Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3321. hozzászólás - 2008.10.23. 10:22:08 (Válasz Craslorg #3307 hozzászólására.)
Oh, a Világok Háza...remek kis könyv Hol tünhetett el...

Mi Mata Hari eredeti polgári neve?
Margaretha Geertruida Zelle
Prinses Amalie
Bonnie Parker
Mary Frith

Prinses?

Számítástechnikában milyen eszközbe soroljuk az egeret (mouse)
Utasitásokat feldolgozó és továbbító eszköz
Irányító eszköz
Be és kimeneti eszköz
Bemeneti input eszköz

Nos, megint tanultam valamit....
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3322. hozzászólás - 2008.10.23. 10:57:29 (Válasz bokorn #3318 hozzászólására.)
Idézet: bokorn - 2008.10.23. 10:05:03
a szív szo miert van tiltolistan?
azert jo lenne, ha a teljesen hetkoznapi szavakat nem dobna vissza a szuro...

Megszívtad, mint Cicciolina a lovat... Remélem így érthető a szűrés
Pontszám: 7.50
népszerűHephaistosFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3323. hozzászólás - 2008.10.23. 11:11:44 (Válasz Craslorg #3322 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.23. 10:57:29
Idézet: bokorn - 2008.10.23. 10:05:03
a szív szo miert van tiltolistan?
azert jo lenne, ha a teljesen hetkoznapi szavakat nem dobna vissza a szuro...

Megszívtad, mint Cicciolina a lovat... Remélem így érthető a szűrés


Nem, számomra így sem érthető. Pld. "A kőszívű ember fiai" is tiltón van. Hmmmmmmmm... Ezzel az erővel szinte minden szó tiltva lehet.
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3324. hozzászólás - 2008.10.23. 11:31:59
Melyik könyvet nem Laurell K. Hamilton írta?

Az alkony ölelése
Bűnös Vágyak
Véres csontok
Az idők végzetéig

Hat en a magyar fan oldalon egyet talaltam. Amennyiben telleg nincs is több leforditva, akkor miert kell magyar cimekkel megzavarni a nepet?
Ha van bizony, csak en vagyok a hüje, akkor bocs. De a nö nevet nem hallottam eddig
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 3
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3325. hozzászólás - 2008.10.23. 11:36:12 (Válasz Darun #3311 hozzászólására.)
Idézet: Darun - 2008.10.23. 02:28:30
Ki írta az úton c. regényt?
Weöres Sándor
Ceraoac
Bergmann
Szabó Lőrinc

A tulajdonneveket legjobb tudomásom szerint nagy kezdőbetűvel írják, ergó a mű címe Úton! Szerintem.


Basszuskulcs es nezze meg az iro nevet a kerdesfeltevö, mielött verbe gyalazza az öseit: Keruac
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3326. hozzászólás - 2008.10.23. 11:36:47 (Válasz Hydro Globus #3310 hozzászólására.)


Jójó, csak feltételeztem, hogy nem hagynák ki ezt a vicces kis fajt.
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.23. 11:42:42-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3327. hozzászólás - 2008.10.23. 11:41:50 (Válasz Kölök #3324 hozzászólására.)
Tizensok könyve jelent meg már Magyarországon. Ilyenkor érdemes elnézni a könyvterjesztők oldalára is. Az Alexandrát nem mondom, mert itt lefejeznek, de pl a Bookline-t megnézheted.
Konkrétan Az idők végezetéig nem az ő könyve.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3328. hozzászólás - 2008.10.23. 11:49:29 (Válasz cirip #3327 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.23. 11:41:50
Tizensok könyve jelent meg már Magyarországon. Ilyenkor érdemes elnézni a könyvterjesztők oldalára is. Az Alexandrát nem mondom, mert itt lefejeznek, de pl a Bookline-t megnézheted.
Konkrétan Az idők végezetéig nem az ő könyve.


Aha. Tanul az ember. Meg en is
Alexandra kiado irredenta uszitasnak minösül, vagy miert nem szabad emliteni?
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3329. hozzászólás - 2008.10.23. 11:52:37
mia gyerekkori neve az "Egy gésa emlékiratai" cimű film főszereplőnőjének?
csijo
szajuri
nitta
hatszumomo


Nagy betűk
Mi a
című


Kölök: Olvasd el a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,50.0 -ot és meglátod
Amúgy a leírtak alapján nem tűnik fairnek a könyvkiadókkal szemben.
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.23. 11:54:14-kor
Pontszám: 5
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3330. hozzászólás - 2008.10.23. 12:02:55
Mennyi 5 + 7, te matek zseni?

Ehhez a kérdéshez és a válaszokhoz csak gratulálni tudok... Ahhoz is hogy jó kérdésként átment az értékeléseken...
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3331. hozzászólás - 2008.10.23. 12:09:55 (Válasz Hephaistos #3314 hozzászólására.)
Szeretnék csatlakozni a kollégához! Sztem ne a kérdésfeltevőt büntessük egyes emberek alacsony műveltségi szintje miatt! Sok olyan kérdés van amire én se tudom a választ még is jó kérdésnek minősítem mert úgy érzem hogy tanulok belőlük valamit! Hasonló problémám van nekem is. Feltettem egy kérdést.

Hol született J. R. R. Tolkien?

Oroszországba
Angliába
Afrikába
Amerikába

Hát igen, ezt követtem én el! Had tippeljek! Ez egy online, böngészőből futtathatő fantasy szerepjáték! Valaki javítson ki ha tévedek. Ebből kiindulva merész dolog azt feltételezni hogy a játékosoknak legalább a 75%-a tudja mi az a fantasy? Mivel a mozikba több millió ember látta, és a könyvet is több országba megjelentették mint ahányban nem, az emberek többsége talán tudja ki az a Tolkien! Könyörgök! Tiszteljük már meg az írót azzal hogy legalább azt tudjuk hogy hol született! Vagy nézzünk utána! Ez a kérdésem azért esett ki mert 5-ből egy helyes válasz érkezett rá! Tényleg ennyire nehéz a kérdés? Ha úgy értékelitek hogy igen, legalább had változtassam meg a válaszokat! (bár sztem akkor is ki fog esni) Nagyon szomorú lettem most!
Pontszám: 4.33
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3332. hozzászólás - 2008.10.23. 12:13:12
Ejjj... azok a fránya "n" betűk...
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 7.50
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3333. hozzászólás - 2008.10.23. 12:14:49
Mi s László keresztnév jelentése?
kegyelmes és igazságos
hatalom és dicsőség
áldott lélek
istenek kegyeltje

s helyett a
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűazreusFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3334. hozzászólás - 2008.10.23. 12:29:29
Idézet: Darun - 2008.10.23. 12:09:55
Szeretnék csatlakozni a kollégához! Sztem ne a kérdésfeltevőt büntessük egyes emberek alacsony műveltségi szintje miatt! Sok olyan kérdés van amire én se tudom a választ még is jó kérdésnek minősítem mert úgy érzem hogy tanulok belőlük valamit! Hasonló problémám van nekem is. Feltettem egy kérdést.

Hol született J. R. R. Tolkien?

Oroszországba
Angliába
Afrikába
Amerikába

Hát igen, ezt követtem én el! Had tippeljek! Ez egy online, böngészőből futtathatő fantasy szerepjáték! Valaki javítson ki ha tévedek. Ebből kiindulva merész dolog azt feltételezni hogy a játékosoknak legalább a 75%-a tudja mi az a fantasy? Mivel a mozikba több millió ember látta, és a könyvet is több országba megjelentették mint ahányban nem, az emberek többsége talán tudja ki az a Tolkien! Könyörgök! Tiszteljük már meg az írót azzal hogy legalább azt tudjuk hogy hol született! Vagy nézzünk utána! Ez a kérdésem azért esett ki mert 5-ből egy helyes válasz érkezett rá! Tényleg ennyire nehéz a kérdés? Ha úgy értékelitek hogy igen, legalább had változtassam meg a válaszokat! (bár sztem akkor is ki fog esni) Nagyon szomorú lettem most!



Abban teljesen igazatok van (mármint Neked és Hephaistosank), hogy nem ártana tudni híresebb emberek nevét. Csakhogy. Épp a minap volt egy vitám, arról, hogy sztem egy anime készítő nevét egyáltalán nem kell ismerni, itt mégis lehurrogtak, hogy de igenis kell, mert fantasy játék, és a fantasy kedvelők szeretik az animét ezért kell tudni.
Nem akarom újrakezdeni a vitát, mert felesleges, de az a te hozzászólásodban is látom, és sajnos ez átalános tendencia, hogy a "fantasy kedvelő" az nektek valamiféle hűdenagyon szoros és össztarató, azonso ismereti szintű közösségnek tűnik. Csakhogy azért mert olvastam x fantasy és sci-fi könyvet még közelítőleg sincs azonos érdeklődési körünk. Ennek evidensnek kéne lennie, sajnos nem az:(

Ahogy te írtad:

""Ez egy online, böngészőből futtathatő fantasy szerepjáték! Valaki javítson ki ha tévedek. Ebből kiindulva merész dolog azt feltételezni hogy a játékosoknak legalább a 75%-a tudja mi az a fantasy?""

nem szerepjáték. nem kell szerepjátszani. a játékban igen érdekes színfolt a thrillioni szabályok szerint játszott ic fórumozás, de egyáltalán nem kötelező. Sőt, őszintén szólva ez a játék nem erről szól, nem is értem, miért hiszik azt páran, hogy itt is úgyanúgy kell fórumozni mint ott.
LEHET szerepjátszani, az senkinek nem fáj, tényleg csak nyugodtan. Asszem én is fogok nemsokára. De ne is legyen elvárás.

Tolkien nevét illik ismerni, mint ahogy angol származása sem hétpecsétes titok.
Bár itt vissza lehetne kanyarodni az én témámhoz, Hayao Miyazaki, a sokdíjjas animekészítőhöz, hisz sokak szerint őt is illene ismerni. szerintem meg nem.
NINCS JÓ VÁLASZ
A hozzászólást azreus módosította 2008.10.23. 12:40:28-kor
HÁDZSIMEEE!!!
Pontszám: 5
népszerűDame AleanaNő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3335. hozzászólás - 2008.10.23. 12:37:23 (Válasz Kölök #3325 hozzászólására.)
Idézet: Kölök - 2008.10.23. 11:36:12
Idézet: Darun - 2008.10.23. 02:28:30
Ki írta az úton c. regényt?
Weöres Sándor
Ceraoac
Bergmann
Szabó Lőrinc

A tulajdonneveket legjobb tudomásom szerint nagy kezdőbetűvel írják, ergó a mű címe Úton! Szerintem.


Basszuskulcs es nezze meg az iro nevet a kerdesfeltevö, mielött verbe gyalazza az öseit: Keruac


Kerouac.
+ Jack.

Meg Bergmann-nak is van biztos keresztneve.
A hozzászólást Dame Aleana módosította 2008.10.23. 12:38:25-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3336. hozzászólás - 2008.10.23. 12:39:54 (Válasz azreus #3334 hozzászólására.)
Nem kell mellreszivni a dolgokat

Ha sarkitani kell, Tolkien fontosabb resze a kulturanak, mint Miyazaki. DE mindkettö pillanatok alatt kikereshetö es itt nem is vitatkozunk izlesekröl, meg pofonokrol.
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3337. hozzászólás - 2008.10.23. 12:42:25
Melyik az Intel kis fogyasztású most megjelent processzor típusa?
Nehalem
Atom
Prescott
Northwood

Okés, ilyenem van, ergo tudom, de kell ez?

Hogy hívják az első magyar nyelvű MUD-ot? (Multi-User Dungeon)
Kincses Sziget
Aranyláz
Brutália
Elveszett Világ

Játszottam rajta jópár évig, de fontos ezt tudni?
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3338. hozzászólás - 2008.10.23. 12:42:28 (Válasz Dame Aleana #3335 hozzászólására.)
Idézet: Dame Aleana - 2008.10.23. 12:37:23
Idézet: Kölök - 2008.10.23. 11:36:12
Idézet: Darun - 2008.10.23. 02:28:30
Ki írta az úton c. regényt?
Weöres Sándor
Ceraoac
Bergmann
Szabó Lőrinc

A tulajdonneveket legjobb tudomásom szerint nagy kezdőbetűvel írják, ergó a mű címe Úton! Szerintem.


Basszuskulcs es nezze meg az iro nevet a kerdesfeltevö, mielött verbe gyalazza az öseit: Keruac


Kerouac.
+ Jack.

Meg Bergmann-nak is van biztos keresztneve.


Buh felreütöttem es nem vettem eszre
Akasztyák a hóhért
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 4.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3339. hozzászólás - 2008.10.23. 12:46:32 (Válasz azreus #3334 hozzászólására.)
Amúgy én pl azért mondtam hogy nincs baj a Miyazakis kérdéssel, mert egy Oscar-díjas rendező nevét nem KELL, de nem baj ha tudod, és nem egy ilyen jellegű kérdés kering a rendszerben (mármint más rendezőkről). Valamint némi segítségként nemrég vetítették a teljes életművét valamelyik nagyobb adón.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3340. hozzászólás - 2008.10.23. 12:48:04 (Válasz Darun #3331 hozzászólására.)
helyragok
Angiában, stb

bocs, csak kötözködöm
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője