választ más meg tudhatja.... Én is unom már a qrva Pókémonos meg babámmicsodás qrva kérdéseket deh sirok én emiatt? nem.... És miért nem? Mert próbálok igazodni a bugyuta felfogásotokhoz..... Volt nekem is olyan kérdés h életemben nem hallottam róla löktem 1et hatha szerencsém lesz és eltalálom sajna nem volt szerencsém.... Volt olyan h életemben nem hallottam arról a röviditésről amit az illető kérdező bepakolt elrontottam a választ de nem sirtam itt nektek fórumon h rontottam... Deh ez mar sok... Nem tudom mar hanyadik kérdésem lökitek vissza de mostmár tököm ki van veletek.... Ha bambának érzitek magatokat a kvizhez szedjétek ki ezt a rendszert... Ha viszont hadjatok ne sirjatok h milyen kérdést teszek fel.....
Pontszám: 1.40
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10002. hozzászólás - 2008.12.06. 15:58:43 (Válasz Fekka #9991 hozzászólására.)
Na ide figyelj Te ...
Azt hiszem én voltam aki itt a legagresszívabb stílust merte felvenni. Az amit Te művelsz az már nem csak agresszív, hanem netikettet is sértő. Ezeket a dolgaidat el lehet mondan minden féle fajta trágár szavak nélkül is.
Ehhez, csak egy kicsit több inteligencia kell. Ez a különbség kettőnk (illetve itteni megnyílvánulásunk között).
A kérdésedre pedig: Ha leírsz egy ilyen latinos hangzású egyesület nevét, akkor ha nem latin (spanyol, portugál) anyanyelvű országot választottál volna, akkor biztos átment volna a kérdésed!
Mondjuk: Bulgária, Kína, Anglia, India, Kanada...
Sajnos nagyon sokan vannak akik nem nézik a focit, és még azt sem tudják, mekkora a szabályos "nagypályás" focikapu mérete, ezek szerint miért akarod elvárni, hogy az összes bajnokság összes csapatát tudják.
De még az is lehet, hogy az MLSZ bizottsági tagok közül sem mindenki tudná ezt a kérdést kapásból.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.06. 16:01:32-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 9.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10003. hozzászólás - 2008.12.06. 15:59:43 (Válasz Fekka #10001 hozzászólására.)
Az lenne a lényeg hogy túl kis réteg tudja rá a választ, ezért speciális.
Ami rossz kérdéseket illeti, akár túl speciális, akár helyesírási hibás, ha ide beposztolod javításra kerül.
Pontszám: 5.33
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10004. hozzászólás - 2008.12.06. 16:06:17
1. nem netikettet hanem etikettet.... 2. nem mérte hanem mérete 3. nem össze hanem összes..... Ok.... Lehet picit trágár voltam de ezt ti hoztátok ki belőlem azzal h az utóbbi időben szinte minden kérdésemet visszalöktétek..... Amúgy ha jól tudom lehet használni a google-t is.... Szerinted ha 1 illető e kérdést kapja és rákeres nem találná meg? Szerintem meg megtalálná ahogy én megtaláltam:

Club Sportivo Luqueño - Wikipedia, the free encyclopedia
10 ott 2008 ... So far, Sportivo Luqueño has won two first division titles in the Paraguayan league, in 1951, 1953. They also won the Apertura 2007. ...
en.wikipedia.org/wiki/Club_Sportivo_Luqueño - 61k - Tárolt változat - Hasonló oldalak
Pontszám: 1.57
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10005. hozzászólás - 2008.12.06. 16:06:49
Tisztelt Fekka !

Ez a játék azt gondolom nem neked való. Keress egy olyan - a szintednek megfelelő elfoglaltságot- ahol kitombolhatod magad. Szeretném felhívni a szíves figyelmedet arra, hogy ehhez a stílushoz , amit Te megengedsz magadnak, senki nincs hozzászokva. Hozzáteszem nem is akar hozzászokni senki. Tehát told vissza a szívatót ! Tedd meg ezt kérlek a saját érdekedben is .
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10006. hozzászólás - 2008.12.06. 16:10:36 (Válasz Eviciusz #10005 hozzászólására.)
Tisztelt Eviciusz!!!!!

Honnan tudod h nincsenek hozzászokva? Lehet h éppenséggel hozzá vannak csak nem merik.... Na már most én nem vagyok a többség én Én vagyok és Én ilyen vagyok és nem hagyom magam.... Az igazamért megharcolok....
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10007. hozzászólás - 2008.12.06. 16:14:21 (Válasz Fekka #10006 hozzászólására.)
Tedd ezt úgy , hogy mérsékeled az indulataidat. Lehet , hogy nem tudod, ezért elmondom; többek között ez különbözteti meg az embert az állattól , hogy VISELKEDIK. Moderálja magát, és uralkodik az ösztönein. De ha esetleg nem értettél volna meg, szólj nyugodtan , semmi gond, átvesszük még egyszer!
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 6
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10008. hozzászólás - 2008.12.06. 16:16:42 (Válasz Texex #9997 hozzászólására.)
Idézet: Texex - 2008.12.06. 15:45:09
Idézet: Edef - 2008.12.06. 15:34:23
Mert általános iskola földrajzóráján tanítják.
Lehet, hogy az összes HKK, és Pokemon kártyák színeit tudod, de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!
Ha nem itt élsz, akkor persze ez más tészta. Azt elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!


Magyarország táj egységeit, nagyjából tudom is. De nem hinném hogy általános iskolában az úthálózatot tanítják. Igaz volt vagy 30éve mikor oda jártam. Sajnos a Pokémon kártyákat nem ismerem eléggé , bár a 6 éves fiam már segít benne. A HKK-t meg valahol az első kiadásoknál még ismertem, de mára ott is nagy hiányosságaim lettek.
De a lényeg hogy ne 2-3 falut/várost kérdezzen már egy út mellett az illető. Kérdezze melyik megyében, tájegységen van.

Oké!
nézzük át együtt: Magyarország úthálózatát még Széchenyi Isván "tervei" alapján alakították ki.
Buda (illetve ma már Budapest centrikus).
Minden főközlekedési útvonal (vasútvonal is!) Budapestről indul. (Egy kivételével, de majd az is jön.)
Az első [1] -- mondom még Széchenyi korából -- a Budát Béccsel összekötő út. Ugye mivel a tájegységeket ismered, mint mondtad, ezért itt most ez hagyjuk. Könnyítés kedvéért fektess egy vonalzó Budapest - Bécs vonalra és nézd meg a városokat. (akár fejben).
A többi az óra mutató járása szerint körbe.
[2] északnak Zólyom, Besztercebánya.
[3] Kassa, Miskolcon át
[4] Munkács, Debrecenen át.
[5] Szeged (tovább lett volna Temesvár felé)
[6] Pécsen át Szerbia
[7] Fiume, Balaton déli partja, Nagykanizsán át.
[8] az egyetlen kivétel: Székesfehérvárról indul és Grazba megy, Körmenden keresztül.
Ez pedig szerintem elemi műveltség, és nem autózási ismeretek!
Az utak tovább osztályozása ami megint tiszta logika, de elhiszem, hogy azt már nem tudják az emberek.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.06. 16:18:27-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10009. hozzászólás - 2008.12.06. 16:17:20
Nagyon sok focis, és HKK-s kérdés van már benn a rendszerben, érthető hogy a játékosok nem akarnak többet.
Viszont ez egyben azt is jelenti hogy ugyanennyi HKK-s, Forma 1-es és fantasy regények szereplőinek magánéletére vonatkozó kérdés is visszadobásra kerül.
Én nem úgy látom hogy érdemes lenne ezért harcolnod, bár ez egy igentiszteletre méltó korú klub, mégsem elhíresült annyira hogy többen is ismerjék, ne csak azok igazán otthon vannak ebben a témában.
Pontszám: 6.80
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10010. hozzászólás - 2008.12.06. 16:27:48
Melyik tudományág esetén nincs Nobel díj?
fizika
matematika
biológia
kémia

Biológia Nobel-díj nincs! Hacsak nem az Élettan- és Orvostudományira gondolsz. De azért az egy kicsit más!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
közellenségFekkaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10011. hozzászólás - 2008.12.06. 16:31:47
Matematikusok nem kapnak Nobel-dijat mert Alfred Nobel felesége 1 matematikussal csalta meg Nobel-t aki dühből és bosszúból fosztja meg a Matematikusokat a dijtól.....
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10012. hozzászólás - 2008.12.06. 16:34:06 (Válasz Fekka #10011 hozzászólására.)
Nem irtam oda, hogy két megoldás létezik!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10013. hozzászólás - 2008.12.06. 16:56:34 (Válasz Edef #10008 hozzászólására.)
Kösz Edef ezt így valahogy én nem tudtam, ki maradt a taníttatásomból, olvasmányaimból/ pedig elég széles körűen próbálom magam művelni/. Most ennyivel okosabb lettem. De továbbra se értem, minek kéne tudnom hogy a 6 os út mellett milyen települések fekszenek. Ok hogy a végcélból kitalálom a Pécs vonal a jó.De miért kéne tudnom hogy Pakson is keresztül megy, vagy 5km odébb megy és akkor már nem.
Sokat gondolkoztam egy ilyen kérdésen:
Hány kilométerre van Balaton, Ózdtól?
20km
80km
140km
250km
De túl spec mert a környéken sokan tudnák, de Pécsen nem hiszem hogy sokan.Persze Googleba ezt 1perc alatt kilehet találni.
A hozzászólást Texex módosította 2008.12.06. 17:11:57-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
fórumozóLady ArkonNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10014. hozzászólás - 2008.12.06. 17:08:06
Melyik nem StarCraft könyv az alábbiak közül??
Tűzkeresztség
Teremtők árnyai
Ghost Nova
A sötét tempolomosok halála

Ezt elég speciálisnak ítélem meg.Nem Star Craft-ozom azt sem tudom mi az.Na ez rossz szöveg volt.Annyit tudok hogy egy játék és kész.Meg szerintem nem is egy lexikális tudás.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10015. hozzászólás - 2008.12.06. 17:12:29 (Válasz Texex #10013 hozzászólására.)
Pedig feltehetnéd, jó kis beugratós kérdés. Már csak kíváncsiságból is, hogy mi lesz az eredménye. Ha nem írod oda, hogy a környékieknek könnyű, simán beugrottam volna. Talán mert nem vagyok környéki.

Idézet: cirip - 2008.12.06. 14:21:15

Enyimé tényleg kicsit spec, de éppen sivatagi róka lázban égtem, és gondoltam érdemes mindenkinek megismerkedni velük
de nem sértődöm meg, ha törlésre kerül.
(Lan, egy kérdésemet már töröltetted, vendetta lesz a vége )


Ebből is látszik, hogy mi is emberből vagyunk. Én hál'istennek még nem találkoztam idekinn kérdésemmel, de esett már ki több 25%-on. Igazság szerint a pincsis kitételen akadt meg a szemem, aztán elkezdtem alaposabban guglizni. Nem vitatom, tényleg érdekes jószágok. A fejük mondjuk Yodára emlékeztetett, de aranyosak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10016. hozzászólás - 2008.12.06. 17:29:25 (Válasz Lanmandragoran #10015 hozzászólására.)
Lehet később felteszem, ha tényleg tetszik.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10017. hozzászólás - 2008.12.06. 17:49:09 (Válasz Texex #10013 hozzászólására.)
Főleg, ahogy írod Borsod megyében van Balaton nevű község.
Mert remélem Te is arra gondoltál, mert ha a tóra gondolsz, az elég hosszú, hogy vita tárgyát képezze.
Egébkén pedig, ha úgy van ahogy állítottad, és tudod, hogy a felsorolásból mely települések, városok merre vannak, akkor máris ki lehetett találni.
Az biztos, ha olyan kis eltérések lettek volna a települések útvonala között, akkor ugyanúgy ágállanék ellene, pedig merem állítani, hogy Budapesti lakos létemre ismerem az országot.
Munkámból kifolyólag évente csak idehaza elautózom kb 50e km-t.
... és nem az én kérdésem volt.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10018. hozzászólás - 2008.12.06. 17:54:29
A kérdésben van a lényeg!!

Milyen messze van Balaton, Ózdtól?

Ha a tó kell akkor így kell írni.

Milyen messze van a Balaton, Ózdtól?
A hozzászólást Texex módosította 2008.12.06. 17:54:56-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10019. hozzászólás - 2008.12.06. 18:01:14
A "Fütyülős" szó melyik ital fajta jelzője?
Vodka
Whisky
Abszint
Pálinka

Szokásos: alkoholos kérdés. Mellesleg engem személy szerint nem zavar, ezekre legalább tudom a választ...


A másik gyöngyszem: (Tudom, hogy már volt!)

"Ha egy versenyen veszel részt, és megelőzöd az utolsót, hányadik helyen végzel?"

Már megvitattuk párszor, hogy ez egy rosszul feltett kérdés, mivel többféleképpen értelmezhető.
Helyes válasznak "Ez lehetetlen" van megadva. Márpedig van olyan verseny (pl. körverseny), ahol igenis meg lehet előzni az utolsót (lásd pl. Forma-1). Ebben az esetben pedig az "Ezekből az adatokból nem derül ki" a helyes válasz.
Kérem törölni a kérdést!
Pontszám: 5
kedvelt tagDiablo90Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10020. hozzászólás - 2008.12.06. 18:06:26
Hogy hivják a növérenet?
Luca
Julianna
nincsen
Ferenc

no comment...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője