Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9761. hozzászólás - 2008.12.05. 06:46:33 (Válasz Kovan #9760 hozzászólására.)
... és ez átment a bírálatokon!
Mondom azonnali változtatást kell csinálni a kérdés feltevés/bírálás rendszerén.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9762. hozzászólás - 2008.12.05. 06:50:25
Ki nyerte tavaj a Premier League-t?
Chelsea
Arsenal
Liverpool
Manchester United

Mindig lesznek ilyen kérdések?
És így?
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9763. hozzászólás - 2008.12.05. 06:50:48 (Válasz Nihil #9756 hozzászólására.)
Idézet: Nihil - 2008.12.05. 00:58:54
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 22:48:22
ezzel a kérdéssel semmi problémám, tetszik is, csak szeretnék egy kis plusz infót átadni nektek, hátha érdekel valakit:

Mi a speciális neve a japán szamurájkardnak?
Katana*
Mákos Küszöb
Konisuáá
Kunai

van ismerősöm, aki elég komolyan foglalkozik a japán harcművészettel, kultúrával és magával a nyelvvel is
tőle tudom, h a rövid kard a katana (kb 60 cm-es a pengéje) és a hosszúkard a wakizashi (ez kb 1 méteres pengével rendelkezik)
viszont azt már nem mesélte, h a szamurájok melyiket részesítik előnyben, azt tudom, h egy ninjánál mind2 fellelhető




Akad pár "speciális" japán szamurájkard, de amik szóba kerültek:
Katana - a hosszabb, éllel felfelé hordták az övben, kb 60-70cm. A "párja" (a rövidebb) a wakizashi, együtt daisho
Tachi - kb80cm, éllel lefelé volt az övben, elsődlegesen lovasok használták.
Ha jól emlékszem, még a tanto merült fel - ez egy rövidebb, tőrszerű penge.
...és még mennyi van

Nem tudom, ki tette fel a kérdést, de általánosságban nézve, azért nem ártana minimum tájékozódni, mielőtt valamit kiadnak a "kezükből".
...legalább egy gugli, vagy wikipédia, ha könyvre már nem futi a gazdasági válságban


Bocsi de ki kell javítsalak:
A wakizashi nem rövidebb, hanem igen is hosszabb, és ezt elsőkézből tudom egy "szamuráj"-tól igaz ez után már guglin néztem utánna, mert ilyen korán reggel nem akartam zargatni, de a penge hossza: 90-120 cm-es, és a Katananak is 75 cm a felső határa, mint mondottam, édesapám Katana-jának a pengéje 72 cm.
És ez nem gugliról szerzett infó, hanem olyantól aki maga is űzte ezt a művészetet, valamint rengeteg könyvet olvasott ebben e témában.

De valóban úgy hangzana helyesen a kérdés, hogy "Mi a speciális neve az egyik japán szamurájkardnak?"
Vagy talán így még jobb, "Az alábbiak közül melyik egy japán szamurájkard neve?"
És akkor így már nem lehet belekötni sem.
És igazából nem értem a reakciódat sem, mivel a válasz lehetőségek közül csak egy jó, és alapvetően a kérdés is jó szerintem...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9764. hozzászólás - 2008.12.05. 06:52:30
Mi az feldobom zöld leesikk piros?

sárga dinye
görög dinnye
nincs ilyen
zöld dinye

Tessék Hatsep, aláhúzogattam amivel bajom volt benne.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9765. hozzászólás - 2008.12.05. 07:02:45 (Válasz Vaczakka #9754 hozzászólására.)
Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09
Milyen sör nincs?
búza
gyömbér
mézsör
meggy*

Belle-Vue Kriek belga meggysör


Akkor lenne meggysör, ha meggyből főznék, de erről szó sincs. Valóban egy sörkülönlegesség, azért speciális, mert az erjesztés során meggyet is adnak hozzá. Ettől lesz meggyes íze.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kriek

Akkor mézsör sincs, mert akkor lenne, ha mézből főznék. Én nem néztem utána, csak tanulmányaimból tudom, hogy a borok/sörök (alkoholok) szerves anyagok erjedéséből származnak. Na most a méz SOHA nem erjed. Tehát előbb lesz meggybor, meggysör, mint mézből bármelyik.
Tehát tessék javítani vagy törölni a kérdést (és a LE pontokat visszavenni), és a bírálatokat végig gondolni!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9766. hozzászólás - 2008.12.05. 07:03:19 (Válasz Byzon #9764 hozzászólására.)
és a vessző hiányt miért nem húzod alá?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9767. hozzászólás - 2008.12.05. 07:04:53 (Válasz Edef #9766 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 07:03:19
és a vessző hiányt miért nem húzod alá?


Azt hogy húzzam alá?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9768. hozzászólás - 2008.12.05. 07:11:41 (Válasz Bekas #9741 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2008.12.04. 23:42:11
Mi oroszország eredeti itala?
Vodka
Whisky
Cherry
Ouzo
Oroszország

A vizet, a tejet importálják. A 19. század előtt a cári oroszországban kereskedelem hiányában vagy kiszáradtak, vagy alkoholistákká váltak a gyermekek.
BAROMSÁG!!!
... legalább is gondolom nem ezt akarta kérdezni!
"Mely' (vagy melyik) rövid ital, párlat ered Oroszországból?"
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9769. hozzászólás - 2008.12.05. 07:14:43 (Válasz Edef #9768 hozzászólására.)
Tudjátok, csak az a rohadt 800 LE, amit azért nem kaptaam meg, mert egy értelmes kérdést kiütöttek.
Szóval merem fenn tartani a nézetemet, és egyre jobban megerősödöm benne, hogy a prémium tagsághoz hozzá tartozik, hogy bírálatlanul lehet feltenni kérdéseket!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9770. hozzászólás - 2008.12.05. 07:26:40 (Válasz Edef #9769 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 07:14:43

Szóval merem fenn tartani a nézetemet, és egyre jobban megerősödöm benne, hogy a prémium tagsághoz hozzá tartozik, hogy bírálatlanul lehet feltenni kérdéseket!


Engedd meg, hogy a saját szavaiddal reagáljak:
Idézet: Edef - 2008.12.05. 07:11:41

BAROMSÁG!!!

Nagyon sok játékos van, aki tesz is ugye fel kvízkérdéseket. Ennek egy része természetes, hogy rossz kérdés lesz. Nem mindig jön össze. Én is tettem már fel olyan kvízkérdést, hogy később vertem a fejem a klaviatúrába, hogy hogy lehettem ekkora... Ezeknek az ellenőrzésére van nekünk Hatsep, akinek ha jelzed, hogy gondod van, akkor hidd el javítani is fogja. De párezer játékos kvízkérdéseinek folyamatos ellenőrzésére kinek lenne kapacitása? Úgy is mondhatnám, nekünk kell segítenünk Hatsep munkáját. Bár mondjuk azt lehetne kevésbé bicskanyitogató stílusban is... Feltűnt már Edef, hogy azok közül, akik régebben itt megvitattak egy-egy kérdést, mióta te beszálltál elmaradtak jópáran? (Hydro, cirip, stb.) Már átlagban én is csak bemásolom a kérdést azt vissza sem nézek, mert úgyis reagálsz minden egyes kérdésre, mindig ugyanazt, hogy nem jó a kvíz értékelési rendszere. Elsőre is mindenki megértette, ha eddig nem változtatták meg, akkor az azért van, mert a többségnek tetszik. Pont.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9771. hozzászólás - 2008.12.05. 07:27:18 (Válasz Dell #9720 hozzászólására.)
Bár úgy látom tőlem megvonták a bírálati jogot, de besegíthetek, hogy csökkenjen az ilyen kérdések darabszáma.
Tényleg miért is szüntettétek meg a bírálati jogomat!
Azért, mert ha valaki kérdését elutasítják, akkor nem is bírálhat?
Automatizmus? Valaki azt nem nézi, hogy értelmes kérdés volt-e, amit elutasítottak?
Közben a női nemi szervek meg köröznek a kérdésekben?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9772. hozzászólás - 2008.12.05. 07:36:44
Ki a ZZ Top énekese?
Billy Gibbons és Dusty Hill
Frank Beard
Billy Gibbons
Dusty Hill
... és ha van olyan szám amiben Frank is énekel?
-----------------
Ki verte szájon a vetési varjút (a Belga együttes számában)?
Bauxit
Zsolti a béka
Szöcske mester
Elemér a denevér

már egy párszor volt itt a fórumon, hogy speciális, vegyétek ki!
------------------------
Ki nyerte idén a Formula 1 világbajnokságot?
Trulli
Massa
Alonso
Hamilton
Mikor? 2003-ban Schumacher. 1951-ben, '54-ban, '55-ben, '56-ban Farina, és így tovább...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9773. hozzászólás - 2008.12.05. 08:07:18
Volt az előbb egy kérdés

Hány fia halt meg Árpádnak a 907-es pozsonyi csatában?
2*
3
6
7


Ezt találtam róla:
De nagy áldozatot adtunk ezért! Árpád volt az áldozat, mert belehalt ő is és két
nagy fia is ebben a Magyar Hazát megalapító véres küzdelemben kapott sebeibe.


(Ősi Gyökér, XVI. évf.2./3. sz, 1988; XIX. évf. 2. sz. 1991, Buenos Aires)


* * *


A pozsonyi csatával kapcsolatban két felfogást találunk a magyar történelemírásban.
Az egyik azt állítja, hogy Honalapító Nagy Árpád Apánk és három fia ebben a csatában
esett el. A másik - melynek Szabó Károly (A Magyar vezérek kora, Bp. 1878. c.
munkájában) - ezt a csatát Árpád halála utáninak minősíti.


forrás:http://arpad.org/pages.php?&menuid=16

Itt pedig egyértelműen három fiút ír:http://tudos.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=29183
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.05. 08:09:26-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9774. hozzászólás - 2008.12.05. 08:14:23
Mi van ma Tom Hanks nap? Három egymást követő kérdésre:
Alábbi színészek közül ki nem szinesbőrű?
Melyik filmben nem Tom Hanks a főszereplő?
Ki a Ryan közlegény megmentése című film főszereplője?
kérdésekben szerepelt vagy válasz volt.

Amúgy elfelejtettem másolni így szólt a kérdés, hány lyuk van egy golfpályán? Válasz 18 volt, igen de létezik a standardon kívül olyan is ahol kevesebb van.
A hozzászólást Darkshade módosította 2008.12.05. 08:16:25-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9775. hozzászólás - 2008.12.05. 08:14:36 (Válasz Edef #9769 hozzászólására.)
Hülyeségeket beszélsz. Nekem 32 jó és 10 rossz kérdésem van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9776. hozzászólás - 2008.12.05. 08:17:38
Milyen alkalomból komponálta Kodály a Psalmus Hungaricus-t?
Az Akadémia ünnepi megnyitására
A születésnapjára
A budai vár századik évfordulójára
Buda és Pest egyesítésének ötvenedik évfordulójára


Nagyon szép kérdés, de pontosítani kéne: Buda, Óbuda és Pest.

Hány LE-t kapsz az alábbi küldetésért:"Vásárolj magadnak új pajzsot!"?
500 LE
400 LE
bármelyik lehetséges a fentiek közül
1000 LE


A helyes válasz tényleg a helyes válasz. de ezt egy új nem fogja tudni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9777. hozzászólás - 2008.12.05. 08:25:08
A ferrárinak melyik az üzemanyagpartnere az F1-ben?
Petronas
Shell
Elf
Mobil1

Ez szerintem tényleg speciális. Amit meg tudok találni öt perc alatt, azt már be se írom ide, de ezt képtelen voltam.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9778. hozzászólás - 2008.12.05. 08:28:11
Melyik ország klubcsapatában játszik a fiatal futballista, Fernando Torres?
Spanyolország
Argentína
Olaszország
Anglia


Törlés, köszi.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9779. hozzászólás - 2008.12.05. 08:29:07 (Válasz Zsolesz #9777 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.12.05. 08:25:08
A ferrárinak melyik az üzemanyagpartnere az F1-ben?
Petronas
Shell
Elf
Mobil1

Ez szerintem tényleg speciális. Amit meg tudok találni öt perc alatt, azt már be se írom ide, de ezt képtelen voltam.


Írd be Forma 1 meg Ferrari. Nézd meg az autóról a képeket, azon ott vannak a szponzori matricák. De, hogy speciális, az nem kifejezés.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9780. hozzászólás - 2008.12.05. 08:31:23 (Válasz Byzon #9770 hozzászólására.)
Szerintem meg nem azért, mert tetszik.
Az értelmes emberek többségének nem tetszik!
Én szegény Hatseputot sajnálom. Ezerszer elmondtam, hogy nem neki kellene egy személyben bírálni, bár ő nem bírál, hanem csak két dolgot tehet utólag:
1. Kitörli az adatbázisból a kérdést, bár abban sem vagyok biztos, hogy ehhez van-e jogosultsága, vagy csak jelzi tovább valakinek, hogy nem tetszik valaki(k)nek a kérdés.
2. Kijavítja a helyesírási hibákat. Ezt tudom, hogy teheti, mert nekem is volt helyesírási hibám és elküldés után azonnal észrevettem ,és mielőtt bírálatra 'kikerült' a kérdés, már javította is, ahogy kértem.
Na most ő egyedül nem nézi -- és tudom, hogy nem várható el tőle ---, hogy nézze át saját szorgalmi munkából az összes kérdést.
Azt pedig tényleg nem értem, hogy rasszista, netikettet sértő, erkölcstelen (hogy a ma reggelit ide soroljam), butaságot terjesztő (és itt nem a HKK RPG, Drizzt-es kérdésekre gondolok) kérdések meg bent maradnak. Valaki(k) ezért felelős(ek)!
És tudom jól nem a Hatseput az! és természetesen nem is Te és nem Cirip, nem Rosaprincess stb.
Akkor a rendszer!
Nem lehet ilyet (bírálatot) kiadni nagy balga közönségnek, akik még a "saját nevüket sem tudják leírni helyesen". Szóval akik ezt a rendszert üzemeltetik, hagyják, hogy idáig elfajuljon.
Lehet, hogy korábban jobb volt, korábban értelmes kérdések voltak. De azt hiszem nem az én alapból elutasított (600 LE bukásra itélt) kérdésem, és a tudatlanságból kiesett kérdésem az ami a a béka "hátsó fele" alá viszi a nívót.
Csak hogy tudd, mi volt a két kérdésem:
Az alábbiak közül melyik programozási nyelvet találta ki, és fejlesztette nagyrészében magyar matamatikus?
ALGOL
BASIC
C
RPG

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az alábbiak közül ki szerezte a legtöbb szimfóniát?
Ludvig van Beethowen
Joseph Haydn
Gustav Mahler
Johannes Brahms

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.05. 08:32:33-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!