Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8981. hozzászólás - 2008.11.28. 12:30:18
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs


ezen mi a vitatéma? egyértelmű, hogy van... minden országban van...
A hozzászólást Roseprincess módosította 2008.11.28. 12:31:18-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8982. hozzászólás - 2008.11.28. 12:37:00 (Válasz Lanmandragoran #8976 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 11:55:28
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 10:54:00

Kár, hogy nem fogtad fel a kérdés lényegét.. de biztosan "idióta" a kérdés. Meg az is, aki egy IQ-tesztben - igaz nem pont ugyanígy - feltette. Ahhoz a többséghez tartozol, aki előbb cselekszik és aztán (jobb esetben) gondolkodik. Akkor elmagyarázom: Július 4-e az USA-ban nemzeti ünnep (függetlenség napja), ez a kérdés elolvasásakor a többségnek beugrik, de aki nem gondolja tovább csak megörül ennek a ténynek és kapásból behúzza, hogy nincs július 4-e Angliában. Ennek tükrében nem gondolom, hogy idióta lett volna a kérdésem, ugyanakkor szomorú, hogy el kellett magyaráznom a kérdésem lényegét, mert a jelek szerint nem értetted.
Egyébként nem olvastam még hasonló kérdést a kvízek között, sőt a saját kérdéseim még véletlenül sem hasonlítanak ehhez, de még nagyon egymáshoz sem. Pedig elég egyszerű lenne megkérdezni a világ összes épületéről hány méter magas vagy milyen hosszú. Jelen logika szerint biztosan és mindig helyes értékelést kapnék. Csak hát..
A kérdések értékeléséhez meg - úgy gondolom - nyújthatunk mi is segítséget más nézőpontok bemutatásával, nyilván erre is hozták létre ezt a fórumot.


Képzeld, megértettem a kérdés lényegét. És tudom, mi az az Independence Day. Az a baj, hogy te magad nem látod át a saját kérdésed. Hogy mennyire a szándékos félrevezetésre épül, főleg a "van csak máskor" válasszal. Ez így már nem beugratás. Ha tetszik, ha nem, a szándékos félrevezetésért törléskérést fogsz kapni, még akkor is, ha netán az értékelők átengedik.
Egy IQ-tesztben pedig igenis szükség van félrevezető kérdésekre, mert az arra irányul, mennyire intelligens a válaszadó, átlát-e a csapdán. Ez itt nem az a hely.

Az értékelés és a fórum kapcsolatáról igazad lenne, ha nem pont azok szoknának le erről a topicról az ehhez hasonló rinyálások miatt, akik elfogulatlanul, korrekten tudnak ítélkezni.

És képzeld, értékelni úgy szoktam, hogy ha nem látszik ránézésre hogy jó kérdés vagy törlendő, akkor kihasználom az 5 percet, és utánanézek mielőtt értékelnék.


Magyarázd már el nekem kérlek mi különbség a becsapós és a "félrevezető" kérdés között? Egyáltalán nem értek veled egyet, onnantól kezdve, hogy 4 lehetséges válasz van egy kérdésre, mindegyik félrevezető.

Még szerencse, hogy vannak elfogulatlanul is korrekten ítélkező emberek, mint te. Mindenkit érintenek a kvízkérdések, kit így, kit úgy. A "rinyálásról" meg annyit, hogy ez nézőpont kérdése. Te bizonyosan a diktatúra híve vagy, ahol egy ember akarata számít és mindenki más csak rinyál. Nos, ezzel sem értek egyet, és mert a hivatásom is azért a hivatásom, mert hiszek abban, hogy képviselnem kell az igazamat (vagy épp más igazát, amit magaménak tudok elfogadni), így engedd meg, hogy visszautasítsam az ilyen hozzáállást.

Sajnos nincs mindenkinek minden kérdésre öt percce, de ettől függetlenül azt gondolom meg tudok ítélni egy kérdést, hogy jó-e vagy sem. A játék nem a kvízről szól, így belefér sok olyan kérdés, ami egy direkt erre "szakosodott" játékba már nem biztos, hogy beleférne.
A hozzászólást Csumpika módosította 2008.11.28. 12:38:46-kor
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8983. hozzászólás - 2008.11.28. 12:41:10 (Válasz Sir Ny #8979 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.28. 12:19:35
Idézet: Archibald Cunningham - 2008.11.28. 05:35:10
Jankocics Marcell animációs filmjében kicsoda Fehérlófia?

Fanyűvő (helyes válasz)
Vasgyúró
Hétszűnyű Kapanyányi Monyók
Kőmorzsoló

Ha nem látta minek kérdi meg? Fehérlőfia egy 5. szereplő, és ez a neve.

én már rég láttam, de mintha rémlene, hogy Fehérlófia a Fanyűvő...


Jól rémlik. Az animációs filmben Fehérlófia és Fanyűvő ugyanaz a személy. Az eredeti mesében volt Fanyűvő Fehérlófia társa.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8984. hozzászólás - 2008.11.28. 13:00:12 (Válasz Csumpika #8982 hozzászólására.)
Ha jól vettem ki a hivatásodra utaló megjegyzésből, ügyvéd vagy. Nos, ez nem bíróság, hogy terjengős beszédeket kelljen előadni, így ez az utolsó hsz, amit a témára szánok, mert erőteljesen kezd átmenni személyeskedésbe és offolásba.

Nem hiszek a diktatúrában, az egy olyan államforma, melynek a történelem már többször bebizonyította az életképtelenségét. Egyébként ha diktatúra lenne, akkor nem létezne ez a topic sem, és nem lehetne értékelni az újonnan feltett kérdéseket.

A becsapós kérdés olyan, amire egy darab, egyértelmű válasz létezik, melyre kis gondolkodással rá lehet jönni.
Pl Hány EB-t nyert Ausztrália? Aki csak tippel, vagy esetleg Ausztráliát összekeveri Ausztriával, az nagy valószínűséggel rossz választ ad, pedig egy egyszerű kérdés. Tehát becsapós.

Ahol már nem egy darab egyértelmű helyes válasz van a kérdésre, és a válaszok között van olyan, amelyik azt sugallja, hogy a kérdés átvitt értelmére kell gondolni, az félrevezető. Mivel Amerikában a függetlenség napját sokszor egyszerűen Fourth of Juli-nak (július 4.) nevezik, már a kérdés sem egyértelmű (te magad hivatkoztál rá, hogy majd jól beugrik az embereknek és elrontják), ráadásul az a válaszlehetőség, hogy "van, csak július 5-én" egyértelműen azt sugallja, hogy az ünnepre kérdezel rá, ezért a nincs is tökéletes helyes válasz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8985. hozzászólás - 2008.11.28. 13:08:32
meik a leg nagyobb birodalom ezek közül ?
szicília
fönícia
egyiptom
rerzsia


Tőlem az azonnal törölni bejegyzést kapta, szerencsére pont még értékelésnél futottam bele.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8986. hozzászólás - 2008.11.28. 13:10:07 (Válasz Texex #8985 hozzászólására.)
Iskolapéldája, hogy hogyan lehet egy gyönyörű kérdést elbarmolni
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8987. hozzászólás - 2008.11.28. 13:14:09
Másik gyöngyszem:

mennyi az újszülőtt óriáspanda súlya??
1250 gramm
70 gramm
12500 gramm
120 gramm

120gr írtam ,szerinte a helyes 70gr. Mellesleg van azért szórás is nem mind pont ugyan akkora súllyal születik.
Plusz rövid ö a szülött.
Idézet a medve leírásából:
Az újszülöttek parányiak, csupán 90-130 grammosak és selymes fehér bunda borítja őket.
A hozzászólást Texex módosította 2008.11.28. 14:48:45-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8988. hozzászólás - 2008.11.28. 13:39:40
Ki nyitott Magyarországon előszőr manikűr szalont?
Bíró Ica
Balázs Klári
Zoltán Erika
Szűcs Judit


Ez a kérdés abszolút övön aluli. Légyszi töröljétek...
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8989. hozzászólás - 2008.11.28. 13:40:42
Melyik csapat nyert már Bajnokok Ligákát?
Hull City
Real Madrid
Hannover
Valladolid


Kukába vele.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8990. hozzászólás - 2008.11.28. 13:56:12 (Válasz Lanmandragoran #8978 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 12:13:58
Mit fogadott el helyesnek? Mert az idézet alapján a Tejút nem is galaxis, csak a galaxis egy része.


Kisbetûvel nem is galaxis...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8991. hozzászólás - 2008.11.28. 14:12:33
Mikor van az ENSZ világnapja?
December 5
Október 24
Február 21
Május 13


Dátumok végén pont.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8992. hozzászólás - 2008.11.28. 14:36:59
Mekkora sebzése van a Trollagyar nevű fegyvernek ebben a játékban?
18-50
16-47
17-68
12-44


spec
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencLangelNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8993. hozzászólás - 2008.11.28. 15:17:33
Ezt sem tudom ki fogadta el:

Ki nyerte az EB-t 2008-ban? - Na mármost valszeg focira gondolt az illető, de mintha nem 100+1 sport lenne, amiből EB-t szoktak rendezni. Ugyhogy aki felteszi az még csak hagyján, de aki elfogadja grrrrrrrrrrrrr

VAgy ez:

Hány részt adtak le a Jóbarátokból? - A válasz 10.
viszont nem helyesen van felrakva a kérdés, ugyanis az, hogy adtak le, az azt sugallja hogy pl van 12 évad, de csak 10et vetitettek még le... A másik, hogy hol, a világon, Amerikában, Magyarországon???

Aztán:

Mivel lehet azonosítani ezt a számsort:.............. erre már nem emlékszem, de volt benne 3 2 7 ...
válasz fapapucs........
Hát lehet én vagyok hülye, de ez micsoda?????????????????????

Egy kedvenc:
Mikor kezdődött el a I. v II. világháború?
Szerintem ez olyan kérdés, mint más háborús kérdésnél is, hogy egy háború nem úgy kezdődik el, hogy na reggel 8h, és akkor irány háború, hanem egy hosszabb lefolyású dolog, és persze megegyeznek valamiben a történészek, meg lehet tudni, de és ugye ezért kéne elolvasni a KVÍZ írás szabályait mindenkinek, NEM TESZÜNK FEL ILYEN KÉRDÉST ÚGY, hogy EGY-EGY NAP KÜLÖNBSÉG VAN A DÁTUMOK KÖZÖTT......

Lehetne valami szabályozás, hogy el kelljen olvasni a KVÍZ írást is... Mondjuk abból is egy Kvíz olimpia vagy tudomisén... Akkor talán itt a fórumban is kevesebb lenne a felháborodás...

ÜDv
Langel
Pontszám: 5
kedvencBachtassFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8994. hozzászólás - 2008.11.28. 15:33:57
Sziasztok!

Melyik film lett legjobb film kategóriában Oscar díjas 2007-ben?

Juno
Vérző olaj
Nem vénnek való vidék
Michael Clayton

Szerintem a kérdésben a 2007 helyett 2008-at kellett volna írni.

üdv
bachtass
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8995. hozzászólás - 2008.11.28. 15:50:06
Nem tudom a pontos kerdest, de az Elbrusz nem europaban van!
Vagy valamit nagyon rosszul tudok!!!
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8996. hozzászólás - 2008.11.28. 15:55:41
egy újjab gyöngyszem:

Milyen manó nincs?
sunyi manó
gonosz manó
dili manó
izmos manó

most komolyan, ez szerintetek jó kérdés?
(ha vkit érdekel, akkor a dili manó a jó válasz, de nem tom miért)
Pontszám: 5
kedvelt tagKvinnaNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8997. hozzászólás - 2008.11.28. 15:57:16
Sziasztok! Találtam egy kérdést, ami szerintem hibás illetve félrevezető:
Melyik hal az, amelyik íváskor visszatér a tengerből a szülőhelyére, egy édesvizi patakba?

ponty
pisztráng
csuka
lazac

Pisztrángot nyomtam, erre lazac lett a jó . Viszont pisztráng is egy lazac faj...
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sziv%C3%A1rv%C3%A1nyos_pisztr%C3%A1ng
http://elovilagunk.extra.hu/Lazac.htm

Üdv
Svea
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8998. hozzászólás - 2008.11.28. 16:26:44
Milyen családba tartozik a pitypang?

mákfélék
rózsafélék
fenyőfélék
almafélék

A pitypang a fészkesvirágzatúak családjába tartozik, évelő növény. Hosszú karógyökere van, kacúros levelei, virágzás után szőrbóbitái, amik a szél hátát meglovagolva terítik be a kertet és a környező vidéket. Nevezhetnénk akár a környék bikájának is, mivel magtermése átlagosan 3000 körüli – növényenként! Mezőgazdasági területeken ugyan nem szoktak ilyen elismeréssel adózni felé, mivel más évelőkkel együtt megnehezítik a takarmánytermesztést, így a lucernásokban, vörösherés területeken.

A kérdés feltevője szerint a mákfélék a helyes válasz.

Mákfélék

(növ., papaveraceae), kétszikü család a mákképüek v. mákviráguak rendjében. Egy vagy többnyári, sárgával v. fehérrel tejelő füvek v. kórók. Levelök váltakozó, virágjok hiánytalan a hosszu nyélen magános v. ernyős. Kelyhök 2-3 levelü, lefeslő: szirmuk 4 v. 6 nagy, széles, nyeletlen, élénk szinű hamar lehulló. Himjök sok, termőjük egy, belső, 2 egész sok levélből alakul, egyrekeszü, de tökéletlen rekeszfal van benne (mákfej léce) s ezen fejlődnek a magvak. Magjok számtalan, apró, kissé veseforma, a héja kérges, a mag bele húsos, olajtartamu, az alapján a picike csíra van. Mitegy 60 faja az É-i mérsékelt földövön él, kivált Európában és É.-Amerikában. Jó nagy részök officinális. Magjokból olajat sajtolnak. Ide tartozik a pipacs, tülökpipacs, vérehulló, Eschcholzia, Sanguinaria és Argemone.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
utáltR3dNeXFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8999. hozzászólás - 2008.11.28. 16:52:37
van egy csomó speciális kérdés
amit sztem nem tud egy átlagos művelt ember
de ha már a legtöbb ember a googlet veszi elő

akkor mért nem lehet olyan matematikai feladat is amihez kell logika, és esetleg számológép
mert ha vki már googlet is tudja kezelni, akkor nehogy azt mondja h számológépet nem tud elő venni
sőt még elő se kell venni, mert az is alapból fenn van a gépen

de jó, nem is kell olyan matematikai feladat amihez kell számológép

de még egyetlen egy logikai kérdéssel se találkoztam
pedig azok olyanok lennének, amit nem lehet googelezni, és legalább kell egy kis gondolkodás is

pedig halottam már h próbáltak berakni logikai feladatokat, de lelettek szavazva
és hogyha azok le vannak szavazva

akkor ilyen kérdések mint pl a hkk-ról kapcsolatban hogy kerülhetnek be?
tehát sztem kéne vmi szigorítás is, hogy ha vki rossz kérdésre jót szavaz, ami egyértelmű hogy rossz kérdés, akk annak kéne vmi tiltásd adni, vagy vmi ilyesmi
Pontszám: 5
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9000. hozzászólás - 2008.11.28. 16:59:16 (Válasz Huligan #8998 hozzászólására.)
Majdnem teljesen jó, amit írtál, annyival egészíteném ki, hogy a pitypang (avagy gyermekláncfű) a fészkesvirágzatúak rendjébe, ezen belül a fészkesek családjába tartozik.

Teljesen igazad van abban hogy a kérdés rossz, hiszen a jó válasz nem szerepel a felsoroltak között.

Szerintem a kérdező a pipacsra akart kérdezni, csak lányos zavarában összekeverte a kettő szót.



Másik kérdés:
Hogy nevezzük a húszhetes magzat testét borító szőrzetet?
culpa
ectropion
hematokézia
lanugo


Helyesírás: húsz hetes
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője