Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2981. hozzászólás - 2008.10.20. 16:46:24 (Válasz Oriza #2974 hozzászólására.)
Idézet: Oriza - 2008.10.20. 16:05:15
Idézet: Mortu - 2008.10.20. 09:18:09
Honnan hova futott Pheidippides? Már nem tudom, mi volt a 4 válaszlehetőség, de a Marathon - Athént fogadta el a Athén - Spárta helyett, persze jó kérdést nyomtam rá...

A neten ezt találtam: ...


Egyrészt ez a Spartatlonról vagy miről szól, másrészt itt a bizonyíték, hogy a neten írt dolgokat nem szabad tényként elfogadni!
Pheidippides az i.e. 490-ben lezajlott marathoni csata után, a győzelem hírével szaladt Athénba. A csatatérről, Marathonból, tehát a kérdés tökéletesen jó!


Ez az egyik legrégebbi urbánus legenda....
Herodotosz szerint pl igenis Athenből Spártába futott ez a bizonyos hírvívő, és a "Gyöztünk, azzal meghalt a hírvivő"s sztorit egy Robert Browning (azt hiszem) verse alapján fogadta el a köztudat.
Pontszám: 5
népszerűDame AleanaNő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2982. hozzászólás - 2008.10.20. 17:02:48 (Válasz Necronis #2973 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.20. 16:00:32
Idézet: Necronis - 2008.10.20. 15:32:40
Ezt írja nálam a kvíz menüpontban:

"Eddigi kérdéseid értékelései: 23 jó, 7 rossz, 0 törölni.
Még 3 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!"


Na most. Ezt én kérésre bemásoltam a saját karakterlapomról. Vajon az, hogy e kérésnek eleget tettem, kinek szúrta annyira a szemét, hogy e hozzászólásomat lepontozza? Teljesen érthetetlen számomra.


Mégegyszer koszi, hogy bemasoltad!
Fel is pontoztalak erte

Tényleg, ki az akinek szurja a szemet, ha valaki segitokészen valaszol? Mert jo az nektek, ha lepontoztok masokat?
Pontszám: 6.50
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2983. hozzászólás - 2008.10.20. 17:04:13
Melyik faj származik a Sötét Földről?
A thargodanok
A hoariánok
A varkaudarok
A teriádok

Ha valaha lesz munkám, megveszem az összes TF-es könyvet.


egy magyar népmesei kérdés "Hány a hét Viág"

nem ismerem a mesét, de tippeltem és bejött, aki tudja miről van szó, az legyen kedves és mondja meg, hogy a "Viág" az most "világ" akar lenni?


hány lyuk van egy pólón? (nem szakadt ki)
3
4
1
2

Hány. H-val.
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2984. hozzászólás - 2008.10.20. 17:06:48 (Válasz Dame Aleana #2982 hozzászólására.)
Sokan megtorlásból csinálják, mert itt a kvízben beírjuk egy kérdésükre, hogy törölni kéne, és azt hiszik, hogy ezzel bosszút állnak.
És ha valakit egyszer megutálnak akkor már zsigerből lepontozzák bármit is írjon ide
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagRolikFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2985. hozzászólás - 2008.10.20. 17:21:42 (Válasz cirip #2981 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.20. 16:46:24

Herodotosz szerint pl igenis Athenből Spártába futott ez a bizonyos hírvívő, és a "Gyöztünk, azzal meghalt a hírvivő"s sztorit egy Robert Browning (azt hiszem) verse alapján fogadta el a köztudat.


Hehe, Herodotosz írt azért pár sületlenséget is (természetesen nem akarom érdemeit kicsinyíteni)
Pár éve egy görög ultramaratonista futó azzal bizonyította H. történetét, hogy Athénból elfutott Spártába meg vissza, olyan útvonalon, amelynél figyelembe vette az akkori poliszok szövetségi rendszerét (pl. kikerült ellenséges területeket).
A Marathónból Athénig futó győztünk-hírnök első ÍRÁSOS említése Plutarkhosztól származik (kb. 500 évvel született a csata után). Sokan kételkednek ebben a futásban, sokan a H. által leírtban. Jónéhányan viszont vallják, hogy mind a két futás megtörtént. A két futásnak igazából csak annyi köze van egymáshoz, hogy Spártába futó ember (állítólag) a csata elött, a másik (állítólag) a csata után futott. Én nem tartom kizártnak, hogy valóban élt és futott mindkettő. Ahol egy futár van, ott miért ne lehetne akár 300 is (főleg, ha a hellenisztikus Athénról beszélünk).
Az egészben az biztos, hogy a maratoni futás, mint sportág a csatatérről Athénig futó ember legendájáról szól. Ha nem is erről szólt a kérdés, gyanítom, hogy a kérdés feltevője erre gondolt. (bocs a terjedelemért )
Pontszám: 7.50
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2986. hozzászólás - 2008.10.20. 17:28:05
Ki a Győri ETO FC csapatkapitánya?
Stark Péter
Kovács Zoltán
Bajzát Péter
Völgyi Dániel
Hát ez érvényét fogja veszíteni.

Melyik fajba tartozik Jar-Jar Binks?(Star Wars)
zarbak
gungan
hutt
rhodiai

Az első európai, aki elérte Észak-Amerikát
Vörös Erik
Gísli Súrssonnak
Skallagrímr-fia Egill
Oddr Ófeigsson
Ennek van bármi alapja, én úgy tudtam, hogy csak feltételezik, hogy a vikingek elérték Amerikát, nem pedig név szerint ismerik a szerencsést.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2987. hozzászólás - 2008.10.20. 17:29:51
mekkora a különbség a víz forráspontja és a derékszög között?


Azért ez akkor is pongyola, ha értem mit akart kérdezni. De hát ugye minimum a mértélegységet meg kellene emliteni (akár Farenheit-ben is megadhatom a forráspontot).
Pontszám: 8.33
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2988. hozzászólás - 2008.10.20. 17:38:05 (Válasz cirip #2981 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.20. 16:46:24
Idézet: Oriza - 2008.10.20. 16:05:15
Idézet: Mortu - 2008.10.20. 09:18:09
Honnan hova futott Pheidippides? Már nem tudom, mi volt a 4 válaszlehetőség, de a Marathon - Athént fogadta el a Athén - Spárta helyett, persze jó kérdést nyomtam rá...

A neten ezt találtam: ...


Egyrészt ez a Spartatlonról vagy miről szól, másrészt itt a bizonyíték, hogy a neten írt dolgokat nem szabad tényként elfogadni!
Pheidippides az i.e. 490-ben lezajlott marathoni csata után, a győzelem hírével szaladt Athénba. A csatatérről, Marathonból, tehát a kérdés tökéletesen jó!


Ez az egyik legrégebbi urbánus legenda....
Herodotosz szerint pl igenis Athenből Spártába futott ez a bizonyos hírvívő, és a "Gyöztünk, azzal meghalt a hírvivő"s sztorit egy Robert Browning (azt hiszem) verse alapján fogadta el a köztudat.


Akkor biztos, hogy a görögök a hülyék, mert szobor van róla, meg azok, akik megnézték: "Szombaton megtekintettük Pheidippides szobrát, aki a monda szerint, Athénból futott Spártába segítségért. A szobor tábláján a Spartathlon eddigi győzteseinek nevei vannak felsorolva, köztük Bogár János...

Na mindegy, nem lényeges.
Pontszám: 5
kedvencSoleilFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2989. hozzászólás - 2008.10.20. 17:41:29
nekem most jött ki egy kérdés, ami szerintem egy kicsit necces:

Kik voltak eredetileg a varégok?

Szerinte a válasz az, hogy svéd harcosok (miközben ott van az is, hogy svéd kereskedők). Amennyire én tudom, a varégok azok szimplán a svéd vikingek voltak, akár harcoltak, akár nem. És nem utolsósorban a varégok egyik kiemelt célja a kereskedés volt...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2990. hozzászólás - 2008.10.20. 17:46:28
Asszem megvilágosodtam. A játékban eddig 23 kérdést tettem fel, amiből 4 rossz. A legalacsonyabb arányt, 34%-ot ez hozza:

Mit jelent egy szög tangense?

Tekintve, hogy ez ha jól emlékszem - az én időmben - még középiskola első osztályában volt tananyag, és szerintem bőven az általános műveltség témakörébe tartozik, számomra nyilvánvaló, hogy aki nem tudja, az még 14 éves sincs. Namost a játékra nem vet túl jó fényt, ha a játékosok több mint fele 14 év alatt - mindenesetre a jövőben én is kénytelen leszek ennek fényében feltenni újabb kérdéseket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2991. hozzászólás - 2008.10.20. 17:57:15 (Válasz Soleil #2989 hozzászólására.)
én erről annyit tudok, hogy a varégok egy északi törzs. volt köztök harcos, rabló, kereskedő de még földműves is.


A gízai piramisok közül melyik a legmagasabb, és melyik épült a legtovább (~35 évig)?
Hafré-piramis
Hufu-piramis
Menkauré-piramis
Gla-piramis

jó, hogy nem Gizeh-nek írta, és ennyi erővel használhatna hieroglifákat is..

Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Mocsi
Bupu
Tardi
Thordi

szívesen elolvasnám.
A hozzászólást azreus módosította 2008.10.20. 18:01:39-kor
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2992. hozzászólás - 2008.10.20. 18:00:08 (Válasz Mortimer #2990 hozzászólására.)
Mi a baj abban ha a játékos nagy része 14 év alatti? (lenne. nem tudjuk.)
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2993. hozzászólás - 2008.10.20. 18:01:52 (Válasz azreus #2992 hozzászólására.)
Az, hogy akkor igazolva van a sok "milyen színű a Tüskés Végzetúr nevű HKK?" típusú kérdés. Márpedig ezek ne legyenek igazolva!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2994. hozzászólás - 2008.10.20. 18:02:17 (Válasz Mortimer #2990 hozzászólására.)
Mortimer, én tavaly tanultam (11. évfolyam tananyagaként), de már nem emlékszem melyik oldalt mivel kell osztani, szorozni, gyökvonni a tangenshez... Ugyanis nagyon nem érdekel a matek. Mondjuk én kiguglizom, és nem nyafogok, hogy nehéz kérdés...

Hogyan halt meg Hamlet apja a drámában? 53.7%
Pedig ez is tananyag... 57.14% pedig nem tudja hogy Verne Gyula nem magyar.
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2995. hozzászólás - 2008.10.20. 18:05:44 (Válasz Arianne #2994 hozzászólására.)
Idézet: Arianne - 2008.10.20. 18:02:17
57.14% pedig nem tudja hogy Verne Gyula nem magyar.


mi az, h nem MAGYAR valaki?
mindenki magyar legalábbis vmelyik ősének biztos, h van köze a magyarokhoz

T.
Pontszám: 7.50
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2996. hozzászólás - 2008.10.20. 18:07:39
én már tök alap földrajzi kérdéseket merek csak feltenni, mert vki a focit utálja meg mittomén mit, és szóvá is teszi. Nekem se jön be sok minden, de nem zavar. Most már megkérdezem hogy melyik kontinensen van Marokkó meg Kairó melyik ország fővárosa. Ezeke úgy 85%on állnak. Ja és a melyik ország nem határos Magyarországgal kérdésem talán épp 90% pedig ez azért komoly:)
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5
kedvencSoleilFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2997. hozzászólás - 2008.10.20. 18:13:00
milyen szankció jár azért, ha a kérdéseim egy része rossz minősítést kap azért, mert a válaszadók több mint 3/4-e nem tudja rá a választ?

azért az irodalmi Nobel-díjasok (ismerteket válogattam) esetében legalábbis elvárható lenne, hogy ha nem is tudja valaki, rászán négy kattintást, hogy a neten megnézze. Vagy az a kvízek lényege, hogy olyan triviális kérdéseket tegyünk fel, amire egy esőerdőben szocializálódott félanalfabéta is kapásból tud válaszolni (pl. "milyen betűvel kezdődik az a szó, hogy Magyarország")?
Pontszám: 5.33
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2998. hozzászólás - 2008.10.20. 18:13:33
Az előbb kaptam azt a kérdést, hogy hány Oscar-díjat nyert a Ben-Hur? A kérdést feltevő szerinte 11, de ha jól tudom az 12...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2999. hozzászólás - 2008.10.20. 18:16:10
Bevallom nekem volt egy kérdésem, ami azonnal rossz értékelést kapott, mert a válaszok "túl gyengére" sikerültek... no, gondoltam, ezt nem hagyom annyiban... később feltettem szóról szóra ugyanazt a kérdést, csak "elmésebb" válaszokat találtam ki hozzá. Most 58%-os a jó válaszok aránya...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
fórumozóArénázóFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3000. hozzászólás - 2008.10.20. 18:19:06
Az ember az agyának hány százalékát használja?

100
50
10
5

A kérdésre eddig 0 jó és 18 rossz válasz érkezett.


Azt tudom hogy 25% kell egy kérdéshez hogy kiessen de mennyi választól?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!