Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5501. hozzászólás - 2008.11.06. 18:51:18 (Válasz Petrus #5500 hozzászólására.)
Én is szeretem Caldwellt, sőt megveszek a stílusáért, az egyik legjobb hazai író, de a kérdés sajnos attól még nagyon de nagyon spec...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5502. hozzászólás - 2008.11.06. 18:57:37 (Válasz Petrus #5500 hozzászólására.)
De akkor is köszi az információt
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5503. hozzászólás - 2008.11.06. 19:01:27
A sakkoshoz:
Valószinűleg mindenki, vagy majdnem mindenki látott már sakk-táblát. Tudja például, hogy fekete és fehér mezőkből áll, ezért a többi kiesik. Nyilván specnek tűnik Hydro módszere, mert sosem használtad, mert mindenki másképp jegyez meg dolgokat. Én például csak azt tudom, hogy az A1 fekete. Ismerve a sakktábla mezőinek szinezési szabályát, B2 és C3 is fekete. C4 fehér, C5 pedig újból fekete. Ez a leírás szintén "spec" valamilyen szinten, mert egy ember egyéni (bár szerinte logikus) elgondolása. Ha éppen nincs kéznél sakktábla, a wikipédia is tud nyújtani egyet. A kérdés szerintem a spec kategóriába nem tartozik legfeljebb az érdektelen lexikális tudásba, de abba meg minden beletartozhat személytől függően, ami nem kizárólag a gondolkodásra épít. Gondolkodós kérdésekkel viszont csak elenyésző arányban találkozni sajnos.
Pontszám: 7.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5504. hozzászólás - 2008.11.06. 19:17:48
Továbbra is szeretném mély hálámat kifejezni néhány kedves kérdésírónak:

Mi a Diszkrimináns?

E=MC^2
2x(AB)
IxU
b^2-4ac

Úgy érzem ismét a hiányos kémia tudásomra szeretnének utalni, mert minden más tárgyból elsőre átmentem általános iskola 1-től gimnázium végéig. A másik lehetőség, hogy arra próbál rávezetni a kérdés feltevője, hogy valamely tanárom túl enyhe volt velem szemben, hogy anélkül engedett át, hogy ezt egy életre belém verte volna... Kérem segítsenek, mely tantárgyat oktató kedves néninek/bácsinak köszönjem meg, hogy eme fontos tudás nélkül is érettségi vizsgára alkalmasnak talált?

Melyik vállalatnak nem volt soha gyári csapata a Formula 1-ben?

Peugeot
BMW
Renault
Mercedes

Imádom a Forma 1-et. Így természetesen tudom a választ a feltett kérdésre. Nagyon sok ember van azonban, úgy tudom, akik nem szeretik ezt a remek sportot, ezért köszönöm a kérdés feltevőjének, hogy megpróbálja őket kimenteni a legsötétebb barbarizmusból. Mert mire ezt megtalálják, garantáltan elég jól megismerik ezt a remek sportágat úgy 80 évre visszamenőleg! Hálásan köszönöm! De a gyakori csukláson ne lepődjön meg, sajnos van aki javíthatatlan, és az sűrűn fogja Önt emlegetni!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.50
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5505. hozzászólás - 2008.11.06. 19:19:55
Melyik játék mmo az alábbiak közül?
Zoo Tycoon
Spore
Half Life 2
World of Warcraft

Ezt csak azért mert gagyi a kérdés..
Pontszám: 5
utáltmuerteFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5506. hozzászólás - 2008.11.06. 19:26:52 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Nem lehetne átnézni a kérdéseket és a válaszokat? Ismét volt egy rossz válasz. A legídősebb fa nem 5000 hanem 9550 éves
Pontszám: 5.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5507. hozzászólás - 2008.11.06. 19:31:22 (Válasz Byzon #5504 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.06. 19:17:48
Továbbra is szeretném mély hálámat kifejezni néhány kedves kérdésírónak:

Mi a Diszkrimináns?

E=MC^2
2x(AB)
IxU
b^2-4ac

Úgy érzem ismét a hiányos kémia tudásomra szeretnének utalni, mert minden más tárgyból elsőre átmentem általános iskola 1-től gimnázium végéig. A másik lehetőség, hogy arra próbál rávezetni a kérdés feltevője, hogy valamely tanárom túl enyhe volt velem szemben, hogy anélkül engedett át, hogy ezt egy életre belém verte volna... Kérem segítsenek, mely tantárgyat oktató kedves néninek/bácsinak köszönjem meg, hogy eme fontos tudás nélkül is érettségi vizsgára alkalmasnak talált?


A diszkriminánsról bizony matekórán kellett volna hallanod, és aszem az utolsó válaszlehetőség lenne az.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5508. hozzászólás - 2008.11.06. 19:32:37 (Válasz Mormord #5503 hozzászólására.)
Köszi. Ennél többet nem is akartam mondani. Bocs, Khetty, ha megsértettelek...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5509. hozzászólás - 2008.11.06. 19:33:22 (Válasz Roseprincess #5507 hozzászólására.)
Stimmel. És tényleg középiskolai tananyag.

(A másodfokú egyenlet megoldóképletének gyök alatti része.)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5510. hozzászólás - 2008.11.06. 19:34:32 (Válasz Roseprincess #5507 hozzászólására.)
Úgy van! De itt lőjenek le ha tudom mi ez... Pedig 3-asra azért leérettségiztem... Majd megköszönöm Mészáros tanárnőnek.
Mindig tanulok valamit...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5511. hozzászólás - 2008.11.06. 19:35:29
Aláírás: Így is van kb 7-8 szabad karakterem, ezért nem írtam ki bővebben hogy "Segédlet a HKK-s kérdésekhez:" az elejére, vagy hogy "le a HKK-val!" a végére...

De igaz, Rhattot kihagytam. Nem tudom, hogy sűrítem be, valsz sehogy. Sry!

És Jeva: Sajnos minden fajt nem tudok beírni az aláírásomba, ezért is linkeltem benne a Lapkeresőre.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.06. 19:38:21-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5512. hozzászólás - 2008.11.06. 20:03:17 (Válasz Byzon #5510 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.06. 19:34:32
Úgy van! De itt lőjenek le ha tudom mi ez... Pedig 3-asra azért leérettségiztem... Majd megköszönöm Mészáros tanárnőnek.
Mindig tanulok valamit...


A másodfokú egyenlet megoldóképletének a gyökös része.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 6.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5513. hozzászólás - 2008.11.06. 20:10:06 (Válasz Roseprincess #5512 hozzászólására.)
Hydro, Hercegnő!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Az előző hsz-em vonatkozó részét tekintsétek semmisnek, én vagyok a hülye. Ennyire nem nézek már utána, mert megmondom őszintén, nagy eséllyel sohasem lesz rá szükségem, de annyi lejött, hogy tudnom kellett volna. Sorry, és még egyszer köszi!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6
irritálóLord ArkonFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5514. hozzászólás - 2008.11.06. 20:12:26
ki NEM lehet idén világbajnok?
Rossi
Schumacher
Massa
Hamilton

Nem aktuális, elavult. Azonnal törölni.
Pontszám: 7.33
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5515. hozzászólás - 2008.11.06. 20:38:18
Mi a címe a Ska-P együttes legújabb (2008) albumának?
Planeta Eskoria
El vals del obrero
Que corra la Voz
Lágrimas y gozos
Ők kik ? Vagy csak én nem hallottam soha róluk?
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
fórumozóCicatisNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5516. hozzászólás - 2008.11.06. 20:41:40
Már ne haragudjatok, de ha jól tudom Petőfi nem 1832-ben született. Legutolsó hírek szerint nem tudják a pontos dátumot; vagy 1822. dec.31-én, vagy 1823. jan 1-én

Aki ezt feltette nézzen már jobban utána ezeknek a dolgoknak és ne állítson valótlnat, ha lehet!!!!!!!!!!!!!!

Azonnal törönli!!!!!!!!!!
Pontszám: 4
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5517. hozzászólás - 2008.11.06. 20:58:18
Mikor koncertezett a Queen Magyarországon?

1985
2001
1986
1995

Melyik reggae előadó nem magyar?

Max Romeo
Irie Maffia
Brains
LB 27

Mindkét kérdés túl speciális szerintem.
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.06. 21:44:59-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5518. hozzászólás - 2008.11.06. 21:11:19 (Válasz Byzon #5517 hozzászólására.)
Egyetértek a "műveletlenségeddel".

1. A műveltség nem csak a múltra vonatkozik, hiszen 20-50 év múlva a jelen is múlt lesz.
2. A kortárs zene/művészet csak kevesek részére "érték", de később azzá válhat.
3. A 21.században a műveletlenséget már a google (vagy más kereső) nem ismerete is kimerítheti.
4. Ez egy olyan játék, ahol nem Vágó Istvánnal játszol.
5. És mindezeket felhánytorgatni......na az nem a műveletlenségi kategória.


ui:Mielőtt még megkapnám, hogy biztos mai gyerek vagyok, csak zárójelben jegyzem meg, szerintem nem sok velem egykorú vagy idősebb játékos van.
Pontszám: 7
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5519. hozzászólás - 2008.11.06. 21:20:29
Hahó, ezt egy picit speciálisnak éreztem (átrágtam magam x focimezek színére vonatkozó kérdésen, ezek után még ez....)
Mekkora az átmérője egy szabványos airsoft golyónak?
12 milliméter
2 centiméter
9 milliméter
6 milliméter
és persze nem nagy cucc megtalálni, de ezt akkor is elég kevesen tudják kereső nélkül megmondani
szerintem
Pontszám: 6.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5520. hozzászólás - 2008.11.06. 21:28:10 (Válasz Dragon HUNter #5518 hozzászólására.)
Salem Dragon HUNter!

Ha már megszólítottál, akkor válaszolnék:
Nos a Queen együttes kérdéses, hogy mennyire számít kortárs művészetnek, de előre bocsájtom, hogy roppant mód szeretem a zenéjüket. Ellenben semmiképpen sem érzem alapvetőnek, hogy fejből tudjam, mikor koncerteztek hazánkban. Ez azért más mintha a frontember nevét kérdeznénk meg...
Nem áll szándékomban minősíteni a kortárs reggae előadók művészetét sem, ezt csak és kizárólag az utókor teheti meg, csak jópár év múlva tudhatjuk meg, miből is lett sláger. De ezzel együtt én magam, aki valóban csak felületesen követem a kortárs zenét (is), őszintén megmondom, hogy még nem hallottam ezen előadóművészekről. Lehet, hogy mindannyian nagyon ismert, világhírű popsztárok, ebben az esetben vállalom műveletlenségemet, de ez van.
Nem, nem vagyok hajlandó a kérdésekhez a Google segítségét igénybe venni, és nem, nem azért, mert ne tudnám hogyan működik. Hanem azért, mert ha jól tudom Miklósék is kifejtették, hogy a kvíz nem arról szól, hogy kikeressük a válaszokat az internetről. Olyan kérdéseket kell feltenni, amit mindenkinek ismernie kell/kéne, legfeljebb rövid gondolkozás után. Minden meggyőződésem a Queen együttes és a kortárs reggae előadók iránti minden tiszteletem ellenére, hogy ezek a kérdések nem ilyen jellegű tudásra kérdeznek rá.
Emellett én is kaptam már meg olyan kérdéseket, amelyek elgondolkodtattak, vagy éppen elkeserített, hogy már nem emlékszem a válaszra, pedig tudnom kellene. Ilyen esetekben, amellett, hogy magamban gratuláltam a kérdés feltevőjének, utánanéztem a tippem után. Sok érdekes információval gazdagodtam már e módon. Ellenben jelen esetben egyik kérdéssel kapcsolatban sem éreztem erre vonatkozó késztetést.
Amennyiben bárkit is sértett az előbbi kérdéshez tett kommentárom, akkor attól elnézést kérek, mert nem ez volt a szándékom. Amennyiben bárki privátba ez ügyben megkeres, akkor azonnal módosítom a kommentárt "Túl speciális, törölni"-re, de a véleményemet fenntartom.

Köszönöm, és jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője