Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7121. hozzászólás - 2008.11.18. 20:26:45 (Válasz Sir Ny #7109 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.18. 18:25:01
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.18. 17:29:11

Hányan vannak a "bors ökröcskék"?

négy
tizenkettő
kettő
hét

He?



Két bors ökröcske. Móricz Zsigmond verse.
Ajjajj ...
Ajjajj,
Hol volt,
hol nem...
Folytassam?
mikor óvodába jártál biztos tudtad.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.50
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7122. hozzászólás - 2008.11.18. 20:42:26 (Válasz Edef #7117 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.18. 20:21:51

Gyermekem amíg nem tudják (talán Te sem) ki az a Haydn, addig ne gyere ilyen speciális kérdésekkel!
Lehet, hogy az a baj, hogy Haydn, Beethoven, és Liszt nem szerepelnek az RPG-ben, meg a KKH-ban, és nem fociznak az olasz másodosztályban.

Jelezném, a Mozartos kérdésem még mindig játékban van, sőt mostmár elrugaszkodott a 25%-os határtól, és 35% körül jár. Mondjuk ha valaki nem tudja fejből, akkor is 3 másodperc kiguglizni. Szerintem a hozzáállással van gond. Ha feltennél egy kérdést, hogy "Ki szerinted az alábbiak közül a legfmeghatározóbb személyiség? Mozart, Haydn, Csajkovszkij, a Tankcsapda énekese", akkor megjósolom neked az eredményt. A leírt sorrendben nagyjából 22%,18%,1% és 59%. Ezt most persze hasraütésszerűen mondtam, lehet, hogy még ennél is megrázóbb lenne a dolog. Egyre inkább az a gyanúm, hogy minden spec néhány embernek, amit nem tud kapásból, vagy ami nem szimpatikus. Személy szerint utálom a focis selejtezős kérdéseket, a HKK szineket, a bőrpajzs védelmi bónuszát, a számomra noname színészek szerepléseit, és hasonlókat, de azért jópár "spec" minősítéssel nem értek egyet.
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7123. hozzászólás - 2008.11.18. 20:49:09
Mi a víz vegyjele?
H2O
N4T
R5J
F5G
Víznek képlete van nem vegyjele Amúgy is hülyeségeket ír. Törölni.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
közellenségHenrhinoFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
magyar finn-ugor???
7124. hozzászólás - 2008.11.18. 20:53:13
Hello.Szeretnék egy érdekes kérdésre felhivni figyelmeteket: a kérdés igy szól: "milyen eredetű nép a magyar"?, és a válasz, vagyis hogy a vélt válasz : finn-ugor.Namármost nem tudom ki engedélyetze a kérdést,mert az igy ahogy van rossz,legalábbis ebben a formában.Helyesen így szólna: a MAI tudományos álláspont szerint milyen eredetű a magyar nép?DE!!!Ha eléggé műveltek vagytok és utánaolvastok,tudhatjátok hogy NINCS is jelenleg egységes álláspont arról hogy tényleg finn-ugor eredetű a magyar nép,esetleg a hunokkal vagyunk rokonságban,esetleg belső-ázsiai török népekkel,stb stb.......TOVÁBBÁ minap megjelent tanulmány, amiben több ezer magyar és finn rokon DNS láncát megvizsgálták,arra jutottak, hogy semmiféle rokonságunk nincs a finn-ugor népekke,max annyi hogy mindekettő homo sapiens sapiens...szóval kérlek mielőbb vegyétek le a kérdést és jobban szűrjétek meg őket.
Üdvözlettel-Henrhino
Pontszám: 2.33
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7125. hozzászólás - 2008.11.18. 20:59:24
Üdv,

Hány vadászatot indíthatsz el egyszerre a végzetúrban?

15-öt.
Csak 1-et.
Bármennyit.
20-at.


Ma már másodjára látom, más formában.. gyanítom, van még belőle pár..

Mennyi egy(1) a 2525679-en(kettőmillió-ötszázhuszonötezer-hatszázhetvenkilencediken)?

1
3
lehetetlen kiszámolni
2525679


Ilyen kérdést én is írhatok?

T.
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7126. hozzászólás - 2008.11.18. 21:00:28 (Válasz Edef #7121 hozzászólására.)
hm.. az idézést még gyakorolnod kell

Másrészről, Te még emlékszel az ovis évekre? jó Neked

T.

edit: elütés.. :S
A hozzászólást Trockij módosította 2008.11.18. 21:00:42-kor
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7127. hozzászólás - 2008.11.18. 21:05:09 (Válasz Mormord #7122 hozzászólására.)
Idézet: Mormord - 2008.11.18. 20:42:26
Ha feltennél egy kérdést, hogy "Ki szerinted az alábbiak közül a legfmeghatározóbb személyiség? Mozart, Haydn, Csajkovszkij, a Tankcsapda énekese", akkor megjósolom neked az eredményt. A leírt sorrendben nagyjából 22%,18%,1% és 59%.


Ki a legmeghatározóbb? Miben? Mert mondjuk az én zenei ízlésem kifejlődésében mindenképpen Lukács László, a Tankcsapda énekese. Nem kötekedni akarok, de az ilyen legmeghatározóbb, legfontosabb, leg... kérdéseket rosszra értékelem, ha nincsenek pontosabban behatárolva. Ennyi erővel kérdezhetnénk, hogy melyik a legszebb színésznő, vagy a legokosabb tudós.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7128. hozzászólás - 2008.11.18. 21:07:34 (Válasz Lord Arkon #7118 hozzászólására.)
Természetesen bukott pirosulti, az -18. Fejenként.

Ultizni jó
(tényleg spec)
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.18. 21:13:45-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7129. hozzászólás - 2008.11.18. 21:09:15 (Válasz Trockij #7126 hozzászólására.)
Ajaj, hol volt
hol nem...
Volt egyszer egy
iciri
piciri
házacska;
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7130. hozzászólás - 2008.11.18. 21:10:45
ott lakott egy iciri
piciri kismacska.
Volt annak két iciri
piciri kis ökre,
rákaptak egy iciri
piciri kis tökre.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7131. hozzászólás - 2008.11.18. 21:12:27
Csizmát húz az iciri
piciri kis macska,
hová lett az iciri
piciri barmocska.
Bejárja az iciri
piciri kis erdőt,
nem leli az iciri
piciri tekergőt
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7132. hozzászólás - 2008.11.18. 21:14:49
Bejárja az iciri
piciri kaszálót,
nem látja az iciri
piciri kószálót.
Rátalál egy iciri
piciri kis tökre,
bánatában iciri
picirit meglökte.
...
Na folytassam még?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7133. hozzászólás - 2008.11.18. 21:16:15 (Válasz Edef #7132 hozzászólására.)
kis HSZ - vadász
nem kell, köszi.. de egy normális válasz is elég lett volna..

T.
Pontszám: 7.50
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7134. hozzászólás - 2008.11.18. 21:16:16 (Válasz Zsolesz #7127 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.18. 21:05:09
Idézet: Mormord - 2008.11.18. 20:42:26
Ha feltennél egy kérdést, hogy "Ki szerinted az alábbiak közül a legfmeghatározóbb személyiség? Mozart, Haydn, Csajkovszkij, a Tankcsapda énekese", akkor megjósolom neked az eredményt. A leírt sorrendben nagyjából 22%,18%,1% és 59%.


Ki a legmeghatározóbb? Miben? Mert mondjuk az én zenei ízlésem kifejlődésében mindenképpen Lukács László, a Tankcsapda énekese. Nem kötekedni akarok, de az ilyen legmeghatározóbb, legfontosabb, leg... kérdéseket rosszra értékelem, ha nincsenek pontosabban behatárolva. Ennyi erővel kérdezhetnénk, hogy melyik a legszebb színésznő, vagy a legokosabb tudós.


Ebben részben igazad van, talán úgy kellett volna kérdezni, hogy kinek a nevét ismerik a legtöbben? Végülis mindent félre lehet értelmezni, csak valaminél nehéz kitalálni, hogy a szerző mire is gondolt. Én speciel arra próbáltam rávilágítani, hogy Mozartot, Haydn és Csajkovszkijt több, mint 100 évvel utánuk is oktatnak szerte a világon, míg egy mostani együttes énekesének a neve, ami itt sokkal ismertebb, mint az, amit eliveg tanultak, ritkán marad fenn pár évtizednél tovább. Nyilván, ha Pitagoraszt is beleírom, akkor már tönkremegy az arány, mert neki mégiscsak 2600 év előnye van. Bár ez esetben a meghatározó tényleg nem jó szó. Na mind1, majd kitalálok egy jobbat
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7135. hozzászólás - 2008.11.18. 21:21:01
Ez az Iciri-piciri vers,nem A két bors-ökröcske.

"Így szólt a szegény ember: - Hallod-e feleség! Süss nekem hamuba sült pogácsát, mert menni akarok az Istenhez, had látom hol a hiba.

...Déltájt elért az erdőbe. Ott talált egy ősz embert, aki két akkora ökörrel, mint egy-egy borsszem, szántogatott a ciheres parlagon.

...Én neked adom ezt a két bors ökröcskét, ezek után élhetsz. Csak senkinek el ne add, akármennyit ígérjenek értük!"

Ez A két bors-ökröcske egy részlete.És helyesen kötőjellel van.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.18. 21:22:53-kor
Pontszám: 8.33
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7136. hozzászólás - 2008.11.18. 21:21:25
Melyik faj nem szerepel a Sacred játékban?
Guauld
Vámpír
Szeráf
Sötét Elf

Sötét elf, Goa'uld meg kit érdekel.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 3
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7137. hozzászólás - 2008.11.18. 21:21:27
Mennyi "egész pötty" van a Beholder Kft logójában?
egyse
10
5
15
Hm általános műveltség. Reklám inkább. Ráadásul megpróbáltam megkeresni de nem sikerült. persze hogy tévedtem a tippemmel. Szóval nem vagyok általánosan művelt.
Pontszám: 5.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7138. hozzászólás - 2008.11.18. 21:22:00 (Válasz Trockij #7126 hozzászólására.)
Idézet: Trockij - 2008.11.18. 21:00:28
hm.. az idézést még gyakorolnod kell

Másrészről, Te még emlékszel az ovis évekre? jó Neked

T.

edit: elütés.. :S

Ha akarod folytathatom.
És képzeld el, emlékszem.
Akkor tanultam meg bekötni a cipőt, késsel-villával enni, köszönni, felöltözködni, megfogni a ceruzát, hogy a könyvet nem firkáljuk össze.
És még emlékszem rá! Még ma is betudom kötni a cipőm, tudok enni késsel-villával, fel tudok öltözködni egyedül, és még köszönni sem felejtettem el.
Bár tudom, hogy ez nektek furcsa, mert elfelejtitek...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.80
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7139. hozzászólás - 2008.11.18. 21:26:09 (Válasz Kortevirag #7135 hozzászólására.)
Idézet: Kortevirag - 2008.11.18. 21:21:01
Ez az Iciri-piciri vers,nem A két bors-ökröcske.

"Így szólt a szegény ember: - Hallod-e feleség! Süss nekem hamuba sült pogácsát, mert menni akarok az Istenhez, had látom hol a hiba.

...Déltájt elért az erdőbe. Ott talált egy ősz embert, aki két akkora ökörrel, mint egy-egy borsszem, szántogatott a ciheres parlagon.

...Én neked adom ezt a két bors ökröcskét, ezek után élhetsz. Csak senkinek el ne add, akármennyit ígérjenek értük."

Ez A két bors-ökröcske egy részlete.És helyesen kötőjellel van.


http://www.irodalmiakademia.hu/dia/diat/muvek/html/KORMOS/kormos00265/ kormos00265.html

Itt van az egész mese.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.18. 21:29:51-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7140. hozzászólás - 2008.11.18. 21:28:32 (Válasz Gabrillius #7137 hozzászólására.)
Mivel a Beholder Kft írta a Végzetúr játékot szerintem ennyi reklám megengedett.
megtalálni sem olyan vészes (pl.: beholder.hu lapteteje)
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!