Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7941. hozzászólás - 2008.11.21. 22:09:52
nem is fogsz
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7942. hozzászólás - 2008.11.21. 22:10:10 (Válasz Kisujj #7926 hozzászólására.)
Helyesen szóltál!
... és én már egy-két hete ezért harcolok itt.
Meg is látszik a besorolásomon!

Bár írtam már Hatsepsutnak is, csak nem tudják, vagy nem akarják megoldani!
(méshol ez már megoldott kérdés)
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7943. hozzászólás - 2008.11.21. 22:11:59 (Válasz Roseprincess #7940 hozzászólására.)
nem lehet tudni hogy ki volt, ha csak meg nem kérdezed ki volt.
erre a reakció a bevett gyakorlat szerint a néma csönd., na jó, néha azért érkezik válasz.
Amúgy ha zavar a változás, nézd meg melyik hozzászólásodat pontozták le, és hogy akkor éppen kivel beszélgettél, vitatkoztál.
talán az elárul valamit.
Pontszám: 6.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7944. hozzászólás - 2008.11.21. 22:15:28
Ezt én is észrevettem, és mintegy láthatatlan harcosként igyekeztem visszapontozni a hozzászolásokat..bevallom megdöbbenve láttam a 3-as értékeléseket
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 8.75
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7945. hozzászólás - 2008.11.21. 22:16:14
Milyen szerepet játszott az Oscar című filmben S. Stallone?
rendőr
katona
autóversenyző
gengszter
Ez jó, mert csak annyit tudtam kinyomozni, hogy ő Angelo Provolone
De hogy ő éppen ki, és mit csinál?
Csak tippemvolt, mert egyik sem szerepel a film leírásában sem a 'Wikipédia'n, sem a 'Port'on.
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.21. 22:16:37-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7946. hozzászólás - 2008.11.21. 22:17:33 (Válasz Atreus #7944 hozzászólására.)
Te is ott végzed mint én.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7947. hozzászólás - 2008.11.21. 22:20:29 (Válasz Edef #7945 hozzászólására.)
Hihi, szerintem Stallone egyik legjobb filmjéről van szó. Méltánytalanul nem lett elismert. Az Oscarban gengsztert játszott, és mindenkinek ajánlom a filmet, aki egy könnyed esti kikapcsolódásra vágyik. Felettéb mulatságos. Nekem egyik kedvenc filmjeim közé tartozik....
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7948. hozzászólás - 2008.11.21. 22:20:53 (Válasz Edef #7945 hozzászólására.)
Én érdekes módon megtaláltam. Csak én Sly-ra kerestem rá, és a wikin lévő életrajzában kerestem rá az oscar szóra.

Egyébként Stallone bácsi egyik bukott filmjéről beszélünk éppen, tényleg nem az a kimondott műveltségi kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7949. hozzászólás - 2008.11.21. 22:23:12
Kinek a versei: "Járkálj csak, halálraítélt","Nem tudhatom" ?
Radnóti Miklós
Vas István
Illyés Gyula
József Attila

az idezojelek kozti vesszo utan szokoz, kerdojel ele viszont nem kell.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7950. hozzászólás - 2008.11.21. 22:26:15 (Válasz Lanmandragoran #7948 hozzászólására.)
Igen, de ha megnézed a filmet, akkor szerintem egyetértesz velem. Talán azért bukott akkorát, mert mindenki Rambót, vagy Rockyt várt tőle. Pedig az Oscar csak egy könnyed délutáni film akart lenni...és szerintem az is lett. Én személy szerint többet idézem, mint a Gyalog Galoppot
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5.33
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7951. hozzászólás - 2008.11.21. 22:35:15
Melyik résszel kezdődik a Csillagok háborúja?
Az első.
A hatodik.
A harmadik.
A negyedik.

Na és ez?
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7952. hozzászólás - 2008.11.21. 22:38:15
Ez jó kérdés, rossz megfogalmazással. A helyes válasz a negyedik.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7953. hozzászólás - 2008.11.21. 22:50:01 (Válasz Necronis #7938 hozzászólására.)
+ Ciripnek.

Már meg írtam korábban, hogy nem pontozok senkit a szerint, hogy ki ő. Én csak a hozzászólást, illetve annak értelmét pontozom. Még a stílust sem, csak ha tényleg bántónak tartom és nem magammal szemben.
Ezen az oldalon nem pontoztam senkit, és akár hiszitek, akár nem, olyan bunkó nem vagyok, ha valaki segít, akkor abban a témában pontozom.
Ha valaki rákérdez, és ténylegesen én pontoztam, akkor vállalom érte a felelőséget, és bemondom, hogy mennyit és mire adtam.
Nálam a kiosztott átlag 5 felett van, mert 5 alatt inkább nem osztályzok.
És tényleg furcsa: a mai napot napocskával kezdtem aztán beborult felettem az ég, de rendesen, szinte egyik pillanatról a másikra.
Vissza akartam keresni, mikor osztályoztak nagyon le, és nem nagyon találtam ötös alattit...
A hozzászólást Edef módosította 2008.11.21. 22:52:16-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7954. hozzászólás - 2008.11.21. 22:50:28 (Válasz Atreus #7950 hozzászólására.)
Tudom, láttam.
Meg úgy rémlik, az eredetit is.

Arra gondoltam, hogy mivel Amerikában megbukott a film, ezért hozzánk már eleve nem olyan hírveréssel jutott el, ezért sokkal kevesebben látták, és ezért rezeg a léc, hogy mennyire műveltségi kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7955. hozzászólás - 2008.11.21. 22:51:27 (Válasz Mucmuc #7949 hozzászólására.)
Ennyi hibával nem kellett volna idehúzni.
Ez egy jó és szép kérdés! Ilyenből kéne még sok!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7956. hozzászólás - 2008.11.21. 22:53:17 (Válasz Edef #7955 hozzászólására.)
Dehogynem kellett volna, így még jobb lesz a javítás után!
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7957. hozzászólás - 2008.11.21. 22:53:20 (Válasz Edef #7953 hozzászólására.)
én is végignéztem az összes hozzászólásom pontozását, amióta megjelent a napocska a fejem felett, aztán valahogy vissza került a nap mellé a felhőcske, és ahogy néztem, vagy 5-ös vagy 7,5-ös pontozás szerepelt, szóval nem tudom mi alapján működik a dolog...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7958. hozzászólás - 2008.11.21. 22:54:44 (Válasz Edef #7955 hozzászólására.)
Nem vitatta senki, hogy jó és szép kérdés, de helyesírási hibák nélkül még szebb lesz, még ha ily apró hibákról van is szó.

Szerintem tapasztalhattad már, nem vagyunk olyan barbárok, hogy kiszórassuk a művészeti kérdéseket, még ha a véleményünk meg is oszlik róla, hogy melyik művészet milyen mélységig számít általános műveltségnek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7959. hozzászólás - 2008.11.21. 23:00:14 (Válasz Lanmandragoran #7954 hozzászólására.)
Igazad van, de ha már annyi szó esett az általános műveltségről, szerintem ez is simátnelfér a sok HKK, meg foci és társai mellett, akkor is ha csak egy szűk réteg ismeri. Különben én szeretnék látni egy statisztikát, hogy ki az átlagos Végzetúr felhasználó. Talán ha tudnánk, hogy mondjuk Vér Pistike, 16 éves, szabadidejében WoW-tal és HKK-val múlatja az idejét, akkor tudnánk, hogy milyen szintű kvíz kérdéseket tegyünk fel..
A hozzászólást Atreus módosította 2008.11.21. 23:01:38-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7960. hozzászólás - 2008.11.21. 23:03:34 (Válasz Roseprincess #7957 hozzászólására.)
Nem tartozik ebbe a topicba, de úgy tapasztaltam, hogy az időjárás jelentés a hozzászólások számával, és az átlagpontozással is összefüggésben van. Tehát míg kevés a hozzászóláshoz elég ha pár fel van pontozva, de ahogy nő a hsz-szám, ha nem érkeznek az újabb és újabb magas pontszámok, a napocska szépen lassan beborul.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője