Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagButch111Férfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3421. hozzászólás - 2008.10.23. 21:07:55 (Válasz Dame Aleana #3420 hozzászólására.)
Barmi jó kérdés.
Tényleg tetszik.
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3422. hozzászólás - 2008.10.23. 21:08:01 (Válasz Darun #3396 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.10.23. 18:33:52
Tudom, így is rengeteg hozzászólás született már ide, de megint nagyon magyarok vagyunk! Engedelmetekkel én kitennék néhány nekem tetsző kérdést is, amiket én valóban(!!!) jónak értékelnék! Ne mindíg csak a rosszat említsük meg!

Frank Herbert Dűne c. regényében kik az őslakosai az Arrakis bolygónak?
Atreides-ek
Fremenek
Ordosok
Harkonnenek


OFF:
Kedves Darun,

Én a két könyv közül egyiket sem ismerem, így számomra ez fix, h rossznak értékelendő.. sőőt.. továbbmegyek, speciális is..
De mivel nem vagyunk egyformák, ezért kellene (?) talán mindenkinek olyan kérdést feltennie, ami az alapvető műveltséghez (?) hozzátartozik, maximum igényel némi logikát és észt(?). De sajnos ez nem sok van..

ON:

Mi a világ leggyorsabb utasszállitó repülögépe?

B 747
Tu 154
A 320
Concord


utasszállító
repülőgépe
Ha pedig nyelvhelyességet is néznénk, akkor inkább Melyik (ezek közül)..
Sőt.. a felsoroltaknál szerintem a betű után közvetlenül jön a szám és nem kihagyással, de ebben nem vagyok 100 % - ig biztos.

Mi a cink vegyjele?

zm
c
zn
sn


A kérdés jó, de én a vegyjeleket nagybetűvel írnám.. Legalább a kezdőbetűt..

Melyik városban játszódik a "Drót" című bünügyi sorozat?

New Jersey
Baltimore
Chicago
Detroit


Továbbra sincs ékezet a billentyűkön? bűnügyi..

Kérném a javításokat / javításukat

Köszi, T.
Pontszám: 7.50
népszerűDame AleanaNő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3423. hozzászólás - 2008.10.23. 21:08:30
Hydro Globus
erre gondoltam, hogy "nem jo" egy link, amikor nem mukodik, nem lehet rakattintani

Pedig most nincs benne szokoz
na mindegy rahagyom, majd nem linkelek...
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3424. hozzászólás - 2008.10.23. 21:13:20 (Válasz Dame Aleana #3420 hozzászólására.)
Miket meg nem tudunk! Most én is meglepődtem! Mindazonáltal való igaz hogy magyar amatőr (és kevésbé amatőr9 csillagászok gyakran fedeznek fel új égitesteket!
Ami a Titanic-ot illeti... Ez valóban számomra is rossznak tűnik, ha jól emlékszem a Lusitania volt az ürügy amivel az amerikaiak beszálhattak az európai háborúba! (igaz, akkor még csak hadianyagot szálítottak elsősorban)
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3425. hozzászólás - 2008.10.23. 21:21:02 (Válasz Trockij #3422 hozzászólására.)
Tiszteletem!
Mint írtam, a könyvet én se olvastam, a filmet viszont láttam! Való igaz hogy sokan rámondhatják erre-arra hogy "alapmű", attól még nem lesz az valami. És sajnos az én ismereteim is rendkívül hiányossak. Lehet hogy szerinted nagyon specifikus a kérdés, én ezt nem is vitatom! Csak tetszésemet fejeztem ki a kérdést illetően! Megjegyezném még hogy hanyagolom az önfényezést ergó ezek nem az én kérdéseim! Másokat próbáltam meg dícsérni!
Ami az utasszállítókat illeti... a helyes válasz elvileg a Concorde, de ha jól tudom azok már nem repülnek! Javítson ki valaki ha tévedek! Azt csak néhány ember kedvéért említeném meg hogy a végéről lemaradt egy "e" betű, mert azt Concorde-nak írják!
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3426. hozzászólás - 2008.10.23. 21:37:15 (Válasz Darun #3425 hozzászólására.)
A Concorde-ok már nem repülnek
Pontszám: 5.50
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3427. hozzászólás - 2008.10.23. 21:44:39 (Válasz Mortu #3426 hozzászólására.)
Nagyon szépen köszönöm a választ/megerősítést! Azért még is elgondolkodtató, hogy annak ellenére hogy már nem használják célszerűen, még az marad a leggyorsabb! Szóval... Minden relatív! Pontosítani kéne a kérdést! Szerintem!
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3428. hozzászólás - 2008.10.23. 22:25:01
Na azért ez kriminális... Te jóóó ég...

Ki zenésítette meg a Szózatot?

Erkel Ferenc
Mosonyi Mihály
Egressy Béni
Liszt Ferenc


A kérdésre eddig 10 jó és 8 rossz válasz érkezett.
Pontszám: 6
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3429. hozzászólás - 2008.10.23. 22:25:59
Idézet: Darun - 2008.10.23. 19:23:52
Idézet: Necronis - 2008.10.23. 19:16:03
A Battletech univerzumban melyik egység a domináns fegyvernem?
birodalmi lépeget
űrgárdista
ornitopter
csatamech


A harmadik sztem ornikopter, bár ezt csak tippelem mert még az életben nem hallottam ilyet!

Az ornitopter a "csapkodószárnyas repülőgép" elnevezése, ami nagyjából úgy repül, mint a madarak.

Idézet: Timejja2 - 2008.10.23. 15:49:00
VAn egy kérdés.Melyik nem Franz Kafka mű. És az a helyes válasz hogy Az átváltozás. De az átváltozást ő írta szerintem. Viszont Az amerika című mű ha létezik is,tuti nem az ő szerzeménye. Ennek lécci nézzen utána vki,és javítsa ha igazam vam.Ebbe már régebben egyszer belefutottam.Csak most jutott eszembe.Ez a kérédés az indulás óta fenn van.Köszi!

Ezt már más is kérdezte. Csak hát ez a kérdés nem Kafka művet, hanem regényt kérdez, és Az átváltozás nem regény, bár tényleg Kafka.

Idézet: Csirguz - 2008.10.22. 20:51:14
Egyesek azt állítják, a tündér népség különösen tart egy anyagtól. Mi ez?
Pozdorja
Vas <<<-- (szerk.) Vas a jó válasz ha belefutnátok.
Narancslé
Polietilén

Mivan? Esetleg a regényt-írót, vagy valami, de még így sem lenne jó a kérdés mert nagyon nehéz!

Annyira azért nem nehéz, mert gyengék a választási lehetőségek mellette. Amúgy nem íróhoz kapcsolódik, hanem angolszász mitológia/néphit. Ez itt nem az "elfekre", hanem a "fairy-folkra" vonatkozik, akik ha jól emlékszem leginkább Szentivánéjkor jönnek elő, és gyerekeket ragadnak magukkal, halálra táncoltatják azokat, akik meglátják őket, és hasonlók. Amúgy jó forrás róluk pl. Raymond E. Feist: Tündérmese című regénye, ami nem fantasy, hanem inkább horror-jellegű. Lehet, hogy elő is veszem, mert jó rég olvastam már.
Szerintem ez érdekes kérdés, ha nehéz is, legfeljebb majd kipontozódik.(A kérdést nem én írtam.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.23. 13:41:59

Mit neveznek Erdélyben Madártemetőnek?

Ez egy nagyon jó kérdés, kár, hogy valószínűleg ki fog esni.

Nem hiszem, mert 67%-on áll.
Pontszám: 6.50
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3430. hozzászólás - 2008.10.23. 22:35:04
Ma tudtam meg, hogy pár napja kivették a játékból annak nyilvántartását, hogy ki melyik kérdést kapta már meg. Ez azért történt, mert majdnem 20ezer kérdésnél tartunk, és kezdte észrevehetően lassítani a játékot az ellenőrzés.
Így most - megkaphatjuk saját kérdésünket is;
- megkaphatjuk ugyanazt a kérdést többször.
A nagyszámú kérdés miatt ezeknek viszonylag kicsi a valószínűsége, de azért előfordul.

DE: Ha értékelhetsz egy kérdést, amiről tudod, hogy már biztosan szerepelt, akkor az új kérdés, nyugodtan küldd vissza "Rossz kérdés - már szerepelt" címkével.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3431. hozzászólás - 2008.10.23. 22:35:46 (Válasz Hatsepsut #3429 hozzászólására.)
Én ennyire nem merültem el a Dűne világába! De anno egy újságba láttam cikket (még a 90-es évek első felében volt) egy kalandjátékból aminek az egyik képén egy ilyen szárnyas izé volt! Tényleg nem akarok hülyeséget mondani mert csak futólag láttam és az univerzumot is csak a filmből ismerem, de az nem ornicopter?
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3432. hozzászólás - 2008.10.23. 22:37:42 (Válasz Hatsepsut #3430 hozzászólására.)
De ha visszaküldöm azzal nem éri magát a kérdést negatív hatás? Úgy értem, honnan fogjátok tudni hogy ez ugyan az a kérdés vagy valaki más feltette mégy egyszer??? (remélem érthető mire akarok rámutatni)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3433. hozzászólás - 2008.10.23. 22:45:50
Mely földrészeken élt a Lystrosaurus?
Észak-Amerikában, Afrikában és Európában
Ausztáliában és Dél-Amerikában
Afrikában, Ázsiában és az Antarktiszon.
Ázsiában és Európában

Egyiken se, mert akkor meg nem voltak ilyen foldreszek.

Melyik egy Anime sorozat címe?
Hellsing
Arigato
Seizo
Kallisto

Kutatgattam utana, de tok eselytelen megtalalni. Gondolom az egyik egy film, a tobbi meg sorozat.

Hány gyerektől jár a nagycsaládos kedvezmény?
3
2
4
7

Hol? Mire?

Miniszter szo eredeti jelenteset firtato kerdesbe legalabb 3-szor belefutottam, lehetne szorni kozuluk.
Pontszám: 7.50
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3434. hozzászólás - 2008.10.23. 22:55:29 (Válasz Darun #3432 hozzászólására.)
Ha már szerepelt (vagy helyesírási hiba) értékelést adsz (adtok többen) egy kérdésre, akkor a kérdés írója új kérdést írhat helyette. Tehát olyan, mintha az előző kérdése nem is szerepelt volna.

Mondjuk velem már előfordult, hogy helyesírási hibával visszaküldtem egy kérdést, és javítás nélkül visszakaptam. Mostanában elég sok a dolgom, úgyhogy másodszor már nem szoktam visszaküldeni a kérdést, hanem indoklás nélküli rossz kérdést vagy azonnal törölnit írok ilyenkor, attól függően, mennyire súlyos a hiba. Kövezzetek meg érte, de úgy érzem, ha a kérdésíró nem veszi a fáradságot, hogy kijavítsa a hibákat, akkor nem érdemel jutalmat/kérdésírási lehetőséget.
Pontszám: 6.67
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3435. hozzászólás - 2008.10.23. 23:01:27
Üdv,

Volt egy olyan kérdés, h hány BL - t nyert az MU.. a kérdező szerint kettőt, szerintem 3 - at..
wiki szerint is..

http://hu.wikipedia.org/wiki/Manchester_United_FC

Javítást kérnék.. :S Ha lehet.. + sztem már többször is volt

Köszi, T.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3436. hozzászólás - 2008.10.23. 23:09:59
Csak szólok mielőtt valami admin ki"javít"ja, hogy a Dűne orni-jai valóban ornitopterek, legalábbis magyarul (hogy eredetiben mi a helyzet azt nem tudom).


Idézet: Dame Aleana - 2008.10.23. 21:08:30
Hydro Globus
erre gondoltam, hogy "nem jo" egy link, amikor nem mukodik, nem lehet rakattintani

Pedig most nincs benne szokoz
na mindegy rahagyom, majd nem linkelek...

A link akkor működik, ha az elejére odaírod hogy [ u r l ], a végére pedig azt hogy [ / u r l ] (szóközök nélkül). Ha gondolod, nyomj egy Idézet-et a hozzászólásomra hogy lásd, hogy működik. Kétféle szintaxis működik:

1.) http://www.vegzetur.hu/ - ez,
2.) És ez.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.23. 23:10:58-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűDame AleanaNő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3437. hozzászólás - 2008.10.23. 23:31:45 (Válasz Hydro Globus #3436 hozzászólására.)
Koszonom Hydro Globus, ezt felirtam magamnak, legkozelebb majd igy csinalom!
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3438. hozzászólás - 2008.10.24. 00:02:32
Végleg eltiltva a kérdések írásától: Madara, Csuhaj, Vengeance.
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3439. hozzászólás - 2008.10.24. 00:13:20
Őt is ajánlom
Ha rámész hogy (Igen) nyertél ?
Nem
Igen
No
nem
Pontszám: 5
népszerűDame AleanaNő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3440. hozzászólás - 2008.10.24. 00:23:39
Melyik dinasztia egyesítette újra Indiát a IV. században?

az árják
a Maurják
a hindik
a Gupták -> jo valasz

Igen, a Gupta dinasztia tett India egyesitéséért... i. e. IV. szazadban!
Mast nem talaltam, ezt is csak nehezen.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője