Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9781. hozzászólás - 2008.12.05. 08:32:52 (Válasz Nihil #9745 hozzászólására.)
Idézet: Nihil - 2008.12.04. 23:57:16
Melyik film nem képregényből készült?

...a 300 című film szerinte abból készült
Vajon mit csinálhatott történelem órán...


Konkrétan a 300 Frank Miller képregényéből készűlt, annak az alapja a túlszínezett Thermopülei-csata.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9782. hozzászólás - 2008.12.05. 08:35:34 (Válasz Zsolesz #9777 hozzászólására.)
Ez minden olyan embernek tényleg speciális, akinek nincs tévéje, nem hallgat rádiót, és közlekedései során nem halad el egyetlen Shell-kút mellett sem.

Ha Forma 1-et sokan nem is néznek, de a versenyautós shell reklámot, vagy a játékautós Schumacheres reklámot szinte biztos látta az is aki a száguldó cirkuszt nem szereti.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.05. 08:40:50-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9783. hozzászólás - 2008.12.05. 08:41:49 (Válasz Mortimer #9775 hozzászólására.)
ez akkor azt jelenti, hogy 32+10=42 kérdést tettél fel. ez azt jelenti, hogy 4200 kérdésre adtál helyes választ. Ez azt jelenti, ha 90%os jó válaszaid vannak, akkor minimum kb 4700 kérdést kaptál. Egy nap kb. 30 kérdéssel számolva 156 napig (fél év) minden nap ilyen átlagot kell hoznod.
Ez szép. NAgy tudású vagy, gratulálok, főleg, ha pénzért prémium tagságért nem kapsz plussz lehetőséget, amit cáfolsz!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.60
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9784. hozzászólás - 2008.12.05. 08:44:24 (Válasz Lanmandragoran #9782 hozzászólására.)
Valahogy nem igazán jegyzem meg a reklámokat, de akkor legyen. Úgy se írtam be semmit hetek óta, csak ezt merészeltem, mert a google abszolút semmit nem adott ki rá. És amúgy se ferrári, hanem Ferrari. De nekem aztán mindegy. Legközelebb már úgyis tudni fogom.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9785. hozzászólás - 2008.12.05. 09:09:15 (Válasz Edef #9783 hozzászólására.)
kifelejted hogy az elején még 30 válasz kellett csak.
és is prémiumos vagyok, és kikérem magamnak hogy csalással vádolsz.
és mindannyian tudjuk mi a véleményed az értékelésről leírtad már épp elégszer, de semmivel nem lesz jobb ha leírod még hatszázszor


Ez már más téma:

a wakizashi rövid kard
nem is rövid inkább egykezes
a katana egy vagy két kézzel is forgatható, és ez a méretéből is adódik

mindkettőt használták szamurájok, akár kombinálva is.
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.05. 09:21:30-kor
Pontszám: 7.20
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9786. hozzászólás - 2008.12.05. 09:11:07
Egyik kérdésben elírás:

Mivel küzdöt meg Gandalf "A gyűrű szövetsége" végén?
Goblin
Barlog
Gollam
Troll


Így a helyes válasz az "Egyik sem" lenne, mert helyesen balrog. Egyébként meg küzdötT.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9787. hozzászólás - 2008.12.05. 09:23:39 (Válasz Edef #9780 hozzászólására.)
Mint ahogy írni szoktam, javítgattam, törölgettem. Szóval szoktam törölni.
Ezen kívül, mint az korábban kiderült (csak mostanában nem szoktam felírni a neveket) kvízkérdéstől eltiltani is tudok, és a kérdések kb. 10%-át én értékelem. És olykor rajtam kívül más adminok is értékelnek egy személyben.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9788. hozzászólás - 2008.12.05. 09:27:17 (Válasz Edef #9783 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 08:41:49
ez akkor azt jelenti, hogy 32+10=42 kérdést tettél fel. ez azt jelenti, hogy 4200 kérdésre adtál helyes választ. Ez azt jelenti, ha 90%os jó válaszaid vannak, akkor minimum kb 4700 kérdést kaptál. Egy nap kb. 30 kérdéssel számolva 156 napig (fél év) minden nap ilyen átlagot kell hoznod.
Ez szép. NAgy tudású vagy, gratulálok, főleg, ha pénzért prémium tagságért nem kapsz plussz lehetőséget, amit cáfolsz!


Egeszen visszatetszo, ha valakinek nincs igaza es ugy probal fennhejazo stilusban kioktatni masokat.
Pontszám: 9
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9789. hozzászólás - 2008.12.05. 09:35:27
Jelenleg (2008.12.4) Mik klán a legerősebb(lélekkút nagysága szerint)?
Serpents of the Destiny
Azúr Légió
ELIT HORDA
Tökéletes Gyémánt


Kérem törölni! szerintem nem szorul indoklásra de ha mégis, akkor:
1. honnan tudjam ezt a világ2-es karakterrel?
2. Honnan tudjam ezt 1 hónap mulva?
3. helyesírási hiba

szedjétek ki légyszives, illetve csókoltatom a zsenit aki feltette, plusz azt (azokat) is aki átenged egy ilyen kérdést!
A hozzászólást Sultankalifa módosította 2008.12.05. 09:36:12-kor
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 8
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9790. hozzászólás - 2008.12.05. 09:48:39 (Válasz Edef #9765 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.05. 07:02:45
Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09
Milyen sör nincs?
búza
gyömbér
mézsör
meggy*

Belle-Vue Kriek belga meggysör


Akkor lenne meggysör, ha meggyből főznék, de erről szó sincs. Valóban egy sörkülönlegesség, azért speciális, mert az erjesztés során meggyet is adnak hozzá. Ettől lesz meggyes íze.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kriek

Akkor mézsör sincs, mert akkor lenne, ha mézből főznék. Én nem néztem utána, csak tanulmányaimból tudom, hogy a borok/sörök (alkoholok) szerves anyagok erjedéséből származnak. Na most a méz SOHA nem erjed. Tehát előbb lesz meggybor, meggysör, mint mézből bármelyik.
Tehát tessék javítani vagy törölni a kérdést (és a LE pontokat visszavenni), és a bírálatokat végig gondolni!


Nem tudom, honnan vetted, hogy a méz nem erjed? Én úgy tudom az erjedés a szénhidrátok bomlását jelenti.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Erjed%C3%A9s

Az ókori Mezopotámiában is főztek már mézsört, ezért hadd mondjam azt, hogy ez a mondat, sőt az egész bejegyzésed nem állja meg a helyét. Szerintem jobban tetted volna, ha előbb utánanézel a dolgoknak, csak aztán akarsz osztani...
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9791. hozzászólás - 2008.12.05. 09:56:16
Mi az UniCredit Bank emblémája ?
Piros tulipán
Kék sapka
Méhecske
Lepke
Reklám!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9792. hozzászólás - 2008.12.05. 10:07:57 (Válasz Vaczakka #9790 hozzászólására.)
Örülök, hogy elolvastad, de kimásolom azt a linket amit írtál!
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek, hogy saját élettevékenységükhöz energiát termeljenek. Az energia a fotoszintézissel megkötött napenergiából származik, mert a növényekben az energiatárolás zömmel szénhidrátokban történik.

Ez így van, de szükséges, hogy kellően megtudjanak telepedni a mikroorganizmusok, mert egyébként mindenből alkoholt lehetne csinálni. Az aszfaltból is!
Na most nézzük a mézet:
A mézben nem képesek az élesztők és a mikroorganizmusok elszaporodni, így ez a cukros oldat nem romlik meg.

Na most akkor hogyan is vagyunk?
És légyszives ne hurrogj le. Mondtam, hogy én csak a hülye agyamra, emlékezetemre hagyatkoztam, és most mégis utána kellett néznem, és az emlékezetem mégis jó volt.
Hozzá tartozik, hogy a mézpálinkát is úgy csinálják, hogy a gyümölcs erjesztésénél (szőlő)cukor (glukóz) helyet mézet adnak. A rendes "tiszta" pálinkánál (alkohol, szesz) igazából semmilyen egyéb szénhidrátot (cukor) nem adnak adalékként, csak a gyümölcs saját szénhidrátját (fruktóz) engedik erjedni.
Érdekel még a közép iskolás kémiából valami?
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.05. 10:11:00-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.33
irritálóMatiFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9793. hozzászólás - 2008.12.05. 10:08:39
Sziasztok! Megint találtam egy hibát :-( Azt kérdezi: Mikor alakult ki a Spanyol alkotmányos demokrácia? A válasz 76, de ez hibás!!! A demokrácia csak 1978-ban jött létre. javítsátok lécci....
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9794. hozzászólás - 2008.12.05. 10:09:31 (Válasz Kocos #9788 hozzászólására.)
talán rosszul számoltam?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9795. hozzászólás - 2008.12.05. 10:14:02 (Válasz Edef #9794 hozzászólására.)
Nem talán, biztos. De ezt már leírta valaki korábban, az első 10 kérdésem nekem is a 30as időszakból van, ideje lemászni a magas lovacskáról.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9796. hozzászólás - 2008.12.05. 10:16:58 (Válasz Edef #9792 hozzászólására.)
A mézsörös téma engem is érdekelt, szeretem a finom söröket.
Bemásolom ide, az elejét annak amit találtam, mindenki okulására. Érdekes dolgokat tudhatunk meg belőle. Hölgyek figyelmébe is ajánlom.


"A méz nem csak a világ első édesítőszere, de az alkoholtartalmú italok alapja is. Friss vízben feloldva pár óra alatt erjedésnek indul és rövid időn belül sörré érik. Régen a fiatalasszonyok az esküvőjük után egy hétig ezt itták, mert úgy vélték, hogy növeli termékenységüket. (Talán innen származik a mézeshetek elnevezés). A méz aszparaginsavat és E-vitamint tartalmaz, melyek jó hatással vannak a női nemi mirigyekre. Kis mennyiségben, de található ösztrogén is benne, ami szintén fontos szerepet játszik a női nemi működésekben. ..." mézsör (A lap alján a mézsör elkészítésének receptje is található
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9797. hozzászólás - 2008.12.05. 10:22:36 (Válasz cirip #9785 hozzászólására.)
Akkor még egyszer:
Nem téged (és hagy ne kelljen végig sorolni a neveket), vádollak bármi nemű csalással.
Csak tényleg az a furcsa, hogy át tudnak menni értelmetlen (itt is érvényes az korábbi felsorolás) kérdések (szinte) bírálatlanul. Ezekből kifolyólag csak ezt tudom feltételezni.
.. és ez nem a Te/Ti csalásotok.
És még egy:
Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9798. hozzászólás - 2008.12.05. 10:23:15 (Válasz Edef #9792 hozzászólására.)
Pedig a mézsör tényleg mézből készül, ami magától valóban nem erjed meg - élesztőt kell hozzá adni, ami mellesleg minden sör készítésének egyik alapanyaga.
Pontszám: 5
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9799. hozzászólás - 2008.12.05. 10:24:56
Mióta állítunk karácsonyfát?

Volt válasznak 4 1600-tól dátum. A jó válasz 1609 vagy mi volt. Valóban a németeknél azóta van karácsonyfa. Tehát a kérdésbe kellene hogy Európában és nem Magyarországon ahol csak majd 200 évvel később terjedt el. És pláne jobb lenne hogy fenyőt Jézus születésének emlékére. Mert igy hogy karácsonyfa, eléggé zavaró nekem. Bár a vége nyilván magánvélemény.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9800. hozzászólás - 2008.12.05. 10:37:13
Egy jégkorong csapatban mennyien lehetnek egyszerre a jégen?

5
4
6
7
csapatból

Mennyi országgal "állammal" határos Svájc?

4
5
3
6
országgal, állammal... Szerintem
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője