Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9061. hozzászólás - 2008.11.29. 08:57:37 (Válasz Eviciusz #9059 hozzászólására.)
Úgy, hogy nincs "szita". Csak ha ide beírod (vagy más), akkor majd talán egyszer kijavítják, vagy törlik!
Majd belefáradsz Te is és akkkor már ilyeneken nem is akadsz ki. Tovább küldöd, mert ennél jóval nagyobb hibák, tévedések és egyéb butaságok vannak.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.29. 08:57:51-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9062. hozzászólás - 2008.11.29. 08:58:25
A kérdés az volt ki írta az Aranyszamárt? Válasz is jó volt csak a szűrő miatt az egyik válasz így volt leírva Sz'ophoklész, nem tudom ilyen szavakat nem enged át mint Szarvasmarha, Szophoklész, Szarvas, szarvas, basszus, stb., pedig ezekkel nincs baj. Nem lehet valahogy, kivételeket beiktatni?
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9063. hozzászólás - 2008.11.29. 09:14:54
Minél okosabb az arapapagáj?
a csimpánzoknál
a gorilláknál
a kutyáknál
embereknél


Mi ez a hülyeség? Egyiknél sem!
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9064. hozzászólás - 2008.11.29. 09:26:08
Hogy hívták Raoul Renier "Acél és oroszlán"című könyvének főhősét?
Eb
Kutya
Kopó
Csendes Eb


atomspec
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9065. hozzászólás - 2008.11.29. 09:31:58 (Válasz Darkshade #9062 hozzászólására.)
Idézet: Darkshade - 2008.11.29. 08:58:25
A kérdés az volt ki írta az Aranyszamárt? Válasz is jó volt csak a szűrő miatt az egyik válasz így volt leírva Sz'ophoklész, nem tudom ilyen szavakat nem enged át mint Szarvasmarha, Szophoklész, Szarvas, szarvas, basszus, stb., pedig ezekkel nincs baj. Nem lehet valahogy, kivételeket beiktatni?


Sajnos nem tudnak kivételszótárat betenni.
Viszont ebben a kérdésben szerintem nyugodtan lehetett volna más ókori írót találni Szophoklész helyett. (Én eleve nem három görögöt írnék a római mellé, aki a megfejtés, de ettől függetlenül csak Szophoklészt javítottam ki.)
Pontszám: 6.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9066. hozzászólás - 2008.11.29. 09:39:51
2008.november 29.-én megrendezésre kerül a XXX. Beholder Találkozó.

elmondaná nekem valaki, h az erre vonatkozó kérdés, miszerint hanyadik "TF-találkozó a 2008. november 29-i?" miért kapott rossz válasz kiértékelést?
ha azt mondja valaki, h azért mert "ez nem csak TF-találkozó", akkor nagyon mérges leszek...
Pontszám: 3
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9067. hozzászólás - 2008.11.29. 09:42:21
Melyik vasúti pályaudvar van közelebb budapesthez?
sződ-sződliget
Dömősi átkelés
vác
vácalsó

Azt hiszem erről nem kell mondanom semmit.

Ki Naruto szerelme?
Ino
Sakura
Hinata
Temari

Annak ellenére hogy tudom, ez attól spec
amúgy Sakura
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
kedvelt tagNorghyFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9068. hozzászólás - 2008.11.29. 10:09:57
Nos volt egy másik kérdés ami szintén Janics Natasa származását firtatta és ott a válaszok között szerepelt a szerb és a horvát is. Bár melyik választható volt és csak a szerbet fogadta el.

Nos ezt a kérdést ki kellene törölni vagy a válaszokat kellene megváltoztani.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Janics_Natasa
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9069. hozzászólás - 2008.11.29. 10:48:20 (Válasz Edef #9061 hozzászólására.)
Az a helyzet, hogy teljesen igazad van. Engem "csak" az bánt, hogy ifjúságunk mennyire sárba tiporja a magyar helyesírás szabályait és mennyire tájékozatlan a világtörténelem eseményeivel kapcsolatban. Tartok tőle; közelítünk az amerikai diákok szintjéhez, akikről köztudott, az alapműveltségük meglehetősen hiányos. ( Ugyan mégis jobban boldogulnak mint Mi...) Legalább a nyelvünket őrizzük meg !
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 3
közellenségSkiniFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9070. hozzászólás - 2008.11.29. 11:40:04
ha felteszek egy kérdést és rossz értékelést kap hol tudom meg h miért kaptam? meg h lehet megjavítani vagy is ujra szavaztatni?

mert attól h valaki hülye még a kérdés nem rossz!

feltettem egy jó kérdést semmi hiba és rossz!pfff...

meg h lehet megtudni h kivolt az? mert kapna érte hogy sötét
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9071. hozzászólás - 2008.11.29. 12:49:22
Szervusztok!

Skini: Ha rossz kérdés az értékelés, az értékelő bejelölheti, hogy miért rossz szerinte, ám ez nem kötelező. Amennyiben gondolod, felajánlom neked a lehetőséget, hogy ha üzenetben elküldöd a kérdésedet és a válaszokat, én megmondom, hogy mi lehetett a hiba.

Ez nem hivatalos vélemény, de akkor legalább lesz valaki, akivel megbeszélheted, mi volt a probléma.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9072. hozzászólás - 2008.11.29. 12:55:59
Idézet: Eviciusz - 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?

Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA

A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!


Az évszámokkal van bajod, vagy ennyire nem tudsz olvasni? Melyik ország NEM tartozott a központi hatalmakhoz?

Ha az 1918-ig tartó háborúba csak 1917-ben lépett be valaki az egyik fél oldalán, akkor evidens hogy nem tartozhatott a másik oldalhoz. Nem olyan bonyolult kérdés, ráadásul ezt illene tudni megválaszolni utánanézés nélkül.

A helyesírást meg tényleg nem firtatnám a helyedben, az egyetlen saját komment-mondatodban több hiba van.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:48:34

Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Befordultam a kocsmába
Az apostol
Ez vicces akart lenni? ...mert akkor nem így kellett volna a kérdést feltenni.
Pl: "Milyen címen írt verset Petőfi Sándor?"
"Melyik egy Petőfi vers címe?"


Nem értem a problémát. Ezek közül az egyetlen mű, amit Petőfi írt, az Az apostol. És az nem vers, hanem elbeszélő költemény. Annyiban jogos esetleg az észrevétel, hogy nem szerzője, hanem írója.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:54:45
Hydro!
A segítséged meg semmit sem ér, mert csak jelen fórum 324. oldalára küld, és ott újra megnyitva megint marad azon az oldalon! Végtelen ciklusban.
Nagyon meg szívtam. el is ment vele a keresgélésben vagy 1 perc! Mire vissza is tértem az erdeti oldalra.
Inkább vedd ki! ...mert csak félre vezető!


Pedig jól működik. Csak neked nyilván fordítva van a fórum, az új hozzászólásokat rakja az elejére.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9073. hozzászólás - 2008.11.29. 12:58:33
Hány nap alatt kerülte meg Willy Fogg a Földet?

Nem 80 nap alatt, és csak az időzónák miatt nyert egy napot? A 79 volt a jó válasz.
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9074. hozzászólás - 2008.11.29. 13:09:23 (Válasz Lanmandragoran #9072 hozzászólására.)
Boldoggá tennél, ha rámutatnál a helyesírási hibáimra ! Had tanuljak Tőled Mester !
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9075. hozzászólás - 2008.11.29. 13:20:16
Hány féla követ szerezhetsz a Végzetúr játékban?

6
4
2
3

A kérdező szerint 2.
Igen, ha azt kérdezte volna, hogy... Akkor kiégett és normál őskő. Így feltéve a kérdést azonban vásárolhatzok még néhány fajtát a Lélekkufártól, amik képességeim erősítik.

Vagy tévedek?
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9076. hozzászólás - 2008.11.29. 13:28:37
Hány mérkőzést nyert Tyrell Biggs?

108
100
118
107

Helyes válasznak jelölve: 108

Hm, állítólag amatőr boxolóként nyert ennyit.
Aztán profiként még 30-at.

Kicsit át kéne alakítani a kérdést, szerintem.
Pontszám: 5
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9077. hozzászólás - 2008.11.29. 13:32:44
"Mi Darren Shan foglalkozása?" A válaszokra nem emlékszem, de ebben a formában nem jó a kérdés. Darren Shan egy vámpír inasa, a rémségek cirkuszában dolgozik, félvámpír, egyebek. Darren O'Shaugnessi viszont író, ami a helyes válasz...
Pontszám: 5
fórumozóLolitaNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9078. hozzászólás - 2008.11.29. 13:43:18 (Válasz Huligan #9051 hozzászólására.)
Üdv!
Ez egy urbanlegend. Semmi köze a logonak a propellerhez, utólagos belemagyarázás. Sajnos olyan logikus, hogy elterjedt.
A bajor zászlót szinbolizálja.
lol
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9079. hozzászólás - 2008.11.29. 13:54:17 (Válasz Lanmandragoran #9072 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.29. 12:55:59
Idézet: Eviciusz - 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?

Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA

A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!


Az évszámokkal van bajod, vagy ennyire nem tudsz olvasni? Melyik ország NEM tartozott a központi hatalmakhoz?

Ha az 1918-ig tartó háborúba csak 1917-ben lépett be valaki az egyik fél oldalán, akkor evidens hogy nem tartozhatott a másik oldalhoz. Nem olyan bonyolult kérdés, ráadásul ezt illene tudni megválaszolni utánanézés nélkül.

A helyesírást meg tényleg nem firtatnám a helyedben, az egyetlen saját komment-mondatodban több hiba van.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:48:34

Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Befordultam a kocsmába
Az apostol
Ez vicces akart lenni? ...mert akkor nem így kellett volna a kérdést feltenni.
Pl: "Milyen címen írt verset Petőfi Sándor?"
"Melyik egy Petőfi vers címe?"


Nem értem a problémát. Ezek közül az egyetlen mű, amit Petőfi írt, az Az apostol. És az nem vers, hanem elbeszélő költemény. Annyiban jogos esetleg az észrevétel, hogy nem szerzője, hanem írója.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:54:45
Hydro!
A segítséged meg semmit sem ér, mert csak jelen fórum 324. oldalára küld, és ott újra megnyitva megint marad azon az oldalon! Végtelen ciklusban.
Nagyon meg szívtam. el is ment vele a keresgélésben vagy 1 perc! Mire vissza is tértem az erdeti oldalra.
Inkább vedd ki! ...mert csak félre vezető!


Pedig jól működik. Csak neked nyilván fordítva van a fórum, az új hozzászólásokat rakja az elejére.




A probléma az, hogy nem érted a problémát
A hozzászólást Eviciusz módosította 2008.11.29. 13:55:36-kor
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9080. hozzászólás - 2008.11.29. 15:09:59
Kitől NEM kaphatsz az alábbiak közül, vadászat közben Lélekenergiát?
A leölt nekromantától
Az álcázott öregtől, a poronytait védő szörnynél
A pánncélra gyűjtő végzetúrtól
Egy másik, vadászaton levő végzetúrtól

Egyrészt pongyola, első pár szinten nem tudhatja mindenki, másrészt helyesírás! pánncél
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője