Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8001. hozzászólás - 2008.11.22. 10:32:29
Milyen elem adja egy átlagos csillag anyagának nagyrészének?
hélium
szén
hidrogén
vas

Kicsit fura megfogalmazás.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8002. hozzászólás - 2008.11.22. 10:36:52
Ez az utolsó 20-ból:

Melyik Cég Adtta Ki A Playstation?

Samsung
Microsoft
Sony
Panasonic

Helyesírás, ingyenreklám.

Hány hivatalosan elfogadott és megnevezett városrész van Budapesten?

167
203
194
191

Ezt meg honnan a fenéből kellene tudni??

1+5*9-15+5/11*15=?

82
60
75
54

A jó válasz a kérdező szerint 60. Javaslom, járja újra a 4. osztályt. Az eredmény: 37,˙8˙1*jav

Melyik NEM magyar fejlesztésű fantasy világ?

Cherubion
Ynev
Faerûn
Worluk

Túl spec. Imádom a fantasyt de akkor sem tudom és nincs is értelme a tudásának.

Mennyi lélekenergiába kerül a lélekkufárnál a buzogány?

1215
405
205
305

450-be kerül. (Ja, egyszer volt egy kérdés, ahol lélekfutárnak volt írva... )

Hány km/h sebességgel megy Budapest-Györ között az IC?

100 km/h
120 km/h
140 km/h
160 km/h

Melyik pillanatban? vagy Bpig felgyorsít 140-re aztán stabilan tartva azt meg se áll Győrig? Amúgy is, ki a f***t érdekel? Bocsánat, már kicsit ideges vagyok a sok baromságtól.
A hozzászólást ArkAngyal75 módosította 2008.11.22. 11:33:54-kor
Pontszám: 3
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8003. hozzászólás - 2008.11.22. 10:37:45 (Válasz cirip #7934 hozzászólására.)
Igen, vicces.
...és ha egy bukott angyal szolgájának ekkora a hatalma, mekkora lehet a bukott angyalé vagy még inkább azé, aki a bukott angyalt teremtette?

Na EZ a "félelmetes"!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8004. hozzászólás - 2008.11.22. 10:42:44 (Válasz Edef #7945 hozzászólására.)
Aztán ha rákeresel arra, hogy Angelo Provolone, akkor a Google feldobja, hogy IMDB (ajánlom a filmes kérdésekhez) és ott az összefoglalóban az is kiderül, hogy "Angelo "Snaps" Provolone made his dying father a promise on his deathbed: he would leave the world of crime and become an honest businessman..."
Ebből már egyértelmű a válasz.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8005. hozzászólás - 2008.11.22. 10:45:24
Hány LE-be kerül a energia lövedék?
1500
950
1250
1350

-.-'
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8006. hozzászólás - 2008.11.22. 10:48:16 (Válasz Stalker88 #8000 hozzászólására.)
Nem azért klasszikus, mert latin, hanem szerintem a klasszikus műveltséghez tartozik.
Az, hogy a csillagképeknek latin nevük van, az tény, bár ezeket fordíthatjuk minden nyelvre.
A csillag képek és a zodiákus jelek között összefüggés van, ha érdekel, kifejtem bővebben.
Ha valahol a galaxisban (hoppá már megint latin, és klasszikus) a távoli jövőben (fantázia művek) játszódik valami, akkor valamelyik csillagkép valamelyik csillagjának (latin nevek) valamelyik bolygóján játszódik. Innen lehet tudni, hogy hol keresd a "valóságban" az égen azt a helyet.
A zodiákusról az asztrológiáról meg annyit, hogy a kereskedelmi rádiók 80%-ban minden reggel elmondják a "horoszkópot" (én csak 'oroszpók'nak mondom).
Tehát lassan alap műveltség. De az biztos, hogy a 12 jegyet illik tudni.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.22. 10:49:17-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8007. hozzászólás - 2008.11.22. 10:49:57
Reggeli termés:
Mit nem tud a mindenttudo T-gomb?
Múltkor felhívtam és nem tudta,hogy hívnak...
Miért kék a lila szilva?
Hol van a Tesco?
Hol tudok szörteleníteni?

Hülyén hangzó kérdés, borzalmas helyesírás...

Ha egy 6-os kockával 3-at dobsz, mennyi a dobott pontod?
7
18
5
3


Primitív


Ki jelenleg(2008.11.17.) az FC.Barcelona edzője?
Frank Rijjkaard
Johann Cruyff
Pep Guardiola
Bernd schuster


Az elavulás problémáját megoldotta, de "FC Barcelona" és "Schuster".
__________________________________________________________________

Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:13:42

Magamra kell vennem ezt a kérdést ... !?!?!

Ha én bírálom, csontnélkül át megy a TCS ilyen szintű kérdése.
---------------------------------------------------------------------------
A főnixre gyümölcs tippem nincs, a Fenyő lett volna, de az nem gyümölcs.

Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49
Itt van pár ma reggeli csemege:

H. P. Lovecraft és a nyomdokaiban lépkedő írók műveiből alakult ki a "Cthulhu-mítosz". A "mítosz" egyik jellegzetes alakja Nyarlathotep, másnéven
Kúszó Káosz (Crawling Chaos).
Őrjöngő Káosz (Raving Chaos).
Nukleáris Káosz (Nuclear Chaos).
Fortyogó Káosz (Boiling Chaos).

Vettem a fáradtságot és rákerestem a Wikiben. Odáig megvolt a dolog, hogy 'Nyarlathotep' Föszereplő, de az már kidolgozatlan szócikk. Tehát csak tippelni tudtam.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kúszó Káosz (Crawling Chaos).

Serintem már túl spec. peig nagyon korrekten van megfogalmazva. Kár, hogy nem lehetett könnyen megtalálni.


Edef:Az irónikus, kissé sarkított TCS-s megjegyzésem nem feltétlenül rád vonatkozik, bár a Szigetes-Maiden-es kérdésnek te voltál az egyik leghangosabb ellenzője. Vannak itt páran, akik azt tartják, hogy ha nem szeretnek egy több évtizede létező zenekart, akkor még a nevének, esetleg származásának ismerete is speciális ismeretnek minősül.

A megfejtés egyébként Cseresznye.
-------------------------------------------------------------------
A mítoszos kérdésed azért idéztem be, mert írtad is, hogy a korrekt megfogalmazás miatt megpróbáltál utána nézni, de nem találtál semmit. Úgy emlékszem, nem először találkozom ezzel az érveddel, és most is, miután beírtam a gugliba hogy "Nyaralothep", az első találat az angol wiki szócikke volt.
Nyarlathotep - Wikipedia, the free encyclopedia
Nyarlathotep (the Crawling Chaos) is a fictional character in the Cthulhu Mythos . He is the creation of H. P. Lovecraft and first appeared in his prose poem ...
en.wikipedia.org/wiki/Nyarlathotep - 69k - Tárolt változat - Hasonló oldalak


Ez alapján felmerült bennem, hogy bár megvan benned a szándék az utánajárásra, valahogy túl szűk paraméterekkel keresel rá információra. Leírnád nekem pm-ben, hogy az általános keresési procedúra nálad mit takar? Pl, hogy milyen oldalt használsz, milyen keresőszavakkal... Hát ha tudnánk kicsit bővíteni a keresési keresztmetszetet.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8008. hozzászólás - 2008.11.22. 10:52:26 (Válasz Akhilleusz #7969 hozzászólására.)

Sziasztok!

Csak értetlenkedem, de szerintem furi, hogy rossz a válaszom az alábbi kérdésre:

1 terra bite hány kilo bite?

1000000000
10000000
1000
10000000000

A nullák számában lehet tévedek, a helyes válasz a kérdező szerint a 9 nullás.
Nos szerintem egyik sem helyes. 2-es számrendszert 10-esre ültetve alapból 1024 a kilo, 1024 kilo a mega, 1024 mega a giga és így tovább. Vagy tényleg tévedek?

1024*1024*1024=1 073 741 824

Nem volt a kérdéshez értékelési lehetőség, ezért nyafogok itt.

Kifogyhatatlan LE-t mindenkinek!


Először is: bit vagy byte? Mert ugye nem mindegy. Bár állítólag magyarul bájtnak kellene írni, de attól kiráz a hideg, ha meglátom... brrr!
Másodszor nem tudja a kérdés alkotója a váltószámokat: a (sz)ámítástechnika nem 10-es, hanem 2-es alapú, a 10-hez annyi a köze, hogy 2^10=kilo, 2^20=mega, stb.
Harmadrészt nem terra, mert az ugyebár Földet jelent latinul, hanem tera.
Összegezve tehát: hibás kérdés hibás válaszokkal.

Én kivágnám a kérdést a szemétbe, azzal együtt, aki átengedte...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8009. hozzászólás - 2008.11.22. 10:53:34 (Válasz Edef #8006 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.22. 10:48:16
Nem azért klasszikus, mert latin, hanem szerintem a klasszikus műveltséghez tartozik.
Az, hogy a csillagképeknek latin nevük van, az tény, bár ezeket fordíthatjuk minden nyelvre.
A csillag képek és a zodiákus jelek között összefüggés van, ha érdekel, kifejtem bővebben.
Ha valahol a galaxisban (hoppá már megint latin, és klasszikus) a távoli jövőben (fantázia művek) játszódik valami, akkor valamelyik csillagkép valamelyik csillagjának (latin nevek) valamelyik bolygóján játszódik. Innen lehet tudni, hogy hol keresd a "valóságban" az égen azt a helyet.
A zodiákusról az asztrológiáról meg annyit, hogy a kereskedelmi rádiók 80%-ban minden reggel elmondják a "horoszkópot" (én csak 'oroszpók'nak mondom).
Tehát lassan alap műveltség. De az biztos, hogy a 12 jegyet illik tudni.


Illik,de nem feltétlenül latinul.És,aki nem hallgat kereskedelmi rádiót reggelente?Sőt,semikor?De ha hallgat is,latinul mondják?
És nem feltétlenül játszódnak csillagjegyek csillagainak bolygóján a fantasztikus könyvek.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.22. 10:56:09-kor
Pontszám: 4
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8010. hozzászólás - 2008.11.22. 10:54:32 (Válasz ArkAngyal75 #8002 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.22. 10:36:52
1+5*9-15+5/11*15=?
82
60
75
54
A jó válasz a kérdező szerint 60. Javaslom, járja újra a 4. osztályt. Az eredmény: 24,˙1˙8


szerintem meg: 37,8181818181818181818181818181818181818
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8011. hozzászólás - 2008.11.22. 10:56:27 (Válasz Byzon #7986 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.22. 09:07:47
Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49

Melyik szó nem illik a felsorolásba?
tudatturbó
kronokompenzáció
valóságformázás
szubtéri érzékelés

Halvány lila gőzöm sincs, csak tippeltem még hozzá a Kronokompenzációra és lám mi lett az eredménye:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: fű nem terem

Na ez hogy jött össze?
Szerintem ilyen szavak hatására már a kompjúter is beadja a kulcsot...


Ez a hiba ritkán fordul elő, hogy véletlenül ilyen üzenetet kapsz, és szerencsére megfigyelések szerint csak akkor ha rosszat írsz be. Itt egyébként gyanítom hogy a "valóságformázás" lett volna a jó megoldás, ilyen szakértelemről ugyanis nem tudok VÚ-on.
A kérdés természetesen rossz. Egyrészt ugye kakukk-tojást keres, tehát eleve nem jó, másrészt 4. szint alatt esélytelen a szakértelmek ismerete, de utána sem feltétlenül, mert van aki lassabban növeli a szakikat (pl. én).


Ejnye Byzon! Hogy segíted a kezdőket, ha nem követed figyelemmel a változtatásokat.
A valóságformázás egy új, néhány napja a 17. tanulás szintre betett szakértelem, minden 4. szintje után kapsz +1 pp-t beállítástól függetlenül. A helyes válasz szerintem a tudatturbó lett volna, mert a többi "Tér-idő befolyás szakértelem". Viszont akinek nincs 20. szintű tanulása, vagy nem fújja kívülről a wikit, annak ez megválaszolhatatlan, ráadásul kakukktojás, tehát törlésérett.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8012. hozzászólás - 2008.11.22. 10:57:29 (Válasz Wuher #7974 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2008.11.22. 06:48:18
Ez pedig egy ismet egy atlalanos muveltseg reszet kepezo kerdes..

Ki volt az egyetlen szamuráj, aki kétezes harcot tanított?
Shimazu Yoshihiro
Sanada Yukimura
Miyamoto Musashi
Date Masamune

En veletlenul tudom,mert 3 evig kendoztam,de meg en is ellenoriztem azert.


Tipikusan speciális ismereteket kíván.
Amúgy szintén kendo (Veszprémben, többek között Abe Tetsushi sensei irányítása alatt, ha esetleg ismered őt), nekem viszont nem kellett ellenőriznem, a Ni Ten Ichi Ryu a "kedvencem", ha fogalmazhatok így.
Meg aztán nem véletlen a használt "nickname" sem.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8013. hozzászólás - 2008.11.22. 10:58:46 (Válasz Edef #8010 hozzászólására.)
Szerintem meg pont kijön a 60 ha balról jobbra csinálod... Nem Drizzt tette fel a kérdést véletlen?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8014. hozzászólás - 2008.11.22. 10:59:57 (Válasz Otoaak #8001 hozzászólására.)
Csak a "nagyrészének"-et kell "nagyrészét"-re cserélni. Szerintem időközben átfogalmazta a kérdésfeltevő, és ezt elfelejtette kicserélni.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8015. hozzászólás - 2008.11.22. 11:02:11 (Válasz Lanmandragoran #8011 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.22. 10:56:27

Ejnye Byzon! Hogy segíted a kezdőket, ha nem követed figyelemmel a változtatásokat.
A valóságformázás egy új, néhány napja a 17. tanulás szintre betett szakértelem, minden 4. szintje után kapsz +1 pp-t beállítástól függetlenül. A helyes válasz szerintem a tudatturbó lett volna, mert a többi "Tér-idő befolyás szakértelem". Viszont akinek nincs 20. szintű tanulása, vagy nem fújja kívülről a wikit, annak ez megválaszolhatatlan, ráadásul kakukktojás, tehát törlésérett.


Na akkor Lan ballagjál el kérlek wikire és ezt oda is írd be, mert konkrétan már látom, hogy ott a szakértelem, de hogy nincs róla leírás az biztos. Amúgy próbálom követni a változásokat, de nekem még pici a tanulásom, meg keveset vagyok. Ha valakit félrevezettem, attól bocsánat, nem volt szándékos! Sorry.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8016. hozzászólás - 2008.11.22. 11:03:42 (Válasz Awenhai #7975 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.11.22. 07:04:31
Szervusztok!
Egy apa ad a fiának 800Ft-ot, és egy másik is. Összeszámolják a fiúk a pénzüket, és 400Ft lesz. Hogy lehet ez?

A dédi, az ükapja, és annakis az apja a részt vevők.
Az apa és a fiú a részt vevők.
A nagyapa az apa, és a fiú a részt vevők.
Lehetetlen.

Miért is? Kellene egy levezetés, mert logikusan 800 Ft lenne náluk.


Nem 800 Ft, lesz náluk, 3 szereplő esetén is 1600 Ft van a fiúknál, azaz a negyedik válasz a helyes: ez így ebben a formában lehetetlen.

Az alábbiak közül valaki Batman ellenfele. De ki?

Joker
Frodó
Darth Wader
Győzike

Ennyire ne nézze ostobának a játékosokat…

Nem nézi. Szerintem jó kérdés, más kérdés, hogy nem ezeket a válaszokat adtam volna, hanem mondjuk Spiderman, stb.

Az alábbi játékosok közül ki a Manchester United labdarúgója?

Frank Lampard
Jo
Wayne Rooney
Robie Keane
A kérdés így mindenképpen törlendő, nem örökéletű. A törlésig a helyes válasz Rooney.

Én inkább kiegészíteném évszámmal/évszámokkal a kérdést...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8017. hozzászólás - 2008.11.22. 11:05:01 (Válasz Lanmandragoran #8007 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.22. 10:49:57


Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49
Itt van pár ma reggeli csemege:

H. P. Lovecraft és a nyomdokaiban lépkedő írók műveiből alakult ki a "Cthulhu-mítosz". A "mítosz" egyik jellegzetes alakja Nyarlathotep, másnéven
Kúszó Káosz (Crawling Chaos).
Őrjöngő Káosz (Raving Chaos).
Nukleáris Káosz (Nuclear Chaos).
Fortyogó Káosz (Boiling Chaos).

Vettem a fáradtságot és rákerestem a Wikiben. Odáig megvolt a dolog, hogy 'Nyarlathotep' Föszereplő, de az már kidolgozatlan szócikk. Tehát csak tippelni tudtam.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kúszó Káosz (Crawling Chaos).

Serintem már túl spec. peig nagyon korrekten van megfogalmazva. Kár, hogy nem lehetett könnyen megtalálni.


Edef:Az irónikus, kissé sarkított TCS-s megjegyzésem nem feltétlenül rád vonatkozik, bár a Szigetes-Maiden-es kérdésnek te voltál az egyik leghangosabb ellenzője. Vannak itt páran, akik azt tartják, hogy ha nem szeretnek egy több évtizede létező zenekart, akkor még a nevének, esetleg származásának ismerete is speciális ismeretnek minősül.


Az Iron Maden jó lett volna, csak nem úgy, hogy a 0. napon.

A megfejtés egyébként Cseresznye.

Mond a megoldó képletet is!

A mítoszos kérdésed azért idéztem be, mert írtad is, hogy a korrekt megfogalmazás miatt megpróbáltál utána nézni, de nem találtál semmit. Úgy emlékszem, nem először találkozom ezzel az érveddel, és most is, miután beírtam a gugliba hogy "Nyaralothep", az első találat az angol wiki szócikke volt.
Nyarlathotep - Wikipedia, the free encyclopedia
Nyarlathotep (the Crawling Chaos) is a fictional character in the Cthulhu Mythos . He is the creation of H. P. Lovecraft and first appeared in his prose poem ...
en.wikipedia.org/wiki/Nyarlathotep - 69k - Tárolt változat - Hasonló oldalak


Ez alapján felmerült bennem, hogy bár megvan benned a szándék az utánajárásra, valahogy túl szűk paraméterekkel keresel rá információra. Leírnád nekem pm-ben, hogy az általános keresési procedúra nálad mit takar? Pl, hogy milyen oldalt használsz, milyen keresőszavakkal... Hát ha tudnánk kicsit bővíteni a keresési keresztmetszetet.

Tegnap azt kaptam a fejemhez, hogy a Road együttest az angol Google-ben kerestem.
Na azért annyit nem tudok megnyitni. És bocs, de a Wikipédiát elfogadom mint "alap" lexikont. Bár tudom, hogy nem minden pontos benne és nincs benne minden elég mélységig, de szerintem amilyen mélységig abban nincs benne az hagy legyen már Speciális.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.22. 11:05:47-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8018. hozzászólás - 2008.11.22. 11:06:00 (Válasz Edef #8010 hozzászólására.)
Bocsánat, igaz, én is mehetek vissza
Pontszám: 6
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8019. hozzászólás - 2008.11.22. 11:09:32 (Válasz Edef #7990 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:28:33
Idézet: Mortimer - 2008.11.22. 00:59:19
Melyik magyar együttes számának cover változata a Scropions 1995-ös "White Dove" c. száma?
Bikini
Beatrice
Omega
LGT
Ugye ez a kérdés csak vicc?

Nem vicc! A kérdés jó!
Természetesen LGT a válasz! (Gyöngyhajú lány)
Azért is illik tudni, mert nem sok olyan magyar zeneszám van amit a külföldiek, főleg neves zenekarok, vettek át a magyar zenéből.
Ha csak ez alapján gondolkodunk akkor a listából csak az LGT és Omega marad!

Izé, ezt benézted Edef! A Gyöngyhajú lány az Omega, más kérdés, hogy valamikor Presser is tagja volt a zenekarnak, bár azt meg nem mondom, hogy a Gyöngyhajú lány idején igen vagy nem.
Az LGT-nek "Álomarcú" lánya van, nem "Gyöngyhajú".
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8020. hozzászólás - 2008.11.22. 11:10:29 (Válasz Hydro Globus #8013 hozzászólására.)
A matematikában létezik olyan, hogy a műveletek rangsora. Eszerint 1+5*9 esetében először a szorzást végzed el és csak utána az összeadást...

Vazz nem vagyok ma formában... Mondjuk 200as vérnyomással nehéz is
A hozzászólást ArkAngyal75 módosította 2008.11.22. 11:11:03-kor
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!