Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
61. hozzászólás - 2008.09.24. 09:27:34 (Válasz Tile #58 hozzászólására.)
Idézet: Tile - 2008.09.24. 07:57:18
Hányadik olimpiai aranyérmét szerezte a magyar vizilabda válogatott az olimpián ? A 3- szerinte a jó válasz de mintha valaki ezt már beírta volna ide ez így nem helyes mert régebbről is van aranyunk nem csak ez a mostani egymás utáni 3. A wikipédia szerint 9! olimpiai aranyunk van vízilabdában amivel toronymagasan vezetünk :
http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADzilabda_a_ny%C3%A1ri_olimpiai_j%C3%A1t%C3% A9kokon


Ezt már jelezték korábban ezért nem írtam én sem, hogy rossz a kérdés, pedig megszívtam vele azóta. Remélem közben javították.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
62. hozzászólás - 2008.09.24. 09:31:29
Az sem szerencsés szerintem, hogy az adott kérdést a válaszadás előtt kell értékelni, igy utólag már nincs lehetőség beavatkozni, ha a kérdésfeltevő rossz választ fogadna el jónak. Esetleg az értékelést a valaszadás után kellene megtenni és elutasitás esetén szövegesen lehetne indokolni egy sorban. Igy könnyebb is lenne azonositani, melyik kérdés miért nem kapott jó értékelést.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
63. hozzászólás - 2008.09.24. 09:51:27 (Válasz Batu #62 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Batu - 2008.09.24. 09:31:29
Az sem szerencsés szerintem, hogy az adott kérdést a válaszadás előtt kell értékelni, igy utólag már nincs lehetőség beavatkozni, ha a kérdésfeltevő rossz választ fogadna el jónak. Esetleg az értékelést a valaszadás után kellene megtenni és elutasitás esetén szövegesen lehetne indokolni egy sorban. Igy könnyebb is lenne azonositani, melyik kérdés miért nem kapott jó értékelést.


A kérdés szerintem nem rossz, ámbár pontosítani kellene. Vagy úgy, ahogy Tile mondta, akkor azonban a jobb kérdés az volna, hogy Hanyadszor nyert Magyarország aranyérmet vizilabdában a pekingi olimpián?.
A másik lehetőség, amire viszont helyes a válasz, kétesélyes: "Hanyadszor nyert sorozatban a magyar vizilabda-válogatott a pekingi olimpián?", vagy a "A pekingi olimpián hanyadik aranyérmünket szerezte a vizilabda-válogatott?"
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
64. hozzászólás - 2008.09.24. 10:09:09
A legutolsó kérdés azt jelenti, hogy ezen az olimpián hányadikat, tehát csak a Pekingin, de az összes sportágra vetítve.
A kérdésfeltevésre oda kell figyelni. Jó gyakorlás, ha nekiállsz kérdőíveket gyártani.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
65. hozzászólás - 2008.09.24. 11:56:33 (Válasz Shiako #64 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Shiako - 2008.09.24. 10:09:09
A legutolsó kérdés azt jelenti, hogy ezen az olimpián hányadikat, tehát csak a Pekingin, de az összes sportágra vetítve.
A kérdésfeltevésre oda kell figyelni. Jó gyakorlás, ha nekiállsz kérdőíveket gyártani.


Shiako: Pontosan tudom, amit leírtál... az adott kérdésekre a megadott válasz, amit az eredeti kérdésíró jónak tekintett, számszerűen helyes. Hogy ő melyikre gondolt, azt én személy szerint nem tudhatom, ezért írtam le mindkét kérdést. Ha pedig az aranyérmünket szó nem tűnt fel, az valószínűleg egy félreolvasás eredménye lehet.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
66. hozzászólás - 2008.09.24. 13:38:32
Észrevételek a kvízkérdésekkel kapcsolatban:

1) értékelésnél nehezményezem, hogy azelőtt kell véleményt mondjak róla, hogy látnám, a jó választ elfogadja-e jónak.
2) kéne oda egy "helyesírási hibás" opció is az értékeléshez, találkoztam már olyan kérdéssel ami jó volt, csak igénytelenül volt leírva. Vagy a formai igazításokat automatikusan megcsinálja a játékvezetés?
3) a legtöbbet kiguglizom én is, mert pl töriből gyenge vagyok, nem vagyok én lexikon
3+1) azért bakker aki ilyet beküld, hogy adott évben az egyik noname magyar focicsapat vs a másik noname focicsapat milyen eredményt ért el egy noname fociligában, az amúgy jól van?
A hozzászólást Delicatesse módosította 2008.09.24. 13:40:52-kor
Pontszám: 7.50
irritálóCsuhiFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
67. hozzászólás - 2008.09.24. 14:07:02
Volt egy olyan kérdés, hogy mennyi ck-ra végződő magyar szó van. Bejelöltem, hogy 12, de a helyes válasz szerint csak 3. Az értelmező szótárban meg alapból találtam vagy 7-et, ugyhogy töröljétek az ilyen kérdéseket és kérném azt az egy hiányzó pontot, ha lehetséges.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
68. hozzászólás - 2008.09.24. 14:11:11
Ha egy kerdesre rossz a jonak megjelolt valasz, akkor azt csak itt lehet jelenteni? Sztem 1 ido utan nagyon elszaporodnak ezek, vmi interaktiv dolgot kellene bevezetni, hogy utolag is lehessen ertekelni. Legjobb talan az lenne, ha kiertekeles UTAN tennetek fel a hogy tetszett kerdest.
Pontszám: 5
fórumozóTheonFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
69. hozzászólás - 2008.09.24. 14:14:11 (Válasz Csuhi #67 hozzászólására.)
Idézet: Csuhi - 2008.09.24. 14:07:02
Volt egy olyan kérdés, hogy mennyi ck-ra végződő magyar szó van. Bejelöltem, hogy 12, de a helyes válasz szerint csak 3. Az értelmező szótárban meg alapból találtam vagy 7-et, ugyhogy töröljétek az ilyen kérdéseket és kérném azt az egy hiányzó pontot, ha lehetséges.


Egyetértek, szerintem is több van, mint 3. A kérdésíró adhatna ehhez vmi forrást, hogy honnan szedte ezt az adatot.
One foot in the grave, the other in hell.
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
70. hozzászólás - 2008.09.24. 14:19:24 (Válasz altair #39 hozzászólására.)
Altair megjegyzésére a 4 feleséges kérdésre nekem a helyes válasznak az 1et hozta ki (így "elbuktam" a kérdést), holott a lakosság mohamedán vallása szerint tényleg 4 a megengedett, és a kérdés feltevése egyértelműen erre irányult...szerintem. Esetleg mégis más ott a fő vallás, hogy a "keresztény" 1 feleség a megoldás? (Tunézia 98% muszlim)
Az Orient Express végálomása kérdés hiányosan van megfogalmazva. Az expressnek 1883 és 2005 között 5 különböző végállomása volt, így az eredeti vonalon az istambuli végállomást nekem nem fogadta el (viszont már nem emlékszem melyik volt a jó válasz )
A hozzászólást Aisling módosította 2008.09.24. 14:34:28-kor
Pontszám: 5
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
71. hozzászólás - 2008.09.24. 14:46:06
Van egy zászlós kérdés, hogy melyik nem illik a többi közé... nem feltétlenül rossz, csak ha nagyon szó szerint nézzük, akkor több megoldás is van.

Lehetőségek:
lengyel, olasz, francia, ecuadori

pl:
lengyel - mert két színű (ez a helyes)
ecuadori - mert másik földrészen található zászló, vagy mert van benne címer, vagy mert nincs benne fehér
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
72. hozzászólás - 2008.09.24. 14:51:49 (Válasz Aisling #70 hozzászólására.)
Altair megjegyzésére a 4 feleséges kérdésre nekem a helyes válasznak az 1et hozta ki (így "elbuktam" a kérdést), holott a lakosság mohamedán vallása szerint tényleg 4 a megengedett, és a kérdés feltevése egyértelműen erre irányult...szerintem. Esetleg mégis más ott a fő vallás, hogy a "keresztény" 1 feleség a megoldás? (Tunézia 98% muszlim)


Igen. A mohamedan vallas azt mondja ki: lehet 4 feleseged, ha egyenloen tudsz banni veluk. A tuneziai fo mufti (valami B-betus) meg kijelentette, hogy az emberek nem tudnak egyenloen banni a felesegeikkel, igy csak 1 lehet nekik (allami torveny).
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
73. hozzászólás - 2008.09.24. 15:00:48
Tunéziában 1956 óta a törvények a női egyenjogúság jegyében csak egy feleséget engednek meg, annak ellenére, hogy a lakosság túlnyomó többsége mohamedán.
Pontszám: 3
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
74. hozzászólás - 2008.09.24. 15:07:55 (Válasz AranyAlma #72 hozzászólására.)
Oh, köszönet, ezt jó tudni. És akkor vajon mi van, ha én a vallási dogmák szerint élek, ám ez úton törvényt sértek?
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
75. hozzászólás - 2008.09.24. 15:18:35 (Válasz Aisling #74 hozzászólására.)
Akkor az adott valláshoz tartozó egyház (ha van egyház) nem fog szankcionálni de a világi államberendezkedés igen. Ha a világi törvények szerint élsz akkor a világi hatalom nem fog szankcionálni de az egyházi igen; amennyiben ugyanarra a dologra más törvény vonatkozik egyházi és más világi oldalról.

Az ilyenre szokták mondani hogy nem szolgálhatsz egyszerre két úrnak....
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
76. hozzászólás - 2008.09.24. 15:23:14 (Válasz tramenes #75 hozzászólására.)
A kérdést költőinek szántam, de megnyugtat, hogy más is úgy látja, bármit is csinálsz, a vége az, hogy valaki hátsón billent Na jó, nem ennyire sötét a világképem
Pontszám: 6
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
77. hozzászólás - 2008.09.24. 15:23:35
Kaptam egy kvízkérdést, miszerint Steve Harris melyik együttes frontembere. Nyílván a Maiden a helyes válasz, de ott Harris nem frontember, hanem az alapító/dalszerző/szövegíró/basszeros. A frontember Bruce Dickinson. Szerintem.
LE veletek! )
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
78. hozzászólás - 2008.09.24. 15:24:09 (Válasz tramenes #75 hozzászólására.)
De mivel a Korán szerint nem kötelező, sőt, általánosságban nem is ajánlott a több feleség (mivel általában senki sem tud egyenlően bánni mindegyik asszonyával), ezért aztán az egyház törvényeit sem sérti a dolog.
Pontszám: 6
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
79. hozzászólás - 2008.09.24. 15:31:48 (Válasz Hatsepsut #78 hozzászólására.)
Nagyon így van; a Korán által megengedett maximális szám a 4, de csak speciális esetekben és csak akkor ha ebbe a korábbi feleségek is beleegyeznek.
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
80. hozzászólás - 2008.09.24. 16:18:23 (Válasz Tile #58 hozzászólására.)
tiszta sor, hasonlót nagyon rég én is műveltem. De még mindig jobb lenne ha lenne egy 10+ fős brigád akik megszűrik a kérdéseket, mint a mostani állapot. Nehéz, meg nem lesz tökéletes, de jobb lenne mint a mostani állapot, ami véleményem szerint csak romlani fog az idővel. Ééééés ha valaki nem jól szűr, visszaél a "hatalmával" akkor azt könnyű kipöckölni..
Zoidberg - v1
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!