Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
561. hozzászólás - 2008.10.01. 09:42:01
Milyen előjegyzés van a g-moll hangnemben?
#1#b
2 b
1 b
2

Azért ez is rezgeti a lécet szerintem!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.50
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
562. hozzászólás - 2008.10.01. 10:00:27
Tisztelt Játékosok!

Megismétlem a korábbi közleményt, hogy aki az előző oldalt nem olvasta, az is tudja.

Jónéhány olyan - egyébként jó - kérdés törölve lett, amelyeket már számtalanszor föltettetek. Pl. "Alea iacta est." csak tegnap három embernek jutott eszébe.
Tudom, erről a kérdés írója (többnyire) nem tehet, de ezeket a kérdéseket sajnos mégsem tudjuk elfogadni.

Dolgozunk rajta, hogy - csak a moderátoroknak - legyen lehetőségünk már szerepelt értékelést is adni, és akkor látni fogjátok, hogy miért nem kerül be a kérdés.

És igen, sajnos a megyékre vonatkozó kérdés is ilyen.
A hozzászólást Hatsepsut módosította 2008.10.01. 10:06:42-kor
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
563. hozzászólás - 2008.10.01. 10:07:55 (Válasz Hydro Globus #321 hozzászólására.)
El kéne olvasni a kérdést, ha elsőre nem sikerül, nyugodtan olvasd el még kétszer. Benne van a játék neve, csak lehet, hogy Te nem ismered.

vh

Idézet: Hydro Globus - 2008.09.28. 19:36:01
Hogy nevezzük azt, ha a lépésen levő játékos egyik bábjával sem tud szabályos lépést tenni, és ugyanakkor a királya nincs sakkban?

passz
sakk
matt
patt

Jó kérdés, csak nem ártana jelölni, hogy melyik játékról beszélünk

A hatványos-törtesre pedig... OmG!!
Pontszám: 7.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
564. hozzászólás - 2008.10.01. 11:17:37
mai gyűjtés:


Mikor van az "európai autómentes nap" ?
Július 21.
Július 22.
Augusztus 21.
Augusztus 22.

Nem szeptember 22.?

idézet wikiből: Az európai autómentes nap[1] (nem hivatalosan: autómentes világnap; angolul: European Car Free Day vagy In Town Without My Car! Day) egy 1998 óta minden évben szeptember 22-én megtartott – a társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott – rendezvénysorozat, amely fel kívánja hívni a városlakók és a városvezetés figyelmét.
plusz akkor rossz honapban volt a critical mass


Mi Nagy-Britannia államformája?
köztársaság
alkotmányos monarchia
abszolút monarchia
teokrácia

Ezzel nincs is baj, de ha már hivatalos államformát kérdezünk, legyen a név is a hivatalos. Mivel Nagy-Britannia csak a Brit-sziget, az írek meg lemaradtak. (így nincs is államformája)
A hivatalos név: Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága, de az Egyesült Királyság is elég szerintem.
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.01. 11:19:01-kor
Pontszám: 7.50
népszerűDr3amNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
565. hozzászólás - 2008.10.01. 11:20:07
Érdeklődnék, hogy hogyan lehet megadni egy évszámot így: 1962-1991? csak kíváncsiságképp és mellesleg szerintem ha fordítva lenne se ez lenne a helyes megoldás az Opel-Kadett gyártási évére mikor a kérdés vhogy úgy szólt, h mikor fejezték be a gyártását. Lehet én siettem mert nem volt sok időm de akkor is gyanús ez a dolog.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
566. hozzászólás - 2008.10.01. 11:42:28
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott...

Melyik kancsó nem tudja hogy hány holdja van a Jupiternek????

kérem az LE-at ez jó kérdés.
Pontszám: 5
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
567. hozzászólás - 2008.10.01. 11:46:32
Nem értem miért kapott ROSSZ értkelést az alábbi kérdésem?

1000 féfira átlagosan mennyi nő jut Magyarországon?
a. 903
b.1104
c.1205
d.1306
Bocs, hogy nem írtam oda a mai dátumot, de gondolhatjátok, hogy ha 1459-re gondoltam volna akkor azt odaírom!!!
A b, 1104 a jó válasz, aki kicsit is gondolkodik megoldja, de ettől még nem rossz a kérdés!!!
Pontszám: 3
kedvelt tagHuntaFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
568. hozzászólás - 2008.10.01. 12:20:15
Sziasztok!

Írtam egy átlagos nehézségű kvízkérdést, természetesen helyes megoldással, mégis rossz kérdés osztályzatot kapott. Ilyenkor mi a teendő???

The Saint

A kérdés:

Mikor alapították a Budapesti Vasutas Sport Clubot (BVSC)?

a. 1885
b. 1899
c. 1911 (ez a helyes megoldás)
d. 1923

A BVSC nemsokára 100 éves lesz, az egyik legrégibb, legnagyobb magyar sportclub, ezért nem értem, hogy mi a baj ezzel a kérdéssel?!?!?!?
Pontszám: 5.33
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
569. hozzászólás - 2008.10.01. 12:28:35
Valószínűleg itt is elindult az a szemétség, hogy minden kérdést törölni értékeléssel jutalmazok, vagy személyes sértettség okán (mert törölték a kérdésem, ilyesmi), vagy hogy a másoknak nehogymá' jó legyen.
Jobb lesz, ha erre mindenki odafigyel, és visszafogja magát, mert ha minden kérdést rossznak értékel, megüti a bokáját.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
570. hozzászólás - 2008.10.01. 12:38:25 (Válasz Hatsepsut #562 hozzászólására.)
ez remek lenne, de mivel naponta baromi sok új kérdés kerül be a rendszerbe a játékosok nem tudják, tudhatják mi van éppen s mi nincs, ezért, ha a moderátorok adhatnak "már szerepel" jelzőt, jó lenne ha ez egyben azt is jelentené, hogy új kérdést tehet fel az illető (de csak a már szerepel esetén)
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
571. hozzászólás - 2008.10.01. 12:42:14
Az alábbiak közül melyik NEM webcomic (internetes képregény)?

Darths & Droids
Giant in the Playground (helyes)
One Over Zero
Freefall


Ezzel mi a baj? "Hibás"at kapott. Szerintem ezt így még nem tete fel senki... Tudom, hogy nem HKK-s kérdés így nem idevaló, meg google-zni is nehéz rá, de akkor is... Egy kérdésemet régebben "túl nehéz"-ként törölték, egy sakkosat. Most ez pedig rossz?????

Esetleg ha Hatsepsut odaírná az One Over Zero után zárójelben hogy 1/0...
------
Vidámhalál, én elolvastam a kérdést. A "királya nincs sakkban" - bár igen, benne van a játék neve - de nem nevezi meg a játékot.

És igen, én sem kevertem össze semmivel, de éppen ezzel az erővel nem teszik be az über"csak-a-játékosok-tudják-megfejteni" HKK-s vagy épp WoW-os kérdéseknél se...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.01. 13:05:34-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagjosidFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
572. hozzászólás - 2008.10.01. 12:43:41
Ennek így már semmi értelme...
Korábban feltett kérdésemre, ami jó kérdés értékelést kapott, és jött rá jó és persze rossz válasz is, most "azonnal töröljék" értékelést kapott...
Az ilyeneket kiszűri valamilyen automatika, és alkalmaznak valami retorziót a "mindenre, amit nem tudok, vagy nem tetszik, törlést mondok" emberkékre?
Egy másik kérdésemre azért nem kaptam LE-t, mert épp az első nyilvánította rossz kérdésnek...
Így tényleg nincs értelme az egésznek... jó lenne, ha valamit kitalálnának rá...
PL szerintem működőképes megoldás lenne, ha a kérdés megválaszolása és a kérdező szerinti helyes válasz megtekintése _után_ lehetne értékelni, és indokolni is kellene, ha rossz, vagy törlést kér az ember... és ezeket egy vagy több ember (akár fejlesztő/admin/moderátor, vagy pár VIP játékos, aki megbízhatónak minősül) elbírálhatná, hogy jogos-e a lehúzás...
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
573. hozzászólás - 2008.10.01. 13:18:53
Mivel nagyon sokan kérdik, miért lesz egy kérdés rossz vagy jó, írtam egy nagyon részletes összefoglalót az értékelés szempontjairól, érdemes elolvasni, mielőtt ebbe a fórumba postolsz:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0
Pontszám: 5.33
népszerűLilenlethNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
574. hozzászólás - 2008.10.01. 13:43:32
Nagyon tetszik ez a kvízesdi, alapjaiban remekül megalkották a készítők.
Ha van cérnájuk kikeresni az alábbit, kérem tegyék meg és javítsák a magyar helyesírás szerinti helyes változatra. :

"Hogy halt Claudius római császár?"
Egyik válaszlehetőség: Hátulról megfolytották

josid hozzászólásával alapvetően egyetértek, a megvalósíthatóságáról fogalmam sem lehet. Jó lenne, ha működőképes lenne az ötlet. Eddig kevés olyan kérdéssel találkoztam, amire ne lehetett volna értelmesen rákeresni a neten, a magaméit is eszerint írom meg. Mások rosszindulatával vagy lustaságával pedig nincs kedvem foglalkozni. Vajon, ha a kérdés írója megtudhatná, ki minősítette, akkor is ilyen bátran nyomnák meg az illetékesek a "rossz kérdés" gombot?
Pontszám: 5
kedvencLélekmesterFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
575. hozzászólás - 2008.10.01. 13:47:26 (Válasz Hunta #568 hozzászólására.)
Gondolom mostanában valaki nagyon daccos és minden kérdésre rossz értékelést ad.
Én most erre kaptam:

Ki a Magyar Honvédség főparancsnoka?

a miniszterelnők
a hadügyminiszter
a köztársasági elnők (jó)
a belügyminiszter

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ez mitől lehet rossz kérdés?
Bárcsak lehetne tudni ki adta a rossz értékelést...
Tudod mi lenne belőle...
Lélekmester - Tökéletes Gyémánt

Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
576. hozzászólás - 2008.10.01. 13:51:19
Szerintem az lenne a legjobb, ha a kérdés mellett ott lenne a kérdező neve is, egy "Vállveregetés", illetve egy "Támadás!" gombbal, hogy rögtön megdicsérhessük (+10 LE), vagy lezúzhassuk (sok-sok mínusz LE)! Hát nem lenne nagyszerű?
Pontszám: 3
kedvelt tagAlohaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
577. hozzászólás - 2008.10.01. 13:53:58 (Válasz Miklós #573 hozzászólására.)
Miklós, nagyon korrekt a FAQ-d a rossz kérdésekről, a probléma az, hogy számtalan olyan kérdés kerül(t) azonnali törlésre, amelyek gyönyörűen beleférnek az általad definiált keretekbe. Ha a privi.hu-n szocializálódott fél-analfabéta internethuszárok sértettségből kapásból a törlésre böknek (és kívülről, játékosi szemmel nézve ez egyre inkább így van), akkor ez az egész el fog fajulni. Pedig az alapötlet zseniális, minden elismerésem érte!
Pontszám: 7.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
578. hozzászólás - 2008.10.01. 14:02:08
csak egy elírás:

Melyik nem Félix és Gotrek regény? (Vadász sorozat írta William King)
Trollvadász
Skavenvadás
Légyvadász
Sárkányvadász

Skavenvadász
Pontszám: 5
népszerűOmaherNő
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
579. hozzászólás - 2008.10.01. 14:07:10
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Köszi az értékelőtől, a szüleinek meg ezúton fejezem ki részvétemet, és üzenem hogy álljanak le a HKK-s ajándékok vásárlásával

Melyik vízilabda válogatott lett ezústérmes a 2008-as pekingi olimpián?

Olaszország
Egyesült Államok
Hollandia
Magyarország
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
580. hozzászólás - 2008.10.01. 14:13:15 (Válasz Omaher #579 hozzászólására.)
Idézet: Omaher - 2008.10.01. 14:07:10
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Köszi az értékelőtől, a szüleinek meg ezúton fejezem ki részvétemet, és üzenem hogy álljanak le a HKK-s ajándékok vásárlásával

Melyik vízilabda válogatott lett ezústérmes a 2008-as pekingi olimpián?

Olaszország
Egyesült Államok
Hollandia
Magyarország


Kéne egy "Rossz helyesírás" gomb is, nyomkodnám, mint a bolond...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője