Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9041. hozzászólás - 2008.11.28. 23:48:25 (Válasz Kölök #9035 hozzászólására.)
Idézet: Kölök - 2008.11.28. 23:09:06
Ez meg friss, de nem mentettem el:

mekkora egy szabványos 74 perces CD tárolókapacitása (vagy valami hasonlo)

Szerinte 650 MB. Szerintem arra nem nyom rá sose 74 percnyi zenét (tömörítetlenül), nem is tudom, lehet-e meg kapni. Szóval szerintem 700 MB a helyes. Így van-e?


Ui.: remélem értékelitek az ékezeteimet, főleg Atreides


Biztos rég nem volt már CD a kezedben. Keress egyet, és nézd meg mi van ráírva.
gyk: 74 min / 650 MB, 80 min / 700 MB
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9042. hozzászólás - 2008.11.29. 00:01:10 (Válasz MIvan #9041 hozzászólására.)
Puh megnéztem. Igazad van
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9043. hozzászólás - 2008.11.29. 00:08:56
Van még:

Ha egy kódban a "GJK" megfelel a "651"-es számnak, a "FND" a "348"-nak, és "VGE" a "760"-nak, akkor mi a "NJWG"?
1456
6431
4216
4126

Szerinte 4126. Ez hogy jön ki? G:6, J:5, N:4
A hozzászólást Kölök módosította 2008.11.29. 00:09:16-kor
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9044. hozzászólás - 2008.11.29. 00:19:47
Gallia utolsó 'magister miltius'-a, a frankok "A rómaiak királya"-ként emlegették.

Flavius Orestes
Flavius Afranius Syagrius
Flavius Aëtius
Romulus Augustus


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



Ebből kifolyólag kérném az összes focival kapcsolatos kérdést kitörölni, mert fogalmam sincs a témáról.

Köszönöm.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9045. hozzászólás - 2008.11.29. 00:33:21
hát ez... kiket hívtunk eredetileg elfeknek... kidobja nekem hogy a Mikulás melletti manókat... aha... wiki szerint meg az elf mitikus lény volt a pogány germán népeknél; az észak-európai folklórban máig fennmaradt. Az elfek eredetileg kisebb termékenységistenek voltak.... Mikulás melletti manók...eh
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.50
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9046. hozzászólás - 2008.11.29. 00:42:23
a 2006-os foc vb-t melyk ország nyerte?
olasz
portugál
francia
spanyol

gondolom érthető, hogy mi a baj. NYELVTAN. (vagy ne adj Isten egy kis logika.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9047. hozzászólás - 2008.11.29. 01:01:44 (Válasz ArkAngyal75 #9006 hozzászólására.)
Ez még a linkemben sincs benne. Bocsi!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9048. hozzászólás - 2008.11.29. 01:04:14 (Válasz Kölök #9033 hozzászólására.)
Idézet: Kölök - 2008.11.28. 22:58:46
A Magyar Hadsereg melyik verzióját használja az AK-47-es gépkarabélynak?
M-16 E
AK-70
MP44
AK-63D

Make love not war


Make sense not war!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9049. hozzászólás - 2008.11.29. 05:15:07
Mikor született Bajor Imre
1970
1949
1963
1957


Kérdőjel?
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9050. hozzászólás - 2008.11.29. 05:37:20
Anakin Skywalker melyik bolygón enged a sötét oldal indulatainak?
Byss
Yoda
Coruscant
Tatooin


A kérdés hibás, mert 2 helyes válasz is van. Ezen kívül muszáj volt betenni Yodát bolygónak? Ennyi fantáziája vagy tudása nem volt a kérdezőnek, hogy a Star Wars sorozat egy másik bolygóját rakja be? Mert kismillió van. Csak az ismertebbek közül néhány: Dagobah, Alderaan, Bespin, Dantooine, Hoth, Endor, Kamino, Kashyyyk, Mustafar, Naboo, stb. Ráadásul még a Tatooine bolygót is rosszul írja le, mert "e" kell a végére.
A helyes válasz szerinte a Tatooine, mert ugye ott mészárolja le a buckalakó falut. Na, de a Coruscant is helyes lenne, hiszen ott fordul át végleg a sötét oldalra.
A Star Wars igenis az általános intelligencia része ma már. Nem kell messzemenően mindent tudni, de ha kérdez valaki, akkor legyen már biztos a dolgában.
Yoda bolygó... Hozd ki az ellenőrződet fiam, elégtelen.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9051. hozzászólás - 2008.11.29. 05:44:03
Én egy BMW jellel kapcsolatos kérdésbe futottam bele.Elfelejtettem másolni,mert még picit álmos vagyok.A kérdező szerint a bajor tartomány szinei miatt lett ez a márkajel.

Pedig:
BMW eredeti logója egy repülőgép légcsavarját ábrázolja pörgés közben.

Függetlenül attól, hogy a gondolat zseniális, tökéletesen kikopott a köztudatból az az utalás, ami miatt használni kezdték, vagyis hogy emlékeztessen a cég repülőgép motorok gyártásában betöltött szerepére, amiről manapság szintén nem hallani.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 3
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9052. hozzászólás - 2008.11.29. 06:08:12 (Válasz Texex #9027 hozzászólására.)
Idézet: Texex - 2008.11.28. 22:13:05
A következő számok közül melyik nem illik bele a sorba? 9 - 7 - 8 - 6 - 7 - 5 - 6 - 3
5
8
7
3

szerinte a 3 a jó miért?


Márpedig tényleg az a jó. A logika a következő: -2, aztán +1 és ez ismétlődik, de a végén 6-2=4 lenne a helyes és nem a 3.


Idézet: Texex - 2008.11.28. 22:13:05
Hányszoros bajnok a Manchester United focicsapata?
28
3
17
12

jó de melyikbe? BEK, KEK, vagy a saját ligájába?


Ha nem írja oda, akkor nyilván az angol bajnokságban. Valamint nem ligájába, hanem ligájában. Kicsit jobban ügyelj a helyesírásodra (főleg a kvzkérdéseidnél), nem az erősséged.
Pontszám: 5
népszerűsharpFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9053. hozzászólás - 2008.11.29. 06:27:43
Mennyi ideig tartott a Százéves háború?
A kérdés feltevője szerint a helyes válasz a 100.
Szerintem csak 98.
A Százéves háború (1337-1435) a franciák és az angolok között zajlott. IV. (Szép) Fülöp halála után nem sokkal kihalt a Capetingek férfiága. A trón oldalágon a Valois-családra [valoá] szállt. A francia trónra- leányági öröklésre hivatkozva- az angol király, III. Edward (1327-1377) is igényt tartott. A háború kirobbanásában a trónviszály mellett a textilipara révén gazdag Flandria feletti uralom kérdése is szerepet játszott. Az angolok Flandriában törtek előre, és legyőzték a franciákat. A franciák sorozatos vereségeik után jelentős területi engedményeket tettek. Franciaországban a hadseregek dúlásai és a pestis elviselhetetlenné tette a városi és falusi szegénység helyzetét. A háborús veresége miatt tekintélyét vesztett nemességgel szemben parasztfelkelés robbant ki (1358), amelyhez Párizs népe is csatlakozott. A felkelést kezdeti sikerek után-mint a középkorban mindegyiket- leverték. Az erőre kapó francia királyság az angolokat néhány kikötő (Calais, Bordeaux, La Rochelle) kivételével kiszorította Franciaországból. A két fél fegyverszünetet kötött (1375). A harcok a XV. század elején ismét fellángoltak. Az angolok újra támadásba lendültek, és legyőzték a francia seregeket. Elesett Párizs is, a francia trónörökös, a későbbi VII. Károly délre menekült. Az angolok már Orléans-t [orlean] ostromolták, mikor egy ifjú parasztlány, Jeanne d’Arc [zsann dark] angolellenes mozgalmat indított. Jeanne d’Arcot látomásai vezették, és isteni eredetű küldetéstudata erőt öntött a francia seregekbe. Felmentették Orleans-t, majd Rheimsig a francia koronázó városig nyomultak előre. Jeanne d’Arc álma teljesült. VII. Károlyt francia királlyá koronázták, ám a lány rövidesen fogságba esett (1430), s az angolok kezébe került. Jeanne d’Arc, a tömegeket megmozgató fanatikus kezdett kényelmetlenné válni mind az angol, mind a francia vezető réteg számára. Így az angolok a francia egyház közreműködésével eretnekként máglyán megégették (Rouen, 1431). A francia győzelmek hatására az angolok franciaországi uralma hamarosan összeomlott. A megszülető békében (1453) egyedül a Calais-t [kalé] tudták megtartani. Az angolok kiűzésével párhuzamosan Károly a helyi hatalmasságokat is megtörte. A főnemességtől megvonta a katonatartás jogát, s zsoldoshadsereget állított fel. Utódai folytatták a központosítást, s újabb területeket csatoltak Franciaországhoz (Burgundia nyugati része, Provence és Bretagne).
A hozzászólást sharp módosította 2008.11.29. 06:28:29-kor
Pontszám: 4.75
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9054. hozzászólás - 2008.11.29. 06:51:25 (Válasz sharp #9053 hozzászólására.)
Idézet: sharp - 2008.11.29. 06:27:43
Mennyi ideig tartott a Százéves háború?
A kérdés feltevője szerint a helyes válasz a 100.
Szerintem csak 98.


Hülyeség. 116 évig tartott, felcserélted az utolsó 2 számot.


"A Százéves háború (1337-1453) egy Anglia és Franciaország közt dúló, 116 évig tartó háború volt."
Pontszám: 7.50
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9055. hozzászólás - 2008.11.29. 07:51:22
Mikor halt ki az árpád ház?

1301
1241
1222
1025

Árpád ház. A kérdés tetszik csak helyesírási hiba van benne!:)
Kaptam még egy olyan kérdést csak azt nem másoltam ki, hogy mi volt a párbajfegyver az újkorban. Ott is van egy helyesírási hiba....a kérdésben szereplő volt szóból hiányzik a t betű!:)
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9056. hozzászólás - 2008.11.29. 08:04:28
Kérdés: Hány szín van Kenya zászlajában?
Szerintem: Fekete, piros, zöld, fehér. Bejelöltem a 4-et.
Válasz: Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 3
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9057. hozzászólás - 2008.11.29. 08:24:48
Ki írta A coloradói kölyök című regényt?
Robin Cook
Raul Reiner
Anne Rice
Stephen King
Nahát megjelent magyarul.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9058. hozzászólás - 2008.11.29. 08:48:34
Ki Drizzt Do' Urden ellensége?
Reggis
Bruenor
Artemis Entreri
Cattie-brie

ÉN!
... csak ezeket találtam:
"Drizzt Do'Urden statisztikái a D&D 3. kiadásában • A D&D szerepjáték új kiadásának bevezetésével a régi ..... némi átalakítást kell végrehajtanunk. Kezdjük a Forgotten Realms egyik nagy hőse, Drizzt Do'Urden statisztikáinak átalakításával."
"Ekkor történt, hogy Drizzt először találkozott az emberrel, aki ellentéte, és halálos ellensége lett."

Tehát az ember, de az itt nincs felsorolva.
---------------------------------------------------------------------

Miért mondják, hogy a Vénusz a Föld nővére?
légkörük ugyanolyan
egy pályán keringenek a Földdel
mindkettőn van élet
sok tulajdonságuk hasonló

Ez nagyon durva, és igénytelen megfogamazás.
ha felsorol egy-két tulajdonságot, akkor azok után hogy tud olyat mondani hogy 'sok tulajdonságuk hasonló'.
Sokkak jobb lett volna: 'fizikai/geometriai méretei hasonlóak"
---------------------------------------------------------------------

Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Befordultam a kocsmába
Az apostol
Ez vicces akart lenni? ...mert akkor nem így kellett volna a kérdést feltenni.
Pl: "Milyen címen írt verset Petőfi Sándor?"
"Melyik egy Petőfi vers címe?"
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9059. hozzászólás - 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?


Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA



A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!
A hozzászólást Eviciusz módosította 2008.11.29. 09:00:51-kor
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9060. hozzászólás - 2008.11.29. 08:54:45
Hydro!
A segítséged meg semmit sem ér, mert csak jelen fórum 324. oldalára küld, és ott újra megnyitva megint marad azon az oldalon! Végtelen ciklusban.
Nagyon meg szívtam. el is ment vele a keresgélésben vagy 1 perc! Mire vissza is tértem az erdeti oldalra.
Inkább vedd ki! ...mert csak félre vezető!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője