Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagKvinnaNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9141. hozzászólás - 2008.11.30. 10:07:45
Sziasztok!
Szerintem ez megint egy olyan kérdés, amit honnan a ...ból tudhatna mindenki..
A császári japán haderő hány amerikai csatahajót süllyesztett el Pearl Harbornál?
3
1
4
2
Pontszám: 5
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9142. hozzászólás - 2008.11.30. 10:13:56
Melyik együttes énekese Corey Taylor?

Stonesour
Sex Pistols
Audioslave
KoRn

Corey Taylor (Des Moines Iowa, 1973. december 8.-) a kilenc tagú Slipknot énekese és a Stone Sour hard rock banda alapító tagja.

Hm....nincs ilyen lehetőség
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9143. hozzászólás - 2008.11.30. 10:33:21
Most kaptam meg a 2. világban játszó karakteremmel:

Európa legmagasabb csúcsa hány méter magas?

4910
4750
4808*
4620
Ezzel az a probléma, hogy az Elbrusz(5642) a legmagasabb. Ez a Mont Blanc magassága.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9144. hozzászólás - 2008.11.30. 10:49:49
Budapest hány megyéből áll?0
19 + Budapest
egysem
19
23

Szerintem törlés.

Mégse. Beugratósnak elég jó.
A hozzászólást Cirmos cica módosította 2008.11.30. 11:01:06-kor
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9145. hozzászólás - 2008.11.30. 11:06:43
Hogyan halt meg Dózsa György?

elevenen felfalták
keresztre feszítették
ledobták egy szikláról
karóba húzták

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: elevenen felfalták

khm... akkor csak nekem rémlik úgy, hogy elevenen égették el? Azt valahogy nem tudtam, hogy a magyar nép valaha a kanibalizmusáról lett volna híres...

persze ha én rosszul tudtam, akkor Petőfi is.
"...Nem hallottátok Dózsa György hirét?
Izzó vastrónon ôt elégetétek,
De szellemét a tûz nem égeté meg,
Mert az maga tûz; ugy vigyázzatok:
Ismét pusztíthat e láng rajtatok!"

Ezt a kérdést azonnali törlésre ítélem! A kérdés feltevőjének meg ajánlom, egy kicsit mélyedjen bele a történelembe, és gondolkodjon mielőtt ír...
A hozzászólást Roseprincess módosította 2008.11.30. 11:18:44-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9146. hozzászólás - 2008.11.30. 11:20:58
A korabeli írások ezt írják Dózsa György kivégzéséről: először is tüzes vassal megkoronázták, aztán még élve, meztelenül, lábainál fogva megkötözve saját katonái, akiket közönségesen hajdúknak neveznek, s akiknek cselekedetei annyi sok szörnyűséget hoztak…, fogaikkal széttépték és felfalták. Ezután a testet négyfelé vágták és bitófára függesztették.

Ja és még Gárdonyi is említi az esetet az Egri csillagokban mikor Ceceynek a Budai házukban ordítják hogy " hát nem emlékszel hogy együtt ettünk a Dózsa György húsából?"Valahogy így hangzik,de nagyon rég olvastam már a könyvet.
A hozzászólást Huligan módosította 2008.11.30. 11:27:36-kor
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9147. hozzászólás - 2008.11.30. 11:21:15 (Válasz Roseprincess #9145 hozzászólására.)
Hercegnő!
Én is rosszul tudtam. Én is azt tanultam -- már nagyon rég, 30 éve --, hogy megégették tüzes trónon-
De ezek szerint biztos valami fatasy-könyv, vagy HKK-lap, vagy valami ilyen könyvben is vagy egy Dózsa György nevű hős, akit a nagy Drizzt megtámadott azért, mert ember volt, és jól tudjuk, az emberek a legfőbb ellenségei...
Vagy a mai újkori történelem már nem csak a XX. századot látja másképpen, hanem a piszkos középkort. Igaz a mai tízen éveseknek biztosan sokkal könnyebb úgy tanítani a történelmet, hogy felhasználjuk a fantasy világot.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.30. 11:24:49-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9148. hozzászólás - 2008.11.30. 11:26:39 (Válasz Huligan #9146 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2008.11.30. 11:20:58
A korabeli írások ezt írják Dózsa György kivégzéséről: először is tüzes vassal megkoronázták, aztán még élve, meztelenül, lábainál fogva megkötözve saját katonái, akiket közönségesen hajdúknak neveznek, s akiknek cselekedetei annyi sok szörnyűséget hoztak…, fogaikkal széttépték és felfalták. Ezután a testet négyfelé vágták és bitófára függesztették.


Ez már valami brutális horror filmbe is bele illik... Talán ezért tanultuk csak az izzó trónos változatot Talán egy 12-13 éves gyereknek nem az ilyen fordulatokra kellene emlékezni a történelemből...
De ez akkor is undorító... pfúj...
én inkább megőrzöm magamnak a sima elégetős verziót... az kevésbé gyomor forgatóbb...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9149. hozzászólás - 2008.11.30. 11:26:58
Hány generációja jelent meg eddig a Mitsubishi Lancer Evolution-nek?

8
11
10
9

Ezt nekem tudnom kell?

Ki volt már az AS Monaco edzője?

Várhidi Péter
Bicskei Bertalan
Mezey György
Bölöni László

És természetesen egyik szakember sem kaphat már erre felkérést soha, hiszen akkor nem lenne jó a kérdés...

Milyen páros nyerte meg a Brabham F1 csapatnak a bajnoki címet 1967-ben?

Graham Hill-Rolf Stommelen
Jacky Ickx-Ronnie Peterson
Jack Brabham-Denny Hulme
Jo Siffert-Lorenzo Bandini

Én szeretem a Forma 1-et, de ez egy kicsit azért specnek tűnik...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9150. hozzászólás - 2008.11.30. 11:29:28 (Válasz Huligan #9146 hozzászólására.)
Ugye Te is elképzelted, hogy megsütötték, de még élt. Aztán felfalták, ugye miután elfogyott (mert a felfalni az azt jelenti, hogy mind egy szálig megették), rájöttek, hogy még négyfelé is kell vágni, tehát vissza öklendezték, összeragasztották, négyfelé vágták, és felfüggesztették a bitófára.
A kérdés már csak az, hogy mindezek után melyik negyedét?
Na most hobnann vettél ilyen szép és logikus történetet? Vagy Te nem gondolkodsz logikusan?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9151. hozzászólás - 2008.11.30. 11:33:02 (Válasz Edef #9147 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.30. 11:21:15
Hercegnő!
Én is rosszul tudtam. Én is azt tanultam -- már nagyon rég, 30 éve --, hogy megégették tüzes trónon-
De ezek szerint biztos valami fatasy-könyv, vagy HKK-lap, vagy valami ilyen könyvben is vagy egy Dózsa György nevű hős, akit a nagy Drizzt megtámadott azért, mert ember volt, és jól tudjuk, az emberek a legfőbb ellenségei...
Vagy a mai újkori történelem már nem csak a XX. századot látja másképpen, hanem a piszkos középkort. Igaz a mai tízen éveseknek biztosan sokkal könnyebb úgy tanítani a történelmet, hogy felhasználjuk a fantasy világot.


Hát ezt most ki kell, hogy javítsam, mivel szerény személyem Drizzt rajongó, és Drizzt sosem támadna emberre, és főleg nem falná fel, nem kanibál Drizzt egy nagy harcos, a népe többi tagja simán kiírtaná az embereket, a törpöket, az elfeket, minden felszini fajt, és minden mélysötéti fajt is... de nem azért mert az ellenségeik, hanem a gyilkolás puszta szórakozás nekik, azon sem kertelnek sokat, ha egy fajtársukat (legyen az gyerek is) vagy annak egész családját le kell ölni.. család... hát ez az intézmény sem nagyon létezik náluk abban a formában, ahogy mi értelmezzük... a lényeg, hogy Drizzt egy renegát, átlátott a Drow önzőségen, és elmenekült. És nem ellenségei a felszíniek egyálltalán, több barátja is lett, akik képesek voltak túllátni a sötét bőrszínen, és nem csak a "gonosz" Drow-t látták mögötte, hanem Drizzt valódi énjét, és a barátain keresztül rengetegen elfogadták, majd később már tisztelték is tettei miatt.

Röviden ennyi
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9152. hozzászólás - 2008.11.30. 11:33:48
http://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%B3zsa_Gy%C3%B6rgy

Akkor javaslom olvasd végig figyelmessen.Főleg Szerepe az 1514-es parasztfelkelésben és tedd fel nekik ugyanezt a kérdést.


Idézek az Egri csillagokból:
"De hogy a te leányod ringatja a Szapolyai fiát!-szólt a pap a haragtól kivörösödve.S hirtelen felcsattant.Éktelen dühvel ordított Ceceyre: -Há így meglágyul az ember esze,ha megvénül!Hát elfelejtetted-e,hogy annak a gyereknek az apja hóhér volt?!Elfelejtetted-e,hogy velem együtt ettél a Dózsa György húsából?"

Ezt pedig Gárdonyi Géza:Egri csillagok című művének 1985-ös kiadásából másoltam be.125.-ik oldal.( Móra kiadó-Kárpát kiadó/ Budapest-Uzsgorod)
A hozzászólást Huligan módosította 2008.11.30. 11:50:42-kor
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7.50
fórumozóFgeri8Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9153. hozzászólás - 2008.11.30. 11:46:08
Az alábbiak közül melyik barna sör?

Amstel Bock
Borsdoi bivaly
Soproni szűz
...(nemtom már mi volt az)

Kéremszépen a helyes válasz az Amstel Bock...De ez a kérdés marhára szubjektív, mivel szerintem a bivaly is egy barans sör, függetlenül hogy a cimkéjén nem az áll. Karakteres füstös íze inkább áll egy barnához mint egy világoshoz.
Nah mindeggy
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9154. hozzászólás - 2008.11.30. 11:49:54
Üdv mindegykinek!

Ez a széria sem volt rossz...
Melyi az alábbiak közül amelyik átlag életkorban a legfiatalabb focicsapat?
Juventus
Milán
Chelsea
Arsenal


A Resident Evil 4-et melyik cég készítette?
Capcom
Nincs is ilyen játék
Namco
Naughty Dog

Mindkettőre no comment.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9155. hozzászólás - 2008.11.30. 11:56:45 (Válasz Huligan #9152 hozzászólására.)
Ja-Ja. Tisztáztuk már, hogy a Wikipédiában, ami nagyon jó alapnak, bármit lehet írni ellenőrizetlenül.

Ír minden féle-fajta szörnyekről, mesehősökről, de az nem azt jelenti, hogy éltek is, és igaz is minden.
Főleg ha oda van írva:
"A korabeli írások ezt írják Dózsa György kivégzéséről..."
És ahogy idézted: "...utána felnégyelték..." El tudod képzelni, hogy valóban így lenne?
Ez az írás, amiből idéztek, azt akarja bemutatni, hogy a hajdúi milyen kegyetlenek, kíméletlenek voltak, és nem a valóságos történetet.
A Drizzt-hez (bocs, nem tudom, hogyan kell kiejteni ezért nem tudom, hogy kötőjellel írják-e):
Mivel nem vagyok rajongója sőt ismerőse sem, kaptam egy olyan kérdést, hogy ki az ellensége ezért rá kerestem (a Te általad nagyra becsült Wikipédiában is, és ott semmi), csak ezeket találtam:
"Drizzt és a kis társaság többi tagja elkisérte (SIC) Bruenort kutatásában, melynek célja ősi otthonának, a Mithril Csarnoknak megtalálása és visszafoglalása. Ekkor történt, hogy Drizzt először találkozott az emberrel, aki ellentéte, és halálos ellensége lett. "
Tehát szerintem ellensége, sőt halálos. Tehát oly annyira pontos a forrásom, mint a tied Dózsa Györggyel.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.30. 11:57:11-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9156. hozzászólás - 2008.11.30. 12:00:53 (Válasz Edef #9147 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.30. 11:21:15
Hercegnő!
Én is rosszul tudtam. Én is azt tanultam -- már nagyon rég, 30 éve --, hogy megégették tüzes trónon-
De ezek szerint biztos valami fatasy-könyv, vagy HKK-lap, vagy valami ilyen könyvben is vagy egy Dózsa György nevű hős, akit a nagy Drizzt megtámadott azért, mert ember volt, és jól tudjuk, az emberek a legfőbb ellenségei...
Vagy a mai újkori történelem már nem csak a XX. századot látja másképpen, hanem a piszkos középkort. Igaz a mai tízen éveseknek biztosan sokkal könnyebb úgy tanítani a történelmet, hogy felhasználjuk a fantasy világot.


Gondolom a mai tizenévesek rész nem nekem szól,mert ha igen bizony nagyon tévedsz.Én már picivel túl vagyok a harmincon.Valahogy ezért nem érint meg a HKK és egyéb szerepjátékos maszlag.
Úgyhogy mielőtt írsz neked kéne logikussan gondolkozni.A Magyar történelmet meg igazán sok fiatalnak kéne jobban tudnia,mint ahogy most tudja vagy ismeri.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9157. hozzászólás - 2008.11.30. 12:02:19 (Válasz Zoltanszon #9154 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.30. 11:49:54
Üdv mindegykinek!

Ez a széria sem volt rossz...
Melyi az alábbiak közül amelyik átlag életkorban a legfiatalabb focicsapat?
Juventus
Milán
Chelsea
Arsenal


A serdülő, az ifi, az utánpótlás, az öregfiúk, vagy a melyiknek az átlag életkora? Vagy kavarjuk meg: Chelsea öregfiúk a Milán ifivel, De vigyázz mert A Juve serdülőre gondoltam. Vagy a Viktor apánk akadémiája?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9158. hozzászólás - 2008.11.30. 12:06:23
Akkor Gárdonyi is biztos a wikipédiát olvasgatta anno mikor megírta az Egri csillagokat.Vagy én ezek szerint nem az eredetit olvastam hanem valami kalóz változatot.Egy fantasy regénnyé alakított kötelező olvasmányt.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
népszerűClannerFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9159. hozzászólás - 2008.11.30. 12:21:59
Amennyire én emlékszem, nekünk a töritanárunk valami olyat mondott, hogy tüzes trónon égették meg, az embereit pedig kényszerítették, hogy egyenek a húsából, különben velük is csináltak volna valami durva dolgot.
Pontszám: 7
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9160. hozzászólás - 2008.11.30. 12:26:09 (Válasz Huligan #9152 hozzászólására.)
Egri csillagok:
Sőt a törökök pedig karórát hordtak. Láttam a filmen.
Kőműves Kelemen pedig bekövezte a feleségét, mert Arany János is megírta.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.30. 12:26:25-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője