Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3341. hozzászólás - 2008.10.23. 12:50:44 (Válasz Dame Aleana #3335 hozzászólására.)
Idézet: Dame Aleana - 2008.10.23. 12:37:23

Meg Bergmann-nak is van biztos keresztneve.


Ingmar, Ingrid, Juszuf...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3342. hozzászólás - 2008.10.23. 13:05:49 (Válasz azreus #3334 hozzászólására.)
Nos... Anime-t én is nézek! Ennek ellenére nem biztos hogy tudnék ilyen kérdésre válaszolni. Az álltalad említett kérdést sajnos még nem láttam, de azt én is tudom hogy anno A Chihiro (remélem jól írtam a nevét) elhozta az Oscar-t, mégpedíg ha nem tévedek többek között a Shrek elől! Amennyiben ez volt a kérdés úgy ez nem feltétlenül anime-s kérdés mivel az Oscar sokkal publikusabb az anime-nél. (egyenlőre) Ami az rpg témát illeti, ezen is vitatkozhatnánk! Részemről nem attól lesz valami rpg hogy IC írok egy fórumra! TK-t is lehet játszani annélkül hogy akár egyetlen reagot is írnál! (sajna már jó ideje nekem sincs rá időm) Én itt egy Végzetúr bőrébe képzelem magam, nekem ez ezért szerepjáték. És mindent meg is teszek azért hogy ez az "illúzió" fennmaradjon. És végül megsúgom, Tolkien nem ott született!
A helyrag miatt meg elnézést, a magyar nyelvvel nekem is akadnak gondjaim, bár szerencsére kevesebb mint az átlagnak. Ha visszakapom a kérdést, igyekszem majd korrigálni, de örülnék ha végre benn maradna.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3343. hozzászólás - 2008.10.23. 13:11:36
És a hangsúly a fantasy-n volt! És ha már kötekedünk... A filmet sztem sok olyan ember megnézte aki max hallott a fantasy-ről, és páran azért olvasták csak el a könyvet mert tetszett nekik a film. Ilyen formán Tolkien "ismerete" túlmutat a fantasy-n, de értem hogy mire céloztál. Én akkor is szomorú vagyok hogy így járt a kérdés mivel még ez volt talán a kérdéseim közű az amelyik a legközelebb állt a szívemhez!
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3344. hozzászólás - 2008.10.23. 13:17:48
Kezdek kiakadni kb. ezer kérdés után. Kapok nagyon egyszerű kérdéseket, kapok nagyon speciálisat (legalábbis nekem, pl milyen színű ez vagy az a HKK kártya stb). Én is értékelek kérdéseket és elég toleráns vagyok - egy betű elűtés miatt még nem nyomok rossz választ -, de hogy egy általam írt, egyszerű kérdés azért vesznek ki és minősítenek rossznak mert a válaszadok több, mint 75%-a nem tudja választ?! Beírja a googleba és látja. A kérdés:

Mit takar a "refraktor" szó?
távcsővet **************ez a jó
újratermelő berendezést
atomerőmű egyik részét
nincs ilyen szó
Pontszám: 5.50
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3345. hozzászólás - 2008.10.23. 13:18:57 (Válasz Darun #3342 hozzászólására.)
nem angol? no, akkor ezt én is benéztem

csak a teljesség kedvéért: az a kérdés arról szólt, hogy melyik filmet NEM ő csinálta. vagyis az egyik oscar díjat nyert művének ismerete nem sokat segít.
nyugodtan képzled bele magad egy végzetúr bőrébe, miért ne? csak ne várd el, hogy más is így tegyen.
A hozzászólást azreus módosította 2008.10.23. 13:22:50-kor
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3346. hozzászólás - 2008.10.23. 13:22:00
Mikor volt a Milánói ediktun?
402
325
313
299

én " ediktum " -ként ismerem, de most bizonytalan vagyok..
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3347. hozzászólás - 2008.10.23. 13:23:00
Nem vártam el! És elkanyarodtunk a témától!
Dragon: tökéletessen megértelek! Engem komolyabban soha nem érdekelt a csillagászat de mivel apám nagyon odáig van érte, ragadt rám egy s más. Asszem én a Tolkien-es kérdésemmel meg is húzom magam, mivel a helyes válaszon kívül a többi válasz annyira (már bocs) bárgyú hogy még csillagászati ismeretek hiányában is megmondanám neked a helyes választ! Kár hogy ilyen kérdéseket nem én kapok!
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3348. hozzászólás - 2008.10.23. 13:24:17
Estét,

A Hatalom Kártyái Kártyajátékban milyen színűek a Dornodon istenséghez tartozó kártyalapok?

piros
Zöld
lila
fekete


Ezt már Craslorg is írta, h speckó, sztem is.. nem lehetne törölni?
( helyesírás: ha minden szín kisbetűvel írt, akkor a zöldet miért nem? )

Mit jelent az, hogy 2 az 5.-en?

2X2X2X2X2
2+2+2+2+2
2/5
2X5


Elhiszem, h matek sok ember kedvence, de már a nekem már a ***** ki van vele.. :S
( plusz írja ki, h ötödiken, vagy ne probálkozzon a hejjessirásall.. )

Köszi, T.
Pontszám: 4.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3349. hozzászólás - 2008.10.23. 13:27:03
Szervusztok!

Azureus: Egy Oscar-díjas film rendezőjének a nevét illik tudni... Mondom én ezt úgy, hogy a legtöbb filmes kérdést nem szeretem, sőt nem is tudom. Nem kell azonnal törölni őket, mert az általános műveltség részei... Az, hogy valamit nem tudsz, de valószínűleg ismert információ, az nem feltétlen törlendő. :-D

Miyazaki életműve azt hiszem, az m2-n volt látható. Ha tévednék, bár nem hiszem, akkor a Duna Tv adta le, egyik sem a szennyműsorokról híres.

És kérlek, valóban ne csak a saját ismereteidet tekintsd általános műveltségnek, fogadd el, hogy másoknak más a jó kérdés. Az a kérdés pedig, amitől te mérges vagy, mert a rendező nevét nem ismered, kiváló, pedig szerintem egyszer én biztos elszúrnám. Többször nem, mert megjegyezném, és utána már nem szúrnám el. Ennyire fáj neked, ha nem tudsz egy kérdést megválaszolni?
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.80
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3350. hozzászólás - 2008.10.23. 13:36:22 (Válasz Darun #3331 hozzászólására.)
Ezt én is feltettem pár hete, csak így: Melyik városban született John Ronald Reuel Tolkien? 47.37% -on áll épp
A hozzászólást Aisling módosította 2008.10.23. 13:36:47-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3351. hozzászólás - 2008.10.23. 13:38:39 (Válasz Awenhai #3349 hozzászólására.)
Bennem épp a minap merült fel ezzel kapcsolatban hogy valóban jó lenne ha tetszés alapján is lehetne értékelni a kérdéseket! Mert nagyon sok olyan dolog van amit nem tudok, sőt, olyasmi amiről halvány fogalmam sincs. Pl. lehet valaki feltesz egy olyan kérdést amilyet életembe nem is hallottam és ad rá négy hamis választ. Mivel azt se tudom miről van szó így sztem helyessen értékelni sem tudom majd! Ilyenkor mi a teendő! Jó, ez egy szélsőséges példa volt. De ha egy ilyet jónak jelölök akkor tovább engedek egy rossz kérdést sok bosszúságot okozva vele társaimnak. Ha meg lehúzom csak azért mert én nem tudom a választ és valóban jó a kérdés akkor meg a kérdés feltevőjével tolok ki meg azokkal akiknek esetleg tetszene a kérdés. Mindazonálltam megjegyzem hogy ennek a kvíznek a sikerét mi sem bizonyítja jobban mint az, hogy erről beszélünk a legtöbbet!
Pontszám: 3
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3352. hozzászólás - 2008.10.23. 13:40:52 (Válasz Aisling #3350 hozzászólására.)
Idézet: Aisling - 2008.10.23. 13:36:22
Ezt én is feltettem pár hete, csak így: Melyik városban született John Ronald Reuel Tolkien? 47.37% -on áll épp


Hmmm... Ezt nem tudtam. Amúgy... mivel kiesett a kérdés, én s most tettem fel, ennek ellenére lehet a tied volt kinn előbb. De!!! Én tudom melyik városba született mert utána néztem. Sztem az hogy én két országot jelöltem meg és két kontinenst, jobban belefér a "tág" kategóriákba, igaz hogy félrevezetőbb is mivel sokan azt hiszik róla hogy Angol, pedíg nem az! (lásd fentebb)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3353. hozzászólás - 2008.10.23. 13:41:59
Melyik nem Angol focicsapat?
Arsenal
Manchester utd.
Liverpool
Barcelona

Az "angol" szót kisbetűvel kell írni + a "United"-et nem kéne rövidíteni.

Mit neveznek Erdélyben Madártemetőnek?
Egy hely ahova madarakat temetnek
Egy Ősi babonás hely
Kénbánya szén dioxidot kilövelő mélyedése
Egy domb mely valamilyen csata színhelye volt

Ez egy nagyon jó kérdés, kár, hogy valószínűleg ki fog esni.

Mivel táplálkozik a him szúnyog???
vizet iszik ha szomjazik
növények nedveit szürcsölgeti
állat és ember vérrel
Természetesen állatvérrel

Detto érdekes kérdés, csak a "him" az "hím".

Hány kerület van Budapesten?
20
22
21
23

Ez volt már, hacsak nem kaptam meg újra.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3354. hozzászólás - 2008.10.23. 13:43:02 (Válasz Darun #3331 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.10.23. 12:09:55
Szeretnék csatlakozni a kollégához! Sztem ne a kérdésfeltevőt büntessük egyes emberek alacsony műveltségi szintje miatt! Sok olyan kérdés van amire én se tudom a választ még is jó kérdésnek minősítem mert úgy érzem hogy tanulok belőlük valamit! Hasonló problémám van nekem is. Feltettem egy kérdést.

Hol született J. R. R. Tolkien?

Oroszországba
Angliába
Afrikába
Amerikába

Ez a kérdés volt már, elképzelhető, hogy ezért lett törölve és az 'n' betűk lemaradtak a válaszoknál.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3355. hozzászólás - 2008.10.23. 13:44:37
mivel kormányoznak a halak úszásuk közben?
úzókkal
fejjel
a farkukkal
pikkelyekkel

Nem tunik egyertelmunek a valasz szamomra. Meg persze nalunk videken a mondatot nagybetuvel kezdjuk. Uszasuk helyatt uszas kozben.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3356. hozzászólás - 2008.10.23. 13:44:41 (Válasz Craslorg #3354 hozzászólására.)
Nem ezért! Ki van írva hogy a hibás válaszok aránya miatt törölték!
Pontszám: 5
irritálóMetoman XFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3357. hozzászólás - 2008.10.23. 13:47:16
Üdv!
Van egy kérdés ami a másodperc bevezetéséről szól.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Mert a babiloni hatvanas számrendszer az alapja.
Ennek ellentmond a wiki és a Google...
"finomabb időbeosztás kialakulása párhuzamosan folyt a naptár fejlődésével. Miután két szívdobbanás közt eltelt idő nagyjából az a legrövidebb tartam, amit az ember minden segédeszköz nélkül érzékelni tud, érthető, hogy művelődésünk kezdetén általában pulzusa segítségével igyekezett az események lefolyásának ütemét, hosszát becsülni, és alapvető időegységként is ezt választotta. Így alakult ki a másodperc, mint mérték."
Üdv!
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3358. hozzászólás - 2008.10.23. 13:48:28
Jó lenne ha átszerkeszthetném a kérdést. Egyébként... az már ismétlésnek számítana pl. hogy ő városra kérdez rá, én meg pl. országra vagy kontinensre? Csak mert sztem a kontinensre is tuti mindenki Európát meg Amerikát jelölné meg, ergó kiesne. De azt nem értem, ha neki tudják hogy melyik városba született, azt miért nem tudják hogy az a város melyik országba/kontinensen található?
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3359. hozzászólás - 2008.10.23. 13:49:17 (Válasz Darun #3352 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.10.23. 13:40:52
Idézet: Aisling - 2008.10.23. 13:36:22
Ezt én is feltettem pár hete, csak így: Melyik városban született John Ronald Reuel Tolkien? 47.37% -on áll épp


Hmmm... Ezt nem tudtam. Amúgy... mivel kiesett a kérdés, én s most tettem fel, ennek ellenére lehet a tied volt kinn előbb. De!!! Én tudom melyik városba született mert utána néztem. Sztem az hogy én két országot jelöltem meg és két kontinenst, jobban belefér a "tág" kategóriákba, igaz hogy félrevezetőbb is mivel sokan azt hiszik róla hogy Angol, pedíg nem az! (lásd fentebb)

Bocsánat, de Tolkien angol, csak nem ott született. Nem mindegy.
Pontszám: 5
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3360. hozzászólás - 2008.10.23. 13:50:24
Most kaptam egy kérdést, ahol a válaszok között sajnos pont nem szerepel jó válasz.
" Mi a pallos?"

Nem másoltam ki a válaszokat, de amit helyesnek fogadna el, az áll kábé a legtávolabb a valóságtól. Ugyanis szerinte minden kétélű kardot. Ez egy naaaaagy butaság. Ezek szerint a római kori gladius, a jatagán, sőt még a tőrkardok nagy része is pallos.
Pont a pallos az ami az egyik legnehezebben meghatározható kardtípus. Tipikusan magyar fegyver volt, és volt lóra való változata is, amiről mégis talán beazonosítható az a jellegzetes markolata. De semmi esetre sem 7,25 kg-nál nehezebb, és nem is hosszabb 2 m-nél, és az acéltartalma sem befolyásolja.
Sajnos nincs lehetőségem rossz kérdésnek ítélni, de mivel a hagyomány őrzés elég közel áll a szívemhez, örülnék ha ez a kérdés kiesne.
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője