Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9581. hozzászólás - 2008.12.04. 01:00:55 (Válasz Csonti_himihumi #9576 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 00:42:45
Melyik egy amerikai focicsapat...Indianapolis.....?
Colts*
Moons
Roads
Wolfs

én inkább úgy kérdezném:
Mi a beceneve az Indianapolis amerikai focicsapatának?

az megint más kérdés, h szerintem az NHL nem tartozik az általános műveltséghez, attól függetlenül, h szoktam nézni, és erre a kérdésre pl. tudtam a jó választ...

Főleg, hogy az NHL az nem foci, hanem hoki!
inkább ne nézd! tanácsot, meg majd magánba!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9582. hozzászólás - 2008.12.04. 01:07:34
Edef, mi a karaktered neve?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9583. hozzászólás - 2008.12.04. 01:11:37 (Válasz Mortu #9501 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2008.12.03. 14:18:15
Milyen lény a miniszterelnökünk (gy. fleto)?
vámpír
ufó
állat
alávaló hazug ember

AZONNALI törlést és kizárást kérek! Akik beengedték, azoknak is.

Ez meg nem rasszista?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.60
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9584. hozzászólás - 2008.12.04. 01:12:09 (Válasz Mortimer #9582 hozzászólására.)
Edef!
miért?
ki akartok zárni?
már úgy is elegem van ebből a szenny oldalból.
Azt hiszem küzdöttem ellene eleget, igyekeztem tenni, hogy a szinvonal magasabb legyen. De senki nem hallgatott meg, sőt csak lehurrogások értek, most is valaki aljassan lepontozott hozzászólás nélkül.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 01:15:04-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.63
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9585. hozzászólás - 2008.12.04. 01:15:37 (Válasz Edef #9581 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.04. 01:00:55
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 00:42:45
Melyik egy amerikai focicsapat...Indianapolis.....?
Colts*
Moons
Roads
Wolfs

én inkább úgy kérdezném:
Mi a beceneve az Indianapolis amerikai focicsapatának?

az megint más kérdés, h szerintem az NHL nem tartozik az általános műveltséghez, attól függetlenül, h szoktam nézni, és erre a kérdésre pl. tudtam a jó választ...

Főleg, hogy az NHL az nem foci, hanem hoki!
inkább ne nézd! tanácsot, meg majd magánba!

mert egyszer elírom és NHL-t írok NFL helyett, egyből beszólsz? na te se lehetsz több agyilag a 12nél
itt sírsz 12 hozzászólást írsz zsinórban, és azt hiszed ezzel menő vagy?
inkább nézz magadba, a tükörtől tuti megijednél...
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9586. hozzászólás - 2008.12.04. 01:17:47
Egy nemrég készüt tszt szerint melyik a legbiztonságosabb böngésző?
Egyforma biztonságosak
Opera
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Reklám!
Mire biztonságos?
Nem kapok tőle agyhártya-gyulladást, vagy hepatitist, AIDS-et?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9587. hozzászólás - 2008.12.04. 01:19:59 (Válasz Csonti_himihumi #9585 hozzászólására.)
olyan közel van az az 'F' és az a 'H', hogy összetéveszted?
Miért nem azt mondd, hogy bocs, de elírtam. Mert nem vagyok annyira benne járatos.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.80
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9588. hozzászólás - 2008.12.04. 01:21:21 (Válasz Edef #9583 hozzászólására.)
Szóval szerinted nem rasszista?
Talán Te küldted be?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.80
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9589. hozzászólás - 2008.12.04. 01:21:51 (Válasz Roseprincess #9542 hozzászólására.)
Egyetértek veled abban, hogy a kérdés jó, viszont tudomásom szerint a "Blu-Ray" írásában nincs e.
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9590. hozzászólás - 2008.12.04. 01:27:59 (Válasz Edef #9587 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.04. 01:19:59
olyan közel van az az 'F' és az a 'H', hogy összetéveszted?
Miért nem azt mondd, hogy bocs, de elírtam. Mert nem vagyok annyira benne járatos.


akkor csak röviden: a,s,d,f,g,h,j
1 egész billentyű van az "f" és a "h" között (ha tudnád mi az a gépírás, nem mondanál hülyeségeket...)
néha te is utána nézhetnél....
és ha már itt tartunk, én tanultam gépírást, nem állítom, h jól megy, nem megy jól, sokszor elírom, de leglább tudom hol vannak a billentyűk...

és ami azt illeti szeretem az NHL-t és az NFL-t is, sajnos nem jut sok időm nézni, de ha ráérek szívesen megnézek 1et, legyen az hoki vagy foci..
Pontszám: 7
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9591. hozzászólás - 2008.12.04. 04:28:29
Jó reggelt!

Melyik autót gyártják Esztergomba?
Opel
BMW
Suzuki
Audi

Esztergom annyira speciális hely, hogy oda külön autókat gyártanak, kifejezetten esztergomi használatra.

Mi a vezeték teljesneve Lampardnak a Chelsea Fc játékosának?
John Lampard
Samuel Lampard
David John Lampard
Frank Lampard

"vezeték teljesneve"
Érdekes megfogalmazás egy érdektelen kérdéshez. Arról nem is beszélve, hogy ha jól gondolom, a kérdező a futballista "vezeték teljesnevét" már a kérdésben is megadta. Ha mégis bennmaradna: FC -nek írandó az Fc.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9592. hozzászólás - 2008.12.04. 05:15:36 (Válasz Edef #9579 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.04. 00:56:00
Oké
Még azt elnéztem ezektől a "szakbarbár" majmoktól, hogy nem hallottak Beethovenről, Mozartról, Brahmsról.
De ami számtech. első óráján kell, hogy elhangozzék...
Ez legalább annak aki leül egy számítógép elé, annak alapműveltség kell, hogy legyen.
Az persze, hogy Harry Potter menyasszonyának a lába között lakó bolha, vagy a Drizzt kapitány hajában lakó tetű született-e előbb, az nem. Azon lehet itt vitatkozni. Hogy a cigányozás az nem rasszizmus, Hogy az alkohol márkák, és a drogok reklámozása folyik az elmegy.
A kultúra meg a béka hátsófele alatti.


Na most végleg elszakadt a cérna nálam.Totálisan kiütöttétek nálam a biztosítékot.Főleg te Edef.
Nem akarok népszerű lenni,úgyhogy lehet lepontozni stb.Miért kell állandóan cigányozni,rasszistázni?
De pl. Olaszliszka után vagy lehetne még említeni jópár tragikus eseményt.Akkor miért nem keltek ki magukból emberek?Vagy az már nem akkora bűn ha ellenünk követnek el bármit is?Nekem már ebből van elegem.Saját HAZÁMBAN MAGYARKÉNT másodrendű állampolgár vagyok.Ajánlom figyelmedbe a Kiskunlacházi polgármester beszédét,hogy halgasd végig.

De hamár egy játékról beszélünk,mint a Végzetúr kvíz.Engem pedig az bosszant igazán hogy rengetegen kiakadnak olyan dolgokon,hogy vannak akik nem tudják az Amerikai függetlenségi háború befejezésének dátumát.Na és?Majd ha az amik válaszolni tudnak arra,hogy hol található Magyarország,és mi a fővárosa,vagy mi történt 1848-49-ben Magyarországon,talán én is bosszankodni fogok miatta,ha valaki nem tudja fejből a
függetlenségi háború befejezésének dátumát.
Emlegeted a kultúrát,meg az alapműveltséget jópár emberrel együtt.Számomra nem alapműveltség kategória a számtech.Soha nem tanultam és nem is fogom.Miért kéne tudnom melyik milyen program?Vagy honnan vetted azt hogy mindenki tanult számítástechnikát?Ha valaki játszik egy online játékkal,még nem jelenti azt hogy ért is a programokhoz.

A rengeteg HKK-S kérdésről is megvan a véleményem.Soha nem érdekeltek az effajta játékok.Azt se tudom ki vagy mi az a Chara-din meg stb.De nem is érdekel.
Ja és még valami.Majd ha a Magyar történelem,művészet,irodalom és személyiségei méltó szintre kerül emberek fejében,akkor joggal lehet kiakadni ha valaki nem ismeri R.A. Salvatore egyik regényét.

De az hogy Mikszáth Kálmán és Móra Ferenc műveit nem ismerik az számomra nagyobb tragédia.
Melyik nem Móra Ferenc műve?

Rab ember fiai
Nádihegedű
Úri muri
A cinege cipője

A kérdésre eddig 12 jó és 13 rossz válasz érkezett.

Melyik művet nem Mikszáth Kálmán írta?

Szent Péter esernyője
Akli Miklós
Kincskereső kisködmön
A beszélő köntös

A kérdésre eddig 25 jó és 26 rossz válasz érkezett.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7
közellenségDivisionWolf88Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9593. hozzászólás - 2008.12.04. 06:35:38
Hali! Az egyik feltett kérdésemnél elszúrtam, véletlenül rossz választ jelöltem be... Ki tudom vhogy javítani, vagy most mi legyen...? Kösz a segítséget!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9594. hozzászólás - 2008.12.04. 06:55:40 (Válasz DivisionWolf88 #9593 hozzászólására.)
Ird be mi a kérdés, anélkül nehéz javítani.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9595. hozzászólás - 2008.12.04. 07:01:35
Milyen nemzetiségű a Freshfabrik zenekar?
Finn
Magyar
Osztrák
Német
Ez nem túl speciális, amit csak egy réteg tud?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9596. hozzászólás - 2008.12.04. 07:02:34
Mi a Végzetúr játék webcíme?
www.vegzetur.hu
www.vegzetur.com
www.vegzetur.us
www.vegzetur.net
Na ez az igazi szinvonal itt!
Talán ezt nem rontják el!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9597. hozzászólás - 2008.12.04. 07:05:37
ki volt Sándor Károly?
Politikus
kosárlabdázó
énekes
Labdarugó
Nagy K.
meg a feltevője is, ha már nem tud egyformán kis és nagy betűket használni.
Ez is speciális, mert csak az tudja aki a nyomdaiparban, újságkiadásban járatos, ugyanis karikatúrista volt!
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 07:12:23-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9598. hozzászólás - 2008.12.04. 07:09:22 (Válasz Csonti_himihumi #9590 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 01:27:59
Idézet: Edef - 2008.12.04. 01:19:59
olyan közel van az az 'F' és az a 'H', hogy összetéveszted?
Miért nem azt mondd, hogy bocs, de elírtam. Mert nem vagyok annyira benne járatos.


akkor csak röviden: a,s,d,f,g,h,j
1 egész billentyű van az "f" és a "h" között (ha tudnád mi az a gépírás, nem mondanál hülyeségeket...)
néha te is utána nézhetnél....
és ha már itt tartunk, én tanultam gépírást, nem állítom, h jól megy, nem megy jól, sokszor elírom, de leglább tudom hol vannak a billentyűk...

és ami azt illeti szeretem az NHL-t és az NFL-t is, sajnos nem jut sok időm nézni, de ha ráérek szívesen megnézek 1et, legyen az hoki vagy foci..

Látom arra sincs időd, hogy elolvasd amit írsz. Lehet, hogy tanultál vakon gépelni, de pontosan azt írtam, hogy nem lehet félre ütni az NHL és NFL.
meg látom, hogy nálad a billentyűzeten nincs 'OGY' betűk. Maradj inkább a (zseb)hokinál ...
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 07:12:02-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9599. hozzászólás - 2008.12.04. 07:27:38
Törlendő:

Hány kiegészítője jelent meg a WoW-nak?

Helyes válasz: 3

amíg meg nem jelenik a következő. Most komolyan, ki bír ilyen hülye kérdést feltenni és ki enged át ilyen kérdést?
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.12.04. 07:29:33-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencArvionFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9600. hozzászólás - 2008.12.04. 07:38:38
Szerintem hibás kvízkérdés:

Ki volt Agatha Christie férje?
Helyes válasz a kérdező szerint: Nem volt férje
Viszont a neten mást találni: Agatha 40 évesen ismeri meg a fiatal régészt, Max Mallowant, egy, a Közel-Keleten tett látogatás, nyaralás során. 1930. szeptember 11-én összeházasodtak Skócia-ban.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője