Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagMuskaFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10181. hozzászólás - 2008.12.07. 23:45:49
Bocsi srácok, ez kezd szánalmas lenni. Ahelyett, hogy mindenre "spec" jelzővel jöttök, miért nem gondolkodtok kicsit? Vagy ez így király, hogy ha valamire nem tudod a választ, akkor csak "törölve" gombra kattintgattok? Elég gyatra már emiatt a kvíz egyébként is, nem kéne végre némi értelemmel, vagy, ne adj Isten szakos kifejezéssel, érdekes kérdéssel feldobni?

Mindenre rá lehet húzni ,hogy jaj, de spec
Pontszám: 7.50
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10182. hozzászólás - 2008.12.07. 23:58:28
Kijött kétszer -nem egymás után, mert egy kérdés közé esett-, hogy mi a Need for speed sorozat legújabb része.
Mindkétszer beírtam a helyes választ, hogy Undercover, erre a másodiknál kiírta:
Helytelen válasz..a helyes válasz:Undercover.

Na?
Pontszám: 5
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10183. hozzászólás - 2008.12.08. 01:37:01
Melyik a legnagyobb méretű elem?
ceruzaelem
galvánelem
góliátelem
bébielem
Egy galvánelem mérete nagyon kicsi és nagyon nagy is lehet, ugyanis nem kivitelezési formát, hanem áram-előállítási módszert jelent. Legalább beírhatta volna pl. hogy mikroelem, gombelem, laposelem, stb. helyette.
Kérlek szépen, javítsátok.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2008.12.08. 01:39:22-kor
Pontszám: 5
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10184. hozzászólás - 2008.12.08. 01:40:03
Csak érdekességként beírom ide is:


Melyik napon van a halottak napja?

november 2.
november 1.
december 25.
december 24.


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Hát igen... elterjedt, hogy november elsején van... pedig november elseje Mindenszentek, november másodika a Halottak napja..

Nem gondoltam volna, hogy kiesik...
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10185. hozzászólás - 2008.12.08. 06:50:49
Melyik NEM számítógépes autós játék az alábbiak közül?
Pro evolution soocer
Test drive unlimited
Need for speed Undercover
Grip
Nem tudom,
és nem is akarom tudni,
és meg sem lehet keresni.
De holnap után közlöm, hogy van egy ilyen saját fejlesztésű programom, tehát nem igaz, bár mi is a válasz.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
irritálóVyeldaarFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10186. hozzászólás - 2008.12.08. 07:24:46
Mi volt a lovas nomádnépek kedvel harci taktikája?

Forntálisan, lándzsás lovasrohammal rontottak az ellenségre.
Ilyesztő ruhákban, hangoskodva, több oldalról támadtak az ellenségre.
Égő szalmazsákokkal felmálházott lovakat uszítottak az ellenségre.
Visszavonulást színlelve, majd a nyeregből visszafordulva nyílzáport zúditottak az ellenségre.


Ezt a kérdést kaptam pár perccel ezelőtt. Függetlenül attól, hogy akad benne helyesírási hiba, továbbra is rossz a kérdés. Igazából csak annyi hiányzik belőle, hogy egy konkrét nép taktikájára kérdezzen rá, mert ez így túl általános. Sejtem, hogy az ősmagyarokra gondolt a kérdés feltevője, de ami ebben az esetben helyes válasz, más népekre nem biztos, hogy igaz.

(Elsőként csak zárójelben jegyezném meg, hogy a hátrafelé nyilazás eredetileg a pártusoktól származik, akik azért nem voltak annyira nagyon nomádok). És bár honfoglaló őseink valóban átvették tőlük ezt a technikát, tudok példákat mondani olyan népekre, amire a menekülő-taktika nem volt jellemző.
A szarmaták például használtak már négy-hat méteres lándzsákat, a későbbi kopja elődeit, melyeket frontális támadásban vetettek be. A mongolok pedig rárohantak áldozatukra (áldozataikra), körbelovagolák őket, és úgy nyilaztak rájuk, közben hangosan kurjongatva.

Ez alapján máris látható, hogy a négyből legalább három válasz helyes lehet.

Elnézést az okoskodásért.
Pontszám: 7
irritálóVyeldaarFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10187. hozzászólás - 2008.12.08. 07:26:05 (Válasz Edef #10185 hozzászólására.)
Ha megengedsz egy kis súgást a soccer (ez akart lenni a soocer, csak valószínűleg elírta a kérdésfeltevő) az amerikai angol nyelvben a hagyományos európai futballt jelenti.
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10188. hozzászólás - 2008.12.08. 08:01:46
Jó reggelt!
Mai első vérnyomásnövelőm a következő kérdés volt:
Melyikhez nem köthető Dyonüsos isten?
-Sör
-Bor
-Tűz
-Mámor
A kérdésfeltevő szerint a nevezett istennek semmi köze a borhoz.Könyörgöm,legalább a tankönyvekben vagy a googleban nézzen már utána,hogy miről is beszél!(Dionüszosz a bor,a mámor,az alkoholok istene a görög mitológiában!)
Kérném javítani,ha lehet!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10189. hozzászólás - 2008.12.08. 08:09:53
Mennyi 5! (5 faktoriális)?
80
120
60
240

azért nem kéne, játszanak itt 15év alatti nem matematikai zsenik is
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
fórumozóMisikaFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10190. hozzászólás - 2008.12.08. 08:43:51
Mivel foglalkozik Drakin?
gombakertek gondozásával
végzetúrak zaklatásával
holdlátó vérkutya idomitásával
vérszomjas manók nevelésével


Kezdők nem tudhatják.

Ki volt magyarország utolsó királya?
II. József
V. László
IV. Károly
Ferenc József


Az a fránya M.


Ki volt 1998-ban az Év borásza?
Gere Attila
Gál Tibor
Takler Ferenc
Bock József


Így a borásza is B. Amúgy meg kit érdekel? Eléggé spec gyanus.
A hozzászólást Misika módosította 2008.12.08. 08:44:46-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10191. hozzászólás - 2008.12.08. 08:45:45
Minek a rövidítése az NFL ?

National Football League
Nagy Fagyos Labda
Német Francia Liga
Nagyon Flancos Lány

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Hát gratulálok, aki ezt rossznak értékelte... Komolyan kezd elmenni a kedvem az amúgy tök hangulatos kvíztől....
Ennél primitívebb kérdést már csak olyat tudok feltenni, hogy 1+1 az vajon 2-e.... pfffffff
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10192. hozzászólás - 2008.12.08. 08:47:42 (Válasz ZheldoR #10191 hozzászólására.)
szerintem pont ez volt vele a gond, hogy túl primitív
megjegyzem: a primitív szó idézet a kérdés feltevőjétől.
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.08. 09:02:04-kor
Pontszám: 6.80
fórumozóMisikaFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10193. hozzászólás - 2008.12.08. 08:58:08
Melyik folyó ered Romániában?

Fekete-Körös
Berettyó
Tisza
Zagyva

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Tegnap tettem fel a kérdés, akkor még jó is volt. Általános iskolában földrajzórán a gyerekmenek 7.-ben tudina kell, hogy melyik magyar folyó és melyik nem, azért bátorkodtam feltenni a kérdéset.
Pontszám: 3
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10194. hozzászólás - 2008.12.08. 08:58:41 (Válasz Black Death #10184 hozzászólására.)
Pedig ez jó volt, legalább tanultunk belőle... én is elbaltáztam :$
Pontszám: 5
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10195. hozzászólás - 2008.12.08. 09:05:39 (Válasz cirip #10192 hozzászólására.)
Öööööö.... tényleg nem jó kérdés ? Ha valaki nem járatos az amerikai sportokban és látja a válaszokat, akkor begépel 3 betűt a keresőbe és ez az első amit feldob.

Most elvesztettem már a fonalat, hogy mi a cél. Írtam olyan kérdéseket, amik nehezen googizhatók és tudni kell, gondolkozni rajta. Azok kiestek pillanatok alatt. Írtam ilyen "primitívet" amit azonnal lehet keresni és olyat, amire szerintem mindenki tudja a választ. Akkor most mi a cél ezzel. A párszáz LE, ami jár érte, vagy tényleg némi tudásanyagbegyűjtés MINDENFÉLE téren ?
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10196. hozzászólás - 2008.12.08. 09:07:32 (Válasz Misika #10193 hozzászólására.)
Idézet: Misika - 2008.12.08. 08:58:08
Melyik folyó ered Romániában?

Fekete-Körös
Berettyó
Tisza
Zagyva

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Tegnap tettem fel a kérdés, akkor még jó is volt. Általános iskolában földrajzórán a gyerekmenek 7.-ben tudina kell, hogy melyik magyar folyó és melyik nem, azért bátorkodtam feltenni a kérdéset.

Bocs, hogy beleszólok, de nálam nem is ment volna ki, mert bukott volna ott, hogy két helyes válasz is van! És ahogy írod általános iskola 7. osztály.
Ugyanis Berettyó és Fekete-Körös is Romániában ered!
Tehát egy kicsit nézz utána, ha kérdést teszel fel,
és örülj, hogy megkaptad érte a pontodat (LE).
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10197. hozzászólás - 2008.12.08. 09:14:18 (Válasz ZheldoR #10195 hozzászólására.)
Szerintem, de ez magánvélemény, ideális lenne olyan feladatok feladása amiken gondolkozni kell, és a nehézsége nem abban rejlik, hogy nehéz megtalálni a neten.
A te kérdésedre konkrétan ránézésre meg lehet mondani hogy melyik a helyes válasz.
Tehát sokkal jobb lett volna, ha olyan válasz lehetőségeket írsz, amiről még esetleg elképzelhető hogy jó, nem pedig hülyéskedés.

Te örülsz az olyan kérdéseknek, hogy melyik szín a piros? (zöld, kék, piros, lila)
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.08. 09:15:44-kor
Pontszám: 8.33
fórumozóMisikaFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10198. hozzászólás - 2008.12.08. 09:17:46
Ok ezt én baltáztam el, mert 3 megoldás van, és a nem szót kifelejtettem benne.

Tehát így lett volna jó a kérdésem. Melyik folyó nem Romániában ered?
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10199. hozzászólás - 2008.12.08. 09:20:50 (Válasz Misika #10198 hozzászólására.)
persze, jó lett volna
így sajnos sokan bukták rajta a 10%-ukat
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10200. hozzászólás - 2008.12.08. 09:21:33 (Válasz cirip #10197 hozzászólására.)
Alapvetően egyetértenék, DE. Attól lett ilyen ez a kérdés, hogy a "gondolkodtatók" sorra kibuknak, meg megkapják a rossz kérdést. Így gondoltam egyet, és mondom na majd ezt legalább tudják páran és lesz egy ilyen kérdésem is, ami benn is marad... na mindegy. Amilyen jól indult ez a kvízezés, annyira széthullott szerintem.

Nem örülök ilyen kérdéseknek, csak akkor amikor éppen melózom és nagyon gyorsan kell válaszolni
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője